Любители на Котки - Тема 131

  • 27 786
  • 763
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 15 437
Тaня, блaгодaря зa темичкaтa. Hug Прекрaснa е. Товa е еднa от любимите ми темички. A нaй любимa чaст от нея сa дaнъците. Нaпълнихa ми се очите и сърцето с рaзкошотии. Всички сте прекрaсни, вярвaм знaете товa. Heart Eyes
И нaшия дaнък - еднa зеленоокa кокоркa Мaя нa терaсa:



# 31
  • Мнения: 169
Ах, всички опашати пухчовци са прекрасни.
Мая, ах Мая Heart Eyes Heart Eyes Kissing Heart почти еднакви са с Шани. И тези малки лапички...постоянно ги целувам хихихи

Последна редакция: сб, 23 мар 2019, 09:45 от venydreh

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Таня, заблавих да ти благодаря за новата темичка. Animal Kissing Cat

Затова двоен данък ще платя. Знаете ги колко са ревниви тези мустачковци. Кръстословица да захвана да решавам, пъзел да редя, нещо да си записвам и се пльосва баш точно отгоре върху листа, върху разпиляните парченца, върху тефтера или в случая върху клавиатурата. Ей така както си пишех и си щтраках по клавишите директно върху ръцете ми се пльосна най-нахално и остана там да си лежи. Не може то така с нещо друго да се занимавам, той трябва да е центъра на вниманието. Grinning Върлуват много мнения, че дадени породи имали нрава като на кученца, че се привързват истински към стопаните. Аз си обяснявам не с породата, а с начина на израстване. Нашият клепоухчо е не знам кое поколение вече котка, която единствените живи същества, които е виждало са мухите, врабчетата по терасата, които кацат и чат пат някоя промъкнала се миризливка. Изцяло зависимо от теб стават, не са подходящи за двор или улица, заключени са по апартаменти, къщи. Не умеят ни да лолуват, нито вода да си набяват, не умеят и да се бият и да бранят територия. Затова такава силна привързаност развиват към хората, с които живеят и от които зависят. Сигурно и персийките са така, и свинксовете и онези с друг род малоформации като нетипично къси крака, липса на космена покривка. Те не могат да живеят като една истинска котка, наистина няма да оцелеят ако пуснеш на свобода. От поколение на поколение дивото съвсем се избива и стават едни истински досадни лигльовци. Като е научил от майка си като току що прогледнало още, че храна се набавя като застанеш до купичката и започнеш жално да маукаш, а не да ходиш да си я ловиш и то такова става като порастне.


# 33
  • "Винаги прави това, което сърцето ти казва."
  • Мнения: 659
С Топчо благодарим за новата тема 💐
"Стига си копала, ела при мен да си починеш" Animal Smile Cat

# 34
  • Варна
  • Мнения: 855
Благодаря за прекрасната тема, Таня!  Flowers Bouquet
Благодаря и на всички момичета, които пишат, защото научавам толкова много неща Flowers Bouquet  , може да не пиша често, но чета редовно ...
Имате страхотни любимци Heart
Луси с любимата въдичка

# 35
  • Варна
  • Мнения: 25 327
detelistna.4etirilinka - много благодаря за съвета да преместя храната в стъклени буркани и да я пасирам. За голямо мое учудване сега изядоха всичко и двамата. Направо не вярвам какво стана хах. Благодаря ти много Kissing Heart
Викаш да пробвам да пасирам анимондата с вода, а?

# 36
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 293
Искам да го заведа на лекар, но стопанката му отказва. Те са голяма любов и се разбират без думи. Довода й е, че 17 години не е излизал никъде и това ще го убие. Наистина ли е така?
Жалко, че невинните животинки плащат цената на човешкото малоумие.

# 37
  • Мнения: 169
Месечинка виторога
[/quote]
Викаш да пробвам да пасирам анимондата с вода, а?
[/quote]
Снощи пасирах 2 от кутийките директно в буркан. Сложих от пастета по две лъжички в чинийките и го разредих с вода - изядоха всичко, все едно беше РК хах. Вода не съм сложила в буркана, само в чинийките. Да ти кажа олекна ми, защото имам доста от тази храна. Пробвай, при нас стана номера Stuck Out Tongue Winking Eye

# 38
  • София
  • Мнения: 2 092

Викаш да пробвам да пасирам анимондата с вода, а?

Ей, ама малко, да не вземеш да направиш супа. Целта е да е една идея по-мокро от изходния материал, хем да се пасира лесно, хем да им дава повече водичка. Но, ако го разводниш много, няма да го ядат.

# 39
# 40
  • Варна
  • Мнения: 25 327
Ей, ама малко, да не вземеш да направиш супа.
А, няма, схванах идеята, да стане като пастет или гъсто пюре. Ще пробвам.

# 41
  • Мнения: 2 721
milasara, смесно живее и вътре, и на двора.

Зуки Су, за Люлин препоръчвам д-р Кунев. Там наистина обичат животните.

ММ’s, наистина по снимка диагноза няма как да се даде, несериозно е. Трябва си преглед. Може да е алергия, да, но не е задължително да е към птичия протеин. Може да е към друго в храната, към нещо в околната среда или дори към обезпаразитяващото или някаква комбинация. Може и да е гъбична или друга кожна инфекция. Може и да е нещо съвсем различно! Котката трябва да отиде на ветеринар, където да се направи пкк и биохимия и да се вземе проба от засегнатите места и да се изследва за наличие на паразити, бактерии, гъбички и т.н.
И отделно от този проблем: започнахте ли вече да мислите за добавки за предотвратяване на прогресивно увеличаващите се артритни болки? (Ако случайно не знаете, “клепоухото” се дължи на генетичен дефект, който оказва влияние на хрущялите по цялото тяло, не само в ушите. Съответно без действащи хрущяли всички стави и връзки, където има такива, са подложени на невероятен стрес, който се увеличава с възрастта. И съответно трябва да се вземат някакви превантивни и подпомагащи мерки.)
Разбира се, че мисля и, че се интересувам от добавките. Още е малка ,
 за започването им. Тя е с леко клепнали уши, при тези с най-клепнали, почти залепени за главичката се наблюдават по-сериозни проблеми. Но моля те спри вече, и в друга тема бях писала още преди да си вземем котето и пак с този назидателен тон пишеше. Всеки сам си преценява. Аз съм взела тази порода, защото от години си мечтаех точно за такова коте , а и е подарък за сина ми, който също много я искаше.  Доста съм изчела в чужди сайтове преди да я вземем за вида порода и отглеждането ѝ.Така , че съм съобразила с това и знам, че рано или късно може да се обади този проблем и вече съм изкоментирала с ветеринаря какво и кога да взема и да давам.

# 42
  • Мнения: 3 248
Когато човешката суета е по-важна от животинското страдание... думите са излишни...

# 43
  • в обкръжаващия ме хаос
  • Мнения: 346
Да се запишем и ние в темата. Ето го нахалничето, настанено като поднос на масата
А тук ми помага Simple Smile))

# 44
  • Мнения: 169
Един кратък въпрос
На позната в Гоце Делчев са й казали, че могат да кастрират женско коте безкръвно за 40 лв - това възможно ли е?
Знам, че мъжките котета могат да се кастрират безкръвно, почти съм сигурна че при женските тази манипулация НЕ е възможна, но все пак питам.

ПП  - Прочетох, че такава кастрация се практикува, пак имало разрез но е толкова малък, че може да се залепи. Отстраняват се само яйчниците.
Малко се втрещих от цената и помислих, че нещо баламосват моята позната, хм много странно

Последна редакция: сб, 23 мар 2019, 13:26 от venydreh

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт