Искам да кажа ... (102)

  • 52 741
  • 796
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 22 559
Пита ще направя задължително и един сладкиш.
Ненавиждам готовите десерти, торти и т.н., почти всичко на нашия пазар ми е гадно. Децата също не ги ядат.

Готова баклава харесвам на "Хубави неща". Имат няколко различни вида, всичките са чудесни.

# 121
  • Пловдив
  • Мнения: 23 980
Аз пак карам ски, наскиорих се яко, обаче децата нямат спирка Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Минус 10 с адски вятър, усеща се като минус 15, на мен ми писна да съм хубава и да ми е студено и извадих най-ужасното и дебелото си яке, като голяма, червена мечка съм. Срам ме е чак, ама с по-приличните ми якета ми е студено. Ядем прАжоли и руска салата. И пием вино и уиски, аз вино, мъжът уиски.

# 122
  • София
  • Мнения: 18 679
Много вкусна баклава съм купувала от Лидл. Ама сега не се сетих...

И аз бях на мол днес, че децата искаха на кино. Притеснено ми е, защото два реда зад нас едно дете не спря да кашля Rolling Eyes А колко невъзпитано се държа и то, и цялата му компания...хора, потресох се Sad Разпоредителите в киното идваха да ги заплашват, че ще ги изгонят от салона и тези пак не спряха да говорят на висок тон и да тичат като коне из залата ooooh! Тийнове, на 13-14, момичета Shocked Отвратително, все едно не са виждали публично място, като маймуни...Но иначе да ви поваля "Ела изпей" - прекрасен, разчувстващ, много, много ни хареса и на тримата Heart Eyes

# 123
  • Мнения: 1 972
alvina_maria, не мисля, че е толкова миризливо но пък е много сладко а, щом аз го усещам така значи захарта е много.

# 124
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 662
Баклава правих за Коледа. Но така като ви чета...няма да е късно утре сутринта да врътна една набързо, тъкмо ще поеме до среднощ  Laughing Орехите тук са ужасно скъпи( около 20 евро кг), добре, че свекърва ми има орех в двора; праща редовно, че и готови счупени  Heart Eyes
Направих домашна торта с три вида блат и яйчен крем. ММ се усуква като гладен циганин около нея, но не му се отваря парашута.

# 125
  • Мнения: 4 188
Баклава правих за Коледа. Но така като ви чета...няма да е късно утре сутринта да врътна една набързо, тъкмо ще поеме до среднощ  Laughing Орехите тук са ужасно скъпи( около 20 евро кг), добре, че свекърва ми има орех в двора; праща редовно, че и готови счупени  Heart Eyes
Направих домашна торта с три вида блат и яйчен крем. ММ се усуква като гладен циганин около нея, но не му се отваря парашута.
Пусни да я видим, де. Може гладните цигани, да станем двама, хохо chef

# 126
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 662
Нямам снимка, Сандо. Не е голяма кипра, залагам на вкуса аз, не на визията  Mr. Green

# 127
  • Мнения: 1 261
благодаря Kristinnnnn, хубаво, че го пропуснах, взех филета сьомга само и сок от бъз

орехите 20 - 25 лв/кг на пазара днес

# 128
  • Мнения: 12 081
     За Коледа нищо не успях да направя, дори и традиционния АКК.
      Но днес ме обзе вдъхновение  и направих един мой любим сладкиш, лесен, с ябълки и стафиди. Някога омайвах мъжа ми с него/ преди да ми стане мъж/, но от както се е родило детето , не го бях правила.Още не сме го нарязали, защото беше готов по "ракиено време" и ще го оставим утре за закуска и за "армаган" на бабите, те се впечатляват от домашни неща, особено създадени от пишман- кулинарка като мен hahaha

      От един руски магазин купих "сельодка под шубой"- само по филмите съм гледала това  чудо, сега ще го опитам.Имам и един червен хайвер- ще го сложа на хлебчета с масло, които ще изрежа с формички за сладки като елхички, сърчица и каквото там имаше в комплекта.

Основното ястие- нещо като кебап с картофи, моркови и гъби ще се сътворява от майстор- готвача- от мъжа ми.За Новата година- толкова. После се включвам в програмата за отчитане на прегрешения и сваляне на "празнични" килограми. Simple Smile

# 129
  • Мнения: 2 149
Торта Гараш направих днес. Утре капама, пита, руска салата и Снежанка. Такива салати май само на Нова година правя. До обяд трябва да съм приключила с всичко без питата. Момчето ми си дойде с приятелката си. Напълни ми се къщата. Малката пък получи от Китай 12 чифта обувки за Барбита, та сега пременява някой от тях с нови обувки.

# 130
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 953
           От един руски магазин купих "сельодка под шубой"- само по филмите съм гледала това  чудо, сега ще го опитам.Имам и един червен хайвер- ще го сложа на хлебчета с масло, които ще изрежа с формички за сладки като елхички, сърчица и каквото там имаше в комплекта.

Другия път вземи черен хляб и консерва от дроб от треска....
а за сельодката под шубой - прекрасно ядене за студено време

# 131
  • Мнения: 4 188
           От един руски магазин купих "сельодка под шубой"- само по филмите съм гледала това  чудо, сега ще го опитам.Имам и един червен хайвер- ще го сложа на хлебчета с масло, които ще изрежа с формички за сладки като елхички, сърчица и каквото там имаше в комплекта.

Другия път вземи черен хляб и консерва от дроб от треска....
а за сельодката под шубой - прекрасно ядене за студено време

Тая сельодка, да не излезе паламуд " под шубой", ей #Crazy

# 132
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
           От един руски магазин купих "сельодка под шубой"- само по филмите съм гледала това  чудо, сега ще го опитам.Имам и един червен хайвер- ще го сложа на хлебчета с масло, които ще изрежа с формички за сладки като елхички, сърчица и каквото там имаше в комплекта.

Другия път вземи черен хляб и консерва от дроб от треска....
а за сельодката под шубой - прекрасно ядене за студено време


Вземи водка, хляба може и да го пропуснеш! Mr. Green Любима ми е! Heart Eyes

# 133
# 134
  • Мнения: 12 081
      Водка взех, разбира се, въпреки че имаме класна домашна ракия, връстник на детето/ 11г./

      Дроб от треска не съм яла и май не съм виждала. newsm78

Знае се, основно ще наблегна на домашния сладкиш, пък след 2 януари ще му мисля Simple Smile


Днес във Варна времето беше необичайно зимно, ужасен вятър, но и някак...зареждащо.Тази вечер на улицата ни всичко е тихо и бяло, едва удържах детето да не хукне към площадката предо около   минута-две.

Общи условия

Активация на акаунт