Сложен казус с чужденка - моля помогнете

  • 27 019
  • 401
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 55 106
Точно така е за секса и децата в християнството.
Изобщо не се одобрява секса без брак. И извън брака.

Освен това не вярвам човек, който е седнал да пита основно майки, вместо да си намери добър адвокат, да е платил 1200 евро за билет на секспартньорка. Naughty

За Индонезия не знам много, но със сигурност не ми е позната като страна на радикален ислям. Naughty

# 196
  • Мнения: 19 356
Спомням си,че съм гледала филм-тип риалити по холандската телевизия по този сценарии,но не си спомням как се казваше-нещо със "любов "започваше Simple Smile...Снимаха как холандски господа посрещат любимите си ,със които са се запознали по интернет от екзотични страни,и как се развиват нещата по-нататък..Жените бяха предимно от Индонезия,Камбоджа и т.н...

Индонезия до неотдавна е била известна като Холандски Индии. Холандия е оказала голямо колонизаторско влияние в района и е нормално да има културна близост между двете нации и да има обмен между тях. За холандците Индонезия не е толкова екзотична, колкото за българите например. Нито холандците са толкова непознат народ за индонезийците.

В Индонезия мюсюлманите са предимно сунити, по-либералното течение на исляма в сравнение с шиитите. Всъщност повечето религиозни ислямски конфликти са не между ислям и други религии, а между сунити и шиити.

# 197
  • Мнения: 225
Прочетох само първата страница и за останалите нямам желание.Само искам да кажа,че автора си има гледна точка и си е негово право.Обаче.........не е християнин,така че да не се възползва от вярата.
Освен ако не е Благо Джизъса/Колизеума....там вече сме свикнали!

# 198
  • Мнения: 6 214
Kota, попадна на знаещи и четящи жени, вероятно и попътували, пообиколили, че и поживели тук-таме, толкова ли не се усещаш вече?  newsm78

Ако всичко е така, както го казва, просто и двамата не са добре изобщо с главите.

# 199
  • Мнения: 105
 Включвам се в темата без да съм я изчела цялата, но това ми прилича на проучване на въпрос за нерегламентирано сурогатно майчинство. Вече от няколко човека чувам за нова "мода" да се плаща на жени от югоизточна Азия за да износят децата на мъже без семейства срещу заплащане. Тъй като там има голяма беднотия и това се е превърнало в доходоносен бизнес за някои от тях. Всичко останало звучи безумно и съшито с бели конци, защото жена от мюсюлманска държава посмъртно няма да бъде пусната да пътува сама в Европа, а да не говорим за вариант да се прибере бременна и после да я оженят за някой, който очаква да е девствена, а тя да се окаже раждала ...

# 200
  • Мнения: 55 106
Добре де, но той едва ли има толкова пари да плати?
Билети, раждане, на нея.
То няма да е съвсем евтино. Thinking

# 201
  • Мнения: 6 214
а да не говорим за вариант да се прибере бременна и после да я оженят за някой, който очаква да е девствена, а тя да се окаже раждала ...
Именно. Не сме 19 век, а 21, и няма как да остане скрито, че някъде тя е родила и изоставила дете.

# 202
  • Мнения: 105
 Може би има парите, но това са доста деликатни въпроси за обсъждане и поради тази причина някои хора предпочитат да се поинтересуват анонимно и да си изяснят въпроса до колкото е възможно, а и понякога човек в подобни онлайн обсъждания си дава сметка и за моралната страна на нещата, не само за прагматичната. Аз лично мисля, че случая е такъв, а и жени от държави, в които и храната е лукс са склонни да правят подобни "услуги" срещу сравнително скромно възнаграждение. Дано греша и това конкретно да е някаква шега, но подобни казуси стават все повече.

# 203
  • Мнения: 6 214
Може би има парите, но това са доста деликатни въпроси за обсъждане и поради тази причина някои хора предпочитат да се поинтересуват анонимно и да си изяснят въпроса до колкото е възможно, а и понякога човек в подобни онлайн обсъждания си дава сметка и за моралната страна на нещата, не само за прагматичната. Аз лично мисля, че случая е такъв, а и жени от държави, в които и храната е лукс са склонни да правят подобни "услуги" срещу сравнително скромно възнаграждение. Дано греша и това конкретно да е някаква шега, но подобни казуси стават все повече.
Добре де, около нас, имам предвид в БЪлгария малко ли жени продават деца по същата схема? Не излиза ли по-евтино?

# 204
  • Мнения: 55 106
Именно.
Тук поне билети и раждане няма да плаща, може да е здравно осигурена.

# 205
  • Мнения: 8 867
Включвам се в темата без да съм я изчела цялата, но това ми прилича на проучване на въпрос за нерегламентирано сурогатно майчинство. Вече от няколко човека чувам за нова "мода" да се плаща на жени от югоизточна Азия за да износят децата на мъже без семейства срещу заплащане. Тъй като там има голяма беднотия и това се е превърнало в доходоносен бизнес за някои от тях. Всичко останало звучи безумно и съшито с бели конци, защото жена от мюсюлманска държава посмъртно няма да бъде пусната да пътува сама в Европа, а да не говорим за вариант да се прибере бременна и после да я оженят за някой, който очаква да е девствена, а тя да се окаже раждала ...

И моето мнение е такова.  Тъй като сурогатното майчинство тук все още не е регламентирано и затова възникват тревоги и въпроси как да се реагира, ако нещо се обърка. Не знам защо авторът толкова е подценил списващите в мамата?
П.П. По-евтино може да излиза майката да е оттук, но пък рискът е голям, кой знае какво ще й хрумне след 1-2 години. Пък може да го изнудва вечно. Майката от другия край на света не представлява заплаха от момента, в който се качи на самолета. Тя вече няма да се върне.

# 206
  • Мнения: 105
Точно така, тук повечето, които биха се навили на подобно нещо са циганки или жени в много тежко финансово положение, обикновено полу/напълно неграмотни и лесно манипулируеми от роднини, общност и т.н Т.е доста е рисковано както е написала и Ън да подходиш по подобен начин, защото обикновено не ти излиза по-евтино, а проблемите, които могат да те споходят са безброй, включително да станеш обект на непрестанно изнудване и възможност детето ти да се залюби без да знае с брат/сестра.

# 207
  • Мнения: 6 214

П.П. По-евтино може да излиза майката да е оттук, но пък рискът е голям, кой знае какво ще й хрумне след 1-2 години. Пък може да го изнудва вечно. Майката от другия край на света не представлява заплаха от момента, в който се качи на самолета. Тя вече няма да се върне.

Права си, Ън.  Peace

# 208
  • София
  • Мнения: 4 385
smile3501 на последните коментиращи!

# 209
  • Мнения: 5 513
Може и т.нар. християнска църква да плаща обмяната на опит между членовете.Както и привличане на нови такива.

Общи условия

Активация на акаунт