За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 187 694
  • 22 283
  •   7
Отговори
# 22 050
  • Мнения: 18 985
Кози, овце - сами се прибират. Но това са домашни животни, макар и със селскостопанска насоченост, от тях не бих се изплашила, ако се видим на улицата, но от лисица или чакал - да.
Като стана дума за мечката в Бояна - там в двора идваха само кози, за щастие мечка не съм виждала.

Последна редакция: вт, 18 юни 2024, 11:23 от EmmaT

# 22 051
  • Мнения: 8 947
При нас градските лисици са нещо съвсем естествено, особено в районите граничещи с парк. Ние обаче не граничим с парк, двора ни малък и оградата му изключва такъв размер гости. Иначе се умилявам от снимки на малки лисичета, пък и на по-големи, но ако искат да си делим градината ми, няма да съм доволна. В детска градина пък съвсем не мисля, че им е мястото.

Мисля си за срещата, която ни предстои след обяд. Свито ми е сърцето.

# 22 052
  • Португалия
  • Мнения: 4 595
тия немци, нещо по- user friendly да го бяха изписали Imp
и лисици, и ей тоя гад имаме -


обаче, близо до хората са много опасни тия животни- най-вече с болестите ,които носят

иначе , сутрешната ни среща:

снощи валя обилно и напоително, и сутринта куч идва като малаче - мокър и кален до уши
обяснението -прекарал е нощта в компания Laughing
Скрит текст:
изобщо не мога да си представя кой го оставил това добиче, баш до моята ограда

# 22 053
  • France
  • Мнения: 13 480
Какво е това животно? На бобър прилича, но те май бяха с плоски опашки?

# 22 054
  • Португалия
  • Мнения: 4 595
уики казва, египетска мангуста на български
Herpestes ichneumon - по-скоро , европейска мангуста , бих казала аз
изключително нагло животно, и много опасно
всякакви пилци са застрашени, зайци също
на португалски, по народному , му казват „смучигъз“ , защото ги захапва за задниците, чак месо откъсва, и после ги завлича, едно по едно , към хралупата си

# 22 055
  • France
  • Мнения: 13 480
Много голямо ми се видя за мангуста, но аз мангуста и без друго не съм виждала на живо. Те са всеядни и хитри хищници. Дори и змии ядат.

# 22 056
  • Португалия
  • Мнения: 4 595
огромно е- минавало ми е пред колата, та мога да го сравня с малко диво прасе
разпространение:
Скрит текст:
щом ядат и змии, вече не ги мразя толкова Smiling Imp

# 22 057
  • Мнения: 970
Хе-хе, магаре Simple Smile Откога не съм виждала на живо! Май почти вече няма магарета в България.
А в Гурково всяка година правят биорали с магарешки каручки. На път за нашето село минаваме през Гурково и веднъж ги видяхме строени на площада. Даже съжалявам, че не спряхме да гледаме биоралито.

# 22 058
  • France
  • Мнения: 13 480
Научих нещо ново. Мислех, че е малка като братовчеда си пора (le furet)

# 22 059
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 371
Мисля си колко бързо могат да се променят човешките взаимоотношения и колко често се провалят заради не толкова значителни неща, а не си струва. Остават спомени или такива безвъзвратно загубени, а аз имам качеството да се фокусирам върху хубавите моменти и да ми става носталгично.

# 22 060
  • Пловдив
  • Мнения: 23 980
За Берлин не знам, но във Франция има от край време програми за изкореняване на бяса. Прави се чрез примамки и ваксиниране. Не съм чувала такова нещо за България.
И в Париж има много плъхове, но не бих била спокойна ако знам, че се развъждат точно до двора на ДГ. Степенувам риска.
Има програми за ваксиниране на дивите животни от бяс в България, хвърлят едни като хапки.
https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.18169-9/301009_2339134 … p-10Q&oe=66991B65
Това съм аз, преди ... доста години, в личния ми двор, с неличната ми лисица. Лисицата беше абсолютно дива, идваше да я черпим със скара.

Последна редакция: вт, 18 юни 2024, 19:10 от Янтра

# 22 061
  • Мнения: 1 899
Интересно, че във Франция подхождат така. В Скандинавието се цитира как от почти 100г. почти няма случай на бяс и съответно 99% от случаите като някой се паникьоса че може да се разболее (след ухапване от куче главно) - такъв НЕ се ваксинира от институциите. 1% е за хората идващи от чужбина, с такива съмнения.

(Има мониторинг организация EFTA Surveillance Authority (ESA), която съответно обявява държава за rabies-free и ако се появиш в болница, настоявайки за ваксина, ще ти откажат.)

Всъщност темата дойде от лисиците в пясъчника: рискът някой да играе в пясъчника след лисица и да хване споменатия бяс е 0%.
Бактерии и други болести - ясно, то и за това пясъчниците се покриват, котки и кучета също са рисков фактор.
Но бяс - не.

# 22 062
  • Мнения: 8 752
Мисля си за Съдбата...Понякога нещата се случват и нямаме никакъв контрол върху тях...и колкото да не ни харесва - единственото което можем да направим е да приемем нещата...

Другото което си мисля- е дали "за всеки влак си има пътник"?

# 22 063
  • Португалия
  • Мнения: 4 595
има, има...ама понякога сме объркали влака, или сме го гонили, гонили ..без да знаем защо
аз си мисля за лошите комшийски взаимоотношения
Скрит текст:
магарето се изясни чие е, само че след намесата на кварталния
 след като вчера следобед намерих оградата стъпкана,а магарето отсам оградата, ММ го изведе и завърза по- далеч , в същия терен
едната комшийка, виждайки действията,  викнала собственика, пък той или пиян, или дрогиран, или и двете...
останалото е разправии, и естествено викнах полиция...днес ще трябва и оплакване да ходя да пиша...
Rage

# 22 064
  • Мнения: 10 747
И излиза, че комшийте навсякъде са едни и същи... Късмет е вече човек да случи на нормални хора.

Общи условия

Активация на акаунт