Любители на Котки - Тема 131

  • 27 718
  • 763
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 995
Здравейте, миналата година ми помогнахте за оцеляването на едно спасено бебе коте...сега котето е голяма котана, която има бебета и пак имам въпрос. Може ли новородените котенца да се пипат, защото искаме да ги преместим в къщата на котката? Майката  позволява, не е това проблема. Снощи роди на възможно най-неподходящото място и няма как да ги оставим там.

 

# 676
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 439
Ох... За местенето, не знам. Само да попитам догодина като се родят от тези котенца още котенца пак ли същите въпроси ще има? Кастрирайте.

# 677
  • Мнения: 1 995
Случайно да попитах какво да ги правим котенцата?!? Нито са нежелани, нито ще бъдат захвърлени.

# 678
  • София
  • Мнения: 3 505
https://littlepet.alle.bg/p/%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%88%D0%BA … 0%B4%D0%B8%D0%B8/


Моят котарак по мой сметки е от моята зодия- Близнаци, а Маци- Телец.
Ми, май има нещо... вярно...

Последна редакция: нд, 14 апр 2019, 23:52 от AnyHr

# 679
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 529
Тази е, нали?
https://littlepet.alle.bg/p/%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%88%D0%BA … 0%B4%D0%B8%D0%B8/
Аз не знам Уши кога е роден, но ще прочета за Топче.

Искам да ви покажа Ушко:

Последна редакция: нд, 14 апр 2019, 19:03 от Ивекс

# 680
  • Мнения: 5 846
Случайно да попитах какво да ги правим котенцата?!? Нито са нежелани, нито ще бъдат захвърлени.
Когато уличната писана роди в гаража ни, я преместих вкъщи с малките, после сменихме доста кашони и мястото, тъй като тя е дива, и отказа да живее затворена. Не ги отхвърли, чак когато ги отби, ни ги хариза😆 исках да я кастрирам, но тя сякаш усети и зачезна за месеци и се върна бременна. Радвам се, че този път реши да не ги ражда у нас.😏

# 681
  • Мнения: 7 856
NoProblems, кисело мляко с гарантирани налични лактобактерии е това на LB Bulgaricum. Най-добре това, което е по БДС (има доста разновидности). Това е една от малкото останали държавни фирми. Основната й функция е да пази и възпроизвежда оригиналната закваска на българското кисело мляко, където основния щам е лактобацил.
Продава се в някои хипермаркети (в Била със сигурност), и в някои квартални магазинчета. Има и фирмени магазини, които могат да се видят на сайта им.

# 682
  • Мнения: 3 732
Бегинс пие витамин Ц и Невробекс - Б витамини, и от двете по едно хапче сутрин и вечер. Докторката ги изписа.

Одеве щеше да се пребие, искаше да се качи на стола. Аз на масата махах костиците от рибна консерва да не се задави. Той се метна но не успя да се захване и падна на задните си крака.

Като ходи се изнася като че е тир. Повечето врати са отворени заради него.

Фунията е мръсна. Като яде бута чинията с нея, като пие вода от казанчето, тя се мокри.
А и той самия смърди. Като зарастне раната и стане по - топло, ще трябва да се къпем. Досега се е случвало веднъж два пъти и е нещо страшно - той се страхува от водата, дере ни.

Опитва се със задния крак да свали фунията, не става. Хванах го да си ближе предната лапа и да се опитва да достигне раната, не става. Отдавна мърльото не съм го виждала да си мие лапите.

Аз съм кръстницата му, но никога не съм се замисляла дали е Фродо или Билбо. Толкин фен съм и съм чела Властелина ...,  Хобит, Силмарилион, Децата на Хурин, Недовършени предания. Като давам Властелина го гледам всеки път и винаги откривам нещо ново.
Когато го взехме бебе (донесох го от моя съученичка) и седеше некръстен. Беше излязъл втория (ако не бъркам) филм. Има една сцена, в която Амгъл шепне: Мразим Бегинсите! Откраднаха ни Безценното! Мразим ги!
Безценното в случая е стопанката му. Те се обикнаха още от първия ден. Не го мразя наистина. Тя го обича повече от всички около нея. Както казва тя - само той я обича безкористно и никога не мрънка, не иска.
И тя е фен на филма.

Хобита вярно е в дупка. Тоалетната е малка и тиха, тъмна.

# 683
  • Мнения: 7 856
Зуки Су, аз не мисля, че е разумно да къпете изстрадалия котак. Като му свалите фунията, той сам ще си поддържа добрата хигиена. Никога няма да забравя, като изпрах първата котка преди много години (млада и здрава) и я простудих. Ветът ми се накара и каза, че всяка котка поддържа сама хигиена и не трябва да се къпят. А и рисковете при дядото са много големи - огромен стрес и риск от настиване и разболяване, засилен от проблемите му в последно време.

# 684
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 798
Здравейте, миналата година ми помогнахте за оцеляването на едно спасено бебе коте...сега котето е голяма котана, която има бебета и пак имам въпрос. Може ли новородените котенца да се пипат, защото искаме да ги преместим в къщата на котката? Майката  позволява, не е това проблема. Снощи роди на възможно най-неподходящото място и няма как да ги оставим там.
Преместе те ги на място, което тя ще хареса, да изглежда скришно, с някаква завеска отпред, но няма гаранция че ще останат там, може да не й хареса, и да ги замъкне другаде, където да е трудно да ги откриете. Котките обичат да сменят местата на котенцата.

# 685
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 179
Здравейте. Не съм писала скоро, но ви чета😊
Вълнувам се за Бегинс и се радвам, че е по-добре добре.
Ивекс, олекна ти и на теб, а Ушко се справя геройски😊🤗
Добре дошли на новите пухловци и целувки на всички от нашите😊😊 Ще кача и малко данъци, да не ни забравите😏😁
Откакто Мъра я няма😑 Беки постоянно спи при мен. Усеща ме някак и докато полегна е върху мен, като се прибера веднага е цъфнала около мен. Много ми е миличка, душицата ми, уникално добра котка!
Имам едно питане. Взех им малко сърца тази вечер да ги пробвам на домашна храна. Искам да сложа нещо вътре освен само да ги сваря- морков или нещо друго 🤔 Какво ще ме посъветвате? Идеята ми е да го сваря и разбия с блендера да стане като пауч.
Ето и снимки от днес- неделно дъждовно ни е 😁


# 686
  • София
  • Мнения: 1 715
Душичка е Бегинс!

D_e_s_i_t_o, веднъж сме пипали коте на 2-3 дни. Майката беше котка на прабабата на дъщеря ми. Измихме се и много внимателно го сложих в ръцете на детето, като стояхме на 2-3 педи от котката, за да не се страхува. След минута го върнахме. Нищо не им става на бебетата, но някои котки съм чувала, че после не ги искат, ако са пипани. Ти казваш, че котката дава. Може и нея да сложите в кашон с тях и така да пренасяте.

# 687
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 798
ами засъхнали бежово кафеникави като корички , то е по вътрешната част на острото, не влиза на долу по каналите, сега като ги изчистих признавам приложих малко сила да ги "из чегъртам", ушето отвътре е розово сега , другото е бяло .
Има такова заболяване, изглежда като ушна кал, трябва да се лекува с капки. За хората не е опасно. Вета ще го види и ще ви каже с какво да го лекувате.
За дядо Бегинс, не го къпете с вода, може да настине, организмът му е доста отслабнал. Може би с влажна кърпа да го изтриете, ако имате и гребенче за котки да го срешете, защото вероятно го мъчи, че не може да поддържа хигиената си по котешките стандарти. Има специални мокри кърпички за миене на котки, но тук не съм ги виждала. Но леко навлажнена кърпа ще свърши същата работа, и после суха.
Накрая да споделя едно видео, не знам дали ще се получи, от фейсбука е. За едни много смели котета.
https://www.facebook.com/MeowwwwMeowwwww/videos/2210558452592575 … =2210558452592575

# 688
  • Мнения: 2 530
Зуки, и аз не мисля, че е добра идеята да го къпете щом се плаши толкова. Нашият откакто е дошъл вкъщи, вече ще станат 4 месеца, не сме го къпали ни веднъж, но има странния навик всяка вечер да ме чака на мивката в банята и като му пусна водата да пие, да си мокри лапите на чучура и после да се чисти, но засега избягвам къпането. В ДМ има такива влажни кърпи за домашни любимци - 4-5 лева бяха, гледах ги преди седмица.
Вчера взех на моя Фурминатор и вътре имаше подарък спрей за почистване, та мисля с него да го пробвам какво ще стане. Joy Иначе от фурминатора съм мнооого доволна - вчера го сресвах малко, защото не стоя и не позволи много-много, но днес хубаво се погрижих за него и успях да сваля цяла торба с косми. Joy Такъв е напухен сега и като го гушкаме не ставаме целите в косми.

# 689
  • София
  • Мнения: 8 348
Местила съм бебета, хващах ги с кърпа, зада не миришат на мен. И го правих в присъствието на майка им, за да знае къде са. Нямаше проблем

Общи условия

Активация на акаунт