Работа, CV-та, HR-и, съвети - 63

  • 37 085
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 25 655
Предложената заплата - 660 лв за трисменен режим на работа, производство, не ме устройва.

Къде пък ги намираш все такива? Лидл и Кауфланд при вас не търсят ли продавачки? По моловете? То даже в хранителните магазини вече май плащат повече...

# 691
  • Мнения: 3 732
Како Сийке, разчитам само на джобса. Знам, че хубавите места се намират чрез познати, но нямам.
Пуснах сиви и за К, за Лидл не съм.

Последна редакция: пт, 23 ное 2018, 17:20 от Plava luda lutka

# 692
  • Мнения: 25 655
Ами, поразходи се. При нас на самите магазини има обяви. Не знам дали има и в Джобса.
Но на много места в града съм виждала обяви "Търсим продавачка". Колкото и малко да плащат, едва ли ще е по-малко от това, което сега изкарваш с тежък физически труд.
А ако ще търсиш нещо в производството, огледай се и в другите отрасли извън хранително-вкусовата промишленост. Там по традиция заплатите са по-ниски.
Млада си, грамотна си, не си тъпа и проста... Посвети малко от свободното си време за преквалификация, да му се не види. То е срамота една обикновена бачкаторка или продавачка да е по-грамотна от някои "преуспяващи" бизнесменки и мениджърки...

# 693
  • Мнения: X
Принципно съм съгласна с Как Сийка, но  преквалификацията все пак иска финансов ресурс за курсове и т.н. Та в момента по-скоро й трябва спешно да вдигне своя финансов ресурс и тогава евентуално да мисли за преквалификация. Кауфланд, Лидл, Фантастико са добре като за да се измъкне и да има някакъв по-добър старт със заплащането.

# 694
  • София
  • Мнения: 11 770
В Лидл ако добре си спомням за София поне заплатите бяха над 1000лв бруто+ ДЗО+ ваучери за храна.

# 695
  • София
  • Мнения: 9 928
Другия четв-к ще има Дни на кариерите в УНСС, ще има и сферата на услугите - всички големи вериги хипермаркети... разходете се с няколко СВта в чантата.

# 696
  • Мнения: X
Тези дни на кариерите не са ли за стажове за студенти предимно? По мое време си бяха ориентирани към студенти на по 18-20 години, незавършили още.

# 697
  • София
  • Мнения: 9 928
Скрит текст:
Тези дни на кариерите не са ли за стажове за студенти предимно? По мое време си бяха ориентирани към студенти на по 18-20 години, незавършили още.
не само ...а и няма качествена работна ръка...

# 698
  • Мнения: 8 846
Как оценявате езиковата подготовка на кандидатите? 

# 699
  • Мнения: 1 224
Динамична ли е работата на администратор онлайн магазин

# 700
  • Мнения: 8 846
Динамична ли е работата на администратор онлайн магазин
според мен да, трябва да се грижиш за данните, за изгледа на сайта. Рекламациите. Някои е-shops си ползват софтуер, който се поддържа от фирма. В по-малка фирма, администраторът сигурно е момче за всичко. Зависи какви фунции точно ще изпълнявате.

# 701
  • Мнения: 1 224
В понеделник ще разбера какви може би ще са ми задълженията и на място ще решавам.

# 702
  • Мнения: 8 846
В понеделник ще разбера какви може би ще са ми задълженията и на място ще решавам.
най-много проблеми има с заявките - понякога един и същи потребител прави отделни заявки и после е добре да му се обединят, за да се минимизират разходите. Също има и фалшиви заявки - пример-някой си цъкнал да купи 2000000 бройки от нещо. После има проблеми с наличността в склада. Бързината също е важна, всеки шоп се стреми в определен минимален срок да експедира стоката. Много работа има по снимки на стоката, обработка, въвеждане, превеждане на езици и поддържането на актуален каталог. Хубаво е да има човек на хелпдеск отделно, да се занимава с въпроси на клиенти. Фактурирането също е сложна работа, хубаво е да има отделен човек. А най-важното за успеха на шопа, е дали  го намират търсачките. Simple Smile Това е цяла наука.

# 703
  • София
  • Мнения: 11 770
Как оценявате езиковата подготовка на кандидатите? 

С тестове, но и задължително орално (интервю с човек който е обучен да оценява език) както и с диктовка + есе за да види как текста който слуша го пише и как съчинява свободен текст. Преди беше това нещо извършвано от човек, сега се прави през една система.Сертификати не важат за доказателство на нивото на езика.

# 704
  • Мнения: 10 210
Ако кандидатът е учил/работил в чужбина (в държава със съответния език), пак ли минава през такова оценяване?

Общи условия

Активация на акаунт