Избор на куче!

  • 8 849
  • 103
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 479
То много зависи и от конкретното куче.
Всяко си е с характера и темперамента.
Разбира се, че има общи породни черти, но все пак са различни.

В случая мен най-плаши липсата на опит и това, че детето го е страх от кучета. В играта ще вземе кученцето да го одраска и да кажат, че е лошо и вече не го искат.
 Човек, които е наясно какво го очаква и е наясно с поведението на кучето ще се справи и с така поставените условия.

Последна редакция: чт, 05 май 2016, 12:43 от flambe

# 76
  • Мнения: 4 195
П.П. Ако някой се чуди що за куче е унгарската визла  Heart Eyes
https://www.google.com/search?q=hungarian+vizsla&source=lnms … =1366&bih=631
Много красива и сладка порода.  Heart Eyes

# 77
  • София
  • Мнения: 3 833
В случая мен най-плаши липсата на опит и това, че детето го е страх от кучета. В играта ще вземе кученцето да го одраска и да кажат, че е лошо и вече не го искат.
 Човек, които е наясно какво го очаква и е наясно с поведението на кучето ще се справи и с така поставените условия.
Ако си вземат бебе куче, 100% ще има хапане, когато хайвана си сменя зъбите. През този период му буташ играчки в устата, караш се, показваш, че те боли, ама поне 1-2 пъти няма да се усети и ще ти бодне някой зъб. За съжаление, хора без опит ми повтаряха колко ми е агресивно кучето в този период.

Таис точно вчера гледах една обява за бебета визли и се сетих за теб Heart Eyes

# 78
  • Мнения: 19 747
Според мен проблемът е, че дамата е решила, че иска куче и се е спазарила вкъщи на определни условия, само и само да се случат нещата. С идеята, че то веднъж да дойде вкъщи, пък всичко ще се нареди от само себе си. Което никога не се случва. Всъщност проблемите ще се задълбочат, ама ходи обяснявай и вразумявай.

# 79
  • Мнения: 4 479
Скрит текст:
В случая мен най-плаши липсата на опит и това, че детето го е страх от кучета. В играта ще вземе кученцето да го одраска и да кажат, че е лошо и вече не го искат.
 Човек, които е наясно какво го очаква и е наясно с поведението на кучето ще се справи и с така поставените условия.
Ако си вземат бебе куче, 100% ще има хапане, когато хайвана си сменя зъбите. През този период му буташ играчки в устата, караш се, показваш, че те боли, ама поне 1-2 пъти няма да се усети и ще ти бодне някой зъб. За съжаление, хора без опит ми повтаряха колко ми е агресивно кучето в този период.

Абсолютно.

# 80
  • София
  • Мнения: 12 374
Скрит текст:
В случая мен най-плаши липсата на опит и това, че детето го е страх от кучета. В играта ще вземе кученцето да го одраска и да кажат, че е лошо и вече не го искат.
 Човек, които е наясно какво го очаква и е наясно с поведението на кучето ще се справи и с така поставените условия.
Ако си вземат бебе куче, 100% ще има хапане, когато хайвана си сменя зъбите. През този период му буташ играчки в устата, караш се, показваш, че те боли, ама поне 1-2 пъти няма да се усети и ще ти бодне някой зъб. За съжаление, хора без опит ми повтаряха колко ми е агресивно кучето в този период.

Абсолютно.
Много точно. Лора e на 8 месеца и все пак понякога се отнася в игрите и пуска леко зъби - съответно никога не я оставям без надзор когато играе с щерката. При това моето диване няма никакъв страх от живини, било то кучета, коне или котки. Пък и има здрава закалка с 2-та котака у дома и отдавна е ветеран в хапането/дрането, изобщо не се впечатлява.

При едно страхливо детенце обаче, нещата лесно може да ескалират и малкото кученце да бъде обявено за агресивно.

OrleanAngelHug

# 81
  • Мнения: 55 189
Таис, много красиво куче! Колко голямо става?
Нашето куче също е Лора! Heart Eyes

# 82
  • Мнения: 148

Ако си вземат бебе куче, 100% ще има хапане, когато хайвана си сменя зъбите. През този период му буташ играчки в устата, караш се, показваш, че те боли, ама поне 1-2 пъти няма да се усети и ще ти бодне някой зъб. За съжаление, хора без опит ми повтаряха колко ми е агресивно кучето в този период.


Ти му показваш и го отучваш, ако имаш опит с кучета или те боли. Нашите приемни бебета като им никнеха зъбите в началото не болеше, но ги отучвахме настоятелно, защото приличаха на полукаракачанки и растяха с часове. Та и зъбките ставаха все по-остри и беше недопустимо, когато пораснат да си играят с тези зъбки. Но мои приятели се разтапят нечие мини бебе да си точи венците на тях, изобщо не го свързват с хапане.

Последна редакция: чт, 05 май 2016, 18:09 от night_sky

# 83
  • София
  • Мнения: 12 374
Таис, много красиво куче! Колко голямо става?
Нашето куче също е Лора! Heart Eyes
ДеВа, значи си имаме адашки  Heart Eyes
Иначе на мен са ми любимата порода, фантастични кучета са. Нашата сега тежи 16 кг, съвсем скоро ще навърши 9 месеца. Би трябвало да стане около 20 и няколко кг:

"Унгарска визла (Vizsla) има средна височина, като мъжкарите достигат до максимум 64 см и 30 килограма, а женските са високи от 53 до 60 см и от 18 до 25 килограма."

http://www.zoolubimci.com/t-292-%D0%9A%D1%83%D1%87%D0%B5%D1%82%D … D0%B7%D0%BB%D0%B0

# 84
  • Мнения: 55 189
Много интересна порода, Таис! Не я знаех. Blush Страхотен шоколадов цвят! Heart Eyes
Нашето кученце е бигъл! Heart Eyes
Няма такава любов, като с кучетата! Heart Eyes
Преди нея имахме дог арлекин! bouquet

# 85
  • Мнения: 5 508
Авторке, не взимайте куче! По приютите има достатъчно, които се мъчат ... Не е нужно и по дворовете да има такива, че и породисти ooooh!
Мини йорки, кокер ... То човек и никога да не е гледал куче ще се досети, че подобни кучета не се гледат на двора или изолирани в някаква си стая ooooh!
Мъж с алергии и малко страхливо дете едва ли биха се хванали да се занимават, разхождат, да отделят нужното време и да възпитават кучето. А ти, освен ако не си безработна, едва ли ще смогнеш да правиш всичко това.
Мисли трезво! Това е живо същество! Не е играчка, с която детето ти да играе докато е малко, а след това да вържете на двора самотно ...

# 86
  • Мнения: 55 189
Моля авторката да прочете това:

Когато сме го донесли вкъщи - ние сме длъжни!!! Кучето не дължи нищо!
Основна грешка при хората е, че смятат, че като са купили кучето, то е роб и е длъжно да се държи като роб. Единственото нещо, което е възможно, е ние да станем приятели на своето куче, човекът на когото то може да се доверява. Водачът, когото има смисъл да слуша!
Кучето не е играчка! Дори най - дребното и най - малкото куче е КУЧЕ! Като всяко нормално живо същество, кучето има нужда от обич, грижи и разбиране. Най - важното е, че стопанина на това куче трябва да помни, че то е от семейство на вълци, а не "играчка" от семейство чанти и аксесоари!

# 87
  • Мнения: 237
Мен би ме било страх да оставя на двор миниатюрно куче. Дори граблива птица може да го отнесе като едното нищо. Без майтап.
Един много добър компромисен вариант е кокер шпаньола.
Имай предвид, че колкото по-дребно е едно куче, толкова по-злостно и досадно лае.Ще ви скъса нервите.
Каквато и порода да изберете, имайте предвид, че всичко зависи от възпитанието му. Един зле възпитан лабрадор или голдън може да се окаже опасен за дете.

# 88
  • Мнения: 237
А бретон шпаньол ?

Породата е ловджийска и предимно се отглеждат навън. Прадполагам, че ако родителите са се аклиматизирали за климата в страната, и вземете куче през пролетта - няма да има проблем с отглеждането в двор

Имам такъв и не го препоръчвам изобщо на хора, които не го използват по предназначение - лов или дълги разходки из природата. Много труден за възпитание, защото муцуната му е постоянно забита в тревата да търси следи и изобщо не отчита човека и командите му. Прескача огради от по 1,80 м и ще бяга постоянно. Късат нерви та не се издържа. Иначе са много симпатички и с хубав косъм, но не са дори за двор. На тях им трябва гора.

# 89
  • Мнения: 237
anelia_888 е казала всичко! bouquet

Не ви трябва куче! Naughty
Кучето иска много внимание и време, не обича да е вързано и самО!
Защо ще мъчите животното???
Да не говорим пък за студа!
Да, има породи и безпородни, които могат и на двор да живеят, но са едри породи. Ще имате ли средства да го изхраните? Или ще му хвърляте сух хляб? Rolling Eyes
И кой ще го извежда това едро куче?
Детето го е страх, мъжът не може, само ти ли?
На бас се хващам, че само след седмица ще търсите начин да се отървете от нещастното животно... ooooh! ooooh! ooooh!

Искам да се въведе тежко наказание за всички, които си изоставят домашните любимци!

Как пък разбра, че няма да си гледат кучето както трябва?
Всеки от нас си е вземал куче заради някаква потребност или защото е искал да уйдиса на дете.
Вземането на куче в болшинството случаи е прищявка.  Ами то и с децата е така.
 Въобразяваме си едно, то се получава друго, но се учим, променяме се и продължаваме напред.

Общи условия

Активация на акаунт