Любители на кучета - тема 67

  • 39 000
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 949
fani34, започнете да му давате храна от ръка известно време и после пак пробвайте да бъркате в купата му. Трябва да научи, че от вас получава храната и не трябва да я пази и да ви ръмжи. А също може да държите купата в ръце, докато си хапва дажбата. И това го праветв всеки ден, докато не спре да ръмжи, когато бъркате в купичката или му я взимате.

# 676
  • Варна
  • Мнения: 823
Sivi, благодаря. От ръцете си непрекъснато му даваме наградки и няма проблем . Днес ще пробвам да му държа купата докато яде. Страшно е лаком. По рано когато се приближавахме да му вземем купата започваше да яде още по бързо. Иначе ще ходи на някакво обучение , но е още малък. Голямо куче ще стане и не можем да си позволим непослушание.Мъча се да го науча да върви редом с мене и нищо не се получава. Четох , но само с четене не става. Сега е 16 кг. и е много силен , а като порастне трябва да нямаме проблеми

# 677
  • Мнения: 3 675
fani34, колкото по рано тръгне на училище толкова по добре, но треньорът трябва да е наистина добър и да знае какво прави.
Моето не ръмжи и не си пази храната, която аз му давам. Преди време отказваше да яде и аз за да не заслабне му давах храната от ръката ми.  Laughing Нищо чудно Sivi да е права и това да е причината да ми позволява да му бъркам в купата и да не ръмжи и хапе когато му взема яденето. Когато сме навън и той сам си намери нещо тогава си го пази ( хапе) и е най добре да не се опитвам да му го взема  ooooh! Twisted Evil

Ели_дечкин, как си? Много съжалявам за инцидентът.  Confused
Хубаво е че разказа защото ако има някой друг, който носи обеци, да може да вземе навреме мерки.

Sivi, много благодаря, че се включваш и ни даваш съвети!  bouquet
Благодаря и на всички останали!   bouquet

# 678
  • Мнения: 2 949
fani34 бързото ядене на гранулите, когато приближавате е първия признак, че ще започне да си пази храната. Моето куче така лакомо яде, когато наоколо има друго куче. Тогава е способен да скочи и на най-големия звяр само и само да си опази лакомството (това се случва, когато сме в парка и е заслужил наградка). А щом е лаком, може да му слагаш по няколко гранулки в купата и след като ги изяде да му сложиш още малко и така докато си изяде дажбата.
Ели_дечкин много неприятна случка сте имали. Дано поне да си изкараш весело на банкета.  Hug
морско свинче в темата имаме и мини пинчери, дано се включат скоро и да споделят с какво ги хранят.
B & C дано са ви от полза моите съвети, защото споделям неща, които са помогнали на мен и на Макс. Трябва да научиш твоя малчуган, че и намереното на вън трябва да се дава и да не ръмжи и хапе. Карай се и бъди строга с него и винаги му взимай това, което е захапал. Понеже пуша и открих, че като цигарата му дими пред носа пуска всичко що е захапал и ми беше лесно да го откажа да не пуска, защото той захапваше здраво някой гадан, миризлив кокал и като почнех да му бъркам в устата не пускаше захапката и се криеше от мен. Това с цигарения дим съм го правила само два пъти и то преди многооо време, но другото което също помогна са лакомствата. Режех си печен дроб на малки парчета, кашкавал или месо и така го примамвах.
Страхотни снимки на страхотни кучовци видях, а онзи ушатко Страхо е просто разкошен.  Heart Eyes bouquet

# 679
  • Мнения: 3 675
Sivi, аз се отказах да му взимам от устата неща които е намерил. Два пъти ме ухапа и предпочитам да не рискувам повече.  Rolling Eyes Второто ухапване беше много неприятно  ooooh! Беше налапал носна кърпичка и понеже се опитах да му я взема той ме ухапа и не пускаше а стискаше здраво.  Twisted Evil С едната ръка му държах повода, а другата ми ръка му беше в устата.  Crazy Няколко секунди продължи, но на мен ми се видяха като часове и след това доста кръв ми изтече от ръката.  Cry От тогава много внимавам при разходките и се старая да не му позволявам да лапа нищо, а ако вече го е налапал не се опитвам да го взема. За да му бръкна в устата трябва да е налапал отрова и само тогава бих си прежалила ръцете. Когато се опита да налапа нещо веднага казвам не и го дърпам, но той продължава да търси и ако е без повод маса боклуци ще изяде. В последно време поне спря да лапа камъни, че в началото и тях искаше да изяде.  Laughing Когато си е намерил нещо веднага съм се опитвала да направим размяна (той плюе боклука и получава лакомство) но за съжаление при нас не функционира. Той си предпочита сополивата носна кърпичка, която си е намерил  ooooh! Бях му купила гранули, които той не хареса и отказва да ги яде, но като му ги сложа в топката ги яде. Явно му доставя удоволствие да бъде независим и сам да си намира храна, а когато се потруди и си я намери си я и пази. Иначе ако му дам храна или лакомство не е проблем да му го взема.

# 680
  • Sofia
  • Мнения: 2 511
Здравейте, страхотни кучовци виждам  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Ох, бебенцата са разтапящи направо!

Ушатият е мини пинчер и в момента го храня с това:



Уж беше за малко, докато заредят Acana, но внос продължава да няма и май ще се откажа от нея, не ми се рискува да останем по някое време без храна и пак да се чудя с какво да сменям.

За хапането - Страхил хапе на игра и ако случайно се увлече и започне да хапе по-силно, а не само да маркира, бутам си ръката по-навътре и той веднага пуска.  Но не хапе на сериозно.

# 681
  • Мнения: 2 949
B & C мисля, че е не е правилно да го оставяш без да коригираш поведението му. Ясно ми че е, че понеже ще е малък на размер и смяташ, че няма да имаш кой знае какви проблеми като порасне, но той винаги ще се държи така и няма да можеш да го контролираш. След някой ден може да реши така да хапе детето ти, ако му хрумне да ми вземе нещо от устата. Отнема време и много нерви, но сега е момента докато расте да го научиш.  Hug

# 682
  • Мнения: 3 675
Sivi, съгласна съм с теб, но той отказва да направи размяна  Rolling Eyes
Какво да направя?
Не искам, а и вече не смея да му бъркам в устата когато си е намерил нещо навън понеже знам какво ще последва.
При положение, че отказва да замени боклука за лакомство единственото решение е бой, но на мен не ми се иска да го бия и затова се старая да не му позволявам да лапа нищо, а вече след като го е налапал го оставям. От една кърпичка едва ли ще му стане нещо, а ако се опитам да му я взема ще последва истинско ухапване придружено с кръв.


Този Страхил е не само красив ами и умен и добър! Grinning
Кучето мечта.

# 683
  • Мнения: 1 043
 А ти какво направи след като те ухапа? Наказа ли го по някакъв начин?
   Мисля, че кучето ти приема, че то е алфата и ви доминира. Трябва да се опитваш всячески да коригираш това поведение, а не да те е страх какво ще последва.

# 684
  • Мнения: 3 675
А ти какво направи след като те ухапа? Наказа ли го по някакъв начин?
   Мисля, че кучето ти приема, че то е алфата и ви доминира. Трябва да се опитваш всячески да коригираш това поведение, а не да те е страх какво ще последва.
Как да го накажа при положение, че сме навън?
След като ме ухапа го прибрах в къщи.
Какво друго можех да направя?

# 685
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 933
Досега при всяко едно наше куче съм успявала да взема нещо, което е налапало по време на разходка, или при хранене - ако се налага. Дори и на ротвайлерката съм бъркала в устата. При първата разходка намери една рибешка глава. Даде я, къде ще ходи. Останалите ги е ръмжала, ако приближат, докато се храни. Но аз съм нямала проблем.
Сега и с кокера е така.

Малките бебоци са много сладки. Дано да растат здравички.
Както и останалите кучета - красавци са!

# 686
  • Мнения: 3 675
При мен това е второто куче.
При първото не сме имали подобни проблеми. То си даваше всичко независимо дали ние сме му го давали или то си го е намирало само на улицата. Само като му посегнехме към устата то веднага плюеше.
При него имахме други проблеми. Непрекъснато се дърпаше и бягаше. Когато сме го пускали без каишка зачезваше и след време се появяваше пред вратата с умрял гълъб, който ни се даваше като подарък  Laughing

# 687
  • София
  • Мнения: 12 065
B & C, Позволи ми да ти дам идея за конкретно нещо, което да правиш, за да му покажеш, че не той е шефът на глутницата. То едва ли ще е достатъчно, но поне е нещо.
Не позволявай на кучето да преминава прага на входната ви врата преди теб. Шефът минава пръв, след него са подчинените. Това важи и за храненето. Първо сте вие, после е кучето. Ако му даваш на него, а след това седнете и вие на масата, това е знак за него, че той е най-важният.

# 688
  • Мнения: 1 786
B & C , ако те захапе не прави грешката да си дърпаш ръката назад, това само ги провокира да стискат , или не я движи въобще, или я бутни напред както ти е казала Sivi . Подкрепям и това, което те съветва змия . А как да го накажеш когато сте навън , аз поне с Чарли практикувам следното , ако не ме слуша или нещо е сгафил , скъсявам максимално повода и го прибирам в къщи ,без да му давам право да обикаля и души . Това за него е голямо наказание , той всичко трябва да обдуши , ако може и по два пъти .

# 689
  • Мнения: 3 675
Всеки съвет е добре дошъл!
Благодаря!  bouquet
Аз преди малко надзърнах в устата на малчо и установих, че почти няма зъби.  #Crazy
Много зъбки са му паднали за кратко време. Кучешките обаче си седят и е заприличал на перфоратор  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт