Майчинството счетоводно-78

  • 42 476
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • София-Младост
  • Мнения: 23 356
Извади си ПИК и следи кога е подаден. Няма вариант да не ти го платят, ако е подаден.

# 691
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Може ли да стане така да ми го пропуснат и да не го получа за месеца Sad счетоводителката ги е забавила най-вероятно.

Месеца ще го пропуснат със сигурност,но парите няма да ги загубиш.Като тя го представи в НОИ,ще ти преведат дължимото дотук накуп

Къде мога да проверя дали е регистриран от работодателя?


Сайта на НОИ
Справки
Представени документи от работодателя

# 692
  • Мнения: 601
Къде мога да проверя дали е регистриран от работодателя?


# 693
  • Мнения: 1 398
Здравейте. Извинявам се предварително за нелепия си въпрос, но възможно ли е да ми преведат заплатата на една банкова сметка, а болничния по друга? Преди време предоставих нова сметка на ЧР. Предния месец за първи път ползвах по дълъг болничен (16/11 до 26/11). На 06/12 получих SMS за болничния, но транзакция не виждам и до днес. Започнах да се чудя дали е възможно да са постъпили по старата сметка. Rolling Eyes

# 694
  • Мнения: 2 862
Възможно е, ако от счетоводството не са подали декларация за промяна в обстоятелствата. Извади си ПИК и си следи плащанията през сайта на НОИ, там ще можеш да видиш на коя сметка превеждат те и кога им е била предоставена. Ако сметката е закрита, от банката ще върнат парите към НОИ. Те обаче противно на нормалната логика, не се свързват с работодателя, за да кажат, че има върнати пари. Така ти си чакаш до второ пришествие, докато сама не задвижиш нещата.
Ето къде да провериш: Справки за парични обезщетения и помощи -> Справка за представени в НОИ документи и изплатени обезщетения и помощи от ДОО:

Последна редакция: нд, 30 дек 2018, 17:34 от Melusine

# 695
  • Мнения: 1 398
Добавям: преди малко звъннах в банката, потвърдиха ми, че имам сметка и има преведени пари на 06/12, точно когато съм получила SMS. Да ви попитам това изцяло грешка на ЧР ли е? Искам да знам, т.к. при нас са много сърдити всичките, това ще е поредния спор, който ще водя с тях и не искам да ме изкарат виновна за нещо което не съм.

Благодаря много за изчерпателния отговор. Чаках до последно, нали имаше проблеми този месец с НОИ, мислех че на 27/12 ще има превод. Ще отида утре до НОИ, дано да работят и да получа информация.

Възможно е, ако от счетоводството не са подали декларация за промяна в обстоятелствата. Извади си ПИК и си следи плащанията през сайта на НОИ, там ще можеш да видиш на коя сметка превеждат те и кога им е била предоставена. Ако сметката е закрита, от банката ще върнат парите към НОИ. Те обаче противно на нормалната логика, не се свързват с работодателя, за да кажат, че има върнати пари. Така ти си чакаш до второ пришествие, докато сама не задвижиш нещата.

Последна редакция: нд, 30 дек 2018, 18:03 от deska90

# 696
  • Мнения: 2 862
Не можете сама да внесете тази декларация за промяна, ако сте на трудов договор, цялата документация се подава от счетоводството на осигурителя. Имах такъв казус в началото на годината, писах имейл на НОИ, така ми отговориха. От счетоводството да подадат информацията. Дали ЧР при вас са отделно от счетоводството, не знам, но някъде вътре във фирмата не е предадена информацията.

# 697
  • Мнения: 41
Взех 14 дни болничен за вирусна инфекция от личния лекар.В деня , в който трябяа да съм на работа съм на гинеколог и ще даде болничен за цял месец.Личният лекар не знае дали трябва да има прекъсване между двата болнични и мисли,че може би трябва да ме водят на работа един ден между тях.

# 698
  • София-Младост
  • Мнения: 23 356
Не е необходимо да има прекъсване.

Болестите нямат представа от работни дни:)

# 699
  • Мнения: 41
Не е необходимо да има прекъсване.

Болестите нямат представа от работни дни:)

Благодаря много! За много години, здраве, щастие,късмет и любов! 😊

# 700
  • Мнения: 4 402
Имам следния въпрос. В момента обработват 45-дневния ми болничен преди раждане, но когато  отворих справката виждам, че е записано дневно работно време по трудово правоотношение в часове  - 4 ч. Аз съм по ТД на пълно работно време,  т.е. 8 ч. Така беше записано и в предходните ми болнични. Сега това грешка ли е и към кого да се обърна ако е така - работодателя или НОИ?

# 701
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 408
Добавям: преди малко звъннах в банката, потвърдиха ми, че имам сметка и има преведени пари на 06/12, точно когато съм получила SMS. Да ви попитам това изцяло грешка на ЧР ли е? Искам да знам, т.к. при нас са много сърдити всичките, това ще е поредния спор, който ще водя с тях и не искам да ме изкарат виновна за нещо което не съм.

Благодаря много за изчерпателния отговор. Чаках до последно, нали имаше проблеми този месец с НОИ, мислех че на 27/12 ще има превод. Ще отида утре до НОИ, дано да работят и да получа информация.

Възможно е, ако от счетоводството не са подали декларация за промяна в обстоятелствата. Извади си ПИК и си следи плащанията през сайта на НОИ, там ще можеш да видиш на коя сметка превеждат те и кога им е била предоставена. Ако сметката е закрита, от банката ще върнат парите към НОИ. Те обаче противно на нормалната логика, не се свързват с работодателя, за да кажат, че има върнати пари. Така ти си чакаш до второ пришествие, докато сама не задвижиш нещата.

Нужно е сама да декларирате при работодателя, че искате по нова сметка да се получават обезщетенията от НОИ.

Имам следния въпрос. В момента обработват 45-дневния ми болничен преди раждане, но когато  отворих справката виждам, че е записано дневно работно време по трудово правоотношение в часове  - 4 ч. Аз съм по ТД на пълно работно време,  т.е. 8 ч. Така беше записано и в предходните ми болнични. Сега това грешка ли е и към кого да се обърна ако е така - работодателя или НОИ?

Явно така е деклариран договора ви. Трябва да попитате работодателя си.

# 702
  • Мнения: 4 402
При положение, че при предишните два болнични беше записано 8 ч., сега от къде им е дошло 4 ч.? Ще говоря със счетоводството, дано е недоглеждане, а не някаква врътка на работодател, че тогава не знам...

# 703
  • София
  • Мнения: 1 408
Здравейте, мили дами!
Въпросът ми касае детските надбавки: как се изчисляваше годишният доход за 2018 г. на родителите и какъв е прагът, за да бъдат начислени детските надбавки?
задължително ли е да си взема бланка за попълване от Общината или мога и онлайн за изтегля декларацията за изплащането на детските надбавки?

Огромни благодарности на мамите, които ще ми пишат по въпроса  Hug bouquet

# 704
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 408
При положение, че при предишните два болнични беше записано 8 ч., сега от къде им е дошло 4 ч.? Ще говоря със счетоводството, дано е недоглеждане, а не някаква врътка на работодател, че тогава не знам...

Това реално няма отношение върху обезщетението, защото то се изплаща на база осиг. доходи за предходни месеци, но не е лошо да се уточни.

Здравейте, мили дами!
Въпросът ми касае детските надбавки: как се изчисляваше годишният доход за 2018 г. на родителите и какъв е прагът, за да бъдат начислени детските надбавки?
задължително ли е да си взема бланка за попълване от Общината или мога и онлайн за изтегля декларацията за изплащането на детските надбавки?

Огромни благодарности на мамите, които ще ми пишат по въпроса  Hug bouquet

Брутни доходи от трудово правоотношение, вкл. и обезщетения от НОИ или други доходи по ЗДДФЛ на двамата родители, ако живеят на един адрес, за една година назад, преди месеца, в който се подава декларацията. Може да се попълни декларация, която да отпечатате от интернет.
Доход на член от семейството до 400.00 лева за пълен размер на помощта. От 400.01 до 500.00 лева - 80% от нея.

Последна редакция: ср, 02 яну 2019, 13:24 от Lady Brinne

Общи условия

Активация на акаунт