Клуб на самотния родител - да се преброим и опознаем! - Тема 8

  • 43 758
  • 777
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 103
Благодаря ви много за отговорите! Живея в Бургас.В района,в който търся квартира наемите са около 300лв. за двустаен.Родителите ми живеят в друг град и не мога да се преместя при тях.Той обеща да ми дава 200 лв. месечно и за детски ще подам документи.Имам понякога и извънреден труд-50-100лв. допълнително.Не искам да живея в семейното ни жилище,не се чувствам добре там-тъмно,влажно и депресиращо.Родителите му са интелигентни и съвременни хора и се надявам на подкрепа,ако се опъне за парите той..или съм наивна.Ще видим Simple Smile

# 691
  • София
  • Мнения: 4 144
Благодаря ви много за отговорите! Живея в Бургас.В района,в който търся квартира наемите са около 300лв. за двустаен.Родителите ми живеят в друг град и не мога да се преместя при тях.Той обеща да ми дава 200 лв. месечно и за детски ще подам документи.Имам понякога и извънреден труд-50-100лв. допълнително.Не искам да живея в семейното ни жилище,не се чувствам добре там-тъмно,влажно и депресиращо.Родителите му са интелигентни и съвременни хора и се надявам на подкрепа,ако се опъне за парите той..или съм наивна.Ще видим Simple Smile

Успех, но си прави сметката без допълнителни пари от него. Докато не са вписани в официален документ и съда не ги е приел не разчитай. Много така казват/казваха и после реалността е друга.
За родителите - не разчитай. Те ще застанат на негова страна и няма да те подкрепят.

# 692
  • София
  • Мнения: 10 620
Лейла, това "той каза" го считай за неизпълнено. Плети си кошницата да разчиташ само на себе си.

# 693
  • София
  • Мнения: 9 747
И аз така мисля за родителите. В моя случай повечето от роднините на БНД по време на връзката ни много ме подкрепяха, а на него се караха в случаите, в които ставаха свидетел на някоя негова изцепка (при това той сериозните изцепки ги пазеше за когато сме сами). Но след раздялата дори не ме попитаха какво се случи. Веднага си заеха негова страна, а аз станах онази лошата, която заряза горкото добро момче. "Кръвта вода не става".

С 300 лв квартира + сметки + храна ... Не знам с 650 лв как бихте се справили. Ако таткото наистина плаща 200 лв и то ако го прави всеки месец без да се скатава, може и да свържете двата края, но с цената на лишения и то без да броим непредвидени разходи каквито винаги се появяват.

# 694
  • Мнения: 781
Много сте прави и вяра не трябва да има. Аз също като вас, докато бяхме заедно привидно ме защитаваха, защото нашите скандали бяха основно за това, че не работи. 6 години седя без работа с оправданието, че е криза. Разбира се сега работи и близките му са срещу мен. Даже наскоро баща му беше писал на сегашния ми мъж как от мен нищо не ставало, щяла съм и него да оставя.И куп други неща.

# 695
  • Мнения: 39 625
Абсолютно нормално е всеки родител да стане зад отрочето си, та дори и най голямато лайно да е.

# 696
  • София
  • Мнения: 1 409
А относно сумата за детските надбавки, как се изчисляваше?
Благодаря.

# 697
  • София
  • Мнения: 10 620
брутния доход година назад, делиш на 12 (месеца) и трябва да се падат по-малко от 400 лв на член на семейството.
При доход от 400 до 500 лв на член на семейството се взимат 80% от надбавките.

# 698
  • Варна
  • Мнения: 208
Здравейте Simple Smile Надявам се тук някой да ми помогне със съвет. В процес на изнасяне и излизане на квартира с детето(на 8 год.)съм.С баща и нямане брак,припозната е.Аз съм инициатор за раздялата.Надявам се да се разберем без да намесваме адвокати,но се съмнявам,че той ще дава доброволно някакви пари и аз няма да се справя,защото взимам около 650 лв.Живеем в жилище,което се води на майка му.Ще съм благодарна ако някой е бил в такава ситуация да ми каже какви са ми правата.
Аз не искам да влизам рязко нооо има една тънкост в закона, която е доста съществена във Вашия случай. Казвате, че ще излизате на квартира, а към момента живеете в жилище, което е собственост на родител. Това жилище обаче се води семейно жилище!
Казвате също, че доходите Ви не са високи и се безпокоите как ще се справяте. Трудничко е на квартира с ниски доходи (аз съм така в момента и едвам се справям).
Не знам дали адвоката ви е запознат с това (би трябвало), но дори когато жилището е на родител на един от съпрузите при развод, комуто присъдят родителските права над ненавършили пълнолетие деца,родени от брака, той получава привилегията да ползва семейното жилище. Когато както във Вашия случай жилището не е собственост на съпрузите, ползването е ограничено със срок до една година( чл. 56, ал.3 СК)

Само да кажа, че в случай че искате да се разберете мирно този вариант няма да се хареса сигурно на семейството на съпругът и на него самия, но е вариант да си спестите за 1 година някой лев от квартира, която няма да ви се налага да плащате.

Има вероятност,майката на момчето фиктивно да продаде апартамента,макар и с тежести примерно на някой роднина,тогава наистина Leila ще я оставят да живее в апартамента за година,но ще се наложи да плаща наем определен от вещо лице за стайте  който ще ползва.
Така че и това не е кой знае какво преимущество-да живееш в досегашния си апартамент.А и конфронтацията с семейството не бива да се пренебрегва,като факт,който неминуемо ще се появи.Грешен подход ще е според мен.

Последна редакция: вт, 19 фев 2019, 17:15 от spaceone

# 699
  • Мнения: 5 513
Благодаря ви много за отговорите! Живея в Бургас.В района,в който търся квартира наемите са около 300лв. за двустаен.Родителите ми живеят в друг град и не мога да се преместя при тях.Той обеща да ми дава 200 лв. месечно и за детски ще подам документи.Имам понякога и извънреден труд-50-100лв. допълнително.Не искам да живея в семейното ни жилище,не се чувствам добре там-тъмно,влажно и депресиращо.Родителите му са интелигентни и съвременни хора и се надявам на подкрепа,ако се опъне за парите той..или съм наивна.Ще видим Simple Smile
НЕ МОЖЕШ да се преместиш при родителите си по обективна причина или НЕ ИСКАШ да се преместиш .За мен има разлика.
Защото е много възможно да ти се наложи и го обмисли ,като вариант.
Дори и да ти дава 200 лв. сметките за ток,вода,телефони също са доста пари.А отоплението през зимата също надува бюджета.
Тегленето на заеми,кредити и т.н. ще те вкарат в порочен кръг.Не са добър вариант.

# 700
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 395
Скрит текст:
Здравейте Simple Smile Надявам се тук някой да ми помогне със съвет. В процес на изнасяне и излизане на квартира с детето(на 8 год.)съм.С баща и нямане брак,припозната е.Аз съм инициатор за раздялата.Надявам се да се разберем без да намесваме адвокати,но се съмнявам,че той ще дава доброволно някакви пари и аз няма да се справя,защото взимам около 650 лв.Живеем в жилище,което се води на майка му.Ще съм благодарна ако някой е бил в такава ситуация да ми каже какви са ми правата.
Аз не искам да влизам рязко нооо има една тънкост в закона, която е доста съществена във Вашия случай. Казвате, че ще излизате на квартира, а към момента живеете в жилище, което е собственост на родител. Това жилище обаче се води семейно жилище!
Казвате също, че доходите Ви не са високи и се безпокоите как ще се справяте. Трудничко е на квартира с ниски доходи (аз съм така в момента и едвам се справям).

Не знам дали адвоката ви е запознат с това (би трябвало), но дори когато жилището е на родител на един от съпрузите при развод, комуто присъдят родителските права над ненавършили пълнолетие деца,родени от брака, той получава привилегията да ползва семейното жилище. Когато както във Вашия случай жилището не е собственост на съпрузите, ползването е ограничено със срок до една година( чл. 56, ал.3 СК)

привилегията се получава първо ако се поиска и второ ако съда уважи искането. НО ... трябва да се плаща наем на собственика на жилището, сиреч на родителите на родителя без права. аз лично бих се справил с такъв натрапник за наемател. а дали ще плака наем на някой друг или на мен ...все ще се плаща.

# 701
  • shumen
  • Мнения: 18 216
Лейла,на това,че ще дава пари не разчитай.Ако нямате документ може и да реши и да не ги дава всеки месец.
А това,че сега неговите родители са на твоя страна не значи,че когато се разделите пак ще е така.

# 702
  • София
  • Мнения: 9 747
То и да има документ пак не е гарант, че ще ги дава всеки месец. Може да каже "нямам" и да се скатае. Да, тя после ще си търси парите по съдебен път, но в това време ще има да се чуди откъде да вземе пари да закърпи положението.

# 703
  • Мнения: 5 513
То и да има документ пак не е гарант, че ще ги дава всеки месец. Може да каже "нямам" и да се скатае. Да, тя после ще си търси парите по съдебен път, но в това време ще има да се чуди откъде да вземе пари да закърпи положението.
Да.И този момент го има.Мисля ,че общината плаща някаква минимална издръжка ,а не присъдената.Не съм много сигурна де.
Дано бившия е отговорен и да дава пари.Но пък тогава пак ще зависима от него.Ще изпълнява прищевки само и само да не врътне кранчето.И туй не е работа.

# 704
  • Мнения: 103
Благодаря ви много за отговорите! Живея в Бургас.В района,в който търся квартира наемите са около 300лв. за двустаен.Родителите ми живеят в друг град и не мога да се преместя при тях.Той обеща да ми дава 200 лв. месечно и за детски ще подам документи.Имам понякога и извънреден труд-50-100лв. допълнително.Не искам да живея в семейното ни жилище,не се чувствам добре там-тъмно,влажно и депресиращо.Родителите му са интелигентни и съвременни хора и се надявам на подкрепа,ако се опъне за парите той..или съм наивна.Ще видим Simple Smile
НЕ МОЖЕШ да се преместиш при родителите си по обективна причина или НЕ ИСКАШ да се преместиш .За мен има разлика.
Защото е много възможно да ти се наложи и го обмисли ,като вариант.
Дори и да ти дава 200 лв. сметките за ток,вода,телефони също са доста пари.А отоплението през зимата също надува бюджета.
Тегленето на заеми,кредити и т.н. ще те вкарат в порочен кръг.Не са добър вариант.

Не мога да се преместя при родителите ми,защото те живеят на 100км. Работата ми е тук и детето учи тук и не става.

Последна редакция: ср, 20 фев 2019, 13:18 от leila li

Общи условия

Активация на акаунт