Подготвя ли ме или..?

  • 15 226
  • 305
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 136
Не може някой друг да гледа детето , бабата не знае как и всичко прави грешно .. Как така ще гледа детето!
Наистина , като се замислиш възрастна жена сама с дете на 1година си е опасно.
И 10'c е права отпусни се , направи нещо за тази жена . Не е сигурно дали ще празнува следващия рожден ден на детето , бъди по-широко скроена.

Последна редакция: ср, 02 мар 2016, 17:44 от axel_chiara2430

# 241
  • Мнения: 74
Е за кога да запази билетите???
Авторката сигурно си мисли, че бабата иска да дойде един ден преди "подкреплението", за да завземе територията!  ooooh!

Що не й разпределиш детето за разходки през деня? Малко да го погони навън, ако вече ходи. Ако не, да се поизпоти, учейки го да ходи.
Честно казано, това може и да е опасно. Все пак 70 годишна жена сама навън, да търчи по детето, без да има по-млад наоколо... Naughty


Точно това мисля!Защо иначе би питала кога ще дойде  newsm78

# 242
  • Мнения: 5 710
Ами разбира се, че ще дойде един ден преди останалите роднини, ако иска два часа с детето сама преди останалите да се хвърлят да го къпят, хранят и прегръщат на свой ред Simple Smile

# 243
  • София
  • Мнения: 24 839
Пфффф... на никой не звъня "специално"... пък сърдити няма. Не виждам проблем, че не се е обадила специално на великата свекърва, за да я покани... Не е ли все тая дали тя или сина и ще и се обадят? Въпроса е поканата - има я, какво повече...? Ние с моята не си говорехме по тел. изобщо преди да родя...след това обаче да видиш чудо...задължително, поне веднъж седмично ми звъни...и още толкова звъни на сина си.
Не знам защо се прави тая драма с обаждането на наще, ваще, свекървата..........
Обикновено, жените са тези, които помнят дати- рожденни дни и др. празници, а мъжете забравят и трябва да бъдат подсещани.
Пак жените са тези, които ръководят подготовката на тържеството, а мъжът е обслужващ персонал.
Та, не виждам какво толкова има в това, както се обадиш на вашите, така да се обадиш и на неговите.
Стига да не си решила да се правиш на голямото добрутро и да демонстрираш.............де да знам и аз какво!? newsm78
Що се отнася до свекърва ти, явно жената е решила, че ако звъни само на сина си, ще е проява на неуважение и незаинтересованост към теб.

# 244
  • Мнения: 1 136
И защо така мислиш?
Какво точно ще направи една 70-годишна жена , какво има за превземане и кога е РД на детето?

Последна редакция: ср, 02 мар 2016, 17:52 от axel_chiara2430

# 245
  • Мнения: 426
Ами разбира се, че ще дойде един ден преди останалите роднини, ако иска два часа с детето сама преди останалите да се хвърлят да го къпят, хранят и прегръщат на свой ред Simple Smile
Точно така! И аз на нейно място бих постъпила така. Какво толкова лошо има бабата да иска да се порадва на внучето на спокойствие. Даже твоят мъж би трябвало сам да и предложи тази възможност, след като не е идвала от толкова време.

# 246
  • Мнения: 1 283
Отделно може да и предложи да и помогне в подготовката за празненството! Не е като да няма нищо за правене, преди рожден ден!

# 247
  • Мнения: 5 710
Тези жени в крайна сметка са отгледали мъжете ни, а майките ни нас самите.
Всичко това, което тревожи авторката, всъщност е глупаво и вместо да се създаде някакъв приятен момент, празник и да се отпусне, тя мисли глупости за колиета, кракомобилчета, чака "подкрепления" от нейната си част на фамилията ... Rolling Eyes
Аз бих се радвала детето ми да има баби. Защо още от сега това дете има една обречена баба, която е заплюта като негодна?

# 248
  • Мнения: 14 845
Абе искам да питам авторката - ако мъжът ти започне да прави такива панаири и пазарлъци около идването на баща ти и дядо ти как ще се почивстваш

# 249
  • Мнения: 5 710
Отделно може да и предложи да и помогне в подготовката за празненството! Не е като да няма нищо за правене, преди рожден ден!

Едва ли няма да помогне:-) Но аз лично бих я разбрала, ако иска просто да се радва на детето, все пак го вижда рядко. Кой би я обвинил, че не стои в ъгъла да бели картофите.

# 250
  • Мнения: 74
И защо така мислиш?
Какво точно ще направи една 70-годишна жена , какво има за превземане и кога е РД на детето?

Е ако иска да остане да спи тук,как по точно ще я изгоня?А съм сигурна,че ще настоява за това.Рд-то е на 9-ти.Всичко е подготвено-от стаите за спане,до помещението,в което ще бъде рождения ден.Тортата е поръчана,сладки и бонбони ще вземем тогава.За скарата ще се погрижи баща ми,остава само салата и някое друго мезе.Не е нещо,с което да не мога да се справя и сама...

# 251
  • Мнения: 74
Ясно е,че няма как с всички да мислим еднакво,обаче аз ли трябва да свърша всичко?Да захвърля детето и да се метна по кафета и кръчми,после да оправя масата,да седна да се напия,пък нека бабата се грижи за дете,чийто навици не познава...Не е ли основно моя грижата за детето?Едно е да помогне и съвсем друго да поеме изцяло грижите...Че и да не ми дава да я докосна дори-моето собствено дете!

# 252
  • Мнения: 1 283
Не е нещо,с което да не мога да се справя и сама...
Стигнахме до същината на проблема! Ако се отърсиш от чувството да си перфектна във всичко и всичко сама да си направиш, ще разбереш, че е хубаво да ти изкъпят детето, да ти помогнат в домакинството и прочие. Нещата не винаги може и трябва да стават, както ние си представяме, че е правилно! Тогава няма да се налага да си във война с човек, с който до вчера сте водили дълги телефонни разговори! Така няма да се напрягаш, че свекървата е отворила прозореца/което си е доста правилно, имайки предвид, че държите детето на 25 градуса. Как не се обрива от претопляне?/ Толкова пъти ти казаха: налей си чаша вино, изпуши една цигара, вдигни си краката на един стол и си почивай, докато бабата се радва на редките срещи с внучето си!

# 253
  • Мнения: 781
babunka, направо съм втрещена от думите ти. това “ла*но“ е майка на мъжа ѝ, а “говедото“ - на твоя.  Shocked

Скрит текст:
браво, силве. с право си втрещена. от мойто говедо човек само може да се втрещи, но то да правиш планове как да отровиш чужди кучета, защото те дразнят; да тъпчеш алергично дете с алергена докато свърши в Пирогов посред нощ; да изнудваш родителите му да ти го дадат, защото 'няма аутизъм, а е неправилно възпитан' и да водиш двамата си внука целенасочено да играят на 3см от открити електрически кабели(!?) само едно го-ве-до може да измисли. а ММ не го мисли; той тази жена не я смята за майка - дала е новороденото си бебе на свекървата, за да не си скапват студентския живот с младия татко; после директно е записала специализация в друг град. когато е дошла да взима от дома на бабата 6-годишия си син, той се е разревал и отказал да отиде с 'тази непозната жена', от което тя много се обидила. това ако според теб е майка - ОК. щото само едното раждане не те прави такава

в този ред на мисли - затова месеното е толкова кофти. изобщо историята на мойта свекърва и нейната такава е илюстрация в картинки какво става като дадеш бабата да командва парада. младата майка клекнала, мъжът си замълчал и резултът е - отчуждени майка и дете. а месеното почва от малките неща и ескалира до големите, защото всеки нахалства там, където няма съпротива или по народному:

на ниското магаре всеки се качва

# 254
  • Мнения: 5 710
Ясно е,че няма как с всички да мислим еднакво,обаче аз ли трябва да свърша всичко?Да захвърля детето и да се метна по кафета и кръчми,после да оправя масата,да седна да се напия,пък нека бабата се грижи за дете,чийто навици не познава...Не е ли основно моя грижата за детето?Едно е да помогне и съвсем друго да поеме изцяло грижите...Че и да не ми дава да я докосна дори-моето собствено дете!

Мисля, че това което казваш отново се дължи на твоето пренавиване – има някаква среда, по която върви правилното поведение. Един въпрос: кога идват всички, колко дни имаш още до пристигането на свекърва ти?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт