Приятелят ми "буксува"

  • 9 270
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
Здравейте, за първи път пиша тук, но чета отдавна.
На 24 г. съм, с приятеля ми сме заедно от 9 год., а от 4 год. живеем заедно в апартамента на майка му.
Като цяло не ни е скучно, къде се разбираме, къде се караме, времето минава бързо и неусетно и ето, че започнах да си мисля за нещо по-сериозно. Тъй като се събрахме доста малки, никой не е бързал за никъде и сме си живели едва ли не ден за ден, докато преди 3 години не забременях неочаквано след скъсан презерватив. Бях много уплашена, мислех само как нямаме пари и няма да се оправим.
Дали съдба или природа, се оказа кухо яйце..
 Откакто се случи това, несъзнателно започнах да гледам с други очи на връзката ни.
Аз се мобилизирах, намерих си работа с добро заплащане, започнах курс за цяла нова професия, откакто ми се качи заплатата започнах да разглеждам и имотните сайтове с идеята някой близък ден да не живеем в апартамента на майка му. Общо взето искам да подсигуря каквото мога, за да може живот и здраве като имаме дете то да има реализирана и спокойна майка, която не е припаднала от страх, като е видяла теста.
Само, че моя приятел лека полека загуби всякаква амбиция. Напусна си стабилната работа, стоя 2-3 месеца вкъщи, после започна при познат на надник, ден за ден. Не е особено доволен, но не търси друга работа.
Не му се работело за хората вече, добре, предлагам му да направим сервиз, да си работи за себе си. Той е адски кадърен и го познават много потенциални клиенти.Преди искаше, но нямахме възможност за кредит, а сега като можем се дърпа.
 Не искам да го насилвам за нищо в никакъв случай, но преди беше по-нахъсан, а сега е забуксувал на едно място.. нищо не му се прави, не си използва и занаята, не му се и учи за друго.. искам да му помогна, да го побутна някак, защото знам, че може. Мислех, че е временна дупка, но продължава вече месеци това му състояние.
Някой ако е бил в подобна ситуация, моля за съвет..

# 1
  • София
  • Мнения: 12 726
Намери си друг приятел. Тези ученически истории понякога оцеляват десетилетия, ама там мъжете са на  място, а твоя явно няма желание да порасне.  Живее още с мама, не работи... Бягай.

# 2
  • Мнения: 3 090
Общо взето искам да подсигуря каквото мога..
Защо ти ще подсигуряваш нещо? Той за красота ли е?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 36 799
Ти се развиваш, той не. Дори само това е предпоставка за много проблеми в бъдеще, защото ти винаги ще бъдеш по-успялата, по-печелещата, а мъжете това трудно го преглъщат.

# 4
  • Мнения: 158
Намери си друг приятел. Тези ученически истории понякога оцеляват десетилетия, ама там мъжете са на  място, а твоя явно няма желание да порасне.  Живее още с мама, не работи... Бягай.
Пропуснах да кажа, че апартаментът е неин, но тя не живее с нас.

# 5
  • Мнения: 32 337
Само си помисли какво бъдеще те чака и как ще гледаше дете с такъв несериозен мъж.
Просто си му е удобно. Гаджето хем печели, гем го гледка, хем няма деца.
Пълен рахат.
Че и напуснал стабилна работа. Това е несериозно.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 480
Ее млади са още за такива генерални заключения. Ако и момчето е на 24 има време и професия да смени и да учи и бизнес да се пробва да развие.
Просто му трябва (както каза авторката) малко побутване.
Съвет трудно мога да дам, всяка двойка е различна,  ще трябва да намериш клечката,  която ще запали фитила. Казваш, че е кадърен. Има занаят. От теб зависи. Не е случаен израза,  че зад всеки успял мъж стои жена.

# 7
  • Мнения: 485
Диалог, диалог и пак диалог.
Седнете двамата и си поговорете открито. Кой какви очаквания има, какво би искал да се случи във връзката ви, кога планирате да имате деца и т.н. и т.н. Ако желанията ви не се препокриват - има ли някой склонен на компромис... Разбира се, компромис в границите на разумното.
След това сама ще си прецениш какво да правиш.
Успех!

# 8
  • София
  • Мнения: 12 726
Намери си друг приятел. Тези ученически истории понякога оцеляват десетилетия, ама там мъжете са на  място, а твоя явно няма желание да порасне.  Живее още с мама, не работи... Бягай.
Пропуснах да кажа, че апартаментът е неин, но тя не живее с нас.

Още по-лошо. Значи докато той не работи ти поемаш всички разходи... И се чудиш как да му помогнеш... Той си е екстра. От  помощ имаш нужда ти. Това според мен.

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Може да усеща, че ти си иззела неговата функция и да се чувства безполезен....

# 10
  • Мнения: 158
Може да усеща, че ти си иззела неговата функция и да се чувства безполезен....
Мина ми и това през акъла, но не е било умишлено тип "ти като не се сещаш почвам аз" .. ако е така какво да направя? Мечтая за професията, която уча сега и за къща с двор, където да тичат бъдещите деца, не искам много.. явно подхождам по-напористо.

# 11
  • Мнения: 32 337
Казваш, че се оглеждаш в сайтовете за имоти.
Ами действай. Хубаво е човек да има нещо свое. Купи си жилище за да си подсигурена.
Той си е подсигурен, ти не си.

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Може да усеща, че ти си иззела неговата функция и да се чувства безполезен....
Мина ми и това през акъла, но не е било умишлено тип "ти като не се сещаш почвам аз" .. ако е така какво да направя? Мечтая за професията, която уча сега и за къща с двор, където да тичат бъдещите деца, не искам много.. явно подхождам по-напористо.


Не зная какво да направиш. Говорете за това как се чувства, без да го притискаш, нагрубяваш или предполагаш... Просто говорете повече и за всичко, което си написала тук... че си се изплашила за бъдещето, след едно бебе...и дали ще се справите и че се притесняваш, че е станал малко пасивен и т.н...

# 13
  • Мнения: 218
Аз съм на мнение, че не бива да го оставяш. Твърде крайно е. Нали трябва дори, когато ви е трудно да се подкрепяте. Просто му кажи, че вече мислиш за семейство и ако не е на твоя вълна го попитай какво правите. Кажи му също, че с тази работа само още повече затъва. Ако пак не става...постави му ултиматум- или става сериозен, или ще си намериш сериозен...
При мен беше така...ако е истинска любов, ще те послуша.
Моя вече е по- сериозен и от сериозните, но се обработвахме с години. Сега е на 30 и имаме дете. Оправяме се заедно.

# 14
  • Мнения: 73
Според мен се е отпуснал защото ти се развиваш и може да си го позволи. Ако мислеше, че това му поведение ще има лоши последици нямаше така да направи. Във възраст сте в която и двамата да бутате напред, а ти недей да теглиш кредити за него. Понякога хората се променят не за хубаво. Направи една обективна преценка на ситуацията. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт