Калориите броим и здравето ценим - тема 12

  • 69 706
  • 732
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 75
Ами от много неща зависи по принцип но си права да... Главната причина много ниски калории да водят до застояване е че тялото като цяло разгражда по-лесно мускул от мазнини и много често първо се топи мускула при много ниско калорично ядене, което забавя метаболизма допълнително и става един кръговрат.. Vici75 колко има да сваляш? Ти ли беше споменала че си 59кг на 165 ръст?

# 706
  • Мнения: 10 301
Аа аз не искам да свалям за момента. Моите оплаквания бяха че промяна за седмица каквато и да е е абсурд да видя. Дали ше качвам, дали ще смъквам, движения при мен е абсурд да се видят/усетят за седмица или две. Всичко се случва след мин 3 месеца. От там започнахме за мен да говорим Simple Smile Другите момичета имаха други въпроси.

Иначе видях че си предложила да заменя пилешки гърди с бутче, но така пък мазнините ще вдигна. Дали няма да е проблем?

# 707
  • Мнения: 75
Зависи какви са ти целите аз мислех че искаш да сваляш и ми се стори че ядеш много малко. Но щом искапш да поддържаш според мен прави това на което се чустваш най - добре. Ако с такъв режим на ядене и тренираните ти е добре, не го променяй Simple Smile

# 708
  • Мнения: 5 430
Мъчна работа с този фаст 5:2, май си вкарах автогол. Предложете нещо вкусно и засищащо до 500 калории, че плановете ми не протекоха както трябва.

# 709
  • Мнения: 667
Мноого под 500ккал - постно прясно зеле с домати, печени тиквички, задушени гъби с пресен лук, всякакви супи, ако не се засищате с тях, може да добавите оризови бисквити (не са нискокалорични, но са изключително леки и примерно 3 бр, са 20 гр.). Сещам се много неща (веге обаче Blush), но не знам какво обичате по принцип.

# 710
  • Мнения: 5 430
Благодаря за съветите, но аз не си падам по постни ястия, а лук и тиквички не ям изобщо. От известно време забелязвам, че се говори за доза протеин. Може ли кратко разяснение какво е това? Забелязвам го и на някои немски рецепти, но нищо не ми говори. Да не е този на прах, който се продава на щандовете за фитнес и отслабване по хипермаркетите и дрогериите (за DM говоря)? Колко калории се съдържат в една доза, разтворена в прясно мляко?

# 711
  • Мнения: 1 176
Колко калории се съдържат в една доза, разтворена в прясно мляко?
Около 120-130 е една доза, плюс колкото и каквото мляко сложиш.
Препоръчвам ти сашетата на FitSpo, ако ще купуваш от дрогерия в България. Той ме е засищал и най-ефективно като се замисля.

# 712
  • Мнения: 10 301
..... От известно време забелязвам, че се говори за доза протеин. Може ли кратко разяснение какво е това? Забелязвам го и на някои немски рецепти, но нищо не ми говори. Да не е този на прах, който се продава на щандовете за фитнес и отслабване по хипермаркетите и дрогериите (за DM говоря)? Колко калории се съдържат в една доза, разтворена в прясно мляко?
Когато говорим за дози протеин имаме в предвид протеин в следния вид (или подобен на този). Вътре има мерителна чашка. В този конкретен случай чашката е с вместимост 32гр от тази пудра, т.е. една доза. Тази доза е със 120 калории, мазнини 0,5г, въглехидрати 2г, няма захар. Млякото което ползвам е обезмаслено (принципно говорим за примера). За една чаша 240мл е с 80кал, 0г мазнини, 8гр протеин и 12гр въглехидрат, няма захар. И става една доза протеин в този конкретен случай, прибавена в обезмаслено мляко ( като моето), ще е 200кал, 0,5г мазнини, 14гр въглехидрат, 33гр протеин и без захар.  
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 03 сеп 2021, 01:01 от vici75

# 713
  • Мнения: 667
Vici75, учител ли си? Не се шегувам, супер последователно обяснение, много ме изкефи Hug
За протеина - пробвала съм да замествам  едно хранене с доза протеин, но мен лично не ме засища задълго. По-скоро ми създава усещане за нещо гадно изядено - пак казвам, това за мен!
Все пак предпочитам храна Blush и ако споделяте какво хапвате до 1200 ккал, ще ми е полезно за идейки.

# 714
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 572

Все пак предпочитам храна Blush и ако споделяте какво хапвате до 1200 ккал, ще ми е полезно за идейки.

овесени ядки 50 грама+1 дп
свинка и пилешка пържола по 150 грама и салата с по 1 с.л зехтин ще са около 1200

извара около 250 грама обезмаслена+плод 250
150 пилешко и още толкова свинско
и още една доза протеин /евентуално за след тренировка/

200 пилешки дроб
150 свинска пържола
хляб около 150-200 грама Бонус намазан с лютеница примерно

извара с овесени ядки
омлет от 1 яйце+2/3 белтъка+50 грама сирене
150 свинска пържола

Теорията ми е силна, но съм вече 65 кг./няма преса, няма хубави ръце, всичко замазах...../

Последна редакция: чт, 02 сеп 2021, 20:11 от siska79

# 715
  • Мнения: 10 301
Не, не съм учител, но знам как аз бих искала да прочета за да ми се изянси нещо Simple Smile.

Протеина и на мен по същия начин ми се отразява. ВИнаги ми е много гадно на стомаха от него, и не ме засища за дълго. А иначе погледни моите менюта по-горе съм дала примерни и нещо такова си сглоби по твой вкус. Месото може да заменяш със свинско, пуешко, телешко, агнешко, каквото обичаш. Въглехидрата също.

# 716
  • Мнения: 10 027
Благодаря за съветите, но аз не си падам по постни ястия, а лук и тиквички не ям изобщо. От известно време забелязвам, че се говори за доза протеин. Може ли кратко разяснение какво е това? Забелязвам го и на някои немски рецепти, но нищо не ми говори. Да не е този на прах, който се продава на щандовете за фитнес и отслабване по хипермаркетите и дрогериите (за DM говоря)? Колко калории се съдържат в една доза, разтворена в прясно мляко?

Разтваря се във вода, прясно мляко не се докосва и с пръчка. Simple Smile Освен ако не искаш да качваш, разбира се.

# 717
  • Мнения: 5 430
Благодаря за отговорите. Май ще се откажа от него и ще си ползвам естествените източници като месо, яйца, млечни и риба.
Вчера се олях зверски на закуска, днес положението е по-спокойно. Утре отново фаст до 500 калории, дано вторият път е една идея по-лесно.

# 718
  • Мнения: 10 301
Ти поначало трябва да си ползваш естествени изтчници на месо. Протеина е добавка. Ако си била заета през деня и си нямала време да наваксаш с протеина, добавяш доза или половин в заВисимост от това което липсва от общия калориен прием за деня. Аз в случаите когато съм на вън и знам че няма да има свястна храна край мен (уикендите най-вече), си вземам дозА протеин в чантата. През седмицата винаги се храня с предварително плануваната сготвена храна. Доза протеин имам На работа, пак в случай че се окажа заета и време за ядене нямам. Но това е изключително рядко. На този тип протеин не се кара постоянно. По скоро е за спешни непредвидени ситуации или за донаваксване на количеството протеин за деня в зависимост от целите ( например ако качваш мускулн маса). И да, разтварянето в мляко не е за предпочитане. Аз само дадох пример, но самата аз не го приемам така. Мляко слагам само в кафето една супена лъжица или по-малко сутрин.

# 719
  • Мнения: 511
500 кал за цял ден ли? Hushed Аз мислех, че за едно хранене.
Иначе 200 гр немазно месо + салата + леща може би е една идея по-засищащо
(Гледам, че имам един обяд с 150 печен котлет + чушка намазана със сирене(40гр Пилос)+ 100 гр леща - 450 ккал)

Общи условия

Активация на акаунт