Томболи, игри, конкурси, награди и подаръци, анкети (72) - март'2018

  • 180 011
  • 2 311
  •   1
Отговори
# 2 265
  • Мнения: 3 549
ма ко, първо искам да изкажа възхищението си към твоето търпение и готовност да отговориш на всеки един въпрос.
И аз имам един: Ако през 2017 съм имала 2-ма работодателя, съответно 2 служебни бележки, как се попълват в прил. 1? За един ми е ясно, но за двама? Ако е нещо комплецирано, ще се обърна към счетоводител. Аз попитах, казаха ми за някакво приравняване, но не разбрах. Sad
Не съм ма-ко, но бих могла да ти кажа - събираш двете суми. И аз имах 2 бе, бележки, защото до април съм се водила в майчински и ми ги бяха разделили на два периода.

# 2 266
  • Мнения: 2 013
ма ко, първо искам да изкажа възхищението си към твоето търпение и готовност да отговориш на всеки един въпрос.
И аз имам един: Ако през 2017 съм имала 2-ма работодателя, съответно 2 служебни бележки, как се попълват в прил. 1? За един ми е ясно, но за двама? Ако е нещо комплецирано, ще се обърна към счетоводител. Аз попитах, казаха ми за някакво приравняване, но не разбрах. Sad
Не съм ма-ко, но бих могла да ти кажа - събираш двете суми. И аз имах 2 бе, бележки, защото до април съм се водила в майчински и ми ги бяха разделили на два периода.
Доколкото разбирам, твоя работодател е един и същ на двете бележки, така ли е?

# 2 267
  • Мнения: 3 549
Да, един и същ е, но ми изкараха две служебни бележки, т.к. ми бяха разделили на период по време на майчинството и след това. Просто събрах двете суми и следвах указанията за попълване.

# 2 268
  • при късмета
  • Мнения: 24 128
Sonnenlicht, ако твоите работодатели са различни, то и бележките са ти издадени до месеца в който си била при стария от него, а от новия от следващия нататък. Попълваш за първите месеци по бележката от първия работодател и следващия период от втория. Ако има празен месец го пропускаш просто. Само накрая, годишната сума, трябва да я събереш от всички месеци. Трябва да събереш всички суми, за дохода, за ДОО, ДЗПО, ЗО и удържани данъци.

Последна редакция: пт, 30 мар 2018, 22:22 от ма ко

# 2 269
  • Мнения: 2 013
Sonnenlicht, ако твоите работодатели са различни, то и бележките са ти издадени до месеца в който си била при стария от него, а от новия от следващия нататък. Попълваш за първите месеци по бележката от първия работодател и следващия период от втория. Ако има празен месец го пропускаш просто. Само накрая, годишната сума, трябва да я събереш от всички месеци. Трябва да събереш всички суми, за дохода, за ДОО, ДЗПО, ЗО и удържани данъци.

Или е много късно за мен или ... не ми се иска да го казвам, но пак не разбрах.
Скрит текст:
.
Пробвам за последен път! Това са данните от първия работодател. Да приемем , че от втория са същите /бележката още не е при мен/. Как би изглеждала таблицата? Събирам сумите от двете бележки и нанасям ли, както каза RosMar

# 2 270
  • при късмета
  • Мнения: 24 128
Опростили са приложението още повече, аз не съм ги виждала от 2 години.
Събираш сумите от двамата работодатели, ако и двете бележки са издадени с един и същи код, най-вероятно е този вариант. Ако са с различни кодове, то попълваш сумите под съответния код и ги събираш под всяка колона. На ред "годишна данъчна основа", както е указано, вадиш осигуровките от облагаемия доход.
Последния ред също попълваш, там е цялата сума.
Под указанията за попълване има ред за удържаните данъци, също събираш сумите от този ред на двете бележки и пишеш общата.
Т.е ако другата бележка е със същите суми, значи трябва на ред 1 да 2784, на ред 2 - 370.26, и на края 2413.74. Като съвсем на края, след указанията трябва да напишеш удържания данък през годината, общо от двамата работодатели.

Давам ти го съвсем примерно, защото не знам от къде си сигурна, че другата бележка е със същите цифри.

# 2 271
  • Мнения: 2 013
Опростили са приложението още повече, аз не съм ги виждала от 2 години.
Събираш сумите от двамата работодатели, ако и двете бележки са издадени с един и същи код, най-вероятно е този вариант. Ако са с различни кодове, то попълваш сумите под съответния код и ги събираш под всяка колона. На ред "годишна данъчна основа", както е указано, вадиш осигуровките от облагаемия доход.
Последния ред също попълваш, там е цялата сума.
Под указанията за попълване има ред за удържаните данъци, също събираш сумите от този ред на двете бележки и пишеш общата.
Т.е ако другата бележка е със същите суми, значи трябва на ред 1 да 2784, на ред 2 - 370.26, и на края 2413.74. Като съвсем на края, след указанията трябва да напишеш удържания данък през годината, общо от двамата работодатели.

Давам ти го съвсем примерно, защото не знам от къде си сигурна, че другата бележка е със същите цифри.
Много благодаря, вече ми стана ясно.
Като каза, че са опростили приложението, само добавя, че като впишеш данните, то само ги пресмята.
ПП. Данните за другата бележка бяха примерни.

# 2 272
  • Мнения: 14 840
Мерси,Лаленце! И аз бях много щастлива като разбрах. Дано не се налага да го ползваме често,но все пак е страхотно да имам такава джаджа.
Бях поръчала на ММ да вземе един шоколад Своге и сега наснимах каквото шоколадово имах с него. 😂 Влизам в сайта да кача снимка и какво да видя-Туиксове,сухи пасти,рула,еклери... Чудо! Беше ми малко съвестно да кача снимка с купешки сладкиши,но като видях ми се изпариха всички притеснения. 😎 Утре ще наснимам и още!

# 2 273
  • Мнения: X
Печелившите от играта на Нивеа в Инстаграм:

# 2 274
  • Мнения: 4 841
И аз вчера успях да подам декларация без проблем. Платих си и с карта на място и всичко беше наред. И аз съм с двама работодателя миналата година и сумите си се събират.

Имам цял един не регистриран единствен мой код за брашно. Мисля вече да го регистрирам, че все не се будя посред нощите да се пробвам. Сънят ми е по ценен. Аз бих искала тигани. Че съм и скромна Stuck Out Tongue Winking Eye

# 2 275
  • София
  • Мнения: 23 130
И аз с ключодържател от пепси с 1 код. Grinning

# 2 276
  • Мнения: 405
Здравейте!Да се похваля и аз вчера счупих дългосрочния си карък с 3 награди от играта на Пепси.Регистрирах три кода на различни тел.номера и спечелихме цялото семейство по 1 награда-тениска,ключодържател и мултипак пакет.Засега при СофияМел 5:0 резултат,в Калиакра 3:0 .За Своге се колебая още,поради редицата неуредици за които писахте.....Късмет на всички желая занапред!

Кои бутилки на Пепси участват, защото в Кауфланд не видях ни една

Аз конкретно регистрирах кодове от малките бутилки 0.5л.,закупени от БИЛЛА.

# 2 277
  • Вестерос
  • Мнения: 38 370
Сетих се , че играх в играта на Кауфланд за 8 март с цветя, не мога да намеря победители, сещате ли се да сте ги виждали?

# 2 278
  • Мнения: 6 562
Сетих се , че играх в играта на Кауфланд за 8 март с цветя, не мога да намеря победители, сещате ли се да сте ги виждали?

Вярно, че имаше такава игра
И аз участвах

# 2 279
  • Мнения: 11 731
Аз, да попитам пак, ще има ли теглене на калиакра или свърши играта?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт