Всички ми завиждат

  • 25 805
  • 427
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: X
На Дари може да ѝ завидят, че има накъде да дебелее, но фигурата ѝ е далеч от страхотна.
Дари, отивай да тренираш.

# 241
  • Мнения: 576
  Доста дълго ми се е налагало да общувам предимно с мъже и ми е направило впечатление,че когато им се налага да опишат някоя жена първото,което казват за нея е "готина мацка" или "дебела"и после следва нещо относно цвета на косата."Дебели"съм чувала да наричат жени,които според мен изобщо не са такива.А пък моят мъж е направо краен - снощи се изказа за Джулия Робъртс "И това ли е хубава жена?С тия бутове и бицепси?"
 Исках да кажа,че стандартите на хората и критериите им са различни и ако за някои Дари е прекалено слаба,то за други си изглежда супер.

# 242
  • Мнения: 4 740
Ами аз не знам ти с какви мъже общуваш, но нито един мъж, които познавам не започва със слаба или дебела, когато ми описва жена. Това за мен е върховна форма на простотия - да кажеш например "Оная дебелата" или "Оная анорексичка"...

# 243
  • Мнения: 14 654
А на мен ще ми направо лошо впечатление ако мъж тръгне в мое присъствие да ми описва някоя жена, независимо хубав или грозен коментар се кани да направи. Ако желае да обсъжда външността на някоя жена, има си коч-компании за тази цел, аз не съм длъжна да слушам, камо ли да участвам в подобен разговор.
Какво почнахте да се обяснявате, че не завиждате? Не е нужно, защото има едни същества, на които не може да им бъде обяснено, че няма как да не им завиждаш и точно за тях е темета. Нито пък можеш да им обясниш, че ако се изкажеш в нечия защита, не е защото непременно си се припознал в разказа им, често пъти доста тъп.
Сещам се едно грозилище, което се излагаше преди години в ефир - въртеше обутия си в лъскав клин задник и казваше "Гледайтиии, завиждайтиии, дрислиии!". Е на такова как да му обясниш, че не му завиждаш, то никога няма да повярва.

# 244
  • Мнения: 576
А на мен ще ми направо лошо впечатление ако мъж тръгне в мое присъствие да ми описва някоя жена, независимо хубав или грозен коментар се кани да направи. Ако желае да обсъжда външността на някоя жена, има си коч-компании за тази цел, аз не съм длъжна да слушам, камо ли да участвам в подобен разговор.
Когато по някаква причина се наложи на жена да е част от такава мъжка компания дълго време,мъжете започват да я възприемат като една от тях,не се стараят да я впечатляват,а се отпускат и си говорят без да се съобразяват.Каквито и да са мъжете помежду си използват такива изрази.

# 245
  • Мнения: 14 654
Няма нужда от обяснения, написах какво е субективното ми усещане по въпроса.

# 246
  • София
  • Мнения: 62 595
Добре, че много мъже не знаят как някои жени ги наричат "онзи с малката...." или "онзи, плешивият"  Wink

Има нещо гъделичкащо самолюбието в усещането или мисълта, или самозаблудата, че някой ти завижда. Това е усещането, че според Х имаш нещо, което е ценно. Вторично започваш да го цениш още повече, а дори да ти завижда за нещо измислено, то започваш да вярваш, че това измислено нещо го имаш.  Simple Smile

# 247
  • София
  • Мнения: 5 884
... А пък моят мъж е направо краен - снощи се изказа за Джулия Робъртс "И това ли е хубава жена?С тия бутове и бицепси?"
 
hahaha
Освен да й завижда за бицепсите... Thinking Joy

# 248
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
На мен пък ми прави впечатление, че критерият на средния мъж за дебела жена е около 10 килограма над съответния на средната жена. Та половината, дето се мислят за дебелани и се мъчат с диети, в очите на мъжете са си съвсем ОК. Естествено, има и мъже, които харесват много слаби жени.
Всички обаче, без изключение, харесват усмихнати жени, които се чувстват добре в кожата си. А това няма твърде голяма връзка с килограмите.

# 249
  • Мнения: 2 237
Има нещо гъделичкащо самолюбието в усещането или мисълта, или самозаблудата, че някой ти завижда. Това е усещането, че според Х имаш нещо, което е ценно.

Ако приемеш обаче, че някой завижда истински, според мен, той би трябвало да мисли нещо от рода на: "Точно тази ли пък има късмет/ пари/ хубав мъж/ скъпи неща! Аз заслужавам къде къде повече това! Дано и се случи най-после нещо гадно!"

Та не виждам причина да се чувстваме добре от това Simple Smile

# 250
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, що, като знаеш, че му е гадно, на теб ти става хубаво!  Wink

# 251
  • Мнения: X
Важно е човек са се чувства добре в "кожата " си   ,да е в мир със себе си . Да се обича и харесва -тогава и околните го усещат така.
Увереността е важна. Покажеш ли и на йота малка неувереност - ставаш и уязвим и не толкова харесван .
 Важно и да не ти пука толкова и да си малко поне над нещата .
 Не е важно толкова кой как те приема -а как сам приемаш себе си.
  Благородната завист не  е толкова лоша ,но другото си е чиста загуба на време и нерви - какво печеля,  ако завиждам  ?
 

# 252
  • София
  • Мнения: 62 595
Твоят пост е идеален пример за събрани в едно на невероятен букет от фрази, които мразя.  Joy

# 253
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
НекоЙ хора наистина много си вЕрват, ама няма лошо.
Ама как така ти не вЕрваш на Боги. Та нейните думи са равни на закон. как може да ѝ противоречиш. Тя е такова светило по тези въпроси, нищо не разбираш.

И сега извън иронията, ето тези думи най-точно казват за кои е темата:
... има едни същества, на които не може да им бъде обяснено, че няма как да не им завиждаш и точно за тях е темета. Нито пък можеш да им обясниш, че ако се изкажеш в нечия защита, не е защото непременно си се припознал в разказа им, често пъти доста тъп.
Сещам се едно грозилище, което се излагаше преди години в ефир - въртеше обутия си в лъскав клин задник и казваше "Гледайтиии, завиждайтиии, дрислиии!". Е на такова как да му обясниш, че не му завиждаш, то никога няма да повярва.
И след това да тръгнеш да обясняваш на някаква, че изглежда добре, при положение, че всички се изредиха да ѝ казват, че не е много добре, е чиста форма на лицемерие и още да ѝ подхранваш самочувствието, че ѝ били завиждали.

# 254
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Има хора, които харесват много слаби фигури, нелицемерно Peace. И аз също смятам слаба, висока и дългокрака моделка за по-добре изглеждаща от Ким К. или която и да било латина.

Общи условия

Активация на акаунт