Любители на котки - Тема 142

  • 35 063
  • 763
  •   1
Отговори
# 735
# 736
  • Мнения: 5 368
Тези специализирани храни освен скъпи, съдържат какви ли не боклуци вътре, така че на твое място не бих рискувала. Ако наистина държиш на такава, която да е качествена, то препоръчвам N&D Skin & Coat. Поне като съдържание е изчистена от пълнежи и има месце. Можеш да я намериш в зоомагазини Стефанов и Петмол.

# 737
  • Мнения: 10 614
Ами може да не се изразявам правилно за видът храна. Бяхме за друг проблем на преглед, писала съм, получава припадъци с неустановен произход. Понеже от малка има проблем с прекомерно количество ушна кал, гледаха и ушите, да не е нещо с вестибуларният апарат, знае ли човек. Та за едното ухо от микробиологията се установиха гъбички. И междувременно ме питаха винаги ли е имала толкова секрет от ушите, дали очиъе й сълзят повече от нормалното, има ли секрет от носът, киха ли често. Всички отговори са положителни. Казаха, че е много вероятно да има И алергия, освен всичко друго. Обясниха, че в такива случаи почти винаги се повлияват добре от специална (хипоалергенна запомних уж) храна в която протеините са специално обтаботени, усвояват се по друг начин от организма. Другият вариант са хапчета, ама това е мисия невъзможна, пък и само това й липсва, с всички други проблеми. Казаха ако искам да потурся някаква, иначе при тях имаха един пакет, някаква си, 45лв.
Понеже прегледа беше за друго, много информация получих и за алергията само това запомних. И понеже нормалната й храна привършва, реших да потърся такава.

Аз съм с алергични чисто бели котаци. Алергията се изразява в кожен обрив и чесане - алергия на пилешкия протеин, който не е дехидролизиран в повечето храни, дори и в скъпите супер премиум марки. Решението е хипоалергенна без пилешки протеин или хипоалергенна с дехидролизиран протеин (молекулите на пилешкото са дехидролизирани, което значи, лесни за усвояване). Повече инфо има на сайтовете на производители на хипоалергенна храна като Роял Канин, Хилс и Пурина. Храната е скъпа, да. Евтиния вариант, който открих аз, е вместо да купувам такава храна, да ги храня със сурово свинско месо. След като установих, че алергията идва от пилешкия протеин, и е отключена от химията на Пърфект Фит гранулите, с които ги храних половин година, сега храня единствено със свинско месо и отделно, като евтин и изпитан хипоалергенен вариант е Брит Сензитив гранулите, които също се водят хипоалергенни - с агнешко и ориз. Скоро не са се разчесвали с тази комбинация свинско + Брит Сензитив. Паучове никакви не им давам вече.

# 738
  • Мнения: 9 193
N&D са хубави , моята кифла обаче не ги близва , 8 вида различни бях взела ..минава помирисва и заминава. Дори не закопава, много съм обидена. Ама тя ми е лигла и аз съм виновна,че и ходя по акъла, сега на мъка хапва трудно, ама все пак хапва  Пуризон ама само един модел, тази с глиганското, другите тц.  Правя опити периодичо предлагам друга ...ами не. А с мократа пълна мъкааа , никаква не близва, отварят се консерви седят и се изхвърлят, все още търся. Вече 2 години и половина, любов. За наказание получи братче, а то е вечно гладно всичко яде слава богу пу,пу да не се урочасваме. Така сега не ѝ е гот, ама на мен ми е има добро прасе дето всичко яде.

# 739
  • София
  • Мнения: 174
А можете ли да ми препоръчате ветеринар за София в района на Бъкстон, Красно село.
Досега съм водила Пискел в 101 Любимци ама нещо не ми вдъхват доверие.
Той киха често и искам да го заведа на консултация, а освен това скоро ще трябва и за кастрация да се мисли.
Не знам дали не е редно да му пуснат и някакви изследвания - все пак е живял на улицата.
Направиха му ваксини - аз питах тогава за изследвания и ми казаха, че няма нужда.
Уж преборихме глистите ама и за там май ми се иска да го изследват.

# 740
  • София
  • Мнения: 4 714
Ако ти е удобно: Димов, бест вет.
http://bestvet.poleznobg.info/

# 741
  • Мнения: 1 760
... Или Добро хрумване в кв. Борово.

# 742
  • Мнения: 4
Имам проблем с котката ми
От една седмица започна да й пада козината и ветеринарният лекар каза че е опасна екзема защото излиза навън .. но също така живее и вкъщи и има контакт с куче и хора.. та въпросът ми е какъв подход да се приеме за да може да се излекува по-бързо .. ако някой има идеи да споделя 😊

# 743
  • София
  • Мнения: 4 714
Да се установи каква е причината за екземата.

# 744
  • Мнения: 4
Понеже излиза навън и може би е ходил някъде по боклуците или от друга котка..

# 745
  • Мнения: 10 614
Имам проблем с котката ми
От една седмица започна да й пада козината и ветеринарният лекар каза че е опасна екзема защото излиза навън .. но също така живее и вкъщи и има контакт с куче и хора.. та въпросът ми е какъв подход да се приеме за да може да се излекува по-бързо .. ако някой има идеи да споделя 😊

Посявка за гъбички направена ли е? Това само за една седмица ми се струва голямо опадване на козина. На микроспория мяса. Аз бих почнала веднага да давам витаминна паста, за да стимулирам имунитета, плюс високопротеинова храна (варено телешко и пилешко месо с бульон). Вета да ти даде и крем за успокояване на кожата (зачервеното от чесане). Ако е гъбична инфекция само с локално мазане няма да мине. Ще трябва и системно противогъбични. Това е много голям засегнат участък. Бих къпала с кетоконазол (низорал шампоан) два пъти в седмицата. Отделно, да се очисти участъка с машинка и да се разресва здравата козина. Със същия гребен да не се реши кучето. Да се държи котката отделно от кучето, докато не се оправи. Отделно да се пазите и вие да не се заразите - стриктна хигиена. Да не се пуска навън докато се лекува.
Ако не е гъбична инфекция, ами хранителна алергия - спирам тотално пилешкото, гранулите, паучовете и пастетите и минавам само на свинско, пуешко, заешко, телешко, агнешко чисто месо.

Така че, първо - посявката. Обезпаразитявала ли си скоро? Бълхиците пренасят гъбичките. Вече има бълхи "на пазара".

# 746
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
AnyHr, на 10-11 месеца е Джинги Grinning

detelistna.4etirilinka, много сладка Лолита! Влюбвам се в тези котчици!

pandachina, смях се с глас как чакате Елза пред банята JoyJoyJoy

stassimira, аз нямам опит, но този вет, който избрах с препоръки е в Лагера, до Кр. село. Много внимателен, прояви истинско отношение, нямам търпение да се запознае с Джинги! Ако искаш координати, кажи! Има клиники в Лагера и Лозенец.

Ноеми, много се радвам!!! Децата започнаха ли да играят вече с нея? И тя с тях? Намери нещо търкалящо се : малка топка, коркова капачка или пластмасова и се заиграйте. Настъпва време да решавате и къде ще спи... Simple Smile
Ами не още, мацата се крие. Но пък дава да я галят Simple Smile Дано излезе глезанка!

Днес я галихме на смени Joy. А тя, принцесата мамина, се е изтегнала зад дивана, ама се е опънала като струна, с лапи нагоре. И ту аз, ту някое от децата виси да я гали. А Джинги мърка ли, мърка. Понеже я е страх да излезе и й носим храна и вода зад дивана. Днес й сварих пиле, домашно. Ще й го оставя през нощта до гранулките. Няма да й давам пауч днес.

Има, обаче, някакъв проблем с шева от кастрацията. Секретира и има особен мирис. Няма кръв, не мога да преценя дали е слуз или течност, защото само мокри козинката. Обясних на доктора, пратих му снимка, нищо не можа да разбере от нея. В четвъртък имаме час, ще прегледаме,  ваксинираме, правим паспорт, всякакви процедури, каквито са необходими. Иначе мацата не изглежда като да страда, постоянно мърка, в момента големият ми син е на смяна да я гъцка. Heart

# 747
  • Мнения: 10 614
А, кога е кастрирана?

# 748
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Преди 2-3 седмици.

# 749
  • Мнения: 10 614
Ами, не трябва да секретира така че да мокри козинката. Сигурна ли си, че не е мокра козината от близане? Конеца вижда ли се, следи от кръв наблюдават ли се? Конците се махат след 2 седмици от кастрацията, освен ако не са резорбиращи се, а може и да е лепена от вън. Не трябва да секретира нищо.

Общи условия

Активация на акаунт