Смешки от форума 29

  • 120 443
  • 756
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 5 634
Голям проблем със запетаята!
Ако искаше да каже 25.05, щеше да уточни - 25-ти май.
От друга страна запетая липсва след 25, защото в изречението има допълнение и изречението става сложно съставно.

Няма проблем със запетаята, а със смисъла. 25 май се чете като двадесет и пети май. В разговор обаче би звучало като "на двадесет и пет май..." За да няма недоразумения, просто е трябвало да напише "на 25 години май...".

# 706
  • Мнения: 25 853
Погрешно е да се напише 25-ти май.

# 707
  • Мнения: 29 973
Когато е получава двусмислие, се ползват синоними. Вместо май може да се каже вероятно. Тогава нямаше да пишем за въпросното изречение 4-5 страници.

# 708
  • Мнения: 25 853
Е, хайде сега. Не всеки от нас прави по няколко проверки, редакции и литературни анализи на всеки свой пост, пуснат набързо.
Смешно се е получило, но е излишно да се заяждаме, особено на фона на крещящата неграмотност, която ни залива, както и неумението да се състави елементарно смислено изречение.

# 709
  • Мнения: 1 347
Темата се пълни повече с разяснения, отколкото със смешки...

# 710
  • Мнения: X
Погрешно е да се напише 25-ти май.

Защо?

# 711
# 712
  • Мнения: X
Добавям, преди да изчезне:

Цитат
Не знаех къде точно да пиша за това тук. Защо баннахте няколко профила, които просто си изразяват мнението? И не искам да ме баннете веднага, а да ми отговорите главно админът на този сайт. Държавата чак до там ли стигна? Да нямаме право на мнение? Админът да ми отговори, а не пак да ме банне.

Докъде стигна държавата... Grinning

# 713
  • Мнения: 25 853
Вярно, че проблемът е на държавата. Както има членове в НК за хулиганството, крайно време е да вкарат някой член и за троленето в интернет.  Laughing

# 714
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Ей това искам да го работя, Како - да следя за тролове из нета.
Имам доволно много стаж из форуми и фейса. Simple Smile

# 715
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 328
Цитат
Замислих се, дали да пиша коментар, въпреки, че съм съгласна с твърдението, че  ромите са едва ли не привилигьовани.

# 716
  • Мнения: X
Цитат
Замислих се, дали да пиша коментар, въпреки, че съм съгласна с твърдението, че  ромите са едва ли не привилигьовани.


не е точно, смешка, а правописна грешка по невнимание. И като такава трябва да се премести в темата за правописни муновщини. Който ме познава, знае, че принципно си пиша доста добре Simple Smile
Здравейте,преди да ме нападате ще ви разкажа историята. Запознах се с едно чудесно момче,той има дете и аз имам дете,от началото той беше луд по мен... Все ми пишеше все се виждахме.. Той не можа без мен,просто изведнъж стана много хладен.. почти месец не се видяхме и виждам че не му липсвам.. Не се държи така любезно както от началото,а аз след предишната ми раздяла отново се влюбих,имахме хубава връзка - за информация и двамата сме свободни, той няма жена а аз нямам друг,знам че няма друга до него... Но мисля да направя тази “любовна” магия,да ни се обновят добрите отношения..Искам да знам от какво да се предпазвам и дали наистина е толко силна както казват.. Но не ми се е много вярвало.. Искам да опитам...
то това мнение, и темата, са си баш за тук. От типа смешни-страшки. Или Страшни-смешки Simple Smile

# 717
  • Мнения: 2 695
Добавям, преди да изчезне:

Цитат
Не знаех къде точно да пиша за това тук. Защо баннахте няколко профила, които просто си изразяват мнението? И не искам да ме баннете веднага, а да ми отговорите главно админът на този сайт. Държавата чак до там ли стигна? Да нямаме право на мнение? Админът да ми отговори, а не пак да ме банне.

Докъде стигна държавата... Grinning
Tatti да дойде да отговори No Mouth

# 718
  • Мнения: 29 973
Cupid  Неслучайно казват, че любовта е магия!

Здравейте,преди да ме нападате ще ви разкажа историята. Запознах се с едно чудесно момче,той има дете и аз имам дете,от началото той беше луд по мен... Все ми пишеше все се виждахме.. Той не можа без мен,просто изведнъж стана много хладен.. почти месец не се видяхме и виждам че не му липсвам.. Не се държи така любезно както от началото,а аз след предишната ми раздяла отново се влюбих,имахме хубава връзка - за информация и двамата сме свободни, той няма жена а аз нямам друг,знам че няма друга до него... Но мисля да направя тази “любовна” магия,да ни се обновят добрите отношения..Искам да знам от какво да се предпазвам и дали наистина е толко силна както казват.. Но не ми се е много вярвало.. Искам да опитам...
то това мнение, и темата, са си баш за тук. От типа смешни-страшки. Или Страшни-смешки Simple Smile

# 719
  • Мнения: 884
Цитат
Замислих се, дали да пиша коментар, въпреки, че съм съгласна с твърдението, че  ромите са едва ли не привилигьовани.


не е точно, смешка, а правописна грешка по невнимание. И като такава трябва да се премести в темата за правописни муновщини. Който ме познава, знае, че принципно си пиша доста добре Simple Smile
Ами аз много упорито се опитвах да го оправдая като техническа грешка по невнимание, но не  успях. От бързане се обърква или размества буква, ама тук...

Общи условия

Активация на акаунт