Любители на Котки - Тема 131

  • 27 789
  • 763
  •   1
Отговори
# 660
  • Варна
  • Мнения: 227
Милият Бегинс, радвам се че е добре. Надявам се не се е бил много срещу хапчетата си тази вечер Simple Smile

gabidi, явно само нашите са такива, треперещите глезльовци. Като гледам това червено боденце на сивата котанка на Mößbauer-Effekt направо усещам как и Добри скоро ще го сполети тази съдба само че без операцията. Дано поне изтрае докато го снимам.
Джаста Праста и моите им трепери брадичката като видят нещо летящо и такива смешни звуци издават, скачат, въртят се и въобще... Лошото е, че Добри ги хваща мухите в полет и ги изяжда докато успея да реагирам.

Много прекрасници днес, супер.

Последна редакция: сб, 13 апр 2019, 23:30 от NoProblems

# 661
  • Мнения: 3 732
Стопанката ще му ги дава. Аз само мих раната с риванол. Памука остава чист, без кръв.

Гушнах го и му дадох да подуши риванола. Обяснявам му, че е за негово добро и няма да боли. Той стоя мирен. Дали се държа правилно или миризмата на изстиващите дробчета и кайма го бяха замаяли - справих се лесно.

# 662
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 802
Данък след хапчетата,малко без фуния и отново с нея. Стопанката му бързо се справи с даването на хапчета, макар и днес да ръмжи от всичко.
Злато, душица, миличкият дядо Бегинс, намръщен малко, но приемащ философски трудностите в живота! Дано да се е преборил с инфекцията и раната да заздравее бързо.
За мераците - ами те няма да си отидат никога, такава е котешката природа. Ще си остане мераклия, щом е некастриран. Основния инстинкт е битката да оживееш, и като се е почувствал добре, след това идва продължението на рода.  "Любви все возрасти покорны" - казва Пушкин. В превод - "Любов, пред  тебе всяка възраст е покорна". Satisfied
Някакви пробиотици и витамини трябва сигурно да му се дават, все пак е изпил толкова антибиотици, за да се възстанови организма му. Да е жив и здрав, целувам го по муцунката.

# 663
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Зуки Су, толкова да се радвам на всеки един пост от твоя страна, с който за подобрение на дядо Бегинс споделяш, че ми се иска да ви нагушкам направо. Идея нямам кой му е дал това име и дали е фен на Толкин, но емблематичния Билбо Бегинс в неговите книги е наистина столетник и голям калпазанин, убива орки, тролове, огромни паяци, краде пръстени, скъпоценни камъни, общува с дракони, сприятелява се с войнствени джуджета, магьосници... въобще фурия страшна е. Grinning Всички фенове на котаранчо Бегинс прочетете и на Толкиновия Бегинс историята ("До там и обратно" се казва романчето) - като детска книжка е.

Последна редакция: нд, 14 апр 2019, 12:31 от Spirit Crusher

# 664
  • Варна
  • Мнения: 227
"В една дупка в земята живееше хобит."😍 И аз все  така мисля за Бегинс, като за Билбо Бегинс. Ама той и Билбо да е. и Фродо, все е герой. Жалко не видях последните снимки.
Според мен идеята за подсилване е добра. Той вече пие витамини, а ходенето до тоалетна май вече е нормално. Пробиотици на моите давам под формата на истинско кисело мляко, защото нашите ветове ми предлагат едни капсули, дето аз не бих могла да ги глътна, камо ли котетата. Едно време, когато Бобо беше малък и недохранен, по съвет на ветовете му добавяхме пилешка мазнинка към консервите.
Само за черния дроб, аз да кажа, че май не се препоръчва да го хапват всеки ден, заради високото съдържание на витамин А.
welcometoheaven, как е котенцето?

Последна редакция: нд, 14 апр 2019, 13:41 от NoProblems

# 665
  • София
  • Мнения: 13 270
На нас са ни предписвали пробиотици за бебета, които са на капки и се капят в храната. То и като тегло си отговарят. Едно коте е колкото малко бебе.  Wink

Радвам се, че Бегинс се подобрява.  Hug

# 666
  • София
  • Мнения: 16 217
Барни не хареса малца (от тубичка). Да го напъвам ли са я поема?

# 667
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 535
Пробвай се, Ушатото така и не я хареса, Топче ядеше от тубата...
Браво на Бегинс, много се радвам, дано по-скоро всичко е зад гърба ви.

# 668
  • Мнения: 9 250
Преди малко докато се препичаше на слънце /то аз и затова го видях де/ На едното ухо от вътрешната страна има излезнали някакви засъхнали парченца седи като КЕЛ на бебетата по главата...какво може да е ?
Сега го изчистих с памук напоен със сребърна вода. Седя кротко. Ще ходим на вет утре , но до тогава съм паника.
Идея?

# 669
  • Варна
  • Мнения: 227
Относно пробиотиците, до този момент съм разчитала на прпоръката на ветовете. Сега се запитах дали котките могат да приемат човешки пробиотици и реших да проверя какво е положението.
Така, общо взето пробиотиците целят да „захранят“ котето с полезни бактерии и по реализират полезните си ефекти по 4 начина (продукция на полезни метаболити, компетитивно изместване на „лошите“ бактерии, укрепване на бариерната функция на лигавицата и модулиране на имунния отговор на мукозата).
Проучване при котки от приют, захранвани със ентерококов щам Enterococcus faecium SF68, показва статистически значимо подобрение на диарията. Този щам се съдържа в най-препоръчвания пробиотик за котета.  Друго проучване от 2012 г. при котки с хронично разстройство, при които за 21 дни към храната е добавян пробиотик, също отчита статистически значимо леко подобрение на състоянието. Още повече, че 72% от стопаните смятат, че общото състояние на котката им се е подобрило.
Има пробиотици, създадени специално за котки, защото се счита за доказано, че при котките основния „полезен“ вид бактерии са лактобацилите, докато при хората са бифидобактериите. Освен това при здрави котки, бактериалната флора в изпражненията силно зависи от процентното съдържание на протеини в храната. Теоретично съществува вероятността с внасянето на неправилния вид бактерии дисбалансът в стомашно-чревния тракт да се задълбочи.
От прочетеното си направих извода, че са нужни повече проучвания, за да могат да се направят категорични изводи, но преобладаващото менение е, че има полза от добавянето на пробиотици към храната на котета с разстройство, както и при здрави котета.
Естествените източници на пробиотици са киселото мляко и ферментиралите зеленчуци (например кисело зеле). Моите зеленчуци не ядат, камо ли ферментирали, но хапват кисело мляко. Разбира се, гаранции, че в него има каквито и да било полезни бактерии, няма, понеже е купешко. Разчитам на това, че на вкус ми харесва и толкоз.
По отношение на добавките, препоръките са да следи етикета за съдържаните видове бактерии и тяхната концентрация. Търсим високо съдържание на лактобацили и се надяваме да има въобще нещо във въпросната хранителна добавка, защото именно добавките не подлежат на регулация, а само на регистрация.
Стана ми забавно, че има и проучвания за опити за възстановяване на нормалната флора чрез трансфер на фекална материя от здрава на болна котка, както се прави при хора. Може да излезе, че най-добро лекарство е да се оближе дупето на здрава котка, меко казано.
И последно, че се улях. Да не забравяме, че всяко нещо си има и странични ефекти. При пробиотиците основният страничен ефект е… разстройство! Отшумява с времето, когато котките свикнат с него.
В крайна сметка, оставаме на кисело мляко колкото им се яде, някак им имам вяра, че знаят какво е добро за тях.

# 670
  • София
  • Мнения: 13 270
Може да излезе, че най-добро лекарство е да се оближе дупето на здрава котка, меко казано.
Ето това най-много ми хареса, защото у нас всеки ближе д..то на ближния.  hahaha hahaha hahaha И ушите също.  Laughing Нямат нужда от никакви пробиотици.  Laughing

Аз не бих давала на здрава котка. Въпросните детски капки ни бяха изписани при дълъг прием на антибиотик. И да си призная, спестих си ги. Бяха над 30 лв.  Laughing

# 671
  • Мнения: 9 250
ами засъхнали бежово кафеникави като корички , то е по вътрешната част на острото, не влиза на долу по каналите, сега като ги изчистих признавам приложих малко сила да ги "из чегъртам", ушето отвътре е розово сега , другото е бяло .

# 672
  • Варна
  • Мнения: 227
ами засъхнали бежово кафеникави като корички , то е по вътрешната част на острото, не влиза на долу по каналите, сега като ги изчистих признавам приложих малко сила да ги "из чегъртам", ушето отвътре е розово сега , другото е бяло .

Ако всичко друго е наред, най-вероятно е ушна кал. Но по-добре да го каже ветеринар.

Тaня67,🤣 , това е то ползата от близането на дупета. И при хората също 😂.
Как успя да ги прикоткаш да заживеят в сговор? Моите имат още доста път да извървят, докато стигнат дотам, въпреки всичките ми усилия.

# 673
  • София
  • Мнения: 13 270
Чак в сговор е силно казано, но положението е търпимо. Спят заедно, хранят се заедно, използват обща тоалетна. Но Наско редовно ги гони и налага. Киро понякога му отвръща. И в момента Наско е с драскотини по носа и муцунката. Поне след кастрацията остави на мира Боги, защото преди това много я преследваше, а и я биеше от яд. И сега я поступва, но колкото да покаже кой е шефа, а не като преди.  Laughing

# 674
  • София
  • Мнения: 3 527
Неделно... безметежно... блажено...





Мацинка още само по пода се търкаля, но  бавно започна да свиква с удобствата.

Общи условия

Активация на акаунт