Жена ми от време на време се депресира

  • 6 715
  • 163
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
За ваше спокойствие всяка жена го прави.. Въпрос на време е...

Чак пък всяка жена го прави - не. Някои споделят всичко с партньора си, някои - не толкова.

# 16
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 056
Това,че нямате деца,а тя може много да иска,може да е сериозна причина за депресия.Казвам го от опит,защото когато поисках второ дете ,а ММ отказа, заради проблемите на първото,изпаднах в голяма дупка.За щастие бързо го убедих,че трябва да направим нещо по въпроса и депресивните ми състояния отминаха.Е,от тогава минаха повече от 7 години,бебе още няма,но пък имаме цел , която да следваме.
А пък за наспиеането-щом не може да спиш иди в другата стая-от 11 години с мъжът ми спим през 90% от времето в различни стаи -сутрин всеки става,когато се е наспал-той към 6:30,аз два часа по-късно,свежи и отпочинали и не сме изнервени.

# 17
  • Мнения: 2 653
И според мен невъзможността за забременяване е достатъчен повод за депресия. Тези, които не са го преживели не могат да разберат какво е чувството, разяждащо и самопогубващо е. Особено когато има поредни неуспешни опити за асистирана репродукция. Преживяла съм го

# 18
  • Мнения: 526
А вие правите ли нещо по въпроса за дете, вие да сте инициатор, от вас да тръгне желанието, вие пръв да поискате? Защото имам познати които действително се депресират от хармонични те семейства, бебета, желани  деца... А те се затварят и си казват,, ето, той не иска, ако искаше, щеше... Изобщо кво правя аз с тоя... И след два дена самообеждаване решават че за пореден път ще направят компромис и ще почакат

# 19
  • INFJ
  • Мнения: 9 431
Оставете го все пак сам да отговори на тези въпроси, няма нужда от спекулации.

Не всяка жена изпада в "депресии" и "състояния", това са глупости. Също, ако обърнем ситуацията с депресивен мъж, който не желае да говори с мен и заради който "трябва да спя на дивана 5 дни"... ами не, благодаря. Да не съм куче, че ще спя на дивана поради някакви неизвестни причини.

# 20
  • София
  • Мнения: 17 852
Изнеси се, може пък да й просветне. Звучиш като неглижиращ и досаден тип, който иска вечно усмихнат робот.
Не каза в какво се изразява депресията. Вероятно просто не е на кеф.

И пак мъжа виновен излезна, човека обяснява, търси съдействие, а го хокат при положение, че му тежи този проблем и търси решение. После нямало мъже, ми то с жени като вас как да има мъже.
Човекът каза, че ще си вдигне чукалата на палатка. Не търси решение, а се оплаква. Освен това мисли за перденцата при положение, че жена му гледа другите в корема. То е ясно къде се корени депресията.
И не завижда на другите жени, а завижда, че имат семейства, в които и двамата искат и могат да имат дете. Различно е.

# 21
  • Мнения: 46 565
HaXqF7, сядате и говорите, съответно после решавате проблема. Много време е минало, ако не откриете какво е, ще се задълбочи. Разбира се, това в случай, че я обичаш и искаш да сте заедно. Ако не иска или ти не искаш, не се мъчете, понякога просто не се получава.
Проверете и хормоните.
...За ваше спокойствие всяка жена го прави..
Не е вярно. Но ако в момента, в който имам проблем, мъжът ми иде на палатка, като се върне ще си намери багажа пред вратата.

# 22
  • София
  • Мнения: 24 839
Ох, НСЧ, така не се решават проблемите.
Като му изнесеш багажа, много важно- друга ще му го прибере.
Но, ако ти не можеш да забременееш, а много го искаш, контрата остава у теб.
За мен, двойката има репродуктивен проблем, който тежи от години на жената, а за мъжа не е от значение. Или нещо в комуникацията им липсва, за да не схване той колко травмиращо е за нея, или схваща но се опитва да го омаловажи,тъй като тя не е от хората, които се тръшкат и дават външен израз на притесненията си.

# 23
  • Мнения: 2 780
Ама как няма да иде на палатка, човекът нощес не е спал!
За мен в поста няма съчувствие към проблема на жената и търси отговор не как да й помогне, а как да си осигури спокойствие. Пет години са много време, при наличие на поне минимална съпричастност, до сега щеше да е разбрал какъв й е проблемът.

# 24
  • Мнения: 2 516
absurT, него като го прибере друга, и жена му ще намери друг, който ще я разбира, подкрепя и ще решат проблема, какъвто и да е той - не конкретизирам проблемно забременяване. Така че, съгласна съм с Не се сърди Човече.
usmihni_mi_se, и жена му най-вероятно не е спала.

# 25
  • София
  • Мнения: 24 839
absurT, него като го прибере друга, и жена му ще намери друг, който ще я разбира, подкрепя и ще решат проблема, какъвто и да е той - не конкретизирам проблемно забременяване. Така че, съгласна съм с Не се сърди Човече.

Хайде да слезем на земята, предлагам!
Те, тия, дето разбират жените с репродуктивни проблеми и ги подкрепят, с лопата да ги ринеш!
Особено ако предварително ги запознаеш с проблема- стават едни грижовни и на ръце те понасят.......
Все пак, не сме в пуберски форум, а най- младите тук сте над 35.

# 26
  • Мнения: 6 622
Не винаги, когато една двойка не може да има деца проблемът е в жената.

# 27
  • София
  • Мнения: 17 852
Щом се намират жени, които търпят пияници, със сигурност ще се намери някой, който е съгласен на инвитро. Нали не му го правят на него.   

# 28
  • София
  • Мнения: 24 839
Да, ще се намери някой, съгласен на инвитро, но тук витаят представите, че на всеки ъгъл седят по няколко в молитвена поза- да ги избере жената с проблеми.....

# 29
  • Мнения: 2 516
Ние не знаем дали въобще имат проблем. Авторът просто подхвърли, че жена му завиждала на бременните си приятелки. Не спомена нищо съществено, което най-вероятно не му е „цел номер 1 в живота”. Ако дойде да поясни, ще му помогнем, доколкото можем, да види нещата от другата страна, която явно му е необятна.

apsurT,
Скрит текст:
  35г. , ама след 7
Само пояснявам, но знам какво имаш предвид. Може и възрастта ми да е критерий за по-пуберското мислене, според теб...Нищо, че и от пубер съм далеч. Wink

Общи условия

Активация на акаунт