Кога най-рано украсявате за коледните празници?

  • 21 985
  • 155
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 149
Трябва да се украси на/след Никулден - това е според православният канон.

# 76
  • Мнения: 69 359
Чак пък да трябва...едва ли.  Stop

# 77
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Малко се съмнявам православния канон да се занимава с украсата на елхата. А иначе традицията е да се украси на Бъдни вечер. Но няма кой да чака до тогава.

# 78
  • Мнения: X
Малко се съмнявам православния канон да се занимава с украсата на елхата. А иначе традицията е да се украси на Бъдни вечер. Но няма кой да чака до тогава.
Laughing
Ако украся на 24.12., махам украсата на 2-3.01, че то не остава време да й се порадвам....
У нас вече е украсено на ....80%.Остават някои дребни детайли и елхата.
Вече се храним на коледни покривки, всеки ден си паля различни коледни свещи, слушам коледни песни....едно ми е такова предпразнично, очаквателно, красиво, ароматно....на 2-3 дни пека нещо с коледни аромати....абе, КЕФ!     Laughing
А вечер като запалим камината, отблясъците на свещите, аромат на вино и бисквитки ....Ох, пак се размечтах....    Joy
Отивам да пека плодов хляб.    Mr. Green

# 79
  • Мнения: 3 791
И при нас е така, украсява се на 24ти, маха се на Ивановден, 2 седмици. Винаги съм го смятала за част от традицията.

# 80
  • Мнения: 118
Трябва да се украси на/след Никулден - това е според православният канон.
В православния канон го няма това с елхата. Wink Но преди да променят православния календар в Бг - 1968 г., Никулден се е празнувал на 19 декември/стар стил/. Така, че наистина елхата се е украсявала след Никулден!

# 81
  • Мнения: 55 101
От средата на декември до средата на януари държа украсата.
Точна дата не мога да кажа, както се падне по календара, в почивните дни.

# 82
  • Мнения: 508
Децата нямаха търпение и още вчера украсихме. А днес, когато се събудят, в коледните чорапчета ще ги очаква лакомство. И утре, и вдругиден... до първия ден на Новата година Simple Smile

# 83
  • Мнения: 904
Аз пък украсявам веднага след Никулден, като украсата ми е по етапна, в смисъл елхата я правя 7-ца преди Коледа и  свалям всички украси след Ивановден. Колкото по-дълго време украсявам, добавям по нещичко ,променям, толкова ми е по коледно. И да, свалянето на украсата ми е леко тъжно ,за нещо хубаво ,което е отминало.  Според мен най-важно е да се украсява с желание и това да ни носи удоволствие ,а не по задължение, а точно кога всеки си преценява по редица съображения.

Последна редакция: нд, 27 ное 2016, 08:11 от dalina_50

# 84
  • Мнения: 2 910
Днеска мисля да украсявам

# 85
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Мислех другия уикенд, но вие ме заразихте, а и децата нямаха търпение и украсихме вчера.

# 86
  • Стара Загора
  • Мнения: 319
Вече сме украсени. Party

# 87
  • Мнения: 7 108
Украсявам последната седмица на ноември. В къщи всички обичаме много Коледа и гледаме да и се насладим максимално. Украсата прибирам в края на първата седмица от Новата година Simple Smile

# 88
  • Мнения: 2 811
тук украсяват от лятото. да им имам ентусиазма, на мен ми е страшно досадно и комерсиално.

# 89
  • Мнения: 508
 newsm78 Къде е това тук

Общи условия

Активация на акаунт