Априлки 2020

  • 35 510
  • 794
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 44
И моят термин вместо 17.04, по ЗК го водят за 18.04, но не е фатално и така да остане. От ранната ФМ предположенията за сега са за момиче,но не бързам да се радвам, докато не ми потвърдят на 100%. Нали ще има линк към новата темичка? Stuck Out Tongue Winking Eye

# 751
  • Мнения: 10
Здравейте, мамита! Включвам се и аз към Вас.....първа бременност с термин 26.04. В момента съм в 11г.с и 5 дни Simple Smile момичета, нз всички как сте до сега откъм симптоми ( много коментари четох, но може и да съм пропуснала нещо) обачеее моето човече и хормони ме изцедиха максимално. Нон стоп съм с адско гадене, повръщам n-пъти в денонощието, киселини, главоболие.....и така 2 месеца вече. Почти не ставам от леглото, да не говорим за ежедневните дейности. Лежах на системи - беше поносимо, но прибрах ли се вкъщи всичко се завърна, че и по-силно. Та и физически и психически вече не съм ок. Споделям си просто с Вас. Хубав ден на всички 🍀

# 752
  • Мнения: 925
Здравейте, мамита! Включвам се и аз към Вас.....първа бременност с термин 26.04. В момента съм в 11г.с и 5 дни Simple Smile момичета, нз всички как сте до сега откъм симптоми ( много коментари четох, но може и да съм пропуснала нещо) обачеее моето човече и хормони ме изцедиха максимално. Нон стоп съм с адско гадене, повръщам n-пъти в денонощието, киселини, главоболие.....и така 2 месеца вече. Почти не ставам от леглото, да не говорим за ежедневните дейности. Лежах на системи - беше поносимо, но прибрах ли се вкъщи всичко се завърна, че и по-силно. Та и физически и психически вече не съм ок. Споделям си просто с Вас. Хубав ден на всички 🍀

Да не те отчайвам, но аз съм вече в 14.г.с. + 6 дни и последните 2 дена вече ставам без да повръщам, имам си киселини ,но вече се живее. И аз като тебе бях 11 дена в болница , системи и каквото се сетиш. Като излязох от болницата пак почнах много да повръщам и си викам е не, пак ще ме вкарат ама стисках зъби  и пиех колкото се може повече течности.

# 753
  • Мнения: X
Аз съм с термин
27.04.2020  .

На 15.10 имам час за БХС .Ит Стара Загора съм и ще ходя при д-р Иванов . Едвам успях да си запиша час при него . Изобщо не знаех че има толкова часове ..

Сега съм в 12г.с и 7 дни . Утре влизам в 13 г.с .
Имам болки в главата и много често ми пада кръвното . Вчера бяхме на разходка и като ми падне кръвното знам че трябва да легна.. Ами наложи се да легна Grinning Изобщо не ми пукаше имаше ли хора или не . Предпочитах  да ме помислят за луда или за надрусана вместо да припадна и да се нараня.  Едва стигнах до вкъщи . Изядох едно шоколадче и веднага ми мина .
Като цяло винаги си нося сладко  в мен и точно вчера забравих . 

Като цяло по цял ден се побърквам от скука . Повечето ми познати не са в града . Ако има девойки на които също им е скучно и са желаещи да пием едно чайче или сокче (в Стара Загора) да ми пишат хаха .

Много се вълнувам и притеснявам за този скрининг .

Само да ви путам нещо .. на много места пишете ФМ .На БХС ли казвате също ФМ защото като запазвах  час ми обясниха че ФМ не се прави толкова рано . Тя е на по -късен етап . Сега се прави Скрининга  . И после попитах  а още 3-4 места и ми казаха същото . Малко се обърках .
За Скрининга знам че взимат кръв и я пращат до София . Гледат за Даун и др. Гледат бебчето и т.н . А за ФМ знам че гледат на бебчето крачета ,ръчички и други крайници и органи но в по -напреднала . Някъде от 19г.с.
Та така... това въпроса ми .

П.с. Извинете ако съм правила грешки просто много бързам в момента .

# 754
  • Мнения: 925
На мен ми правиха в 12 г.с. и някакви дни и ФМ и БХС.  Това са различни неща, на ФМ гледаха бебето как се развива, ръчички, краченца, мериха някакви стойности казаха,че всичко се развива нормално.

# 755
  • Мнения: 126
https://www.facebook.com/groups/April2k20/
Заповядайте в нашата групичка във фб за априлски бебенца

От къде може да се ограничи, да не се вижда от моите приятели, че членувам в тази група? Simple Smile

# 756
  • Мнения: 10
Здравейте, мамита! Включвам се и аз към Вас.....първа бременност с термин 26.04. В момента съм в 11г.с и 5 дни Simple Smile момичета, нз всички как сте до сега откъм симптоми ( много коментари четох, но може и да съм пропуснала нещо) обачеее моето човече и хормони ме изцедиха максимално. Нон стоп съм с адско гадене, повръщам n-пъти в денонощието, киселини, главоболие.....и така 2 месеца вече. Почти не ставам от леглото, да не говорим за ежедневните дейности. Лежах на системи - беше поносимо, но прибрах ли се вкъщи всичко се завърна, че и по-силно. Та и физически и психически вече не съм ок. Споделям си просто с Вас. Хубав ден на всички 🍀

Да не те отчайвам, но аз съм вече в 14.г.с. + 6 дни и последните 2 дена вече ставам без да повръщам, имам си киселини ,но вече се живее. И аз като тебе бях 11 дена в болница , системи и каквото се сетиш. Като излязох от болницата пак почнах много да повръщам и си викам е не, пак ще ме вкарат ама стисках зъби  и пиех колкото се може повече течности.
.   


Това се моля и аз, мила, като влезна в 4-я месец да е по-добре. Знам, че е за хубаво, но просто не издържам вече. То не мога да се зарадвам и си поплаквам доста. Съжалявам ако те товаря, разказвайки ти това.

# 757
  • Мнения: 925
Това се моля и аз, мила, като влезна в 4-я месец да е по-добре. Знам, че е за хубаво, но просто не издържам вече. То не мога да се зарадвам и си поплаквам доста. Съжалявам ако те товаря, разказвайки ти това.
[/quote]

Въобще не ме товариш, нали затова сме в тази група, да си помагаме Simple Smile . Ще мине все някога и аз бях много зле, бях се и залежала много и като почнах да си правя малки разходки, получавах сърцебиене, световъртежи дето нямах сили...  Ще се оправят нещата. Аз даже се и върнах на работа Simple Smile (Не е натоварваща, в офис)

# 758
  • Мнения: 2
Много се вълнувам и притеснявам за този скрининг .

Само да ви путам нещо .. на много места пишете ФМ .На БХС ли казвате също ФМ защото като запазвах  час ми обясниха че ФМ не се прави толкова рано . Тя е на по -късен етап . Сега се прави Скрининга  . И после попитах  а още 3-4 места и ми казаха същото . Малко се обърках .
За Скрининга знам че взимат кръв и я пращат до София . Гледат за Даун и др. Гледат бебчето и т.н . А за ФМ знам че гледат на бебчето крачета ,ръчички и други крайници и органи но в по -напреднала . Някъде от 19г.с.
Та така... това въпроса ми


Има БХС ( Биохимичен скрининг), за който ти взимат кръв, но също така има и ехографски скрининг, на който някой казват ФМ за по-лесно. Аз ги правих двете на веднъж Simple Smile

# 759
  • Мнения: 126
Само да ви путам нещо .. на много места пишете ФМ .На БХС ли казвате също ФМ защото като запазвах  час ми обясниха че ФМ не се прави толкова рано . Тя е на по -късен етап . Сега се прави Скрининга  . И после попитах  а още 3-4 места и ми казаха същото . Малко се обърках .
За Скрининга знам че взимат кръв и я пращат до София . Гледат за Даун и др. Гледат бебчето и т.н . А за ФМ знам че гледат на бебчето крачета ,ръчички и други крайници и органи но в по -напреднала . Някъде от 19г.с.
Та така... това въпроса ми .

Аз ще ги правя сега и 2-те заедно по препоръка на доктора.
При предишната ми бременност правих само БХС и чак към 19 г.с. ФМ.

# 760
  • Мнения: 99
Здравейте, бъдещи мамчета! Да се включа и аз- втора бременност (първа неуспешна). На 25г. без няколко дни, по календар 11г.с +6 дни, но бебка върви със седмица напред. Първоначалният термин беше за 24.04, но го преизчислиха за сега около 15.04. Във вторник бях на БХС, доста почакахме докато бебка застане така, че да се измери необходимото, явно е от срамежливите Smiley Hug

# 761
  • София
  • Мнения: 39 825
Моля пуснете нова тема.

# 762
  • Мнения: 87
Аз отивам във фб групата.Сега видях ,че там пише : Всеки може да намери групата и да види кой я управлява. Само членовете могат да видят кой в нея и какво публикува. Така, че мисля приятелите ни няма да разбират че сме в нея,  а ако има нова група тук пишете как да се намерим и bat_mam поздравления за списъка и за старанието.Аз да допълня,че днес бях на ФМ и доктора предположи момче Simple Smile Каза че всичко се развива нормално. ММ е на седмото небе и аз де .Аз нямах предпочитания искам само да е здраво.

# 763
  • Мнения: 10
Това се моля и аз, мила, като влезна в 4-я месец да е по-добре. Знам, че е за хубаво, но просто не издържам вече. То не мога да се зарадвам и си поплаквам доста. Съжалявам ако те товаря, разказвайки ти това.

Въобще не ме товариш, нали затова сме в тази група, да си помагаме Simple Smile . Ще мине все някога и аз бях много зле, бях се и залежала много и като почнах да си правя малки разходки, получавах сърцебиене, световъртежи дето нямах сили...  Ще се оправят нещата. Аз даже се и върнах на работа Simple Smile (Не е натоварваща, в офис)
[/quote]

Определено ми вдъхваш надежд, че доста съм се отчаяла. Благодаря Simple Smile знам, че ще мине просто вече безсилието много ме товари и емиционално. Аз и по принцип съм по-чувствителна и предразположена към такива състояния. И така....

# 764
  • Свищов
  • Мнения: 44
На мен ми е първа бременност и нямам абсолютно никакви предпочитания за пола. Таткото и той е така. Даже ми е много приятна тръпката да се чудя момче ли е, момиче ли е. Но сега нещо ме разчовърка отвътре като се замислих, че може скоро да разбера. Simple Smile Иначе имам някакво вътрешно усещане, че е момче. Вие имахте ли някакви усещания при предна бременност или сега, които вече знаете пола. И оказаха ли се верни? Simple Smile


С предната ми бременост имах чувството, че ще е момиче - вече е на 7 години Simple Smile Сега ми се иска момиче, но от самото начало само имена на момчета ми се въртят, даже като ми е зле казвам на ММ „Синът ти ме тормози” Grinning Казаха ни 90% момче. Така че явно някоѝ от нас просто го усещат Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт