Проблем с секса

  • 4 602
  • 122
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 14 555
Умората е временна. Ако мъжа е дръвник и изисква слугинаж е аут изобщо. Не ми е ясен термина породени.

# 46
  • Мнения: 30 802
Породени са такива с под 2 години разлика. Знам за доста случаи на мачо-татковци, които с известна доза натиск постигат деца с малка разлика, дори майката да не е много ентусиазирана.

# 47
  • Мнения: X
В такъв случай се омъжвайте за мъже-домакини и мъже-майки, такива с високи естроген и окситоцин и нисък тестостерон. Ако мъжете бяха такива детегледачки, съдът щеше да им присъжда децата на тях. Много трудно бащите биха били по-добри родители от майката в първите 7г.

Подкрепям Виви напълно.

# 48
  • Мнения: 18 384
Тука има и теми с оплаквания от мъже с нисък тестостерон. Явно е трудно хората да се намерят с еднакви потребности. Все на единия не му стига, а на другия му е много. Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: X
В такъв случай се омъжвайте за мъже-домакини и мъже-майки, такива с високи естроген и окситоцин и нисък тестостерон. Ако мъжете бяха такива детегледачки, съдът щеше да им присъжда децата на тях. Много трудно бащите биха били по-добри родители от майката в първите 7г.

Подкрепям Виви напълно.
М да...
И такива, дето простират.
Тук наскоро в съседна тема имаше една, дето много се гордееше с простиращият си мъж. Мен такъв просто не би могъл да ме задоволи чисто сексуално. Просто не ми е мъжко

# 50
  • Мнения: 30 802
Бащите си стават идеални родители, дори ако са имали някакви трудности в началото, то след третата година дори може да се справят по-добре с някои задачи. Това да скатават до седемгодишна възраст - ми те си изпускат детството на практика, докато се обърнеш, то станало тийн и след това ходи се прави на добър баща. Може би само в началото с много малко новородено може бащите да са по-затруднени, но с времето би трябвало да има връзка и сериозно въвличане на бащата.

А всъщност мачо с висок тестостерон и ниска емпатия не само е лош баща, а е и лош съпруг.

# 51
  • Мнения: 6 622
В такъв случай се омъжвайте за мъже-домакини и мъже-майки, такива с високи естроген и окситоцин и нисък тестостерон. Ако мъжете бяха такива детегледачки, съдът щеше да им присъжда децата на тях. Много трудно бащите биха били по-добри родители от майката в първите 7г.

Подкрепям Виви напълно.
Братане, тезата ти издиша. ММ си е правил хормонални изследвания и тестостерона си му е съвсем наред. Въпреки това си делим домакините задължения и се грижи за децата
 Защо ли 🤔 Може би обича мен и децата . Или не ти се струва логично един мъж да иска просто ей така да помогне на жената до себе си и е невъзможно да му е приятно да се грижи за децата си?

# 52
  • Мнения: X
В такъв случай се омъжвайте за мъже-домакини и мъже-майки, такива с високи естроген и окситоцин и нисък тестостерон. Ако мъжете бяха такива детегледачки, съдът щеше да им присъжда децата на тях. Много трудно бащите биха били по-добри родители от майката в първите 7г.

Подкрепям Виви напълно.
Братане, тезата ти издиша. ММ си е правил хормонални изследвания и тестостерона си му е съвсем наред. Въпреки това си делим домакините задължения и се грижи за децата
 Защо ли 🤔 Може би обича мен и децата . Или не ти се струва логично един мъж да иска просто ей така да помогне на жената до себе си и е невъзможно да му е приятно да се грижи за децата си?
Очевидно разполага и със свободно време за да го прави.

# 53
  • Мнения: X
Лимонче, ако ме четеш по темите, аз винаги съм стоял зад тезата, че приходите в общия бюджет и къщните задълженията на едно семейство трябва да се разделят поравно между двамата партньори, това би било идеалния вариант.

Това, което е визирах е, че ужасно много се преувеличава някакъв дисбаланс от тази формула (примерно мъжът носи повече пари, но жената домакинства повече или обратното) да е причина за унищожяване на сексуалния живот. Без интимност семейството е проформа.

# 54
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Причината за унищожаването на сексуалния живот може да се дължи както на единия така и на другия. Ако оставиш всичко на партньора си, защо се чудиш, че нямал сексуално желание? Ами няма да има. За да има, трябва най-напред да има мисъл за тоя партньор, все пак и той е човек (и изобщо не говоря за пол). По същата логика да взема да кажа на мъж, който повече от 8 часа е работил гаден физически труд в компанията на постоянен шум и крясъци и едвам се крепи прав - ти си виновен, кво ти пречи да се напънеш за едни 15 минути, какво ми се правиш, ей го любовника къде е. И какво ще постигна, освен че ще го спихна още повече и хептен ще му се отще? Същото важи и за жените.

# 55
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 256
И аз не съм на мнение , че не трябва да седне мъжът и да дундурка децата, ама малко от малко да помага в нещо.
Аз съм говорила с мои колежка и съм споделяла , че не мога да си представя след работа в дни в , които съм много уморена да се прибера и да започна да готвя , децата да ме чакат и на тях нещо да слугувам и направо се чудя как се справят. Но пък имах  едно приятелско семейство , което излизаха след работа и той мъжът вечеряше на заведението.

Последна редакция: нд, 13 окт 2019, 15:37 от lina2

# 56
  • София
  • Мнения: 28 966
Скрит текст:
В такъв случай се омъжвайте за мъже-домакини и мъже-майки, такива с високи естроген и окситоцин и нисък тестостерон. Ако мъжете бяха такива детегледачки, съдът щеше да им присъжда децата на тях. Много трудно бащите биха били по-добри родители от майката в първите 7г.

Подкрепям Виви напълно.
Братане, тезата ти издиша. ММ си е правил хормонални изследвания и тестостерона си му е съвсем наред. Въпреки това си делим домакините задължения и се грижи за децата
 Защо ли 🤔 Може би обича мен и децата . Или не ти се струва логично един мъж да иска просто ей така да помогне на жената до себе си и е невъзможно да му е приятно да се грижи за децата си?
Очевидно разполага и със свободно време за да го прави.
[/quote]
Е, той ако няма време за децата си и къщата си, защо въобще е тръгнал да ги създава, да си седи при мама.
Естествено че всеки родител трябва да си гледа децата, откакто се родят – няма как да ги "паузираш".

# 57
  • Мнения: X
La Sombra, авторът се оплаква, че го правят по-рядко от седмица. Така че не е инцидентен отказ от претоварване или лошо насторение.

# 58
  • Мнения: 6 622
Тереза, има много време.... Работи от 8 до 18-19 часа, понякога и събота и неделя. Обаче когато човек има желание да помогне, намира и време и начин. Причините да се съберат двама души и да се гради семейство също са от значение. Аз никога не съм гледала на него като на банкомат, а той не е гледал на мен като на прислужница. Когато мотивът за съвместното съжителство е любов нещата са много по-лесни и приятни. Не очаквам да го разбереш.
Братане, не е задължително нещата да са 50 на 50. Просто партньорите се нагаждат според това кой има нужда от помощ в момента. Не се правят тънки сметки от сорта на "аз съм изкарал 20 лв повече от теб, за това ти ще гледаш децата 2 часа повече от мен" Или "днес аз съм измислила 5 чинии, за това ти сега ще смениш памперса на бебето" . Важно е да има човещина и разбиране и от двете страни, когато обаче мъжът тропа с крак, че не е детегледачка, въпреки, че жена му е преуморена, секса обикновено си отива, а с него и чувствата. И проблема не е толкова в преумората, а в липсата на емпатия.

# 59
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ами и грижата за децата и останалото не е инцидентна и от вчера. Както разбирам, тя е натоварена с нея. Пак същото сравнение с мъжа ще направя. Първо вместо да се фука из форуми къв е красив и нацепен (що за акъл), преди още да се е оплакал, да види има ли нужда самият той да направи или коригира нещо, за "да стане на неговата". Другото е непукизъм и претенции.

Общи условия

Активация на акаунт