Как да постъпя?

  • 11 208
  • 157
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 500
Щом си го формулирала проблема, значи ще го решиш.😉 В началото на бизнеса, когато е било трудно, си помагала. След като вече нещата са потръгнали, може би трябва да си наемат човек, който да върши нещата. Не изпивай чувство за вина, защото нали и ти работиш за семейството. Едва ли парите, които изкарваш си ги харчиш сама. Не си жена, която не работи и чака изцяло на мъжа си. И двамата работите за семейството, но всеки в неговата си област. Кажи му, че си натоварена и не можеш да се ангажираш и с неговите дейности. Вярвам, че ще се разберете.

# 31
  • Мнения: 2 115
Кафе с Канела, а ти като помагаш, а на другите 2-ма партньори жените не участват, как е печалбата за вашето семейство? 1/3 или повече?

На 1/3. Повдигала съм въпроса, всеки път стигаме до кавги с него по темата. Според него не е честно да искам някакъв допълнителен дивидент, проява на алчност е и т.н. Винаги доводът е един и същ - и за тях го правим, да, ама И за нас. Не се знаело, можело един ден да се обърнат нещата така, че някой от другите партньори да допринася допълнително. Не съм задълбавала много, аз доходи си имам, въпросът за мен тук е по-скоро на принцип и справедливост.

Така или иначе, след опитите на пратньорите му да ми заповедничат, на мен ми падна шалтера и съм свела до абсолютен минимум помощта. Все пак по-ценно ми е разбирателството в семейството. И тъкмо да си помисля, че най-после гледаме в една посока и се появява случка като от първия пост. И не знам дали да направя компромис или не. Понякога се ядосвам, а понякога ми е тъжно като го виждам, че е разочарован. Но пък и аз съм човек. Детето и то.

# 32
  • София
  • Мнения: 24 839
Така описани нещата- остави го да си поседи разочарован, дори аз бих му казала, че разбирам разочарованието му, но предпочитам той да го изживее, защото е голям и зрял мъж, вместо детето, което отдавна чака обещаните дни с мама.

# 33
  • Мнения: 5 513
Вземи си детето върви с мъжа си и там се забавлявай с детето.Не ходи на семинар,а по площадки и сладкарници с детето.
Относно фирмата.Сестра ми беше ,като теб.Решиха да я включат във фирмата,като влезе с първоначален капитал ,като другите.Т.е. стана с еднакви права ,като тях.Станаха 4 човека.Обаче когато деляха печалбите след две -три делби съдружниците поискаха тя да излезе.Защото ги брояха едно семейство .Те като семейство вземали най-много.А работата можело да се върши само от единия ,а тя да помагала и.т.н.
Та накрая се махнаха и двамата.

# 34
  • Мнения: 2 115
Така описани нещата- остави го да си поседи разочарован, дори аз бих му казала, че разбирам разочарованието му, но предпочитам той да го изживее, защото е голям и зрял мъж, вместо детето, което отдавна чака обещаните дни с мама.
А то действително ги чака горкото. Почти всеки ден ме пита "Мамо, ти днес в отпуск ли си?", "Мамо, кога ще бъдеш в отпуск?" (на 3.5 г. е.), понеже преди няколко седмици ѝ казах как мама ще излезе в отпуск и ще сме по цял ден заедно.
Вземи си детето върви с мъжа си и там се забавлявай с детето.Не ходи на семинар,а по площадки и сладкарници с детето.

Всъщност аз предложих този вариант, но ММ категорично го отхвърли. "Какво щели да кажат хората" - там съм била, а не съм дошла на семинара?! Сякаш съм длъжна...Така че това отпада като опция.

# 35
  • Мнения: 2 828
Бий, за да те уважават - в твоя случай, отбий ги, за да се усетят, че личното пространство не е само отвлечено понятие и ако на някой си длъжна, уви - това не са те...
Годишната ми отпуска е така лелеяна,че не мога да си представя какво трябва да е това събитие и  с каква изключителна важност, че да би могло да се намести между ваканцията ми с детето и мен.
Точно тези обучителни семинари са ми висша форма на нечистоплътно изпълнение на едни поети ангажименти - факт е,че присъстващите в огромната си част са точно "пълнеж" на случаен принцип.
Успех с избора.

# 36
  • Мнения: 1 565
Аз не бих си пренебрегвала децата ,заради когото и да е дори и заради мъжа си и той като баща на това дете е редно да го разбере .Сигурно не е свикнал никъде на ходи сам без теб. Няма ли вариятн в който да се съчетават и двете неща .Примерно да отидете на това убочение заедно с детето .сутрин времето да е с мъжа ти ,а следобед с детето .Така и то може да се порадва на баба и дядо и на майката си после  .Не е задължително да спите при тях .Може да вечерята с баба и дядо два пъти ,а пред останалото време да сте си сами на хотел .В крайна сметка аз бих взела решение в което детето да не е ощетено от ситуацията .Ако не можеш да съчетаеш нещата по някакъв начин по добре си остани само с детето .

# 37
  • Варна
  • Мнения: 36 892
Абе, Ани, на теб случва ли ти се изобщо някога да прочетеш всичко и чак тогава да коментираш? Жената обясни, че за тях няма такъв вариант. Налазила си всички теми ама коментарите ти рядко са смислени.

# 38
  • Мнения: 615
Абе, Ани, на теб случва ли ти се изобщо някога да прочетеш всичко и чак тогава да коментираш? Жената обясни, че за тях няма такъв вариант. Налазила си всички теми ама коментарите ти рядко са смислени.

И рядко неграмотни.

# 39
  • Мнения: 12 473
Simple Smile
Следващият път като свършиш работа - пусни му фактура като за консултант..

# 40
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

А то действително ги чака горкото. Почти всеки ден ме пита "Мамо, ти днес в отпуск ли си?", "Мамо, кога ще бъдеш в отпуск?" (на 3.5 г. е.), понеже преди няколко седмици ѝ казах как мама ще излезе в отпуск и ще сме по цял ден заедно.

Миличкото! На твое място нямаше и за секунда да се двоумя на кого да угодя.

# 41
  • Мнения: 22 563
Съпругът ти те ползва като безплатен консултант и за запълване бройки в някакъв семинар, на който ти нямаш работа. Simple Smile
Та...в този смисъл, изобщо не бих си вдигнала д...то, за да трупам безполезни дивиденти (пък и за какво?!?).
Обясни му кратко и ясно, че за теб това е губене на време, че той си има бизнес партньори и ти не влизаш към тях. След като има уговорка с тях, да си я спазва без да намесва теб.

В бъдеще, ако искат помощ за бизнеса, обяви си хонорара и тогава помагай.
Това как щяло да дойде време, в което някой от другите партньори щял да помага....явно е само в сферата на фантазиите на твоя мъж.
Ако са искали, досега да са го направили, а не да разчитат на теб.

# 42
  • София
  • Мнения: 39 173
Head BandЛеле, каква съм муня! Обърках Кафетата!

# 43
  • Мнения: 46 675
По колко часа дневно е този семинар?
Предвид факта, че роднините му са там аз бих съчетала нещата. След като се роди бебето едва ли ще имат скоро време да се виждате, децата също едва ли общуват много, след семинара вечерите ще бъдат пак ваши.
Също бих помислила сериозно за промяна в условията на работата си. Няма толкова незаменими хора, че да успяваш едва 7 дни годишно да измъкнеш. Винаги има начин.

# 44
  • София
  • Мнения: 17 439
Защо пък да си променя работата, като тя проблеми с работата си няма? *чешещото се по главата човече*

Общи условия

Активация на акаунт