С какво ви дразнят свекървите- 47

  • 67 370
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 9 482
Защо гащите й били така отпред да се виждат  Laughing Аз само се засмях и я питах от кой ги е откраднала, та се притеснява да не ги види   newsm78 Laughing Mr. Green

Възрастните хора са срамежливи по отношение на бельото си. Вместо да се подиграваш, помисли малко. Смятало се е за недопустимо чужди хора да ти гледат бельото, подробностите и т.н. Затова аз никога без изрична молба чужди дрехи извън семейството не пере, не гладя и не простирам. Всяка домакиня си има свои привички и чувствителна към тях. Също не си простирам и бельото най-отпред.
За бебешките дрехи: Ако бебешкото пране е съхнело навън през нощта, тогава бебето ще стане много неспокойно и ще плаче много, защото може да ги урочасат дрехите. На мен Затова ми купиха вътрешна сушилня (не уред), за да си ги простирам вътре през нощта.

# 721
  • Мнения: X
В началото като живееше зълвата при нас преди да тръгне за работа ми казваше - Изпери ми белите тениски!
 Shocked

# 722
  • Мнения: 6 356
Нa мен свеки ми кaзвaше дa не остaвям нощно време дрехите нa детето нa просторa,че ще ми "мрaчaсa млякото"(т.е. щяло дa се вкисне)  #Crazy

# 723
  • Мнения: X
И за бременни съм чувала, че не трябвало да си оставят дрехите нощем на простора.
Или да си оставят нещо червено да се вее. newsm78

# 724
  • Мнения: 482
Аз явно одъртявам, защото все се карам на щерка си как простира. Ами като изсъхнат намачкани, иди ги изглади после! Пък и и си знам простора - къде може по-дълги, къде по-къси дрехи, а тя не гледа влачат ли се, не се ли.
 Изразът "като за умряло" -за мен това е - направено колкото да се замажат очите, като обувките на мъртъвците - наглед хубави, но с картонени подметки.
 А да не се оставят дрехите навън нощем е свързано с това, че може да ги полази нещо. Затова и едно време хората са простирали налице, да се запази това, което е към кожата от външни замърсявания. Сега пък пазим самите дрехи (бялото го простирам само наопаки).
Винаги е имало причина, само че остава поверието, а обяснението се загубва.

# 725
  • Мнения: 5 173
Аз си имам начин на простиране и стриктни се придържам към него. Гащите са най-отзад, не съм ги крала, нося предимно на Victoria's secret, но не ми е приятно да ми се веят на първи ред. Простирам по вид, големина, цветове, с лице напред. ММ простира едно към гьотере и ме побърква, но когато аз нямам възможност да го направя, съм му благодарна за помощта и не мрънкам.
Нямаме ни сушилня, ни миялна.

# 726
  • Мнения: 18 755
А да не се оставят дрехите навън нощем е свързано с това, че може да ги полази нещо. Затова и едно време хората са простирали налице, да се запази това, което е към кожата от външни замърсявания. Сега пък пазим самите дрехи (бялото го простирам само наопаки).
Винаги е имало причина, само че остава поверието, а обяснението се загубва.
Като поверието с камъка и змията Peace . Освен това дрехите през нощта се навлажняват, а едно време бебета са нямали по 100 чифта дрехи. Само че върви давай акъл на някоя снаха. Затова да си знаят за караконджулите и да пазят бебешките дрехи Laughing

# 727
  • при късмета
  • Мнения: 24 157
А да не се оставят дрехите навън нощем е свързано с това, че може да ги полази нещо. Затова и едно време хората са простирали налице, да се запази това, което е към кожата от външни замърсявания. Сега пък пазим самите дрехи (бялото го простирам само наопаки).
Винаги е имало причина, само че остава поверието, а обяснението се загубва.
Като поверието с камъка и змията Peace . Освен това дрехите през нощта се навлажняват, а едно време бебета са нямали по 100 чифта дрехи. Само че върви давай акъл на някоя снаха. Затова да си знаят за караконджулите и да пазят бебешките дрехи Laughing
Колко по-влажни могат да са от току що простряни? Аз перях и простирах бебешките дрехи късно вечер, сутринта ще са по-влажни или по-сухи дори да са навън? Не простирах навън защото беше януари, не защото съм вярвала в глупости. Случи се много топла зима и февруари вече бяхме с пролетните якета. От март си простирах на сушилня навън. Как пък един караконджул не ме усети  Laughing

# 728
  • Мнения: 3 228
Тая тема ми отвори очите какво е искала да каже преъи време свекървата . Аз по майчинство, с бебе в къщи,едновременно с това поработвам в къщи , бебето много плаче, аз съм леееко изнервена. Връща се мъжа. ми от работа и по най-нетактичния начин ми обяснява,,че майка му минала около нас и видяла на терасата, че не съм простряла "правилно". Аз му казах, че ако не му харесва как простирам или въобще как правя нещо има два варианта-или той става и го прави " правилно", или отива при мама тя да си му простира правилно. Повече коментари не е имало по въпроса. А аз си простирам като гледам дрехите да не се мачкат, нито ме интересуват цветове, нито щипки. Обаче явно за някои хора това е важно

# 729
  • Мнения: 18 755
Ма ко, ситуации, варианти и частни случаи има стотин. В общия случай почти сухи дрехи вечерта на сутринта да са обилно наросени или посланени е огромен.. Извън бетонените джунгли разбира се. Не е оправдание да вярваш в караконджули в 21 век. За суеверията и техните обяснения става дума.

# 730
  • Варна
  • Мнения: 736
Когато родих малката(вече голямата де) живеех в стара къща. Простирах навън на двор. След като ми се наложи да изтръсквам като луда всяка дрешка на бебето от миризливки ми се изясни какво е имала предвид баба ми да не оставам вечер дрехите на бебето навън.

# 731
  • при късмета
  • Мнения: 24 157
Ами ние сме в бетонената джунгла, затова се опитвах да обясня, че това си остава суеверие и дори да има логично обяснение, не се отнася към нашата действителност. Обясненията ми бяха към девойчето, дето се опитваше ми ги вменява тези вярвания и суеверия. Назад и друг каза, че от млади хора ги е чувал тези неща. Двете с нея сме съседи, т.е. живеем в идентични условия. Не малко, че оборих единственото й що годе логично обяснение (това, че дрехите се навлажнявали, а нашите балкони са закрити, вътрешни), но и беше крайно учудена от отказа ми да се товаря с подобни глупости.
Аз лично съм на мнение, че всеки крайно суеверен ще намери начин да свърже всичко лошо което му се е случило с някое суеверие. Втълпяват си с други думи казано. Тези които не вярват не ги сполетяват разни "последици" от някое суеверие, именно по причината, че не вярват.
Всички суеверия са произлезли от много отдавнашния начин на живот. Само като се замислиш, че има народи и култури, които правят именно това, което ние уж не трябва да правим, как пък на тях не се отразява? Ако бяха верни всички небивалици защо се отнасят само за нас, а някъде където поверието не съществува си правят всичко "грешно" пък са си живи и здрави?

# 732
  • Мнения: 9 482
ма ко,
имам позната, софиянка, която твърдеше, че след като спряла да простира навън през нощта, бебето и станало по-спокойно и не плачело толкова. #Crazy На мен ми беше лесно, защото през лятото дрехите изсъхват бързо, а зимата ги простирам вътре - нямам балкон и предпочитам да не ги вали нещо през нощта.
Но както и да е. Простирането ме интересува дотолкова, доколкото се простира мое пране пред или на моя балкон. Чуждото пране не ме интересува. Както искат хората, така да си простират. Ако на мен някой ми дойде на гости и ми изпляска бельото на-отпред и аз ще се разсърдя, все едно дали това е дъщеря или снаха ми.

# 733
  • Мнения: 12 701
Всеки си има установени навици за всичко. От това къде си държи солницата. Идва една прекрасна млада жена и започва да ти размества всичко, защото тя е модерна и съвременна, а ти нищо не разбираш .  И ти трябва да й се радваш.

# 734
  • sf
  • Мнения: 10 280
Ами аз като си пера бельото след къпане, как да го простирам ако нямам други дрехи на простора  Joy
Дреме ми кой ми гледа провесените гащи, нито са мръсни, нито скъсани.
Това ме подсети,че една братовчедка си ги простираше вечер на стол в стаята,че да не й ги гледали  Mr. Green

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт