1 АЕГ - тема 3

  • 65 094
  • 768
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 607
Добре дошли на 8 клас, не се притеснявайте да питате каквото ви вълнува.

# 736
  • Мнения: 267
Благодаря!
Как преминава първия учебен ден като са две училища в една сграда? Какво трябва да е облеклото и носят ли се цветя?

# 737
  • София
  • Мнения: 2 854
Благодаря!
Как преминава първия учебен ден като са две училища в една сграда? Какво трябва да е облеклото и носят ли се цветя?

Децата масово носят цветя. Традиция е по зайците да се хвърлят моркови от по-големите. Весело е. Само дано има истински първи учебен ден тази година.

# 738
  • Мнения: 320
Това т.нар. Марти парти ли е, говорете си конкретно:) Той нали не е класен на осми клас, а само преподава нещо по АЕ? Или е Мартин Дамянов? За него четох положителни мнения наскоро.
Сега видях, че има и Мартин Петков сред преподавателите...та кой кой е Simple Smile

Мартин Дамянов е един от класните ръководители на паралеките в 8 клас и повечето от часовете в 8 клас в паралеката на сина ми ги водеше той. Изглежда на 23, макар че вероятно е над 30 годишен, но това е единствената прилика с по-горния пост. Изключително ерудуран, широко-скроен и лъчезарен човек с широки интереси и любим класен. Мисля, че спомена на една родителска среща, че преподава американска литература в по-горните класове. За съжаление в 9 клас със сигурност не преподава, за десети не знам, но по-скоро не.

Мартин Петков е Марти-парти и да не се бърка с горния Мартин Дамянов. За мен е едно недоразумение и имаше някакви изпълнения миналата година с някакво писмо до децата, пълно с глупости. В 8-ми клас преподава граматика и има малко часове. В общи линии в клас нишо не правят, после изсипва граматика под форма на контролни. В 9 клас синът ми се падна информатика при него. Питах го какви са отзивите, че в 8 клас всички ревяха от него, детето каза, че е ок. Много се плюе срещу него, но си седи в английската.

# 739
  • Мнения: 3 005
Здравейте,
Записах дъщеря ми АЕ/РЕ, приета като първо желание. В документите имаше въпрос от какво се интересува детето. Клубовете по интереси от кой клас е възможно да се посещават?
И моето момиче е прието в тази паралелка. Утре се записваме. Дали ви искаха медицински документ, т.нар. здравна карта или тя наесен? Някаква сума събира ли се за униформи или учебници при самото записване?
Ако искате може да ги запознаем бъдещите съученички. И на моята руският като втори език е първо желание.

# 740
  • София-Младост
  • Мнения: 23 387
Привет и от мен, девет години по-късно се връщам отново в тази тема с бъдещ осмокласник. Дано му е на късмет!

# 741
  • Мнения: 339
Здравейте,
Записах дъщеря ми АЕ/РЕ, приета като първо желание. В документите имаше въпрос от какво се интересува детето. Клубовете по интереси от кой клас е възможно да се посещават?
И моето момиче е прието в тази паралелка. Утре се записваме. Дали ви искаха медицински документ, т.нар. здравна карта или тя наесен? Някаква сума събира ли се за униформи или учебници при самото записване?

И моето момиче е прието в паралелката с РЕ! Simple Smile Приятно ми е да се ‘запознаем’ И ме вълнуват същите въпроси плюс това дали е необходим акт за раждане за записването?

# 742
  • София-Младост
  • Мнения: 23 387
Голяма еуфория:)
Необходими документи за записването:

    Свидетелство за завършено основно образование след  7. клас – оригинал;
    Справка от родителя- по образец /получава се в училището/;
    Служебна бележка с получените точки от НВО – оригинал;
    Оригинал и ксерокопие на акт за раждане  (само за близнаци);
    Заявление до директора по образец.
https://www.fels-sofia.org/bg/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%BC-211

# 743
  • София
  • Мнения: 3 919
Честито на приетите. Само хубави моменти да имате в това прекрасно училище.
Относно униформите, пари може да дадете на първата РС или по - късно. Учебниците по АЕ може да се платят пак тогава или в началото на учебната година.
Ако имате още въпроси, питайте Smile

# 744
  • София-Младост
  • Мнения: 23 387
Освен да ни подготвиш със сумата:))) Шегувам се...
Сако и онези бели тениски ли са все още униформата...и искат ли да ходят с  тениските всеки ден...а сакото беше само за офиц. поводи?
Сестра му навремето не го облече нито веднъж, си спомням. Доста грозна кройка имаше.

# 745
  • София
  • Мнения: 3 919
Преди две години ни искаха по 100 лв, за униформа - сако и две тениски.
Носят тениските само в определени дни. Саката май само един или два пъти са ги обличали.

# 746
  • sofia
  • Мнения: 1 476
Може би заради ДО, но сегашните осмокласници купуваха само тениски, без сако, като униформата се носи всеки понеделник.

# 747
  • Мнения: X
Добре дошли на новите попълнения! Heart
Не са лоши тениските, моята ги носи много упорито. Мисля, че около 30 лв. беше едната.
Първият комплект учебници се купуват и получават на първата РС към 10 септември и струват 60 лв.
Общо са три комплекта и нов се купува като свърши предишния, чрез класната.
Учат по Focus на Pearson.

# 748
  • Някъде на край света
  • Мнения: 311
Записвам се и аз в групата на зайците. Паралелка АЕ с НЕ! Simple Smile

# 749
  • София
  • Мнения: 10 344
Моето дете завърши 10ти клас, не помня от кога не е слагала тениската, а сакото май ни веднъж.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт