Завърнали се от чужбина

  • 63 909
  • 615
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: X
Има толкова хубави места в България. Нямаш ли възможност да заведеш дъщеря ти там?

# 541
  • Мнения: 859
Естествено, че има, но нали се връщаме преди всичко да си види братовчедите, бабите и родата. За съжаление те не живеят на Рила или в Копривщица и обикновено имаме три седмици ваканция. Просто няма как да ни стигне времето - много е сложна организацията - всеки живее на различно място - обикаляме цяла България, минаваме през разрушени села и там знаете какви гледки са. И като се сложи и няколко дни море и то времето свършило. Морето най-много й харесва на щерката - на Албена.

# 542
  • Мнения: 3 057
Дъщеря ми е сравнително малка и все още не забелязва тези разлики или поне остават засега на по-заден план. Повече е въодушевена, че ще се види с братовчедките си, с роднините, ще си види животните, които "отглежда" и т.н. емоционални моменти. Чака с нетърпение лятото за да заминем въпреки, че съжалява, че и тук ще изпусне много неща с приятелите. Няма как да сме навсякъде едновременно.

# 543
  • Мнения: 859
Като пораснат нещата се променят за съжаление....

# 544
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 953
Е аз забелязвам точно обратни тенденции- деца на родители българи, родени в чужбина, с кеф си ходят в България. За да изпитва такава неприязън дете родено в България, какво ли слуша в къщи.
А за училището съм на др мнение. Родителите драпат децата им да имат др диплома освен българската, тук се посочва като негатив, че детето няма българска диплома.

# 545
  • Мнения: 859
В кристалната си топка ли виждаш какво се говори в нашата къща? Дъщеря ми всяка година си ходи в България - сама или с нас - тази година за пръв път ще си остане тук, но пък приятелка от Бг ще й гостува. И само да ти кажа, че дъщеря ми говори, чете и пише на български на много добро ниво. Беше ми написала писмо от две страници с грешки само в запетайките. За протокола - емигрирахме, когато тя беше на година и половина.

Последна редакция: сб, 25 май 2019, 16:56 от fmino

# 546
  • Мнения: X
Добре де, fmino, ти сама казваш, че дъщеря ти ходи в България за по 2-3 седмици годишно, което ѝ позволява да види нищожна част от България. За съжаление, не особено привлекателното място, където живеят роднините ви. Как за две седмици годишно, прекарани в някакво градче, тя е успяла да изгради негативно отношение към цяла България, която всъщност не е виждала и не познава?

# 547
  • Мнения: 18 985
Май не се сещам за познато дете, дори от смесен брак, което да не иска да кара ваканциите в България.

# 548
  • Мнения: 859
Какво градче, Уиш? Казвам, че роднините ми се намират из цяла България - Добрич, Албена, Силистра, Търново, Панагюрище, две села, София, Пловдив....И като така се обикалят тези места - тя сама си прави изводите - на 16 е все пак и не е идиот - може да направи разликите .....
Като са малки много искат - като пораснат става друго.

Последна редакция: сб, 25 май 2019, 16:57 от fmino

# 549
  • Мнения: X
Във всички градове, които изброяваш, има прекрасни места. А само от две седмици годишно няма как да си направи изводи за цяла България. Това е нищожно малко време, за да е възможно да опознае живота в България до такава степен, че чак да ти благодари, че сте емигрирали. Все едно аз да отида на екскурзия някъде за две седмици и от тази екскурзия да си направя изводите дали да емигрирам там.

# 550
  • Мнения: 859
Уф, ти по-добре ги разбираш нещата от хора, които вече 14 години живеят в чужбина. Няма смисъл да ти обяснявам - ти вече знаеш всичко. И седмиците са три или повече, ама карай. И животът й е тук, а не в България, ама карай - ти да си права.

# 551
  • Мнения: X
О, не твърдя, че съм права. Учудвам се, че дете, чийто живот е в Канада, както сама каза, за три седмици годишно е видяло достатъчно от България, за да е наясно с живота тук и то до степен да ти благодари, че сте емигрирали.

# 552
  • Мнения: 859
"Детето" вече е на 16 и доста осъзнат човек, който може да направи разлика сам как е в Канада и как е в България.
И да прецени какъв би бил животът й тук и там.

# 553
  • Мнения: X
Сигурно. Щом казваш, три седмици са повече от достатъчни.

# 554
  • Мнения: 859
И колко време трябва да стои в България според форумните експерти, за да може да се произнесе, че не й харесва това, което вижда и иска да си живее в Канада? 14 години по минимум три седмици не е малко време, за да се ориентираш за какво става дума. И животът в България се случва в малките градове или в столицата - не се случва на Царевец, Етъра или в Пирин планина...

Последна редакция: сб, 25 май 2019, 18:59 от fmino

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт