Ин-витро в Истанбул 4

  • 55 347
  • 760
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 417
Здравейте и от мен, чета ви но не пиша, нашето пътуване се отложи за няколко месеца, следя всички пожелавам търпение и добри резултати.
Искам да питам тези които вече са правили процедурата, как е в Мемориал преди пункция, прием на вода, храна и там очистителни има ли?
Crazy

# 451
  • Мнения: 365
Здравейте и от мен, чета ви но не пиша, нашето пътуване се отложи за няколко месеца, следя всички пожелавам търпение и добри резултати.
Искам да питам тези които вече са правили процедурата, как е в Мемориал преди пункция, прием на вода, храна и там очистителни има ли?
Crazy
калинка, не дават очистително (поне аз не знам), единственото им изискване е след 24,оо часа да не приемаш нищо за ядене и пиене. И сутринта на гладно и жадно ти правят пункцията.

# 452
  • София
  • Мнения: 6 232
калинка, не дават очистително (поне аз не знам), единственото им изискване е след 24,оо часа да не приемаш нищо за ядене и пиене. И сутринта на гладно и жадно ти правят пункцията.
Няма клизма и няма очистително,независимо от бройката,така ли?....Супер  Grinning

# 453
  • Мнения: 83
Само за информация - и в АГ-Варна и тук в Мемориал броят на фоликулите ми е един и същ, извадените и оплодени яйцеклетки са също един и същи брой. Така че не хваля Мемориал, за да прикривам някакви резултати – резултатите за моята възраст са си добри. Но всичко останало е различно - имам пред вид условия, техника, отношение и внимание, съзнанието, с което всеки си върши работата. Абсолютно съм наясно, че в Мемориал не са магьосници и не очаквам винаги 100% успешни резултати, но какъвто и да е резултата никога няма да се обърна и да кажа лоша дума за свършеното за мен лично в Мемориал, без да ги величая излишно и без да ги боготворя, защото на всички е ясно, че не всичко зависи от тях. И в АГ Варна работят добри специалисти – аз например съм безкрайно признателна на доц. Маркова, която е един невероятен специалист и човек, но условията там са под всякаква критика, ама то си е сбъркана цялата ни система на здравеопазване. Целта на моите постове е била да се опишат нещата в Мемориал, защото в Бг всички ги знаем – има и хубави и не дотам хубави болници, както има съвестни и не дотам съвестни доктори /както е и по целия свят/. Целта ми не е била да си сравнявам хормоните и яйцеклетките, защото това е строго индивидуално за всеки различен организъм, а и за мен си е лично като информация!  Но когато е описано принципно какви възможности има за лечение /независимо в Бг или в чужбина/, човек може да направи по-точен избор за себе си. Ето аз така избрах вторият ми опит да бъде в Мемориал – от написаното във форума. Всеки прави своя избор, това беше моят и не съжалявам, независимо какъв ще бъде крайния резултат. Важно е човек да направи своя съзнателен избор и да е доволен, че го е направил. Но ако се окаже, че е сгрешил, е добре да има и други варианти за избор, който да направи, а не да се чувства като в задънена улица!
Между другото прекрасно е, че в България има вече модерни клиники, които могат да съперничат на Мемориал, защото всеки човек заслужава най-доброто за здравето си!

# 454
  • Мнения: 365
Само за информация - и в АГ-Варна и тук в Мемориал броят на фоликулите ми е един и същ, извадените и оплодени яйцеклетки са също един и същи брой. Така че не хваля Мемориал, за да прикривам някакви резултати – резултатите за моята възраст са си добри. Но всичко останало е различно - имам пред вид условия, техника, отношение и внимание, съзнанието, с което всеки си върши работата. Абсолютно съм наясно, че в Мемориал не са магьосници и не очаквам винаги 100% успешни резултати, но какъвто и да е резултата никога няма да се обърна и да кажа лоша дума за свършеното за мен лично в Мемориал, без да ги величая излишно и без да ги боготворя, защото на всички е ясно, че не всичко зависи от тях. И в АГ Варна работят добри специалисти – аз например съм безкрайно признателна на доц. Маркова, която е един невероятен специалист и човек, но условията там са под всякаква критика, ама то си е сбъркана цялата ни система на здравеопазване. Целта на моите постове е била да се опишат нещата в Мемориал, защото в Бг всички ги знаем – има и хубави и не дотам хубави болници, както има съвестни и не дотам съвестни доктори /както е и по целия свят/. Целта ми не е била да си сравнявам хормоните и яйцеклетките, защото това е строго индивидуално за всеки различен организъм, а и за мен си е лично като информация!  Но когато е описано принципно какви възможности има за лечение /независимо в Бг или в чужбина/, човек може да направи по-точен избор за себе си. Ето аз така избрах вторият ми опит да бъде в Мемориал – от написаното във форума. Всеки прави своя избор, това беше моят и не съжалявам, независимо какъв ще бъде крайния резултат. Важно е човек да направи своя съзнателен избор и да е доволен, че го е направил. Но ако се окаже, че е сгрешил, е добре да има и други варианти за избор, който да направи, а не да се чувства като в задънена улица!
Между другото прекрасно е, че в България има вече модерни клиники, които могат да съперничат на Мемориал, защото всеки човек заслужава най-доброто за здравето си!

  202uu именно,аз също смятам,че е добре човек да изрази своето мнение и виждане,а пък всеки да си прави изводите сам за себе си и да взима решенията си.

# 455
  • софия
  • Мнения: 1 201
Цитат
..Мисля,че бях ви писала,че от 6 бг двойки, които се засякохме в Мемориал, само при една има бременност

Аз в началото си имах моя статистика, още нямаше такава голяма тема, за съжаление на базата на около 15 двойки само-просто не се заех сериозно с това.От тези двойки само при една жената беше на 42 год и опита не беше успешен.Не мога да цитирам съвсем точни цифри, защото не съм ги записвала, но си спомням, че горе долу за възрастта 35-40 процентите бяха около 30%(от 5-6 двойки знам със сигурност, че две от момичетата забременяха) и под 35 год процента беше сериозен-около 60%.Това потвърди процентите, които в Мемориал ми дадоха като статистика, а и вече малко му изпуснах края, но горе-долу за ориентация това са моите данни
"Всичко с ембрионите е перфектно, имате 60% шанс за забременяване"-това ми каза д-р Гювенч на трансфера-възрастта ми тогава беше 29 год

# 456
  • Мнения: 780
Uporita, ура! харесали са се!  newsm44 newsm44, дано всичко продължава да върви добре и да пускаш ти другата тема Simple Smile Simple Smile
Бърти  Hug Hug или ти Simple Smile
Моята пункция е в събота, утре съм на вливания  ooooh! ooooh!
Естрадиола от тази сутрин ми е 1077 Simple Smile От миналия опит примерно нямам никаква представа как са вървели хормоните, но сега като се притесних с този Е2 го следя.
5 ден - 70
8 ден - 488
11 ден - 1077
Калинка, защо отлагате ходенето за сега?

# 457
  • Мнения: 417
Добра информация е това за яденето и пиенето защото аз съм с гастрит и на хормони нещата стават ужас, тук и двата пъти бях почти припаднала та ми  включваха квамател и глюкоза много зле.
Miho_She ами отложихме заради работата на мъжа ми, но планираме скоро да сме на линия а също така имам и проблеми със здравето та реших да си обърна внимание малко на мен, да ти кажа и аз съм имала вливане с имуновенин така и не разбрах защо при NK клетки 13.5 в Турция доста се блещиха на тая работа. Все пак пари са си трябва да се вземат Whistling

# 458
  • Мнения: 1 661
Здравейте момичета, колко много сте изписали! Гледам, че и ddncnv пак е спамила темата и величала д-р Александров, аман от тази жена няма отървия. Close Close Close Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Mozzi, Blumchen, благодаря ви че споделихте собствените си статистики, относно успеваемостта в Мемориал. Според това, което казва Блум успеваемостта е ужасна, според статистиката на mozzi е много добра. Разбира се, че зависи и от възрастта на жената. Исках да ви попитам някой има ли официална статистика за успеваемостта в Мемориал. Опитвах се да намеря такава на сайта им, но не успях.
Упорита, много се радвам, че са оплодени всички яйцеклетки. Стискам палци за  EFP
Бърти, дано всичко да върви супер гладко и при теб! Hug

# 459
  • Мнения: 345
Трябва ни официална статистика за успеваемостта. На сайта на Мемориал имаше нещо противоречиво.

# 460
  • Мнения: 118
Добра информация е това за яденето и пиенето защото аз съм с гастрит и на хормони нещата стават ужас, тук и двата пъти бях почти припаднала та ми  включваха квамател и глюкоза много зле
Thinking нещо не вденах. би ли пояснила моля, за гастрита?  newsm78 имам я тази "екстра"...   bouquet

# 461
  • софия
  • Мнения: 1 201
Трябва ни официална статистика за успеваемостта. На сайта на Мемориал имаше нещо противоречиво.

Точно така, може някой да поиска от Кюбра-на първичния ми преглед октомври 2009 ми дадоха(Кюбра сама ми я даде) една малка книжка на английски-имаше подробно описание на клиниката и процедурите и на края на книжката официалната им статистика за 2008 год-имаше данни като брой настъпили бременности при различни възрастови групи, имаше и брой на чуждестранните двойки по държави и т.н-около 2-3 странички статистика.Ако имат такава книжка и сега така е най-лесно да разберем-за 2011 едва ли е готова, може би имат за 2010г

# 462
  • София
  • Мнения: 232
Трябва ни официална статистика за успеваемостта. На сайта на Мемориал имаше нещо противоречиво.

Точно така, може някой да поиска от Кюбра-на първичния ми преглед октомври 2009 ми дадоха(Кюбра сама ми я даде) една малка книжка на английски-имаше подробно описание на клиниката и процедурите и на края на книжката официалната им статистика за 2008 год-имаше данни като брой настъпили бременности при различни възрастови групи, имаше и брой на чуждестранните двойки по държави и т.н-около 2-3 странички статистика.Ако имат такава книжка и сега така е най-лесно да разберем-за 2011 едва ли е готова, може би имат за 2010г

Има ли някой наистина такава статистика?

# 463
  • Мнения: 417
Добра информация е това за яденето и пиенето защото аз съм с гастрит и на хормони нещата стават ужас, тук и двата пъти бях почти припаднала та ми  включваха квамател и глюкоза много зле
Thinking нещо не вденах. би ли пояснила моля, за гастрита?  newsm78 имам я тази "екстра"...   bouquet
От хормоните ми се обостря гастрита и не мога много време да стоя гладна и жадна, много започва да ме боли затова питам, при мен така става  Cry

# 464
  • Мнения: 6 624
Добър ден от офиса ми в България Laughing Прясно оперирана, но вече работя Mr. Green Mr. Green

Сега да разказвам: Пристигнахме в Мемориал в 9,30ч., когато ни повикаха, като операциите бяха определени да бъдат извършени в 12ч. Платихме 4 200 ТЛ и двете операции като начало диагностични, и се уговорихме с Кюбра, че ако има оперативна намеса, след това ще доплатим.
Настаниха ни в стая (Упорита подробно е описала удобствата в стаята), взех си един душ, облякох си нощницата, която ми бяха приготвили и си седнахме на лаф с мъжа ми, чакайки. По едно време се появи една сестра и ми взе кръв, премери ми кръвното и ми пъхна един пистолет в ухото, в първия момент помислих че ще ме гръмне, а то било да ми премери температурата Laughing
След това се появи друга сестра, сложи ми на ръката една гривна с името ми и други мои данни и записа в един протокол стандартна изискуема информация - болести, алергии и т.н.
След това се появи анестезиолога, представи се (говори английски), каза ми с каква упойка ще ме приспи, зададе ми няколко въпроса, отново свързани с болести, алергии, правени други операции и т.н.
След това се появи един чичко и вмъкна в стаята едно легло и ми посочи да лягам Mr. Green Mr. Green и аз послушно си легнах. Взе шапката от шкафчето и ми я даде да си я сложа и пред ужасения поглед на мъжа ми, ме отведоха легнала на легло, а той остана в стаята да чака сам.
Чичкото с асансьора ме закара в операционното отделение и започна подготовката за анестезията ми. Анестезиолога ме пита от къде съм и аз - от Булгаристан Mr. Green Mr. Green и хоп, едно момиче от екипа проговори български. Казва се Семра и е от Хасково, но със семейството си живее в Истанбул. Побъбрихме си с нея, докато ми поставяха абоката. След това се появи д-р Аджет (тук му викате Ачет, но Семра така ми го представи като произношение). Представи ми се (а Семра превеждаше) , каза, че той и професор Кахраман ще проведат операциите, пита ме имам ли въпросии, аз - "не" и анестезиолога ми сложи упойката и край...това беше! Събудих се в стаята, без никакви болки, с прекрасното лице на мъжа ми пред мен Grinning . Вливаха ми някаква банка, но не разбрах точно с какво вещество. Дойде една сестра да ми мери кръвното и пак оня пистолет в ухото за температурата. След това дойде Кюбра да ни види как сме и каза, че около 16 часа ще дойде или професор Кахраман или д-р Аджет да ни обяснят как са преминали операциите.
После дойде една сестра с един огромен поднос - каза всичкото да се изяде Shocked Менюто включваше супа, пържено кюфте, обвито в тесто, чинийка ориз, хлебна питка, купичка компот и ашуре с много плодове в него. Та Люси, и на мен мъжа ми помогна, че то нямаше изяждане всичко това...
След малко се появиха Кюбра с д-р Аджет. Доктора ни обясни, че хистероскопията е с нормални резултати и каза, че там няма какво да се търси като евентуална причина за неуспех. Но лапароскопията е била оперативна - дясната ми тръба била добре, но лявата е била със сраствания,  които са отстранили и са отпушили тръбата, като са проверили това с течност. Доктора каза, че професор Кахраман ни предлага да правим 2-3 месеца опити за естествено забременяване Shocked, защото цитирам "има добри условия за естествено забременяване" Grinning
И ако не стане, тогава да отидем за инвитро опит.
За оперативната намеса доплатихме още около 280 ТЛ.

След това се облякох и към 18 часа напуснахме болницата, а в 19,30 вече пътувахме обратно за България.

И така момичета, не доволна, ами резултата от операциите надмина очакванията ми Grinning Най-вече това, че хистероскопията е  с нормални резултати и че тръбите са ОК. Радва ме това, че вече няма да се самоизяждам денонощно, чудейки се аджаба защо първия път не успяхме - дали нямам полипи на матката, дали лигавицата ми е наред, дали пък нямам течност в тръбите...ужасните въпроси, които сигурна съм всяка от нас - неуспелите до сега момичета си задава.

Възнамеряваме да не се отклоняваме от първоначалния план и в началото на април да стартираме процедура в Мемориал, защото няма да имаме друг такъв месец и двамата с мъжа ми да излезем в отпуск толкова дълго време . А до тогава ще имаме 2 опита за естествено оплождане, които смятаме да оползотворим по най-добрия начин 1dating luvbed и дай Боже и ние да си имаме нашето чудо Praynig Praynig Praynig

Момичета, четох назад в темата и трябва да ви призная, че съм много огорчена, че така се нападате една друга и си наговаряте такива обидни думи. Моля ви, още веднъж ви призовавам да сме единни, да се подкрепяме, да се уважаваме, да се изслушваме, да си доверяваме, защото всички имаме нужда от това! Аз се радвам че ви има и че я има тази тема, и благодаря на създателите й и на всички участници в дискусиите  bouquet

Пропуснах да ви кажа, че се запознах и с Бърти Grinning Бърти, ма голяма си сладурана, нежна, и приличаш на момиченце, изобщо не ти давам годините Wink Пожелавам ти това да е твоят опит и да се сдобиете с така мечтаното детенце Praynig Praynig Praynig Hug Hug Hug

Упорита, стискам, стискам палците, малко остана fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Дано мила успеете!!! Много се радвам, че съдбата ни събра, че се запознахме, и ти и мъжът ти сте прекрасни хора и много приятна компания  bouquet Дано успеете и върнете хубавите си усмивки отново на личицата ви - този път завинаги!!! Hug Hug Hug

Последна редакция: чт, 26 яну 2012, 13:46 от .Надежда.

Общи условия

Активация на акаунт