ДВАНАДЕСЕТОКЛАСНИЦИ

  • 139 240
  • 912
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 76
И ние сме наред: 5.96 БЕЛ и 6.00 НЕ. Край на изпитите!  smile3501

# 796
  • Мнения: 1 525
6.00 БЕЛ
6.00 Английски език

# 797
  • Мнения: 186
Момичета, много съм щастлива. Моят син е с:
БЕЛ        5.82
Немски.  5.61
Обща диплома 5.75  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 798
  • Мнения: 1 143
Момичета ,как изчислявате общата диплома?

# 799
  • Варна
  • Мнения: 3 249
Момичета ,как изчислявате общата диплома?
(Средно аритметично от предметите от задължителна подготовка + Ср.аритметично от предметите от ЗИП+Средна оценка от матурите)/3
Оценката от всеки предмет се изчислява като средно аритметично от оценките през годините, в които е изучаван предметът.

# 800
  • Мнения: 487
Браво на форумските деца!!! Hug
Аз също съм доволна от резултатите:

БЕЛ: 5.92
НЕ  : 5.85

Стигат ни за кандидатстването.
На немски език можеше малко повече,но въпреки всичко съм доволна,защото тази оценка е постигната без никога да е ходила на допълнителни уроци или курсове.Всичко ,което е научила е от гимназията.Аз и мъжа ми не знаем грам немски.Малко съжалява ,че не е избрала английски език като 2-ра матура(до последния момент се колебаеше),но вече няма никакво значение,защотото дипломата ни стига.
По БЕЛ се надяваше на 6,00 ,но и тази оценка е добра.
От нейния клас доста деца имат по една шестица на матурите.Едно от момичетата има 6,00 и на трите матури.
Айде англичани и шотландци,похвалете се дали ви стигат оценките от матурите!

# 801
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
Мома англичанка тук - търсят й диплома 5,50 - осигури си 5,84, т.е. Йорк е посоката, сертификатът по английски също е налице (търсеха IELTS, но естествено приемат и САЕ);
Ти защо питаш само за англичани и шотландци, и дискриминираш УЕЛС Simple Smile

# 802
  • София
  • Мнения: 119
Мома англичанка тук - търсят й диплома 5,50 - осигури си 5,84, т.е. Йорк е посоката, сертификатът по английски също е налице (търсеха IELTS, но естествено приемат и САЕ);
Ти защо питаш само за англичани и шотландци, и дискриминираш УЕЛС Simple Smile

Честито на момата англичанка, вече сте в заслужена почивка bouquet

# 803
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 305
Поздравления на отлично справилите се дванадесетокласници!
Скрит текст:
Lady_A , ganis  smile3501

Един въпрос: Ако детето е държало 3 броя матури как се смята дипломата?

# 804
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
Логично е да е пак средноаритметично.. Или не?

# 805
  • България, София
  • Мнения: 638
Логично е да е пак средноаритметично.. Или не?
Да, третата част е средноаритметично от трите матури.

# 806
  • София
  • Мнения: 752
Логично е да е пак средноаритметично.. Или не?
Да, третата част е средноаритметично от трите матури.
+1. MAD65, така казаха на родителската среща в СМГ. Значи поне СМГ така ще ги смятат. Wink
Похвалвам се с момък англичанин, щеше да хване диплома и без третата матура, но друго си е човек да се подсигури. Whistling

# 807
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
Mamamilk, къде точно в Албиона сте избрали?

# 808
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 305
Мерси, не мога да го възприема все още това с трите матури, но докато му дойде времето се надявам да ми се изясни Wink

# 809
  • София
  • Мнения: 752
Мерси, не мога да го възприема все още това с трите матури, но докато му дойде времето се надявам да ми се изясни Wink

Ако изкара на матурите 5 по БЕЛ и 6 по МАТ (условно), оценката от ДЗИ е 5.50. Това е 1/3 от общата оценка от дипломата. Ако се яви на трета матура по силен предмет и изкара 6, оценката от ДЗИ става 5,66. Това се отразява на крайната оценка в дипломата и има значение, ако се кандидатства в университет, който поставя някакво изискване за диплома. Eдно явяване на трета матура по физика например Wink компенсира повече петицата по рисуване, Embarassed отколкото ако детето се яви на изпит за промяна на оценката по рисуване и изкара на него 6. Освен това и най-вече, има университети, които поставят изискване за трета матура по предмет, който е важен за специалността. Например ако кандидатства физика или инженерна специалност, може да поставят изискване за матури по физика и математика. Или ако се кандидатства биология, може да искат матура по химия и биология. Срокът за подаване на заявление за явяване на трета матура обаче е преди срокът, в който UK-ските уните трябва да изпратят оферти и в много случаи кандидатът не знае дали ще му искат или не трета матура. Затова подават заявление, но после, ако се окаже, че не им трябва трета матура, просто не се явяват. Конкретно от СМГ от подалите заявление за трета матура по физика реално са се явили половината. Peace На неявилите се не се вписва нищо, пишат се двете матури само. Надявам се, сега да е ясно. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт