Любители на Котки - Тема 131

  • 27 723
  • 763
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 092
Един кратък въпрос
На позната в Гоце Делчев са й казали, че могат да кастрират женско коте безкръвно за 40 лв - това възможно ли е?
Знам, че мъжките котета могат да се кастрират безкръвно, почти съм сигурна че при женските тази манипулация НЕ е възможна, но все пак питам.

ПП  - Прочетох, че такава кастрация се практикува, пак имало разрез но е толкова малък, че може да се залепи. Отстраняват се само яйчниците.
Малко се втрещих от цената и помислих, че нещо баламосват моята позната, хм много странно


А матката за какво се оставя, за да може в бъдеще да развива пиометра ли? Нещо като потенциален клиент? Нещо като оня венеролог, дето си купил сексшоп, и с биологичния материал натривал играчките в сексшопа, за да вървят и двата бизнеса?

# 46
  • Мнения: 169
detelistna.4etirilinka
ако знаеш колко спорихме с тази моя позната... нямах и представа, че има такава кастрация при женските котета. В момента дават  хапчета против разгонване по препоръка на този доктор - направо побеснях. Казах й даже да си смени вета и да спре таблетките. Ах, много се ядосах


# 47
  • Мнения: 15 375
Олеле, хaпчетa против рaзгонвaне. Ужaс. Доколкото знaм сa вредни и опaсни. Aз не бих дaвaлa. И не дaвaм.
Чувaлa съм, че прaвят евтини кaстрaции кaто минaвaт котето зa бездомно, но режaт връхчето нa ушето. Обaче дa остaвят мaткaтa - товa е безотговорно. Дa го сменя тоя вет.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Лошото е, че в Гоце Делчев ветеринарите едва ли се прескачат... Ама поне да спре хапчета да дава.

# 49
  • София
  • Мнения: 13 209
В Германия практиката е да се махат само яйчниците. При липса на хормони, матката се свивала и "изсъхвала" и не създавала никакви проблеми. Много бях изненадана и специално се свързах с мой далечен братовчед, който от години е ветеринарен лекар в Германия и ми го потвърди. Каза, че за толкова години практика, не е имал усложнения. Нямахме избор и на Дейзи са махнати само яйчниците, но може би е по класическия начин, защото разрезът не беше по-малък от този на Боги.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Ами има логика в това нещо, по принцип хормоните са тези, които правят проблемите.

# 51
  • Мнения: 2 721
Когато човешката суета е по-важна от животинското страдание... думите са излишни...
Да точно така..аз съм ужасен човек, ,както и останалите Горди! собственици на тази порода..честно ли?!?
Зададох конкретен въпрос , за да съм потготвена преди прегледа при ветеринар. Така , че мнението за породата и собствениците и може да си го запазиш за себе си.

# 52
  • София
  • Мнения: 6 219
Ей, като започнете да се заяждате.
Не виждам някой да е изразил негативно мнение за собствениците. И не е нужно всеки път да се подскача, когато се засегне здравословен проблем. Аз не знаех преди тази тема, че клепоухите котки са с генетичен проблем. Не знаех и за много други жестокости... Напълно възможно е и някой друг да не знае.
Щом сте направили информиран избор какъв е проблема без заяждане да кажете, че е така, че обичате породата и сте се консултирали? Или в събота изливаме седмичното напрежение...

Съжалявам, в тази тема много се дразня на такива реакции. 🐈


# 53
  • Мнения: 2 721
След като някой пише , че суетата е по-важна от “животинското страдание” и това е насочено към мен, няма как да не го сметна за заяждане. Дойдох с въпрос който НЕ е свързан с породата , очаквах отговор по темата, но не. Тази жена за 3 или 4 път пише след мой пост едно и също. При положение , че отглеждам котето си с огромна любов , някой да ми казва, че то страда, не мерси. Приятно ви писане, излизам от темата Ви.
Явно всички собственици на породисти котки сме суетни изроди . 😉

# 54
  • Мнения: 3 248
Те в София едва прохождат в лапароскопската кастрация, та в Гоце Делчев ли? Но да спира обаче хапечетата.

ММ, това е публичен форум и ще си пиша мнението толкова, колкото искам. Честно казано дори не ти помня ника... Но истината боли, сори. И да, колкото и да го обичате, котето страда!
А за другия въпрос мисля отговорих също достаааа изчерпателно. Какво повече очакваш по снимка в интернет? Диагноза и лечение ли? Сериозно?
И не си мисли, че си само ти с породисти котки в тази тема. А и честно колко да е породисто едно коте без родословие? Определенията сама си го даваш, явно има защо.

Последна редакция: сб, 23 мар 2019, 16:09 от Епона

# 55
  • София
  • Мнения: 6 219
Тя задава въпрос, след който последва заяждане... с вплетен частичен отговор.

Аз бих казала просто “Да, благодаря! Вече си ми писала по въпроса!” Вместо дългата тирада. Съвсем нормално е да не помним ссички никове в темата.


Сега видях, че сме писали заедно с Епона.
Извинявам се за спама с нашия уличник Simple Smile
Толкова в див, че едва вчера видях бижутата, а го храним вече доста време. И изобщо не се приближава. Искам да го кастрираме.


Последна редакция: сб, 23 мар 2019, 15:57 от В@ня

# 56
  • София
  • Мнения: 13 209
Явно всички собственици на породисти котки сме суетни изроди . 😉
Доста смешно изказване. Виждала ли си котките на Епона? Май са най-породистите във форума.  Grinning

# 57
  • Мнения: 2 721
Не ме интересуват нейните котки. Как реши обаче, че няма родословие. Малко шотландки са със родословие в България и моята е една от тях,доказано!
Не не искам диагноза по снимка във форума, имам записан час от вчера за следващата седмица и докато чакам да дойде момента попитах каква би била възможната причина.  Както и да е , лек ден Ви пожелавам и напускам с удоволствие темата. Аман от подобни всезнаещи личности.🙂

# 58
  • Мнения: 3 732
След доста говорене днес успях да я убедя и отидохме на лекар във ветеринарна клиника Орион. Доктора е човечен и обясняващ.
Оказа се абцес, който е затворил окото. Възможните причини са инфекция на окото, болен зъб, запушен слъзен канал. Ако сме се забавили още малко е щял да си отиде.

Аз излязох на подстригването около окото, не можех да гледам. Стопанката му го е държала. Той е бил спокоен, само на два пъти е ръмжал.
Разрязал е подутата буза, бръкнал е в раната за да извади съсиреци кръв. Изтекло е доста гной и кръв. Бил му е две инжекции антибиотик в гърба, който се освобождавам постепенно и ще действа до понеделник.
Изписа ни и антибиотик хапче веднъж дневно - Биофлоксавет Ц.
Във вторник сме на втори преглед.

Доктора каза, че за пръв път чува такова име и вижда толкова кротка котка - хем е стар, хем има доста силна връзка със стопанката си.
На връщане заключих колата и отворихме клетката. Той подуши въздуха и седна на краката на стопанката си. Никакъв интерес не прояви към колата.

Тук е като се прибрахме.


Тук е след като яде, пи вода, свърши си нуждите и се припича на слънце.

# 59
  • Мнения: 15 375
Ох, милия дядо Бегинс. Дaно всичко се опрaви и бързо дa му мине. Милaтa душичкa, добре, че сте го зaвели нa ветеринaр
Пп Зуки Су, aз мислех, че ти си неговaтa стопaнкa, зaщото говориш зa него с много обич и сякaш сподели, че той във всички случaи и винaги те е чaкaл и обичaл.

Общи условия

Активация на акаунт