Кауфланд - тема 28

  • 81 065
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 29 987
При този начин на варене жълтъците твърди ли стават или са течни в центъра?

Когато съм варила, бяха твърди. Но се вари повече. Вероятно, ако са по-малко минутите, ще останат рохки.

# 31
  • 1st floor
  • Мнения: 9 145
Аз бели яйца не намерих в Кауфланд и взех от тези по десет броя, кафявите. От 30 яйца само едно съвсем леко се спука (ама много леко). А ги извадих от хладилника, че забравих вечерта да ги изкарам. Laughing Само сол слагам във водата, на един ред са яйцата. Пускам на макс да заври и като се покажат балончетата - намалявам да бълбукат слабо.  Обаче се прецаках с боята. Вместо седефена, взех перлена на Метма. Еми, не ми харесват цветовете! Crossing Arms

# 32
  • Мнения: 5 160
Да се оплача от белите кауфландски яйца. Сега изкарах кората и отделих 15 за боядисване, а другите да наредя на вратата за ядене. Ами те още ги пипнеш и се пукат, толкова крехки, докато ги наредя и чукнах няколко  Rage

# 33
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
Мъжът и детето снощи ходиха уж за сладолед, върнаха се с марули за 9 ст, броколи за 29 ст, лимети за 9 ст, айсберг за 49 ст. Казаха, че обявили и ягоди за 9 ст. Но нямало.

# 34
  • Мнения: 69 243
Аз нямам пукнати. Но е ужасно тегаво това бааааавноооо варене и вече съм гроги. Боите обаче пак са калпави и не хващат. Капсули взех и слагам по 2...ме и по 3 и пак бозави. Добре че на детето не му дреме...
В събота ще пробвом с лидълска боя от 4 цвята...сурови се слагат яйцата в пликче с боя и така се варят 8 мин. Дано поне те хванат добре.

# 35
  • Мнения: 10 214
Към колко часа се случват тези чудеса с цените? Smiley

Някой купи ли си от боята за яйца със златен блясък (5 цвята + блясък отделно) по 2,99 лв.? Влече ме към нея, но да не се мина. Smiley

# 36
  • Мнения: 69 243
Докладвам за белите яйца....нямам пукнати. Нищо им няма на черупките...не мисля, че са по-крехки от кафявите. Варете смело 😊



Половината са бели, половината-кафяви.

# 37
  • Мнения: 10 214
Ехааа! Прекрасно си се справила, приказно изглеждат! С коя боя това, тези нюанси с различна продължителност на престой в боята ли ти се получи? В кората ли ги вари?

# 38
  • Мнения: 69 243
Без кората. С парцал с гънки на дъното, както Натали обясни по-назад. На бавен огън...брада пуснах, докато станат готови, а детето през това време ми вадеше душата.
Първата партида са кафяви, нали тичах до СВА за 10бр...че белите бях забравила да ги извадя от хладилника. Те станаха по-кални цветове. Белите от хладилника почти директно...40 мин.да са стояли навън. Любими са ми сините, които станаха от белите. Върху кафявите не хвана и стана зеленяво. Нямаше време за ефекти -мефекти...докато мигна и дребоса ги беше намятал по бурканите.
Изтощена съм Head BandTired Face

# 39
  • Мнения: 25 870
Браво Тет, много се гордея с теб.  bouquet

# 40
  • Мнения: 69 243
Ами ей го...ако те бях взела за дете, сега поне една благодарност щях да имам....а сега....едно нищо Joy
 Ама здраве да има....Satisfied

Hug

# 41
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 890
Тета, чудесни са ти яйцата. Аз обожавам изчистено боядисаните яйца, но въпреки всичко за съседските деца всяка година правя шарени с памук.

soul81, купих от златната боя, но я пратих на децата в Англия, та ще чакам от тях впечатления. Аз, както казах по-напред, предпочитам яйцата да са боядисани класически. Работещите днес ще боядисваме яйца в събота.

Днес след работа успях да си купя козунак-плитка с какаов крем на 1.65 лв. Нямаше от тези от 0.99 лв. И по-добре, че всяка вечер по един козунак се залепя за тялото ми.

Що се отнася до намаленията, ами, направо го закъсваме, че голямо ядене пада.

 

# 42
  • Мнения: 25 870
Ами ей го...ако те бях взела за дете, сега поне една благодарност щях да имам....а сега....едно нищо Joy
 Ама здраве да има....Satisfied

Hug
Ще има, ще има, малко е още чедото ти. Wink

Аз няма да боядисвам яйца, свекито се е погрижила, и козунак е осигурила...

# 43
  • Варна
  • Мнения: 10 814
Нещо не съм възхитена от нес кафе крема, не знам кого да нахендря - Тета или двете ми колежки дето го похвалиха... Stuck Out Tongue Winking Eye
И аз не знам какво толкова очаквах от него, да изпадна във върховен екстаз ли..
Joy

# 44
  • Мнения: 69 243
Чак пък екстаз...просто не горчи толкова като другото Joy
Като му люсна и малко сметана...бива.

А тез колежки не ти ли направиха едно за дегустация...те, те са виновни... Stuck Out Tongue Closed Eyes

Общи условия

Активация на акаунт