Момче или момиче е Априлското ни мъниче

  • 72 441
  • 735
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 179
И аз най - необходимото купих. Всичко вече е готово, наредихме мебелите, дрехите и всички други нещица. Остана ми да заредя аптечката. Вие купили ли сте нещо? Аз мисля да купя - спирт 70%, лепенка за пъп (това чудо профилактично ли се слага, да не се мокри при къпане, или вече като има проблем ?), стерилни марли, физиологичен разтвор и нещо за колики, но не знам какво. Има толкова продукти на пазара, че ми е трудно да избера.

# 691
  • Мнения: X
Малиш нещо не ме рабираш какво искам да кажа.
Това ми е първа бременност и купувам всичко от нулата.
Нищо не нужно или в големи количества не съм купила, а само най-необходимото.
А аз се опитвам да ти кажа, че няма смисъл да се купуват неща като шишета и стерилизатори ако си решила да кърмиш. Ние предишния път купихме аргономична вана, която се оказа крайно неудобна и след като видяхме че няма как да къпем бебето в нея, тичай до ИКЕА да купувам с равно дъно. В последствие като тръгна мъжа ми на работа се оказа, че на мен ми е по лесно да къпя бебето в мивката на чешмата. Сега имам две вани, който са ползвани броени пъти и пак няма да бъдат ползвани.
Първият път купих 2 одеала, 1 порт бебе, и спално чувалче. Оказа се че спалния чувал не и нужен... одеалата също.. порт бебето също не съм ползвала.
ВЗех обиколник за леглото, който лекаря ме накара да махна и ме предупреди никога да не го слагам.
Имам и много други взето непотребни вещи. Затова ти казвам не се изхвърляйте са купувате куп неща. Просто много от тях могат да бъдат взети в движение

# 692
  • Мнения: 4 785
Аз вече май взех всичко нужно или поне на 99%, всичко сме подготвили. Остава само чантата да си оправя и да изпера всичко за бебето. Аз винаги обичам да съм подготвена като цяло идеята да набележим всичко и мъжът ми да тича като откачен да купува след като се роди бебето, винаги ми се е струвала ненормална. Все пак и бащата има нужда от съвсем други емоции в този момент от изпълняване на списъци с тичащи подире му тъща и майка. Айде без тия, да се съсредоточи върху нас Wink Оставям само част от козметиката - идея за нея имам, но ще пробвам мострите, които ще ни дадат, за да се ориентирам какво ще му пасне най-добре. Взела съм само душ-гела, защото той ще ми трябва веднага, а пък нали ми изпадна хубав промо-пакет на марка, която харесвам.7

Иначе от нещата, с които не съм бързала са: стерилизатор и помпа (първият ще ми го дадат, помпа ръчна също, ако се наложи вече ще купя електрическа, но не сега, нека видим как ще тръгнат нещата), шишета - имам 2 за началото от 0-6 м. стъклени и две залъгалки - стартов комплект на Нук, стига толкова, за да видим също как ще търгнат нещата. Нагревател за шишета също, но тук май се и отказах по принцип, предвид разни мнения които ми дадоха. Крем за зърна не съм взимала, за да видя ако се наложи точно какъв ще ми трябва - овлажняващ ли, някой за по-сериозно действие ли... Памперси - взех малък пакет за проба. Одеяла не съм взимала - зълва ми ще ми даде нейните, има нови, защото каза че е купувала повечко, а не са й трябвали. Взех само едно страхотно за повиване, което става и за кошчето на колата - прилича на чувалче, с качулка е, бяха го пуснали в Лидл.

Но със сигурност ще има и безполезни неща, няма как.

# 693
  • Мнения: X
Продават някакви еднократни гащи за след раждане, как мислите има ли смисъл от тях?

# 694
  • Мнения: 68
Аз съм решила да си купя. Струват 5-6 лв за 5 броя и според мен ще са много удобни и практични, сваляш и хвърляш. Освен това са и подходящи за превръзки и лигнини, докторите не ги забраняват (май) и т.н..

# 695
  • Мнения: X
Ако е секцио няма ли да спарват операцията?

# 696
  • Мнения: X
Да изключително удобни са....за първите дни

# 697
  • Мнения: 147
А къде се продават?

# 698
  • Мнения: 1 179
В аптеките, магазините за бебешки и детски стоки,  DM.

# 699
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Аз съм сигурно най-неподготвена от вас! Освен креватче и съпътстващи за него неща, бебешка количка и - забележете - две ванички за къпане от първото дете, нямам друго. Но дори и тези неща все още си стоят опаковани и прибрани.
Успокоявам се с това, че моят термин е чааак 30 април. Simple Smile И в интерес на истината, стига да не живеете в много малко населено място, където няма подходящ бебешки магазин, или пък сте наистина самички с бебето и няма кого да изпратите със списък, всичко належащо може да се купи буквално за 30 минути. Дори и дрешките - ако толкова виждате, че не смогвате с наличните  - взимат се още пет бодита и три пижамки от най-близкия магазин, обличате един комплект, за да не стои детето голо, изпирате останалите и всичко е точно! Wink

Крем за зърна с първото бебе ползвах, когато видях, че действително зърната ми се разраняват. По горната схема пратих мъжа ми до най-близката аптека и му поръчах един крем Лансинох и един комплект силиконови протектори. Този крем е хубав, защото е без отмиване и е съвместим с кърменето. Но и предварителното му купуване е излишно, ако има възможност да се вземе бързо при нужда.

# 700
  • Мнения: 4 660
Ами не всички живеят в големите градове като София и Варна.
Аз живея в малко градче което е на 40 км от областния град.
Има само 1 бебешки магазин където продават скъпо и ето затова предпочитам да пазарувам предварително.

# 701
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Затова именно подчертях, че ако семейството не живее в малък град, не си заслужава предварителното пазаруване на тези допълнителни аксесоари. Peace

Имаше въпрос по-горе за лепенките за пъпче - не се използват профилактично, а само при предписание от педиатър.

# 702
  • Пловдив
  • Мнения: 183
Малиш нещо не ме рабираш какво искам да кажа.
Това ми е първа бременност и купувам всичко от нулата.
Нищо не нужно или в големи количества не съм купила, а само най-необходимото.
А аз се опитвам да ти кажа, че няма смисъл да се купуват неща като шишета и стерилизатори ако си решила да кърмиш. Ние предишния път купихме аргономична вана, която се оказа крайно неудобна и след като видяхме че няма как да къпем бебето в нея, тичай до ИКЕА да купувам с равно дъно. В последствие като тръгна мъжа ми на работа се оказа, че на мен ми е по лесно да къпя бебето в мивката на чешмата. Сега имам две вани, който са ползвани броени пъти и пак няма да бъдат ползвани.
Първият път купих 2 одеала, 1 порт бебе, и спално чувалче. Оказа се че спалния чувал не и нужен... одеалата също.. порт бебето също не съм ползвала.
ВЗех обиколник за леглото, който лекаря ме накара да махна и ме предупреди никога да не го слагам.
Имам и много други взето непотребни вещи. Затова ти казвам не се изхвърляйте са купувате куп неща. Просто много от тях могат да бъдат взети в движение

Малиш, защо лекарят ти е казал да махнеш обиколника от кошарата?!
Аз не съм си купила все още, но мисля да взема, затова питам!

# 703
  • Мнения: X
Малиш нещо не ме рабираш какво искам да кажа.
Това ми е първа бременност и купувам всичко от нулата.
Нищо не нужно или в големи количества не съм купила, а само най-необходимото.
А аз се опитвам да ти кажа, че няма смисъл да се купуват неща като шишета и стерилизатори ако си решила да кърмиш. Ние предишния път купихме аргономична вана, която се оказа крайно неудобна и след като видяхме че няма как да къпем бебето в нея, тичай до ИКЕА да купувам с равно дъно. В последствие като тръгна мъжа ми на работа се оказа, че на мен ми е по лесно да къпя бебето в мивката на чешмата. Сега имам две вани, който са ползвани броени пъти и пак няма да бъдат ползвани.
Първият път купих 2 одеала, 1 порт бебе, и спално чувалче. Оказа се че спалния чувал не и нужен... одеалата също.. порт бебето също не съм ползвала.
ВЗех обиколник за леглото, който лекаря ме накара да махна и ме предупреди никога да не го слагам.
Имам и много други взето непотребни вещи. Затова ти казвам не се изхвърляйте са купувате куп неща. Просто много от тях могат да бъдат взети в движение

Малиш, защо лекарят ти е казал да махнеш обиколника от кошарата?!
Аз не съм си купила все още, но мисля да взема, затова питам!
В практиката му има смъртен случай на бебе породено от задушаване...той не подкрепя обиколници, одеала

# 704
  • Мнения: 23
Здравейте, мамчета Blush
Аз съм с термин 18 април, но нещо много на печено взе да ми става... Колкото повече наближава Grinning
Това ще ми е първа бременност, при бебка всичко е нормално... Вече сме 2,400 Grin

Общи условия

Активация на акаунт