Любители на котки - Тема 142

  • 35 209
  • 763
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 397
Ноеми, добре дошла на теб и на Джинги. Да ви е жива и здрава и да ви радва дълги години! Да ви прави по-малко бели и при проблеми да се отзовава веднага с мъркане и гушкане.
Месечинка виторога, благодаря за пожеланията, честит празник и на теб, Ленчето и Кетята! Извинявам се за въпроса, но и двете ли са на една и съща възраст?
Като стана въпрос за възраст, идвам да почерпя по случай петия рожден ден на Пепуната!
Скрит текст:

# 691
  • Мнения: 15 375
Честита да е Пепуната, Балкай!
Жива и здравички да е, гушлива, мъркаща и обичлива. Heart

# 692
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 529
Честит рожден ден! Да не прави бели желая и да слуша повече. Hug

# 693
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
Сладък като тортата живот и здраве пожелавам на мацата Simple Smile

# 694
  • София
  • Мнения: 6 170
Честита Баба Марта, и честит котешки празник, момичета и котета!!



Честит рожден ден на Пепуната, здравичка и игрива!!

# 695
  • Мнения: 10 680


Котешка да е. Simple Smile

# 696
  • Мнения: 21 282

Честита баба Марта на всички Hug

# 697
  • София
  • Мнения: 4 714
Честита баба Марта! и котеки ден!
Вчера сума време избирахме мартеница за Мърчока, че нали главата му е като на прасе, днес стоя толкова, колкото да я вържем, веднага се скри някъде и я свали. Даже не можахме да го снимаме. Ей, звяр, звяр ви казвам. Blush  

Ноеми
, как сте?

ЧРД на Пепуна!

# 698
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 997
Здравейте, дами! Simple Smile
Честита баба Марта! Много здраве за вас, за маците ви и за всички, които обичате! Animal Cat2

Лято, много красиви очи има котето ти! Heart

Да се отчета: През нощта Джинги е излизала от скривалището. Не е яла. Но е пила вода. Сутринта Пресиян (Шерлок) прегледа купичката й за вода и намери в нея косъмче, добър знак Simple Smile Бях оставила всички врати на апартамента отворени, за да си обикаля на спокойствие Джинги и да си опознава новия дом.

Днес рано-рано, още не се беше развиделило, Тервел се събуди с думите: "Къде е мацата?" и скочи да я търси. Не я намери, притесни се, та за да го успокоим, станахме и ние Simple Smile Настана малка паника, макар че няма де да иде, няма и нищо опасно. Накрая я намерихме зад единия диван. Погалих я малко, а тя избяга и се скри зад хладилника. А той е от големите, по 500л., пълен е догоре с храни и няма мърдане и с кран! Та от сутринта седи там. Сложихме й водичка, храна, но не пипва. Само примяуква от време на време.
Сутринта в 8 ч. карах Прес на курс по биология. Нямаше ме 30ина минути, за които Тервел се обади 4 пъти да ми дава зор да се прибирам, че котето плачело.

Тази вечер съм решила да изведа децата да вечеряме в някой ресторант, за да е сама Джинги и да излезе, да хапне, да се раздвижи. Като сме тук я е страх.

После пак ще пиша Simple Smile

# 699
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 529
Душичка тя, ще свикне, време е нужно, за тях е огромен стрес, важното е, че е пила вода.

И едно Ушато:


ЧБМ! Мартеничка Уши няма, страх ме е да не се обеси някъде какъвто е дивак.

# 700
  • София
  • Мнения: 4 714
Ноеми, не се притеснявай ако можеш. Гледай и децата да не се притесняват особено, за съжаление така е в първите дни с котките. Моят Мърок 2 седмици се кри В дивана и не излезе, кукумицинка знае за премеждията ми, на туй отгоре той болен, трябва да си пие АБ,  луда рабора.
Не си променяйте начина на живот заради котката, тя ще свикне, просто й трябва време, а на вас - здрави нерви. Hug

Пп Аз бих затворила вратата на помещението в което е. Така цял ап-т й идва множко. Стая по стая да опознава, но това все пак е твое решение.

# 701
  • София
  • Мнения: 13 209
Честит рожден ден на Пепуната!  Да е здрава и игрива!  newsm59  smile3510   ura newsm18

Честита Баба Марта! Бъдете здрави и засмени!  Heart

Последна редакция: пн, 02 мар 2020, 15:42 от Тaня67

# 702
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
Ноеми, сега, на първо време, огледай опасните места - зад готварска печка, хладилник, пералня, сушилня, миялна, т.е. където има ток и малкото коте може да се мушне от страх, разстояния между тежки мебели, където може да се заклещи, трябва да обезопасиш по-нататък прозорци, балкони, тераси и т.н. Не я пипайте, ясно е, че е все още уплашена и не търси физически контакт с вас. Малко търпение, ще се отпусне бързо.
Извинявай, ако те плаша, искам да ти посоча възможни ситуации, за да си спестиш големи страхове по-нататък. Когато Рафаела беше много мъничка успяваше да се скрие за част от секундата зад хладилника и направо ми е причернявало, защото между него има шкаф и готварската печка, а зад шкафа са три контакта. И след като скочи върху телевизора спрях достъпа й до кухнята.
Щом не е яла предложената й храна може да я смениш с котешки пастет или котешка супа, просто  да хапне нещо.  По-нататък ще ти трябва малцова паста.

# 703
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 997
Благодаря за съветите! Kissing Face

Ще й оставя тази нощ само кухнята и хола отворени.
За щастие всички уреди, без хладилника са вградени. По плота няма нищо, освен кафе машина и кана. Няма къде да се нарани, какво да бутне.
А кабели за зарядно дали са проблем? Дали би ги гризала? Че имаме докинг станция за зарядни, където са постоянно включени.
ТВ (имаме само един, в хола) е много голям и няма да има сила да го катурне. Лампите в целия апартамент не стават за катерене, гладко стъкло. Завесите са кожени, няма да успее да ги пробие. Пердета имам, ама... да видим, все се надявам да не се катери по тях. Тюлени са, нямат дупчици, които да са й удобни да си завре ноктенцата. Библиотеките са затворени, няма как да се катери по рафтовете.

Чудя се дали да не взема къщичка, където да се крие? Ще я завра в някое тайно местенце, поне да й е мекичко.

Момичета, дайте идеи как се приучава на драскалка!

# 704
  • София
  • Мнения: 2 092
Ноеми, има един препарат, Фелиуей, който се включва в розетката и излъчва феромони, които са идентични с тези, дето котките маркират с тях територията си. Когато трият главичка в нещо или някого, те си го бележат по този начин като свое/свой. Ако й вземеш това нещо, ще й помогнеш много по-бързо да се отпусне и да свикне с вас. В зоомагазините търсете. Може и онлайн да се потърси. А кабелите е добре да се скрият по някакъв начин.

Общи условия

Активация на акаунт