Работа, CV-та, HR-и, съвети - 63

  • 37 129
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 5 406
Благодаря, Аня Simple Smile
Не го знаех това за отпуските и болничните, но вече съм информирана.

# 676
  • София
  • Мнения: 6 290
То и аз, но съвсем наскоро ми изтече изпитателния и счетоводителката ме информира. Simple Smile

# 677
  • Мнения: X
Ами като не са ти се обадили, ти защо не се обади? Всъщност за първи път чувам интервюиращия после да ти се обажда да те пита приемаш ли. Това ново ли е или е специфично за дадена сфера? Досега винаги когато съм имала предложения ми се обаждат по телефон, казват ми условията, аз искам известно време да помисля и после аз се обаждам, не те. През това време са ми пратили офертата по мейл.
Не разбрах и какво общо има другата обява от Заплата. Т.е. като не са ти се обадили ти продължаваш да търсиш вместо да се обадиш да си кажеш дали си съгласна или не? Звучиш малко неориентирана или без много опит. Обявата от Заплата пък с едно изречение не ми се коментира, но явно е за неквалифициран персонал и не им се пише...

# 678
  • София
  • Мнения: 9 944
Всъщност, сега се сетих че Хр-ката ми беше дала телефон и на ръководителката (която ме интервюира). Явно ще звънна аз.

# 679
  • Мнения: 8 941
Kaндидатствам в голяма компания (АД) и ме питаха под колко няма да започна, после ми предложиха тяхното предложение (беше с 200-300лв над моя минимум), та за сектора е доволно, въпроса е дали има смисъл да се боря за още или да не се излагам и как точно да поискам - днес трябва да кажа дали приемам предложението, понеже казах че ще си помисля Yum
Добре дошли на пазара. Попитали са те за минималната ти заплата, и за да не се мине фирмата, ти е дала някоя друга трошичка, за да приемеш. Ако не приемеш, това означава, че за тази заплата в никакъв случай няма да работиш и ако не предложат друго (а те май са дотук в наддаванията), ти отказваш работата. 
Ние не можем да те посъветваме, защото не знаем заплатата, която са ти предложили нормална ли е за града, за позицията и т .н.  Според мен не са склонни да ти дадат повече, иначе нямаше да реагират така.
Веднъж бях на интервю и питаха кандидатите - първоначална заплата, заплата след изпитателен срок и заплата, при която няма да си търсиш друга работа. Могат да те попитат и за максималната заплата, при която ще се чувстваш удовлетворена и щастлива.

Една скоба ще отворя, веднъж бях на семинар за започване на нов бизнес, и там ни накараха да напишем именно какви пари очакваме да получим от новия бинес. И всеки написа. После ни казаха, че има статистически изследвания, че максималната ти заплата е 3 пъти повече от сегашната ти?. Явно така са ни моделирали...
Ще се радвам да чуя мнения така ли е и при вас?

# 680
  • София
  • Мнения: 9 944
Kaндидатствам в голяма компания (АД) и ме питаха под колко няма да започна, после ми предложиха тяхното предложение (беше с 200-300лв над моя минимум), та за сектора е доволно, въпроса е дали има смисъл да се боря за още или да не се излагам и как точно да поискам - днес трябва да кажа дали приемам предложението, понеже казах че ще си помисля Yum
Добре дошли на пазара. Попитали са те за минималната ти заплата, и за да не се мине фирмата, ти е дала някоя друга трошичка, за да приемеш. Ако не приемеш, това означава, че за тази заплата в никакъв случай няма да работиш и ако не предложат друго (а те май са дотук в наддаванията), ти отказваш работата.  
Ние не можем да те посъветваме, защото не знаем заплатата, която са ти предложили нормална ли е за града, за позицията и т .н.  Според мен не са склонни да ти дадат повече, иначе нямаше да реагират така.
Веднъж бях на интервю и питаха кандидатите - първоначална заплата, заплата след изпитателен срок и заплата, при която няма да си търсиш друга работа.
Доколкото разбрах - това е предложението за заплата и не се коментира.
За сменен режим 1100лв (+60лв в купони) в сферата на фармацията... не знам дали са ОК за Сф, и със слаби перспективи за покачване на годишна база.
Има ли начин да разбера какъв им е пакета в Медико 21, поне за здравни неща да не давам пари.

Последна редакция: ср, 21 ное 2018, 19:01 от Starrydream

# 681
  • Мнения: 3 732
Ходих на интервю днес. Казаха, че имат допълнително здравно осигуряване на служителите. Това важи ли ако нямаш здравни осигуровки?

# 682
  • Мнения: 2 941
Важи, но не разчитай само на това, има си ограничения и лимити в покритията. Доста фирми го рекламират като бонус, а реално предлагат много базова услуга.

# 683
  • София
  • Мнения: 11 779
Зависи от пакета, ние предлагаме лукс пакет и бременните покриваме частично

# 684
  • Мнения: 9 050
Ходих на интервю днес. Казаха, че имат допълнително здравно осигуряване на служителите. Това важи ли ако нямаш здравни осигуровки?
Важи, но независимо от покритието, което предлага работодателя, ако здравноосигурителните права са прекъснати, няма да можете да ползвате покритието за болнична помощ. Ще ползвате само доболнична. Освен, разбира се, ако работодателят не плати по-висока премия. По принцип допълнотелното здравно осигуряване надгражда задължителното и лица, които са с прекъснати здравноосигурителни права, не могат да се възползват от него или могат, но само частично.

Последна редакция: чт, 22 ное 2018, 21:08 от Нищо лично

# 685
  • Мнения: 3 732
Благодаря за отговорите!

Предложената заплата - 660 лв за трисменен режим на работа, производство, не ме устройва.
Интересно ми беше за социалния им пакет.

# 686
  • Мнения: 2 042
Някои не сключват договор с лица, които са с прекъснати права.

# 687
  • Мнения: 54 651
Ходих на интервю днес. Казаха, че имат допълнително здравно осигуряване на служителите. Това важи ли ако нямаш здравни осигуровки?

А ти нямаш ли?
Голям плюс е ДЗО. Peace

# 688
  • Мнения: 3 732
Нямам.
Гледа се 5 години назад а аз имам прекъсвания в трудовия стаж.

# 689
  • София
  • Мнения: 11 779
Нямам.
Гледа се 5 години назад а аз имам прекъсвания в трудовия стаж.

И защо не си платиш здравните осигуровки?

Общи условия

Активация на акаунт