MasterChef България - сезон II (14.03. - 20.03.2016г.)

  • 43 499
  • 457
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 060
Цитат
За мен е повече от абсурдно за мастер шеф да се бори човек който не яде месо. Не може да ме убеди, че без опитване ще сготви нещо читаво.

Представяш ли що за наглост е проявил Георг Хендел, когато е продължил да композира, макар и сляп.  ooooh!
Рей Чарлс, Стиви Уондър сякаш нямат нужда от коментар...

# 16
  • Мнения: 11 830
Кати, не е ли МаКсун?

# 17
  • София
  • Мнения: 15 520
И аз тук, благодаря за темата.Сигурно пак една серия ще я точат по три дни.

# 18
  • Мнения: 1 873
Запис, нямам търпение да започне същинската част.  Peace Peace

# 19
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Да видим тази вечер,на рекламите като гледах ще има екшан!

# 20
  • Мнения: X
Много хубава тема, благодаря!

# 21
  • София
  • Мнения: 2 716
Благодаря за темата  bouquet
От рекламата
Скрит текст:
от хората на балкона запомних Георги и изглеждаше, че Калоян се заканва че ще го смачка  Laughing на Мастър клас, ще видим дали се е преборил за място там.
Сега прегледах пак, с Георги на балкона са Елизабет и Максун мисля.

# 22
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 504
 HugБлагодаря за темата.
Вече са в играта-и ние с тях! Crazy
В предната тема съфорумка попита какви чинии искаме да видим..
Нека са изпълнени със страст,фантазия,емоция и цвят!
Искам да видя и ястия,или десерти с непознати за нашите ширини продукти-кейл и ревен,примерно.
Нека има и задачи за здравословно хранене-като на манекенките мин.година,но да участват млечен продукт,протеини,въглехидрати и зеленчуци и пак да не е тежко.
Хубаво ще бъде да има задача и за регионална кухня.
Приятно гледане на всички!

# 23
  • София
  • Мнения: 7 989
Ако още обсъждаме въпроса, какво искам да видя в мастъра - категорично една седмица посветена изцяло на българската традиционна кухня.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 150
И аз благодаря за темата!
Миналата седмица изпуснах последната пресявка в сряда и така и не ми остана време да я гледам на повторение. Чакам с нетърпение да видя как ще се представят довечера Simple Smile

Редактирам се: тази година искам да ни показват по-подробно техниките на готвене и въобще да наблегнат повече свързаните с готвенето неща и, ако може, да ни спестят разправиите между участниците.

# 25
  • Мнения: 1 350
Ако още обсъждаме въпроса, какво искам да видя в мастъра - категорично една седмица посветена изцяло на българската традиционна кухня.
Подкрепям с две ръце ! Такова разнообразие има ,радвам се ,че още довечера ще видим какво ще измислят по темата "Роден край" Flutter

# 26
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862

Тук така го пише: http://masterchef.btv.bg/article/uchastnitsi/mahsun.html  А и той на кастинга май каза Макс - от Махсун..  Peace  Поне така си мисля, че каза.

# 27
  • София
  • Мнения: 20 222
Редактирам се: тази година искам да ни показват по-подробно техниките на готвене и въобще да наблегнат повече свързаните с готвенето неща и, ако може, да ни спестят разправиите между участниците.

+1
И аз бих искала да гледам повече готвене и по-малко циркове.  Peace

# 28
  • Мнения: 11 830

Тук така го пише: http://masterchef.btv.bg/article/uchastnitsi/mahsun.html  А и той на кастинга май каза Макс - от Махсун..  Peace  Поне така си мисля, че каза.
Peace Не знаех това име!

# 29
  • Мнения: 19
Цитат
За мен е повече от абсурдно за мастер шеф да се бори човек който не яде месо. Не може да ме убеди, че без опитване ще сготви нещо читаво.

Представяш ли що за наглост е проявил Георг Хендел, когато е продължил да композира, макар и сляп.  ooooh!
Рей Чарлс, Стиви Уондър сякаш нямат нужда от коментар...

http://www.newyorker.com/magazine/2008/05/12/a-man-of-taste
Добре е да се погледне.И да се спре с темата,че който не опитва неможе да готви.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт