Подготовка за кандидатстване в СМГ след 4 клас

  • 114 541
  • 783
  •   1
Отговори
# 165
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 70
Здравейте,
бих искала да попитам някого с дете от руската паралелка: по кой учебник учат в 5ти клас?
От начало ли започват езика?

# 166
  • Мнения: 45
Започват с учебник за 5 клас - направо с падежите!

# 167
  • София
  • Мнения: 2 769
Започват с учебник за 5 клас - направо с падежите!
И аз се включвам по темата, тъй като ме интересува именно паралелката с руски език.

Доколкото разбирам нивото на езика, от което се започва, не е начално и се предполага се, че децата имат някакви знания по руски език, така ли?

А в случай, че детето не е имало досег с езика, успява ли да навакса или му трябват допълнителни извънкласни занимания по езика, за да влезе в ритъма на останалите?

# 168
  • Мнения: 45
Не се очаква от децата да са учили руски език. Колкото до справянето сигурно си зависи от детето. В противен случай трябва някой да помага в къщи (родител/учител). Ние сме с учител щото хич ме няма в падежите...

# 169
  • София
  • Мнения: 2 769
Не се очаква от децата да са учили руски език. Колкото до справянето сигурно си зависи от детето. В противен случай трябва някой да помага в къщи (родител/учител). Ние сме с учител щото хич ме няма в падежите...
Благодаря за отговора. Дали имате впечатление от другите деца в класа?
Чудя се има ли такова дете, което не е учило езика до момента и да се справя абсолютно самичко?

# 170
  • Мнения: 45
Съжалявам, но нямам наблюдения за други деца.

# 171
  • Мнения: 4 204
Не мисля, че някой от съучениците на сина ми е взимал уроци по руски. Някои деца бяха учили в 107, но повечето, не. Справиха се въпреки шантавата система, при която се почва с текстове направо. Да не Ви заблудя все пак - сина ми не научи руски.

# 172
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 70
Благодаря за информацията.
Бих искала да помоля, да ми кажете и по кой учебник учат в 5ти клас руския?

# 173
  • Мнения: 4 204
Благодаря за информацията.
Бих искала да помоля, да ми кажете и по кой учебник учат в 5ти клас руския?

Писах Ви лично съобщение.

# 174
  • София
  • Мнения: 3 542
Аз май се сещам за две системи за учене на руски. Едната е "Друзья" и започва от 5 клас с това как се четат различните букви в руския. Другата е "Солньiшко", която започва от 1 клас и в 5 стига до падежите. (сигурно има и други, но аз не съм ги гледала) Често попадам на деца, които започват в пети клас по "Солньiшко" и наученото никак не е задоволително. За три години намразват руския.

# 175
  • София
  • Мнения: 3 679
Къде може да се видят паралелките и съответно езиците за СМГ?

# 176
  • Мнения: 6 961
Къде може да се видят паралелките и съответно езиците за СМГ?
Няма къде да се видят. Има една паралелка с немски, една с руски и останалите са с английски. Колко точно ще са останалите ще разберете, когато обявят броя паралелки, които ще приемат тази година.

# 177
  • София
  • Мнения: 3 679
Къде може да се видят паралелките и съответно езиците за СМГ?
Няма къде да се видят. Има една паралелка с немски, една с руски и останалите са с английски. Колко точно ще са останалите ще разберете, когато обявят броя паралелки, които ще приемат тази година.
А класирането става според езика, който е учило детето до сега ли или се пишат желания?

# 178
  • Мнения: 6 961
Къде може да се видят паралелките и съответно езиците за СМГ?
Няма къде да се видят. Има една паралелка с немски, една с руски и останалите са с английски. Колко точно ще са останалите ще разберете, когато обявят броя паралелки, които ще приемат тази година.
А класирането става според езика, който е учило детето до сега ли или се пишат желания?
До миналата година първо се подаваше заявление, в което си подреждаш желанията и след това класирането беше съобразено с желанията на децата по реда, по който са приети.
Тази година беше хаос и се кандидатстваше както е описано по наредба... Първо се подаде заявление за участие в ОМТ. След като излезнаха резултатите се подаде второ заявление за кандидатстване в СМГ, но в него нямаше желан език. След като мина класирането (което съдържа само приетите, подредени по бал) подадохме трето заявление, в което попълвахме желан език. Разпределението по езици разбрахме на 13.09, когато ни четоха кое дете в коя паралелка е прието. Много странно бяха сформирани децата, защото имаше деца с бал около 50-то място и първо желание АЕ (112 деца има в АЕ), второ НЕ и трето РЕ, но приети РЕ. Подобно беше и с някои деца, писали първо желание НЕ. Родителите, които се разправяха успяха да преместят децата си в желания език, но като цяло остана лошо усещане.

# 179
  • София
  • Мнения: 3 542
Е то така не е много умно. След като вече са приели детето защо ще се пишат второ и трето желание. Само едно е достатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт