Случи ми се нещо странно XII

  • 157 487
  • 743
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 9 884
При нас също се случват такива неща с муз. играчки. Първият път беше посред нощ и си изкарах акъла. Даже после писах тук в тази тема за случката да се посмеем малко с щуротиите, които ми минаха през акъла тогава.   Laughing Вече свикнах. Забелязах, че в нашия случай започват да се включват след продължителна експлоатация. В смисъл новите не се включват, а когато вече поостареят, или много си играе малката с тях, зяпочват да се включват сами понякога, но не го мисля за странно. Китайски джаджи.   Whistling

Относно духове и призраци ... Не знам какво беше това, но в началото ми се струваше странно, дори плашещо, а после свикнах и го приех за част от ежедневието. Когато малката беше на няколко месеца, започна  често да поглежда към таваните на стаите в апартамента ни и да се смее с глас така, както се смее, когато някой я закача и си играе с нея, но на тавана няма никого естествено. Поразрових се и попаднах на някакви материали, според които малките деца имат чувствителност към духове. Виждат ги, а възрастните не ги виждат. Малко се стреснах, когато го прочетох. Посе си казах, че може и да не  е вярно, а дори да е вярно, то въпросните духове явно са добронамерени - никога не направиха нещо, просто детето им се радва ( може би и те са й се усмихвали, ако изобщо ги е имало ). В един момент това нещо спря. Вече рядко й се случва.

# 226
  • Мнения: 11 607
ужас...и след водосвет ли спряха?

Почти измих къщата със светена вода. Мисля, че не спряха от раз обаче.  Rolling Eyes

# 227
  • Мнения: 3 922
Пръсках и аз със светена вода.

# 228
  • Мнения: 11 607
Я малко страхотии преди лягане  Mr. Green

Последната и първата история много ме потресоха. Вие какво мислите?

http://www.silnabulgaria.com/5-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0 … %B2%D0%B8-%D0%BF/

# 229
  • Мнения: 1 481
Бр-р-рр! Кошмар! Особено последната. Дано са вестникарски измислици, а не истински истории.

# 230
  • Пловдив
  • Мнения: 1 039
Последната история за жената с пластмасовото лице съм я чела на още няколко места из нета и все е с тази снимка.Честно казано, освен тази и за сниманото с телефона спящо дете, другите ми звучат много като градски легенди.

# 231
  • Мнения: 1 788
Разбира се, че всички са градски легенди.
Тук е разнищването на едната от тях, за всички други също може да се намери.
Признавам обаче, че са изключително приятни за четене Simple Smile

# 232
  • Мнения: 11 607
Разбира се, че всички са градски легенди.
Тук е разнищването на едната от тях, за всички други също може да се намери.
Признавам обаче, че са изключително приятни за четене Simple Smile

Moже ли за тези, които не се справят толкова добре с английския да преразкажеш какво пише  Rolling Eyes

# 233
  • Мнения: 745

Относно духове и призраци ... Не знам какво беше това, но в началото ми се струваше странно, дори плашещо, а после свикнах и го приех за част от ежедневието. Когато малката беше на няколко месеца, започна  често да поглежда към таваните на стаите в апартамента ни и да се смее с глас така, както се смее, когато някой я закача и си играе с нея, но на тавана няма никого естествено. Поразрових се и попаднах на някакви материали, според които малките деца имат чувствителност към духове. Виждат ги, а възрастните не ги виждат. Малко се стреснах, когато го прочетох. Посе си казах, че може и да не  е вярно, а дори да е вярно, то въпросните духове явно са добронамерени - никога не направиха нещо, просто детето им се радва ( може би и те са й се усмихвали, ако изобщо ги е имало ). В един момент това нещо спря. Вече рядко й се случва.

pandachina
, вкъщи беше по същия начин, още от времето, когато дребният беше на няколко месеца. И постоянно се шегувахме с това - че детето вижда духове, но поне са добронамерени и го забавляват и т.н. В интерес на истината, ние не сме особено вярващи в паранормалното и затова ни беше много забавно като си ги говорим тези щуротии. В един момент установихме, че детето всъщност чува прелитащите над блока самолети и затова си вдига погледа към тавана и се смее. И досега, като чуе самолет, поглежда нагоре и започва да го търси, независимо дали сме в стаята или навън. Да не би и при вас да е някакво такова обяснението?

# 234
  • Мнения: 2 538
Разбира се, че всички са градски легенди.
Тук е разнищването на едната от тях, за всички други също може да се намери.
Признавам обаче, че са изключително приятни за четене Simple Smile

Moже ли за тези, които не се справят толкова добре с английския да преразкажеш какво пише  Rolling Eyes
Доколкото разбрах аз, историята е като резюме за предстояща новела, която е щяла да бъде издадена. Авторът говори също за снимката, че е направена от Наполеон Сарони, в студио между 1866 и 1871 година. Казва също, че този фотограф е снимал предимно изпълнители и е много вероятно момичето от снимката да е точно такава.  Simple Smile

# 235
  • Мнения: 1 788
Всъщност актрисата, която е снимана, е разпозната като Grace Rawlinson (1870-1873 г.) - английска актриса.
Т.е. цялата история е една измислена фантастична и мрачна история, част от все още не издадена стиймпънк новела, публикувана на ФБ страницата "The Victorian Academy of Magick".

# 236
  • София
  • Мнения: 9 369
С майка ми имаме една доста странна история от преди доста години. Дядото и бащата на майка ми починаха в рамките  на седмица преди доста години. В къщата остана да живее само бабата на мама. Един ден отивахме при нея, улицата в доста дълга, мама караше колата, в началото на улицата всичко беше наред, но някъде пряка преди родната къща на майка ми видяхме човек досущ приличащ на дядо ми у със същите дрехи в които е бил погребан. Спряхме колата и двете премигахме после трънахме надолу по улицата и подминахме мъжа, който се оказа, че няма нищо общо с дядо ми
 Имам разбира се обяснение, толкова години сме го виждали да се движи по тази улица, че накрая мозъците ни са проектирали образа му върху този мъж на г/д неговата възраст.

# 237
  • София
  • Мнения: 9 884

Относно духове и призраци ... Не знам какво беше това, но в началото ми се струваше странно, дори плашещо, а после свикнах и го приех за част от ежедневието. Когато малката беше на няколко месеца, започна  често да поглежда към таваните на стаите в апартамента ни и да се смее с глас така, както се смее, когато някой я закача и си играе с нея, но на тавана няма никого естествено. Поразрових се и попаднах на някакви материали, според които малките деца имат чувствителност към духове. Виждат ги, а възрастните не ги виждат. Малко се стреснах, когато го прочетох. Посе си казах, че може и да не  е вярно, а дори да е вярно, то въпросните духове явно са добронамерени - никога не направиха нещо, просто детето им се радва ( може би и те са й се усмихвали, ако изобщо ги е имало ). В един момент това нещо спря. Вече рядко й се случва.

pandachina
, вкъщи беше по същия начин, още от времето, когато дребният беше на няколко месеца. И постоянно се шегувахме с това - че детето вижда духове, но поне са добронамерени и го забавляват и т.н. В интерес на истината, ние не сме особено вярващи в паранормалното и затова ни беше много забавно като си ги говорим тези щуротии. В един момент установихме, че детето всъщност чува прелитащите над блока самолети и затова си вдига погледа към тавана и се смее. И досега, като чуе самолет, поглежда нагоре и започва да го търси, независимо дали сме в стаята или навън. Да не би и при вас да е някакво такова обяснението?

Самолети рядко чуваме да прелитат над блока. А и вече почи не й се случва така да се заглежда и смее. Може и да е чувала нещо, което ние не сме - дали самолет, или нещо друго. Нямам представа.

# 238
  • Мнения: 230
Приятни за четене? Шегуваш се предполагам. Такива неща не е хубаво да се четат, още повече да се гледа към такива ужасни снимки, с каквито някои от историите са подправени. Малко са ни ежедневните проблеми и неприятности, че да си създаваме още страхове.

# 239
  • Мнения: 11 607
Приятни за четене? Шегуваш се предполагам. Такива неща не е хубаво да се четат, още повече да се гледа към такива ужасни снимки, с каквито някои от историите са подправени. Малко са ни ежедневните проблеми и неприятности, че да си създаваме още страхове.

Хех, а защо си в тази тема тогава? На нас този вид адреналин ни допада  Peace

Общи условия

Активация на акаунт