Още около стотина ФЕВРУАРКИ чакат рожбите си малки!

  • 16 182
  • 290
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 242
Здравейте най-накрая и от мен Hug

Едвам намирам време да ви пиша между гоститата,цеденето,готвенето,ходенето до болницата и т.н.

ЧЕСТИТО НА МЕЖДУВРЕМЕННО ОБЕБИЛИТЕ СЕ МАМИ!!! ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ ДЕЦАТА И ДА ВИ РАДВАТ МНОГО   bouquet
И сега да се отчета както трябва...
За раждането-на 1 февруари си отидох като пич в болницата,за да ме приемат и да си чакам решението за секцио.Направиха ми всички изследвания,записи на тонове,прегледи и т.н.  и всичко си беше ок.Тъкмо влязох в стаята,където щях да си полежа малко и чувам,че доктора вика на акушерката,че няма какво да ме мислят ами направо да ме приготвят за рязане,при което аз се ухилих до ушите Mr. Green Зарадвах се,защото хич не ми се чакаше.На всичкото отгоре чувам,че доктора се провиква "Няма да изваждаме мъжкарите на 2 февруари,я.." Joy И така..всичко стана много бързо.Нямаше нито страх,нито притеснения,нито клизми,нито катетри /за мое огромно щастие/.Операцията ми е траела около един час.Излязох от упойка без никакъв проблем и много бързо.Бях си абсолютно адекватна.Упойката ми беше пълна и мога да кажа на всички,които се страхуват от нея,че няма нищо,ама нищо страшно.Даже последното,което успях да кажа беше,ако могат и да ми направят една липосукция на корема Joy Попаднах на добри хирурзи и големи веселяци.Не ме оставиха дори за момент да се страхувам. Благодаря на д-р Ирмов,който си втълпяваше,че е доктор от "Спешно отделение"  и беше сложил кърпа на главата, "за да го харесам" /това са негови думи/ Joy и на д-р Симеонов,който след операцията идваше в стаята ми няколко пъти да ми дава информация за бебетата и да ме успокоява.
За престоя в болницата-нямам никакви оплаквания,освен,че ми дадоха да видя бебетата си за една секунда /буквално/ едва на четвъртия ден.Дотогава...късаше ми се сърчицето,но след като ги видях се успокоих.Бяха си добре,макар че Наско /по-малкия/ беше на системи.Важното беше,че си дишат абсолютно самостоятелно,хранят се и са добре.
Акушерките и санитарките проявяваха много хубаво отношение към мен и нямам никакви оплаквания.Напротив,дори разбрах,че попаднеш ли на свестни хора престоя в болницата не е толкова мъчителен.Иначе гледах дечицата на жените,които бяха в стаята ми /на два пъти се смениха/,докато те се хранеха или имаха някаква друга работа. На едната дори и помогнах с кърмата,защото тя имаше по-малко ,а искаше при изписването да напълни едно шише,за да може да храни бебката си на път за вкъщи.
За кърмата-слезна ми на третия,а може и на втория ден newsm78 На сутрешната визитация доктора просто ми натисна зърната и изхвърча кърма,при което той каза да започна веднага да се цедя,за да не получа мастит.Това беше на третия ден сутринта.Оттогава се изцеждам на всеки 3 часа.Реших да си направя нещо като график и да се цедя така,все едно кърмя бебетата си.Не съжалявам,че го направих.Сега нямам никакъв проблем и от ден на ден кърмата ми се увеличава.Вече имам замразена за няколко дни напред. Между другото дори и цеденето хич не ме мъчи.Хората ми чудят на акъла как може зорлен да ставам през три часа и да се цедя,но аз все си казвам,че е мое добро и продължавам  Peace Дори дадох за племенницата ми,защото на снаха ми вече й спирала,а аз изцеждам количество,колкото за едно тримесечно бебе...
За бебетата-Жорето ще ми го изпишат до два-три дни,защото вече е достигнал 2500гр.,но Наско ще постои още поне три седмици,за да може да навакса.Аз не бързам,стига ми да знам,че е добре и вече мога да ги виждам всеки ден.Докторките от отделението за недоносени проявиха разбиране и ми ги показват,дори и за мъничко,но го правят.... По принцип не дават,заради грипа,а и аз дори не пипам бебетата,за да не им направя нещо...
За килограмите и корема-отидох да раждам 74 кг.,прибрах се вкъщи 60кг.Не можах да повярвам.Надявах се на -10,а то какво стана... Корема ми се прибира,макар и по-бавно от на останалите,защото матката ми е била преразтеглена и доктора каза,че ще ми отнеме малко повече време,за да се прибере напълно.Но аз и на това съм доволна за сега.Такъв прогрес за една седмица не съм и очаквала.От вчера слагам колан и се мажа с едно стягащо лосионче.Незнам какъв ефект ще има цялата процедура,но си го правя,нищо не губя Mr. Green
За разреза -вече нищо не ме боли,нито ми дърпа.Всъщност така съм от 3-4 дни.Ходя си като пич,мога и да тичам даже.Евала на докторите!!!! Разреза е някъде към 7-8 см,много ниско долу,шева е вътрешен и нищо не се вижда.Стои като залепено,макар че си е шито.Имах един конец,но ми е махнат още на 5 ден...

Ами това е май засега от мен.То аз бая ферман си написах,но като не съм ви писала от толкова време и сега ме засърбяха ръчичките Mr. Green Извинявам се ако съм ви станала скучна и благодаря на тези,които стигнаха до края с прочитането Embarassed Следва отново цедене и след това се заемам с дооправянето на темичката.Само малко време ми трябва,за да ми дойде музата,но и това ще стане Mr. Green

Благодаря на всички,които мислихте за мен и се радвахте заедно с мен и на тези,които ми пратихте смс-и и ме зарадвахте и трогнахте много Hug

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 09:48 от foxy81

# 91
  • Мнения: 86
Честито на новите мами!Много да ги радват съкровищата им, да са здрави и щастливи!  bouquet
Аз не пиша често но чета редовно с интерес Simple Smile
все още сме 2 в 1 и си чакам веч леко нетърпеливо Simple Smile
момичета имате ли проблеми с венците?аз от началото имам кървене, но напоследък доста ме болят
гледах бебоците в албумчето,много са сладки.насълзиха ми се очите
до скоро Hug и успех на всички за които днес е ДЕНЯТ
фокси добре завърнала се Hug радвам се че си добре.дано скоро ти дадат бебчетата (за което не се и съмнявам заради позитивизма който лъха от теб и ме зарежда и мен Simple Smile  ) и да си още по-щастлива.

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 09:29 от siqnie

# 92
  • София
  • Мнения: 23
Фокси, с тебе сме писали по едно и също време нашите романчета.  Mr. Green

Аз пропуснах да пиша, че от спиналната упойка нямах НИКАКВИ странични ефекти - нито главоболие, нито треперене - нищо.

# 93
  • Мнения: 24
Здравейте, добро утро и от мен!
Имам две въпросчета едното е към Клави и Теодора Попова на какво АМ сте и имате ли мнение вече за него? и Дугото което искам да попитам всички останали които вече са в къщи каква козметика за бебето използвате и като марка и като продукти?
Аз също съм от отбора който ще почака още доста(ще откарам сигурно до 1-3.03 това по мое мнение а не на док), но пък после тук ще има 100 и охоо мами които ще имат опит и мнение за всеки един въпрос който ми хрумне така че ще съм мнооого на далавера  Hug

# 94
  • Мнения: 1 797
ЧЕСТИТИ БЕБКИ НА ВЕСИТО 75 И КЛАВИ, ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ!

Фокси, много ти се радвам на позитивната нагласа и бързото възстановяване, те тези неща са и свързани по някакъв начин Peace

Гери недей да се стряскаш, всичко ще е наред Peace



# 95
  • Мнения: 10
k.penkova ние сме на Фризолак,т.к. в болницата я хранеха с такова,аз взех и за вкъщи 1 кутия,но лекарят при когото раждах ми препоръча Аптамил.Само сега се притеснявам как да го сменя,защото засега не е повръщала от мляко,но не знам как ще й се отрази една смяна.Иначе за козметика бях взела първото което ми попадна един ден преди раждането в аптеката-някакъв шампоан и крем за подсичане на Саносан,но не съм ги ползвала още,защото ми казаха да почакам с шампоана.Вчера я къпах за първи път със бебешки сапун на Нивеа,както и олио на Бюбхен с невен.

# 96
  • Мнения: 173
Клави, моля те изчисти си кутията, за да ти пратя ЛС  Peace

# 97
  • Мнения: 171
Здравейте, добро утро и от мен!
Имам две въпросчета едното е към Клави и Теодора Попова на какво АМ сте и имате ли мнение вече за него? и Дугото което искам да попитам всички останали които вече са в къщи каква козметика за бебето използвате и като марка и като продукти?
Аз също съм от отбора който ще почака още доста(ще откарам сигурно до 1-3.03 това по мое мнение а не на док), но пък после тук ще има 100 и охоо мами които ще имат опит и мнение за всеки един въпрос който ми хрумне така че ще съм мнооого на далавера  Hug
Здравей,ние сме на Фризолак 1,още от родилното,там й даваха такова и вкъщи продължихме.Ами за сега нямам оплаквания,единствено,може да се запече,но аз съм взела и една кутия Фризовол,то е по разхлабващо и ги редувам,веднъж от едното,веднъж от другото

# 98
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 925
Честито на новите мами! Да са им живи и здрави бебоците, да слушат, да папкат и да растат!  bouquet
На тези, които още чакат - леко раждане и прекрасна среща с бебоците!  bouquet
Фокси, добре си се завърнала! Дано скоро да се гушкате в къщи! И аз съм така с млякото Embarassed

# 99
  • Мнения: 356
И ние сме на Фризолак.С него беше захранена в болницата.Понася го добре и не смея да го сменя.Четох,че смяната води до запек и други проблеми.
Честито на новите ни мами!Да растат живи и здарви бебчетата ви!  bouquet
Късмет на всички на който днес им е денят! Hug

# 100
  • Мнения: 242
Здравейте, добро утро и от мен!
Имам две въпросчета едното е към Клави и Теодора Попова на какво АМ сте и имате ли мнение вече за него? и Дугото което искам да попитам всички останали които вече са в къщи каква козметика за бебето използвате и като марка и като продукти?
Аз също съм от отбора който ще почака още доста(ще откарам сигурно до 1-3.03 това по мое мнение а не на док), но пък после тук ще има 100 и охоо мами които ще имат опит и мнение за всеки един въпрос който ми хрумне така че ще съм мнооого на далавера  Hug

Аз не че имам много опит,но от детските лекарки в болницата разбрах,че колкото по-простичко си гледаш детенцето,толкова по-здравичко ще е то.Там ги мажеха с Бочко и Мустела,но една от лекарките ми каза,че най-доброто,което би ми препоръчала е козметиката на Себамед.
За АМ- там ги дохранваха с Нан и Фризолак. И аз още събирам информация кое е по-добро,защото може би ще ми се наложи да ползвам АМ освен кърма.

Гея,когато не ми дадоха бебетата и се налагаше да хвърлям два дена кърма, се сетих за тебе.Ти беше казала,че имаш много кърма,а ти е мъчно,че трябва да я хвърляш...И на мен ми беше такова едно..никакво.Имам,а не мога да я използвам.Оказа се,че не само в Германия не се практикува даването на кърма на недоносените бебчета...Глупава работа!!! Толкова много изхвърлих.Добре че сега съм си вкъщи,поне да мога да я замразявам.Яд ме е,че точно първата кърма с коластра трябваше да хвърлям... #Cussing out
Вие взехте ли си Радмила? Извинявай ако си писала по въпроса,но още чета старите теми и сигурно съм пропуснала нещо... Embarassed

# 101
  • Мнения: 243
Здравейте сладуранки!
Включвам се като вестителка:
Днес, в 10ч. се роди ЕМАНУЕЛА, 3200гр., 51см. на мама Виви_мм!
Да е много здрава, послушна и да радва мама и тати!
На мама - бързо възстановяване!


Раждането е било нормално, и двете се чувстват добре.

Това е за сега от мен, до скоро  Hug

# 102
Хоп и днес ново беб4е!!! Браво! ЧЕСТИТО НА ВИВИ_ММ, БЪРЗО ДА СЕ ВЪЗСТАНОВЯВА И МАЛАКТА БЕБОНКА ДА Я СЛУШКА МНОГО! ЧЕСТИТО И НА ДРУГИТЕ ОБЕБИЛИ СЕ МАМИ, ВЕЧЕ ИМ ИЗГУБИХ БРОЙКАТА! фОКСИ, ТЕДИ, ДОБРЕ СТЕ СИ ДОШЛИ И ФОКСИ, НАИСТИНА СИ СТРАШНО ПОЗИТИВНА, ЗА КОЕТО ЧОВЕК САМО МОЖЕ ДА ТИ СЕ РАДВА!
Аз снощи имах някакви странни изживявания, даже тичах до родилното, защото ми се появи някакво кървене -леко, но беше алено червена кръв. Оказа се, че явно съм имала по-сериозна контракцийка, макар че не можаха да ми кажат нищо конкретно. Правиха запис и бебчо си е ок, но , ох вече май искам да излиза, че само треперя днес ли ще е утре ли??...А и всички звънят да проверяват все едно ми е минал термина, но какво да ги правиш хора... Whistling Crossing Arms всякакви. Днес временцето е страхотно и ще взема да дръпна една разходка! Много  Hug  love001 на всички и един хубав бебевалеж тази седмица!

# 103
  • Мнения: 360
здравейте и от мен за днес.е такъв сън не му бях удряла от преди да забременея newsm44чак съм се подула от спане.
честита принцеса на мама виви,много да я радва и слушка newsm51

# 104
  • Мнения: 24
Благодаря ви  Hug аз си взех Аптамил ще пробваме с него да се храним ако нещо не ни хареса ще го сменяме иначе и при нас в болницата дават Фризолак ама аз май не съм му фенка макар че нищо не се знае може после друга песен да запея Wink Колкото до козметика питам защото още не съм купувала нищо но съм хвърлила око на Бюбхен има един лосион от глава до пети + крем за дупето и сапунче това е май на първо време ако пропускам нещо свиркайте.
Честито бебе на Виви ММ !

Общи условия

Активация на акаунт