Майчинството счетоводно-78

  • 42 509
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте,искам да попитам кога изтича майчинството втората година при недоносено бебе?
Аз родих Април и до Юли разбрах,че ще получавам 90%,и след това започват 380лв.
Обаче не мога да разбера до кога до раждането или до термин:(
Благодаря предварително

Втората година ти е до датата на раждане влючително

Последна редакция: пт, 28 дек 2018, 20:59 от ♥Elfita♥

# 676
  • Мнения: 2 937
Дами, от любопитство да питам: на някоя от вас да са ù изплатили обезщетението за м. декември на 27/12, както беше обявено? При мен ще си мине на 03/01, което си е стандартната практика. Не ми пречи, просто не обичам разминаване между поемане на ангажименти и изпълнението им и бих искала да видя дали не е единичен случай при мен по някаква причина.

# 677
  • София
  • Мнения: 9 128
На мен ми изплатиха частта от 45-дневния болничен преди раждане, която попада в декември (другата е в януари) точно на 27-ми.

# 678
# 679
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Дами, от любопитство да питам: на някоя от вас да са ù изплатили обезщетението за м. декември на 27/12, както беше обявено? При мен ще си мине на 03/01, което си е стандартната практика. Не ми пречи, просто не обичам разминаване между поемане на ангажименти и изпълнението им и бих искала да видя дали не е единичен случай при мен по някаква причина.

На който му се полагаше превод на 27 ми,пуснаха.На който не,не.Явно си от втората група и ще ти пуснат януари.
Не на всички се превежда предсрочно на 27 ми декември.Декември да имаш болничен/декларация?Датата?

# 680
  • Мнения: 2 937
Елфита, благодаря за разясненията, обичам да съм наясно. Не съм разбрала, че има две групи. Декларацията ми е с начална дата 24/12 и е входирана в НОИ на 11/12. Болничните са ми изплатени.

# 681
  • Мнения: 5 478
Да, и аз имам превод на "майчинство"  на 27.12. Grinning

# 682
  • Мнения: 1 407
Аз родих преди около 4мес., но не получих превод на 27ми. Счетоводителката каза, че е предала формулярите, които са след болничните, но тя често ги забавя. Дали това е причината да няма превод ?

# 683
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Елфита, благодаря за разясненията, обичам да съм наясно. Не съм разбрала, че има две групи. Декларацията ми е с начална дата 24/12 и е входирана в НОИ на 11/12. Болничните са ми изплатени.

Да,тези с  декларация през декември са прецаканите.Парите от 24 до 31 ви декември ще ги получиш януари.Но ти си получила по-голямата част от декември,нали така?Парите от 1 ви до 24 ти декември са ти пуснати?

Аз родих преди около 4мес., но не получих превод на 27ми. Счетоводителката каза, че е предала формулярите, които са след болничните, но тя често ги забавя. Дали това е причината да няма превод ?

Провери си с ПИК код на сайта на НОИ какво се случва?Питай в работата?
С каква начална дата ти е декларацията?Или кога ти е свършил болничния от педиатъра?

# 684
  • Мнения: 1 407
Болничният от педиатъра беше до 27.11. Нямам ПИК код.

# 685
  • Мнения: 6 622
И аз нямам превод на 27 . В 45 дневен болничен съм от 10 декември. Проверих болничният е регистриран в НОИ на 14.12.

# 686
  • Мнения: 2 937
Елфита, аз до 23/12 бях в болничен (този от педиатъра). И да, на 27/12 си получих парите по този болничен. Остатъкът до 410 дни (декларацията) започва да тече от 24/12. Не се считам за прецакана, става въпрос за няколко дни просто, ама на няколко места четох как ще преведат парите за декември през декември, в графика на сайта така е представено, подадена ми е декларацията достатъчно рано и от 2 седмици беше със статус "обработва се", откъде толкоз акъл у мен да съобразя, че имало бележка под чертата, която или не съм прочела, или не е комуникирана достатъчно ясно. Благодаря ти още веднъж, както винаги, си много изчерпателна и мила. Flowers Hibiscus

# 687
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Болничният от педиатъра беше до 27.11. Нямам ПИК код.

Ти е трябвало да имаш превод.Говори с работата и НОИ.Явно не са ти представили декларацията или има проблем по нея

И аз нямам превод на 27 . В 45 дневен болничен съм от 10 декември. Проверих болничният е регистриран в НОИ на 14.12.

Регистриран от лекарят,но не и от работодателят.Последното е важно.Четете кои справки отваряте




# 688
  • Мнения: 6 622
Къде мога да проверя дали е регистриран от работодателя?

# 689
  • Мнения: 1 407
Може ли да стане така да ми го пропуснат и да не го получа за месеца Sad счетоводителката ги е забавила най-вероятно.

Общи условия

Активация на акаунт