Намаляване и повдигане на естествен бюст

  • 18 141
  • 144
  •   2
Отговори
  • Мнения: X
Линк към старата тема : https://m.bg-mamma.com/?topic=810194

Подновявам тази тема, защото в повечето теми за гърди преобладават постове с желаещи импланти за уголемяване. Информацията е много, а за мен тази за имплантите е ненужна. Тук искам мнения само от жени с естествено голям бюст, които са решили проблема си. Много ме боли вече гърба и плешките, схващат ми се. Наскоро ми се наложи операция от друг характер, та известно време ще ми трябва почивка. А и малко се стресирах от хирургическата намеса. Но много бих се надявала на мнения и коментари, свързани с този проблем. Бих желала темата да не се бърка с поставяне на импланти. Благодаря предварително 🤗🤗🤗

# 1
  • Мнения: 3 916
Записвам се, да следя. Нямам нужда от намаляване, но нямам нужда и от уголемяване, т.е. не искам импланти, искам нещо като рефреш, повдигане.

# 2
  • Мнения: 40
И аз се записвам, че много съм се навила и аз за такава операция. Сега ми предстои друга операция, но се надявам най-късно есента да успея да направя и тази. Основно се надявам на коментари за самата операция и възстановяването след нея, дали някой е имал усложнения и ако да - какви. Ще сме много благодарни и на актуална информация за добър лекар.

# 3
  • Мнения: 450
Аз също се интересувам от повдигане без импланти. За съжаление в този форум не се обсъжда много този вид корекции. С няколко потребителки съм си писала на лично. Никой обаче не ми е изпращал снимки. Преди години бях изчела всичко по въпроса в Тялото. Ходила съм и на консултация при двама лекари, но тогава не се реших. Сега се занимавам с други здравословни проблеми, иначе планирах да подновя консултациите. Още не съм се отказала, въпреки че имам голям страх от операции.

# 4
  • Мнения: 118
Аз също се интересувам от повдигане без импланти. За съжаление в този форум не се обсъжда много този вид корекции. С няколко потребителки съм си писала на лично. Никой обаче не ми е изпращал снимки. Преди години бях изчела всичко по въпроса в Тялото. Ходила съм и на консултация при двама лекари, но тогава не се реших. Сега се занимавам с други здравословни проблеми, иначе планирах да подновя консултациите. Още не съм се отказала, въпреки че имам голям страх от операции.

А някой споделял ли е как протича самата операция, възможни рискове и усложнения?

# 5
  • Мнения: 450
Рисковете са като при всяка една операция. Възстановяването- по-леко отколкото слагането на импланти. Недостатък- вертикалния белег,който остава. Мен ме спира и това,че може да не се харесам, ако много се смали визуално бюста.

# 6
  • Мнения: 118
Моят е доста голям и тежък,  около 2 кг общо... И съответно доста отпуснат, по-зле няма накъде. В сутиен мо стои униклно красиво, обаче от тежестта, банелите ми се впиват в ребрата и не мога да дишам, ужасен дискомфорт. Решена съм... Белеьите хич не ме тревожат, те ще са там, където не се виждат дори при дълбоко деколте.

# 7
  • Мнения: 450
И мен не ме притесняват белезите, по-скоро формата. Но аз съм с по-скромни данни, нося 75д чашка, но никак не стои огромен.

# 8
  • Мнения: 118
И мен не ме притесняват белезите, по-скоро формата. Но аз съм с по-скромни данни, нося 75д чашка, но никак не стои огромен.

Вие сте добре, аз съм 85Д към Е... По 1000кубика всяка

# 9
  • Мнения: 73
И моя бюст не е голям 75С  но размера в сутиена го харесвам неискам голям бюст поскоро същия размер но повдигнат и мен ме е страх на не ми малее след повдигане 😕

# 10
  • Мнения: 450
И мен не ме притесняват белезите, по-скоро формата. Но аз съм с по-скромни данни, нося 75д чашка, но никак не стои огромен.

Вие сте добре, аз съм 85Д към Е... По 1000кубика всяка

Как се определя кубатурата на естествен бюст?

# 11
  • Мнения: 40
И мен не ме притесняват белезите, по-скоро формата. Но аз съм с по-скромни данни, нося 75д чашка, но никак не стои огромен.

Вие сте добре, аз съм 85Д към Е... По 1000кубика всяка

Как се определя кубатурата на естествен бюст?

Хора, като ви слушам и чак се чудя на себе си как досега не съм се решила - аз съм 75 GG и освен дискамфорта имам страшеин проблем с дрехите. Нищо не ми става и да стои добре.

# 12
  • Мнения: 450
Ами и пишещите тук още не сме се решили. Добре е да се включи някой, минал през това.

# 13
  • Мнения: 118
Спокойно, аз ще се подложа и ще разкажа. 😁 Лекарят ми определи кубиците на око. 2кг са ми (дори лично съм ги мерила 😁) Все едно 2 кила картофи да си окача на врата... Нормално е гърбът ми да се разболее. Проблемът, освен ограниченията на дрехите, е и в сутиените. Аз съм с много малка талия, приятен ханш, вместо да си нося малките дрехи, избирам чувалите заради гърдите. А те стоят най-добре в сутиен с банели. Съответно, от тежестта ми се забиват в ребрата, задушават ме и много се мъча...

# 14
  • Мнения: 450
Спокойно, аз ще се подложа и ще разкажа. 😁 Лекарят ми определи кубиците на око. 2кг са ми (дори лично съм ги мерила 😁) Все едно 2 кила картофи да си окача на врата... Нормално е гърбът ми да се разболее. Проблемът, освен ограниченията на дрехите, е и в сутиените. Аз съм с много малка талия, приятен ханш, вместо да си нося малките дрехи, избирам чувалите заради гърдите. А те стоят най-добре в сутиен с банели. Съответно, от тежестта ми се забиват в ребрата, задушават ме и много се мъча...
А на кой лекар си се спряла?

# 15
  • Мнения: 118
За сега на Юрий Асенов. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 40
Стискам палци да надмине очакванията ти. Чакаме мнения за операцията и за лекаря. И аз съм се решила, ама първо ми предстои друга операция и след някой друг месец - тази. Мен ми препоръчаха Д-р Желев (Пловдив). Моя позната си е
правила при него повдигане на бюст (без премахване на тъкани, само на кожа) и е доволна.

# 17
  • Мнения: 726
Привет Simple Smile има ли някакво развитие с някоя от вас?

# 18
  • Мнения: 118
Привет. Аз възнамерявам да се обаждам на доктора,  малко ми идват повече паричките, но ще го мисля. Страх ме е доста, но съм твърдо решена. И не искам в живота си никога повече да сложа сутиен 😀

# 19
  • Мнения: 3 916
Моят бюст не е голям, с чашка В съм. Затова аз искам по-скоро повдигане. Макар и малък, земното притегляне си действа и на него с годините. Замразила съм всякакви проекти от финансова гледна точка за сега, но оставам да чета. И ако някой е минал през повдигане, без намаляване да го прочета също.

# 20
  • Мнения: 726
Гледайки снимки преди и след по сайтовете на различни хирурзи, ми прави впечатление, че масово жените слагат и импланти или поне на мен така ми изглежда на снимките...може би греша. Хвърлете едно око примерно в страницата на д-р Енчев. Там има доста снимки в секцията за повдигане/намаляване.
Или стават толкова красиви, че са като с импланти Grinning не знам.
И другото, което забелязвам е формата на зърното. Пак може да видите в същия сайт. Винаги зърната са идеално кръгли, много изкуствено ми стои. Дали правят намаляване без да оформят така зърната.

Много ми се иска да прочета някъде коментар от някой, който е минал през това, да разкаже.

# 21
  • Мнения: 2 050
Днес откривам и аз тази тема, кубици нямам идея, но последно съм си купувала 85F май беше и леко ми малее 🙈 Още кърмя малкото дете, така че ще има известно отслабване като отбия, имам и много кг за сваляне, но после си представям, че ще мога да ги връзвам на фльонга гърдите си 😂 Ареолите ми също са доста големи, чак ми стана днес мъчно за хубавия ми, стегнат бюст като бях под 30 ама няма вече. Та да.. смаляване на ареоли, повдигане, наместване, направо виждам някакви ужасни картинки от онова шоу Botched. Така де, засега ще чета и ще мисля, досега четох темата с имплантите и леко съм в потрес хората как си мечтаят за дини, а аз се чудя как да се отърва от тях.

# 22
  • Мнения: 726
Днес откривам и аз тази тема, кубици нямам идея, но последно съм си купувала 85F май беше и леко ми малее 🙈 Още кърмя малкото дете, така че ще има известно отслабване като отбия, имам и много кг за сваляне, но после си представям, че ще мога да ги връзвам на фльонга гърдите си 😂 Ареолите ми също са доста големи, чак ми стана днес мъчно за хубавия ми, стегнат бюст като бях под 30 ама няма вече. Та да.. смаляване на ареоли, повдигане, наместване, направо виждам някакви ужасни картинки от онова шоу Botched. Така де, засега ще чета и ще мисля, досега четох темата с имплантите и леко съм в потрес хората как си мечтаят за дини, а аз се чудя как да се отърва от тях.

И аз се чудя кой би си причинил тскава тежест на тялото съвсем умишлено.
Ако попаднеш на някой интересен материал или информация, моля да споделиш.
Аз заглеждам една клиника в Истанбул - Естетика

# 23
  • Мнения: 118
Все още никой ли не си е правил операция, аз ли ще съм първа? 😀

# 24
  • Мнения: 726
Аз имам планувана още една бременност и тогава. Не препоръчват преди тпва, зщото може да се възвърне предишният размер Sad

# 25
  • Мнения: 40
А пък аз току що претърпя друга операция по необходимост и ще изчакам за тази до есента. Daninka7 ще чакаме отзиви

# 26
  • Мнения: 118
Аз имам планувана още една бременност и тогава. Не препоръчват преди тпва, зщото може да се възвърне предишният размер Sad


Аз искам и 2ро дете, но поне след 4,5 години и не ми се чака. Много ми тежат, съмнявам се пак така да станат...

# 27
  • Мнения: 2 050
Аз децата съм отметнала, но още кърмя. Като отбия със сигурност бих направила консултация, са разбера какво-що и може би да видя реални снимки. В силиконовата тема пишат дамите, че доста лекари вече нямат на сайтовете си преди-след, показват ги на консултация, която пък е платена. Daninka7, ти имаш ли вече насрочена дата? А лекарят показа ли случаи преди-след, както беше споменато по-нагоре, наистина и аз каквото повдигане съм виждала е все с имплант, дори и със съвсем достатъчно по моите критерии собствен материал.

# 28
  • Мнения: 118
Да разкажа Simple Smile)). Операцията за намаляване на бюста я исках от години. Нещо като мечта. Наистина имах огромен бюст, ама много голям. След раждането виснаха супер много. Добрата новина брше, че са рехави и като се редуцира кожата и мастната тъкан, ще са добре. Сега стоят супер стегнати,без сутиен пак ще са така. Абе ..малеят ми, че бях свикнала като са ми в сутиен да са дини 😀 Изглеждаха уникално, но само в сутиен. Иначе трагедия... Многи ме беше страх от операцията. Продължи 3 часа и единственото гадно нещо беше, че ми се гадеше зверски после цял ден. Болките са мижави в сравнение със секциото, но аз нямам импланти. Стоях 2 вечери и си тръгнах. С превръзки съм, шевове тип котва. Зашити са много, за да държи кожата. Едва дишам в тоя сутиен и като ми каза докторът минимум месец носене, ми призля 😀 Отделно имам бебок, помагат ми, ама си е трудно. Но ще се пазя. Той пак, не е съвсем бебе, по-ското тодлър, та се нагласяме. Хем го гушкам, хем се пазя 😀 Ами това е. Момичета...животът е твърде кратък, за да го изживеете нехаресвайки се. Тъй че, смело напред, преживява се 🥰

# 29
  • Мнения: 2 050
Честито Daninka7, възхищавам ти се на смелостта. Може би без импланти всичко си е меко и приятно, че за силикона чета твърд бил и т.н. Усещането сигурно е доста различно все пак, като си свикнал точно с две дини отпред и все нещо да тежи 😀 Има ли изискване после цял живот по гръб да се спи 😊 мен това би ме замислило сериозно. То и месец със сутиен не е супер, но ще мине. Ще е интересно като попреминат шевовете да споделиш снимка ✌🏻

# 30
  • Мнения: 118
Честито Daninka7, възхищавам ти се на смелостта. Може би без импланти всичко си е меко и приятно, че за силикона чета твърд бил и т.н. Усещането сигурно е доста различно все пак, като си свикнал точно с две дини отпред и все нещо да тежи 😀 Има ли изискване после цял живот по гръб да се спи 😊 мен това би ме замислило сериозно. То и месец със сутиен не е супер, но ще мине. Ще е интересно като попреминат шевовете да споделиш снимка ✌🏻

Ааа, съмнявам се за спането по гръб, то като са си моите гърди...Иначе в момента са многи твърди, преди бяха като домати на слънце 😀

# 31
  • Мнения: 40
Честито Daninka7,
И аз искам без импланти, но спането по гръб наистина ме притеснява. Аз не мога изобщо, ама си мисля, че може и заради бюста да е точно. Като легна по гръб и ми тежи и ми притиска много неприятно ръцете и мишниците.
Ти при кой лекар се оперира, ако не е тайна?

# 32
  • Мнения: 118
Честито Daninka7,
И аз искам без импланти, но спането по гръб наистина ме притеснява. Аз не мога изобщо, ама си мисля, че може и заради бюста да е точно. Като легна по гръб и ми тежи и ми притиска много неприятно ръцете и мишниците.
Ти при кой лекар се оперира, ако не е тайна?

Ама то ще може да се спи по гръб, просто не през първите месец, два. При доктор Асенов, Пловдив, много съм доволна от лекаря. Направи ме,както ми беше казал 😊

# 33
  • Мнения: 726
А със зърната какво се случи Simple Smile
И доктора ли препоръча колко да се намалят?
И от къде режат кожата от долу ли?
На обезболяващи ли сте сега и наистина ли боли по малко от секциото?
В коя клиника бяхте иии последно каква сума беше интервенцията?

Иначе честито и от мен, да си купите някакъв хубав бански без презрамки 😀

# 34
  • Мнения: 118
А със зърната какво се случи Simple Smile
И доктора ли препоръча колко да се намалят?
И от къде режат кожата от долу ли?
На обезболяващи ли сте сега и наистина ли боли по малко от секциото?
В коя клиника бяхте иии последно каква сума беше интервенцията?

Иначе честито и от мен, да си купите някакъв хубав бански без презрамки 😀
Слушах лекаря за всичко. Намалил е колкото е преценил. Не съм ги видяла още изцяло, но ги усещам добре. Не боли повече от секцио, в момента съм на 1 аулин цял ден. При доктор Асенов, Торакс. Цената е индивидуално според случая и тежестта на операцията 😊😊😊 Но съм много доволна от лекаря си. Всичко си ми обясни и се държа супер човечно и професионално .

# 35
  • Мнения: 40


Ама то ще може да се спи по гръб, просто не през първите месец, два. При доктор Асенов, Пловдив, много съм доволна от лекаря. Направи ме,както ми беше казал 😊
[/quote]

Бе то само месец, два се спи по гръб, ама аз сега и една нощ не мога. Преди 10 дни ми оперираха крака и в момента в който излезнах от упойка и заспах по корем, макар да е по болезнено за оперираното място. Иначе за тези дето им предстои операция - най добре е да проспиш няколкото часа след като те пусне упойката и не се усеща гадене (поне моя опит е такъв, след 3 операции с пълна упойка, като първия път щях да си изповръщам червата). Сега нямам търпение и аз да махна най-накрая тая тежест. Успех на всички

# 36
  • Мнения: 726
Докторите, които правят тези корекции какви специалисти са, предполагам хирурзи и как запазвате час за консултации? Моля да споделите и техните имена.
Развълнувах се 😀

# 37
  • Мнения: 169
Здравейте! Има ли момичета, които да правили намаляне, повдигане и импланти? И при кой доктор направихте операцията?

# 38
  • Мнения: 450
Не съм чувала за комбинация от намаляване и импланти. Обикновено се намаляват много големи бюстове, при които съвсем няма нужда от още обем. Тогава не се реже само кожа, а и част от жлезата. В останалите случаи с увисване се прави повдигане със или без импланти. Вече зависи от типа увисване, понякога е достатъчно само  подходящ имплант, понякога раундблок+импланти, понякога и рязане тип котва.

# 39
  • Мнения: 1
Здравейте, аз също обмислям тази операция, но предполагам, че най вероятно има възрастово ограничение и ако някой знае ще може ли да ми каже? При мен проблемът е че аз съм на 15 години и нося размер 90 C, изпитвам ужасни болки в гърба и имам затруднено дишане.

# 40
  • Мнения: 118
Здравейте, аз също обмислям тази операция, но предполагам, че най вероятно има възрастово ограничение и ако някой знае ще може ли да ми каже? При мен проблемът е че аз съм на 15 години и нося размер 90 C, изпитвам ужасни болки в гърба и имам затруднено дишане.

Привет. Ами предвид възрастта ти не съм убедена, че е удачен момент, защото гърдите тепърва все още ще се оформят. Аз се подложих на тази операция след раждането на първото ми дете. Даже докторите казват жените да са приключили с ражданията, защото една евентуална бременност отново травмира гърдите. Но на мен не ми се чакаше повече. Конкретно от лекаря съм много доволна.

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 4 728
Daninka7, как е положението вече, след като е минало повече време от операцията? Какъв размер сте сега? Дренажи имахте ли?

Някой друг намалявал ли е (четох назад, че има още желаещи)?

И аз обмислям намаляване, много ме боли гърбът в момента - и все пак не знам дали от тежестта на гърдите... При всички положения ще се чувствам по-добре с по-нормален размер гърди. Ходих на консултация при двама хирурга, единият беше по-подробен и каза, че няма да може да се намалят твърде много, защото нямам много излишна кожа, но колкото - толкова. Мисля, че трябва вече да планирам дата, но се помайвам, доста страх ме хваща.

# 42
  • Мнения: 450
А вие с кои лекари се консултирахте?
Изглежда ми странно твърдението,че намаляването зависи от количеството кожа. При повдигане се реже само кожа, при намаляване- и част от жлезата.
Аз обмислям повдигане от над 15 години,но още не мога да се реша поради ред причини.

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 4 728
А вие с кои лекари се консултирахте?
Изглежда ми странно твърдението,че намаляването зависи от количеството кожа. При повдигане се реже само кожа, при намаляване- и част от жлезата.
Аз обмислям повдигане от над 15 години,но още не мога да се реша поради ред причини.
Аз така го написах, уж за кратко, че излезе странно. Докторът доста подробно обясни колко жлеза може да се отреже и колко трябва да се остави, за да се минимизира риска от некроза на ареолата. А за кожата - почти нямам увисване и няма да се реже много от нея, за да не предизвика напрежение в гърдите.
Бях при д-р Кънев и д-р Комитски. Мислех и при доц. Романски да отида, но ми е абсурдно цял месец да дебна ежедневно кога ще пуснат единствената дата за консултации и явно ще се откажа.

Винаги съм мислела, че тази е единствената неналежаща операция, която бих си направила, но се ужасявам от това да ми режат нещо. Но вече дискомфортът е доста голям и оставя ужаса на заден план.

# 44
  • Мнения: 40
Здравейте,
аз си направих операцията преди 3 месеца. При мен беше доста болезнена и гърдите ми още се оформят, но ако създават проблеми си заслужава. Направиха ми намаляване и повдигане. Оперирах се при доц. Романски и като цяло съм доволна. Единствено ме притеснява, че едната ми гърда стана леко крива и може би ще се наложи повторна корекция (по-лека надявам се), но не държа доктора отговорен, тъй като гърдите ми бяха наистина огромни, а на всички консултации ми казаха, че не може да се гарантира форма, щом няма импланти.
Успех на всички, чиито операции предстоят

# 45
  • Мнения: 2 050
Gremlin, благодаря за споделеното мнение. И моите не са малки, но на този етап по-малко ми пречат, отколкото ме е страх от операция 😬

Ще се включа с един съвсем лаишки въпрос - след тази евентуална малка корекция, има ли нужда от някаква намеса през годините? Имплантите нали ги слагаха за вечни, а последните години май препоръчват подмяна на някакъв период. Но щом се работи само със собствена тъкан си мисля, че няма нужда от нищо повече.

# 46
  • Мнения: 40
Абе моите останаха възголемички, та след 10-на години като увиснат пак сигурно ще се наложи нова корекция, ама ще го мисля като му дойде времето

# 47
  • Мнения: 450
Абе моите останаха възголемички, та след 10-на години като увиснат пак сигурно ще се наложи нова корекция, ама ще го мисля като му дойде времето

Какъв размер носеше преди операцията и сега? Аз съм 75 Д и целя само повдигане, не намаляване. Проблемът е обаче,че колкото снимки на повдигнати гърди гледам, толкова ми се струва, че изглеждат по-малки дори само след повдигане. Импланти не ми се иска засега. Надявам се някой ден да стигна и аз до консултация с доц. Романски. Преди години първата ми консултация беше с майка му, доц. Тепавичарова, но тя много не обяснява, а аз много не знаех какво да питам. Засега съм на изчакване с естетичните корекции, защото ми предстои гинекологична операция, после ще мисля.

# 48
  • Мнения: 40
Преди операцията бях 75 G/H, сега не знам още, но май съм D. Романски също не обяснява много, ако не разпиташ

# 49
  • Мнения: 450
Да, сега вече ще имам доста повече въпроси, защото съм минала 3 консултации. А докторът показа ли ти снимки на жени със сходна корекция?

# 50
  • Мнения: 40
Показа ми, но аз не ги гледах особено внимателно. Така или иначе всеки се получава по различен начин, независимо от майсторлъка на доктора. Зависи от много неща. А и в тези албуми обикновено са само успешни операции. Не се сещам някой да е показвал нежелани резултати. Обзалагам се, че моите в това състояние, както са сега, не биха ги сложили там. (Може би след корекция, което си е втор операция) Трябва да си прецениш за себе си дали си готов да поемеш риска и да сд справиш с възможни усложнения и нежелани резултати.

# 51
  • Мнения: 2 050
Gremlin а ареолите смаляваха ли или нямаше нужда? Аз сега съм 90F/G, масата е сериозна и ареолите са доста разтегнати (и преди не са били малки), а това изтязване и кърпене и възможните рискове много ме смущават 😬

# 52
  • Мнения: 40
Моите са намалени. Предполагам всеку случай се решава индивидуално

# 53
  • Мнения: 118
Здравейте. Моите също са си големи,но не както преди. При мен имаше доста излишна разпъната кожа, а самата гърда беше рехава, както казваше докторът. Рязал е и вътре, но не много. Ареолите също са ми коригирани. При мен се получи симетрия в бюста,а преди това имах огромна разлика, 3см беше по-дълга едната. Понеже няма импланти, пак се отпускат, за това аз не свалям сутиена. Дори като се къпя, се къпя с него и го свалям накрая вече, да измия цялото си тяло и да го изпера. Просто съм се концентрирала в това да си запазя доколкото мога по-дълго резултата. Ако не се носи сутиен, с времето кожата се разпъва отново, защото те макар и намалени, пак са си големи, размер Д. Аз съм се свикнала вече със сутиена, без банел ми е и ми е удобно. Спя си с него, нямам проблеми. При мен нямаше болка след операцията, а просто не ми стигаше въздуха заради превръзката. Това ми беше най-гадното нещо 2 седмици, както и упойката. Всичко друго ми де видя песен.

# 54
  • Мнения: 1
Моят е доста голям и тежък,  около 2 кг общо... И съответно доста отпуснат, по-зле няма накъде. В сутиен мо стои униклно красиво, обаче от тежестта, банелите ми се впиват в ребрата и не мога да дишам, ужасен дискомфорт. Решена съм... Белеьите хич не ме тревожат, те ще са там, където не се виждат дори при дълбоко деколте.

При мен е същото Simple Smile Имам насрочена операция при Николай Георгиев на 16 март 2021. Много съм притеснена. Ще комбинирам намаляването и повдигането на бюста с липосукция на ръце....но и аз не успявам много много информация да намеря.

Последна редакция: чт, 11 мар 2021, 13:04 от SilviaIvanova!

# 55
  • Мнения: 726
Моят е доста голям и тежък,  около 2 кг общо... И съответно доста отпуснат, по-зле няма накъде. В сутиен мо стои униклно красиво, обаче от тежестта, банелите ми се впиват в ребрата и не мога да дишам, ужасен дискомфорт. Решена съм... Белеьите хич не ме тревожат, те ще са там, където не се виждат дори при дълбоко деколте.

При мен е същото Simple Smile Имам насрочена операция при Николай Георгиев на 16 март 2021. Много съм притеснена. Ще комбинирам намаляването и повдигането на бюста с липосукция на ръце....но и аз не успявам много много информация да намеря.

Успешно възстановяване Simple Smile
Ще ни е любопитно да разкажете как е преминала интервенцията. Имахте ли поставяне на импланти или само оформиха гърдите?
Какво се случи с останалата кожа след липосукцията?

# 56
  • Мнения: 122
Здравейте момичета. Тъй като и аз преди ОП търсих информация за намаляване на бюста ,но е твърде оскъдна, реших да споделя моя случай и дано бъде от полза на някого. Винаги съм имала огромен естествен бюст, който по-скоро ми е пречил, отколкото помагал. Всяка такава притежателка знае какво означава да си взимаш дрехи поне размер по-голям, болките в гърба, за сутиени да не говорим. Операцията ми мина преди броени дни и няма да споменавам имена за да няма реклама или нападки колко е добър или лош хирурга. Отидах във въпросния ден в клиниката, като носих предварително направените изследвания, сумата за Оп и малка чанта с багаж- нощница, чехли, вода, тоалетни принадлежности. Платих сумата на касата, дадах изследванията и ме настаниха в стаята. Дойде сестра, даде ми чехли и нощница. Оказа се, че от всичко което бях взела ми трябваше само връзката за косата и протмонето. Направиха ми тест за алергии, сложиха ми абокат, попълвах документи.. Лекаря дойде, измери ме, очерта ме, обсъдихме кое, как, какво и ме вкараха в операционната. Събудих се в леглото си толкова свежа и отпочинала, както не съм ставала от сън от години 😀Поглеждам се и осъзнавам, че съм с катетър и разбира се,, медицински стягащи чорапи,, Питаха как съм, боли ли ме, гладна ли съм, жадна ли съм... Махнаха катетъра исках сама да стана. Е, очаквах наистина много по голяма болка. Последваха системи, венозни антибиотици, обезболяващи. Престоят в клиниката само вечерта, като през цялото време сестра следеше за всичко. Наистина не очаквах такова добро отношение, за което съм благодарна. Изписаха ме на следващия ден по обед, с рецепта за необходимите лекарства. Почти шести ден ми е от операцията, днес ми махнаха дренажите, през ден ходя на превръзки, пия си лекарствата, антибиотика задължително 10 дена. От момента на изписването се оправям съвсем сама. Единствено има нужда някой да пазари на 2-3 дена примерно. За болката - не ме е боляло чак непоносимо, просто си има леко придърпване или парене, най-вече при ставане. Снимки няма как да прикача, още съм,, опакована,, и аз не съм ги видяла. Просто сякаш ми изглеждат мноооого малки 😀но пък ми олекна. А, да относно сутиена-по поръчка, никакъв триумф или липоеластик, защото бюста е естествен, без импланти. Доста дълго стана, ако има въпроси няма проблем, ще се постарая да отговарям. Успех на всички момичета.

# 57
  • Мнения: 726
Здравейте момичета. Тъй като и аз преди ОП търсих информация за намаляване на бюста ,но е твърде оскъдна, реших да споделя моя случай и дано бъде от полза на някого. Винаги съм имала огромен естествен бюст, който по-скоро ми е пречил, отколкото помагал. Всяка такава притежателка знае какво означава да си взимаш дрехи поне размер по-голям, болките в гърба, за сутиени да не говорим. Операцията ми мина преди броени дни и няма да споменавам имена за да няма реклама или нападки колко е добър или лош хирурга. Отидах във въпросния ден в клиниката, като носих предварително направените изследвания, сумата за Оп и малка чанта с багаж- нощница, чехли, вода, тоалетни принадлежности. Платих сумата на касата, дадах изследванията и ме настаниха в стаята. Дойде сестра, даде ми чехли и нощница. Оказа се, че от всичко което бях взела ми трябваше само връзката за косата и протмонето. Направиха ми тест за алергии, сложиха ми абокат, попълвах документи.. Лекаря дойде, измери ме, очерта ме, обсъдихме кое, как, какво и ме вкараха в операционната. Събудих се в леглото си толкова свежа и отпочинала, както не съм ставала от сън от години 😀Поглеждам се и осъзнавам, че съм с катетър и разбира се,, медицински стягащи чорапи,, Питаха как съм, боли ли ме, гладна ли съм, жадна ли съм... Махнаха катетъра исках сама да стана. Е, очаквах наистина много по голяма болка. Последваха системи, венозни антибиотици, обезболяващи. Престоят в клиниката само вечерта, като през цялото време сестра следеше за всичко. Наистина не очаквах такова добро отношение, за което съм благодарна. Изписаха ме на следващия ден по обед, с рецепта за необходимите лекарства. Почти шести ден ми е от операцията, днес ми махнаха дренажите, през ден ходя на превръзки, пия си лекарствата, антибиотика задължително 10 дена. От момента на изписването се оправям съвсем сама. Единствено има нужда някой да пазари на 2-3 дена примерно. За болката - не ме е боляло чак непоносимо, просто си има леко придърпване или парене, най-вече при ставане. Снимки няма как да прикача, още съм,, опакована,, и аз не съм ги видяла. Просто сякаш ми изглеждат мноооого малки 😀но пък ми олекна. А, да относно сутиена-по поръчка, никакъв триумф или липоеластик, защото бюста е естествен, без импланти. Доста дълго стана, ако има въпроси няма проблем, ще се постарая да отговарям. Успех на всички момичета.

Браво, че сте се решила и дано резултата ви хареса Simple Smile
Аз имам една болна тема за зърната. Бихте ли споделили какво се е случило с тях, когато махнат превръзките

# 58
  • Мнения: 122
Разбира се, че ще споделя и на по-късен етап. Ареолите са намалени, за сега са си чувствителни и така като гледам при смяна на превръзките са си наред. И мен това ме притесняваше.Времето ще покаже.

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 4 728
Алексана, честито! С кеф да си ги носите! Simple Smile

Моята операция беше преди месец, много съм доволна. Относно ареолите - към момента нямам чувствителност в лявата, не знам дали ще се върне, но хич не ми е проблем. Изобщо не може да ми помрачи щастието.

# 60
  • Мнения: 450
Алексана, честито! С кеф да си ги носите! Simple Smile

Моята операция беше преди месец, много съм доволна. Относно ареолите - към момента нямам чувствителност в лявата, не знам дали ще се върне, но хич не ми е проблем. Изобщо не може да ми помрачи щастието.

Бихте ли споделили дали сте с намаляване или само повдигане. При кой лекар? Аз засега съм се спряла на доц. Романски за повдигане, но дори само с повдигане има известно намаляване на обема. Нося 75Д, но изобщо не ги намирам гърдите за много големи, освен преди цикъл. Затова не знам с по-малък размер как ще се възприема.

Последна редакция: чт, 06 май 2021, 17:50 от Nabella

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 4 728
Бихте ли споделили дали сте с намаляване или само повдигане. При кой лекар? Аз засега съм се спряла на доц. Романски за повдигане, но дори само с повдигане има известно намаляване на обема. Нося 75Д, но изобщо не ги намирам гърдите за много големи, освен преди цикъл. Затова не знам с по-малък размер как ще се възприема.
Отидох с желание за намаляване, но стана ясно, че няма накъде да се маха много и с повдигане ще се получат нещата. Бях 85Е, сега се надявам да съм С, едва онзи ден поръчвах сутиени. На мен гърдите винаги са ми се стрували доста големи. Сега има голяма разлика в начина, по който ми стоят дрехите, в същото време пак не ги намирам малки. При д-р Комитски бях.

# 62
  • Мнения: 450
Искам да попитам има ли сред оперираните момичета такива, ползвали болничен. И какво точно записват като диагноза.

# 63
  • Мнения: 5 128
Скрит текст:
Здравейте момичета. Тъй като и аз преди ОП търсих информация за намаляване на бюста ,но е твърде оскъдна, реших да споделя моя случай и дано бъде от полза на някого. Винаги съм имала огромен естествен бюст, който по-скоро ми е пречил, отколкото помагал. Всяка такава притежателка знае какво означава да си взимаш дрехи поне размер по-голям, болките в гърба, за сутиени да не говорим. Операцията ми мина преди броени дни и няма да споменавам имена за да няма реклама или нападки колко е добър или лош хирурга. Отидах във въпросния ден в клиниката, като носих предварително направените изследвания, сумата за Оп и малка чанта с багаж- нощница, чехли, вода, тоалетни принадлежности. Платих сумата на касата, дадах изследванията и ме настаниха в стаята. Дойде сестра, даде ми чехли и нощница. Оказа се, че от всичко което бях взела ми трябваше само връзката за косата и протмонето. Направиха ми тест за алергии, сложиха ми абокат, попълвах документи.. Лекаря дойде, измери ме, очерта ме, обсъдихме кое, как, какво и ме вкараха в операционната. Събудих се в леглото си толкова свежа и отпочинала, както не съм ставала от сън от години 😀Поглеждам се и осъзнавам, че съм с катетър и разбира се,, медицински стягащи чорапи,, Питаха как съм, боли ли ме, гладна ли съм, жадна ли съм... Махнаха катетъра исках сама да стана. Е, очаквах наистина много по голяма болка. Последваха системи, венозни антибиотици, обезболяващи. Престоят в клиниката само вечерта, като през цялото време сестра следеше за всичко. Наистина не очаквах такова добро отношение, за което съм благодарна. Изписаха ме на следващия ден по обед, с рецепта за необходимите лекарства. Почти шести ден ми е от операцията, днес ми махнаха дренажите, през ден ходя на превръзки, пия си лекарствата, антибиотика задължително 10 дена. От момента на изписването се оправям съвсем сама. Единствено има нужда някой да пазари на 2-3 дена примерно. За болката - не ме е боляло чак непоносимо, просто си има леко придърпване или парене, най-вече при ставане. Снимки няма как да прикача, още съм,, опакована,, и аз не съм ги видяла. Просто сякаш ми изглеждат мноооого малки 😀но пък ми олекна. А, да относно сутиена-по поръчка, никакъв триумф или липоеластик, защото бюста е естествен, без импланти. Доста дълго стана, ако има въпроси няма проблем, ще се постарая да отговарям. Успех на всички момичета.
Алексана, би ли споделила къде си си правила операцията и колко излезе като крайна сума?

# 64
  • Мнения: 122
Karina, правих операцията в Бургас, защото ми е най-близо и най-удобно. След ОП ми дадаха шишенце с част от премахнатото от фиброаденома, да си го занеса за изследване, така че и него съм включила в цената.

85 лв. Изследвания
40 лв. Ехограф
40 лв. ЕКГ
80 лв. Лекарства
50 лв. Хистологично изследване
175 лв. Сутиени - 2 броя
4000 лв. Намаляване и повдигане на бюст без импланти
.......
Всичко 4470 лв.
Това е. Момичета как се справяте със сърбежа,не смея да се почеша през превръзките дори. Днес е десети ден, скоро ще махат част от конците, болки нямам, просто някои движения са ограничени, стават малко по-бавно. Като обуването на чорапи например или измиване на ръцете 😜

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 4 728
Почесвам леко с мекото на пръстите, все едно погалвам по-скоро. Simple Smile

# 66
  • Мнения: 10
Karina, правих операцията в Бургас, защото ми е най-близо и най-удобно. След ОП ми дадаха шишенце с част от премахнатото от фиброаденома, да си го занеса за изследване, така че и него съм включила в цената.

85 лв. Изследвания
40 лв. Ехограф
40 лв. ЕКГ
80 лв. Лекарства
50 лв. Хистологично изследване
175 лв. Сутиени - 2 броя
4000 лв. Намаляване и повдигане на бюст без импланти
.......
Всичко 4470 лв.
Това е. Момичета как се справяте със сърбежа,не смея да се почеша през превръзките дори. Днес е десети ден, скоро ще махат част от конците, болки нямам, просто някои движения са ограничени, стават малко по-бавно. Като обуването на чорапи например или измиване на ръцете 😜

Здравейте при кой доктор се оперирахте

# 67
  • Мнения: 4
Здравейте, аз също с интерес ще следя темата. На 24 съм и съм 80F чашка. Чувала съм че при отслабване размера също намаля, но аз съм доста слаба и няма много на къде. Най-големия проблем за мен са ужасните болки в гърба и това колко естетически зле изглеждат 90% от дрехите. Принудена съм да нося широки торбести дрехи заради които изглеждам огромна. Не искам дори и да си представям как ще изглеждам след като родя ако не направя нещо по въпроса. Ще ми е интересно да чуя при кой доктор сте били и какви са впечатленията ви от него? Какво беше отношението? Доволни ли сте от резултатите?

# 68
  • Мнения: 1 355
Ели, подобни операции е по-добре да се правят след като човек е приключил с ражданията и кърменето, защото след тях почти сигурно ще се наложи повторна операция

# 69
  • Мнения: 122
gabka91 операцията ми беше при д-р. Молов. Забравила съм да включа в крайната цена консултацията, която беше 50 лв. Също и сутиена си го носих с мен.Сложиха ми го на другия ден при изписването.

# 70
  • Мнения: 4
Ели, подобни операции е по-добре да се правят след като човек е приключил с ражданията и кърменето, защото след тях почти сигурно ще се наложи повторна операция
Благодаря ти за включването. 😊 Наясно съм, но при положение, че имам гръбначно изкривяване не смятам, че ще е много адекватно от моя страна да чакам още 5-6 години.

# 71
  • Мнения: 450
Според мен при този тип корекция има по-малка опасност от разваляне на резултата след раждане, в сравнение с поставяне на импланти. Това, което съм чела и мен би ме спряло /ако не бях раждала/, е че когато има намаляване се изрязва и част от жлезата и самите канали на млечните жлези може да се прекъснат и да не е възможно кърменето. Все пак най-добре е да си направите 1-2 консултации и тогава да решите.

# 72
  • Мнения: 726
Здравейте, аз също с интерес ще следя темата. На 24 съм и съм 80F чашка. Чувала съм че при отслабване размера също намаля, но аз съм доста слаба и няма много на къде. Най-големия проблем за мен са ужасните болки в гърба и това колко естетически зле изглеждат 90% от дрехите. Принудена съм да нося широки торбести дрехи заради които изглеждам огромна. Не искам дори и да си представям как ще изглеждам след като родя ако не направя нещо по въпроса. Ще ми е интересно да чуя при кой доктор сте били и какви са впечатленията ви от него? Какво беше отношението? Доволни ли сте от резултатите?
Макар, че моята чашка е малко по-малка от вашата, знам какво имате предвид.
Винаги съм се чувствала неудобно и некомфортно, не само заради дрехите.
В момента съм на 31, кърмих почти 10месеца, което беше до скоро.
Не усетих някакво голяма голяма разлика след това. Имам предвид, че те от 16-17годишна не са стегнати, гравитацията и тежестта си каза думата.
Сега искаме второ детенце и аз още поне 2 години ще живея с този дискомфорт.
Ако можех да избирам бих си избрала да направя операция още преди години и да живея спокойно, а не да чакам някакви събития.

# 73
  • Мнения: 122
Разбирам ви напълно момичета.Без да обиждам или да засягам някого, но според мен е по-добре такава операция да се прави след раждане,кърмене,защото се изрязват тъкани, млечни жлези.Нищо не пречи да си направите консултация с хирург, но отговорът ще е почти същия. Гърдите се променят.Лично за мен не беше опция преди раждане, защото по време на бременност се увеличиха още повече, увиснаха и се получи асиметрия. Със сигурност нямаше да ми хареса резултата след раждане и операцията се обезсмисля. А не искам да слагам силикон след това.

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 4 728
Разбирам ви напълно момичета.Без да обиждам или да засягам някого, но според мен е по-добре такава операция да се прави след раждане,кърмене,защото се изрязват тъкани, млечни жлези.Нищо не пречи да си направите консултация с хирург, но отговорът ще е почти същия. Гърдите се променят.Лично за мен не беше опция преди раждане, защото по време на бременност се увеличиха още повече, увиснаха и се получи асиметрия. Със сигурност нямаше да ми хареса резултата след раждане и операцията се обезсмисля. А не искам да слагам силикон след това.
Когато има болки в гърба, не се обезсмисля. Не се живее в непрекъснат дискомфорт от болките, които от тежестта по време на бременност се увеличават още повече. Моята операция е след три раждания, но не съм знаела преди това, че болките в гърба и размерът на гърдите може да са свързани, отделно ужасът, който имах от операции. Ако имах тази информация тогава, сигурно не бих се мъчила с години. Някакви поувиснали гърди (като са по-малки сигурно по-малко увисват) не са толкова голям минус, колкото почти постоянни болки и невъзможност да си носиш детето на ръце.

# 75
  • Мнения: 4
Разбирам ви напълно момичета.Без да обиждам или да засягам някого, но според мен е по-добре такава операция да се прави след раждане,кърмене,защото се изрязват тъкани, млечни жлези.Нищо не пречи да си направите консултация с хирург, но отговорът ще е почти същия. Гърдите се променят.Лично за мен не беше опция преди раждане, защото по време на бременност се увеличиха още повече, увиснаха и се получи асиметрия. Със сигурност нямаше да ми хареса резултата след раждане и операцията се обезсмисля. А не искам да слагам силикон след това.


Разбирам гледната точка на всички. Интересувам се от този тип операции от около година и чета доста. Със сигурност не е същото като да съм я преживяла и някой който се е подложил ще може да даде много по-адекватно мнение. До колкото съм чела и слушала в повечето случаи няма проблем с кърмене и прочие след като операцията. Всички съветват това да се обсъди със хирурга на който сте се спрели. Аз лично бих се подложила на същата операция втори път след раждане ако е много наложително, но както беше споменато предпочитам по-малък и увиснал бюст след раждане отколкото болки в гърба и последвали усложнения понеже не съм взела нужните мерки на време. Смятам че всеки може да си прецени рисковете, какво иска, очаква и какво реално може да бъде постигнато след консултация с лекар.

Единственото което мен лично ме притеснява е самата форма след операцията. Бях попаднала на уебсайт където имаше няколко снимки именно от операции за намаляване на бюста и формите бяха покъртително зле. Исках да попитам тези които са се подложили дали докторите реално обсъждат неща като формата която искате да постигнете или по-скоро казват че ще направят всичко възможно за да изглеждате възможно най-добре (според техните виждания)?

# 76
  • Мнения: 726
Ще споделите ли линк където сте видели снимките? Аз имам лек проблем с начина по който зърната изглеждат, защото ги изрязват, стоят като пришити, супер симетрични сочещи напред, а не тъжно гледащи в пода, както е при мен 😀😀😀

# 77
  • Мнения: 4
Ще споделите ли линк където сте видели снимките? Аз имам лек проблем с начина по който зърната изглеждат, защото ги изрязват, стоят като пришити, супер симетрични сочещи напред, а не тъжно гледащи в пода, както е при мен 😀😀😀


Потърсих сайта, но за съжаление не мога да го намеря. Може и да го няма тъй като попаднах на него преди около година.

Самата форма беше поне според мен ужасна, неестествена и в никакъв случай добре изглеждаща. 😄

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 4 728
Ще споделите ли линк където сте видели снимките? Аз имам лек проблем с начина по който зърната изглеждат, защото ги изрязват, стоят като пришити, супер симетрични сочещи напред, а не тъжно гледащи в пода, както е при мен 😀😀😀
Но така трябва да изглеждат зърната, сочещи напред, а не тъжни! 😃 Не съм чувала досега някой да иска увиснали зърна след операция.
А с течение на времето, като се излекува белегът, границата м/у гърдата и ареолата се размива малко и стои по-естествено. Зависи сигурно и от кожата.

Относно формата, аз говорих с доктора, че не искам да е квадратна, както съм виждала на някои снимки, увери ме, че няма да е така. Simple Smile

# 79
  • Мнения: 2 050
Ох аз все се чудя. Не ми е толкова критично положението да ме боли зверски кръст или нещо такова. Категорично не искам тъжни зърна 😁 ама си е операция и има рискове, дори да е 0.2% шансът за усложнения, все някой човек е в тия проценти. А зърната като ги пришиват наново, ако не се “захванат”, тогава какво.. май съм гледала твърде много филмчета за операции резултати тип “отиде коня у ряката”. Та гледам си увисналия бюст и ми става тъжно, ама и рисковете ме спират засега. Извинете за тоз спам в стил Размисли и страсти, ама нещо много съм се напрегнала напоследък май..

# 80
  • Мнения: 6
Здравейте момичета! За щастие намерих тази тема във форума и се надявам да успея да получа някаква яснота за нещата, за които се чудя! Явно повечето жени искат увеличаване, а малко хора като нас - намаляване! 🙂 Планувала съм операция за намаляване и повдигане. Бях на две консултации - при д-р Енчев и при д-р Георгиев! За другите /Молов, Романски, Кънев и т.н/ дори не бях чувала преди да почна да чета преди 3 дни! Само за Ильо знаех. Бях си решила да не чета по форумите, а просто начално да "хвана" двамата уж най-известни и после вече ако не съм доволна да ходя при други и да чета. Е, не останах никак ама никак впечатлена приятно от Енчев. Не коментирам умения/за тях няма как да кажа нещо/, но отношението му беше недопустимо за мен какъвто и да е специалист. Едва успях да го накарам да говори, буквално стоеше на стола си и чакаше аз да говоря - сякаш всеки ден ходя да ме консултират за такава нелека операция. Вадих му думите от устата с ченгел. Не ми обясни нищо освен - нито пък ме начерта. За  каквото го питах отговаряше с една дума...и после ми взе 70 лв за 10 минути без да имам реална яснота какво, как, защо - за 10 минути, толкова! 
При Георгиев положението беше по-различно. Човекът ме разчета, обсъдихме вариантите, обясняваше ми някакви неща...пак беше бързо консултацията, но останах доволна и се насочих към него, дори за дата говорихме.
Въпросът обаче е, че аз не открих почти никакви мнения за него /изчетох 2 теми от по 50 страници/, ще гледам и в другите..
Някой консултирал ли се е с него, освен дамата, която е планувала операция?
Аз й писах, но все още нямам отговор...
Странно е как всички основно са ходилу при други лекари...
Нали уж се води добър? Или аз се бъркам!
На мен ми вдъхна доверие, макар да имам някой слаби резерви...

# 81
  • Мнения: 122
Ако можех щях да отида при д-р. Ильо Стоянов или д-р. Георгиев.За д-р. Хатър също има добри отзиви. Бих отишла поне при двама, трима на консултация и да преценя, но при мен времето с което разполагах и обстоятелствата ми наложиха да правя операцията в Бургас. Да се отчета. Незнам при другите момичета как е, но мен никой не ме предупреди за дългия възстановителен период. Като се обаждах за час за консултация и да питам кое, как ,цена...ми казаха за две седмици си готова. Ами ако бях си взела 2 седмици отпуск не виждам как щях да се върна на работа. Та аз за две седмици още бях с пресни рани и опъване. От една страна добре стана, че ни оставиха в къщи заради пандемията, че да се пазя. Знам, че при всеки е различно, но не очаквах да бъде толкова време. Може би защото имам поставени мрежи и гърдите са по-твърди. Вече минаха два месеца от операцията. Спя само по гръб, настрани ми е невъзможно , защото натискам разрезите и боли неприятно. Иначе болки нямам никакви, движенията ми са свободни, та чак забравям, че съм оперирана. Ноооо навън още ми е трудно да вървя дълго, защото се усеща всяка крачка,всяко камъче, слизане от тротоар...също и в тези жеги, понеже като напече и сякаш усещам всеки шеф все едно ме изгаря. За вдигане на тежко също се ограничавам, до магазина не мога да отида да си нося торбите-научих го по трудния начин,когато силно ме сряза нещо вътре.Иначе ареолите са си съвсем на място - не останаха по марлите както имах чувството първия месец 😀.Ако се преуморя все едно някой ме  стиска силно и трябва да седна или полежа за 10 минути да ме отпусне. Не се чувствам пълноценна още.Скоро започвам да мажа с крема за белезите. Общо взето съм доволна, можеше да е и по-зле. Просто това пазене ми идва в повече, не съм свикнала така. А при д-р. Енчев аз лично не бих отишла, май вече не е това което беше. Не като хирург, а като отношение. Успех желая на всички момичета и споделяйте в темичката, защото липсва информация за намаляване.

Последна редакция: пт, 25 юни 2021, 04:08 от Алексана

# 82
  • Мнения: 6
Ако можех щях да отида при д-р. Ильо Стоянов или д-р. Георгиев.За д-р. Хатър също има добри отзиви. Бих отишла поне при двама, трима на консултация и да преценя, но при мен времето с което разполагах и обстоятелствата ми наложиха да правя операцията в Бургас. Да се отчета. Незнам при другите момичета как е, но мен никой не ме предупреди за дългия възстановителен период. Като се обаждах за час за консултация и да питам кое, как ,цена...ми казаха за две седмици си готова. Ами ако бях си взела 2 седмици отпуск не виждам как щях да се върна на работа. Та аз за две седмици още бях с пресни рани и опъване. От една страна добре стана, че ни оставиха в къщи заради пандемията, че да се пазя. Знам, че при всеки е различно, но не очаквах да бъде толкова време. Може би защото имам поставени мрежи и гърдите са по-твърди. Вече минаха два месеца от операцията. Спя само по гръб, настрани ми е невъзможно , защото натискам разрезите и боли неприятно. Иначе болки нямам никакви, движенията ми са свободни, та чак забравям, че съм оперирана. Ноооо навън още ми е трудно да вървя дълго, защото се усеща всяка крачка,всяко камъче, слизане от тротоар...също и в тези жеги, понеже като напече и сякаш усещам всеки шеф все едно ме изгаря. За вдигане на тежко също се ограничавам, до магазина не мога да отида да си нося торбите-научих го по трудния начин,когато силно ме сряза нещо вътре.Иначе ареолите са си съвсем на място - не останаха по марлите както имах чувството първия месец 😀.Ако се преуморя все едно някой ме  стиска силно и трябва да седна или полежа за 10 минути да ме отпусне. Не се чувствам пълноценна още.Скоро започвам да мажа с крема за белезите. Общо взето съм доволна, можеше да е и по-зле. Просто това пазене ми идва в повече, не съм свикнала така. А при д-р. Енчев аз лично не бих отишла, май вече не е това което беше. Не като хирург, а като отношение. Успех желая на всички момичета и споделяйте в темичката, защото липсва информация за намаляване.

Алексана, след като се разочаровах от Енчев, реших да звънна на Молов и Стоянов, познай - Стоянов има час за консултация за 26.01.2022 и възможност за евентуална операция чак след март! Молов има час за консултация чак декември! Аз съм притисната от много обстоятелства - майчинските ми свършват след няколко месеца, почвам работа, отпуска няма да мога да си взема, имам кой да ми гледа децата само за 3 седмици и реално след това съм пас - няма да има възможност за операция, така че нямам особен избор.
Това, което ме притесни е, че наистина никой не казва  нищо за Георгиев - толкова ли никой не се консултира с него! И как така само при него имаше свободен час за консултация и операция /и при Енчев също/, който пък може да ме впише в графика след 15.09...обаче иска 7200 eur, това е без импланти.
Относно възстановяването и на мен ми каза Георгиев 2 седмици, че ще е неприятно. После ще почне да отшумява и в рамките на 3 месеца би трябвало да е ок, но както чета какви са мъките само при импланти, не ми се мисли за след рязането.
Алексана, твоите гърди с каква степен на увисване бяха? Колко бяха големи? Симетрично ли се получиха после? Георгиев ме предупреди,че е възможен проблем с ареолота, но се оправяло това. Също ми каза, че нямало 100% гаранция, че ще станат на 100% еднакви двете...Това силно ме тревожи. Аз ще си слагам и импланти, защото искам резултата да е траен, а и да са по-добре оформени...

# 83
  • Мнения: 726
Аз се включвам с алтернативно предложение.
Изобщо не съм чела коментари и мнения за никой и не мога да препоръчам.
Нооо защо не опитате в Турция. Ако не знаете език има безплатни посредници, които съдействат.
Щ дам пример с ин витро на което бях там. Тук ми дадоха час за консултация и първи преглед след 6 м. Там след 6 месеца вече бях в стимулация.
Предполагам, че и с естетическите манипулации на така.

# 84
  • Мнения: 122
YanaSt1 ще ти пратя снимки на лични за да видиш. Преди операцията така и не ги снимах за да сравнявам после и съм взела от нета. Няма как без импланти да се постигне такъв красив резултат, но все пак. С часовете за консултации наистина много се чака, камо ли после за операция. Явно изкарах късмет защото от консултация до ОП имах 3 месеца, а не 6 или повече. Както и да го погледна за две седмици не мина, поне при мен. Затова е хубаво да споделят и други момичета минали през това. Вярно, че няма болки, но си го имаше опъването, разтягането, трудно ставане, ръцете не можех да си събера да ги измия. Там където се пресича Т-образния разрез по-бавно мина. За Георгиев като  напишеш мамопластика има и за него много обсъждано, но там момичета повечето са увеличаване с импланти и доста има да се чете 15 теми с по 40-45 страници. Турция също е вариант, ако те устройва.

# 85
  • Мнения: 6
Аз се включвам с алтернативно предложение.
Изобщо не съм чела коментари и мнения за никой и не мога да препоръчам.
Нооо защо не опитате в Турция. Ако не знаете език има безплатни посредници, които съдействат.
Щ дам пример с ин витро на което бях там. Тук ми дадоха час за консултация и първи преглед след 6 м. Там след 6 месеца вече бях в стимулация.
Предполагам, че и с естетическите манипулации на така.

Безспорно има много добри специалисти в Турция, но там ми е доста по-сложна организацията по отношение на всичко. А и това си има доста рискове...и тук и там могат да те окепазят. Ако недай боже се случи проблем, е много по-лесно да ходя тук да го оправям отколкото там! Разбира се надеждата е, че всичко ще е наред, но истината е, че това си е много сложна операция и рискове има колкото си искаш ☹

# 86
  • Sofia
  • Мнения: 4 728
Алексана, много е странно, че толкова време се възстановяваш, може би наистина е от мрежите.
На мен първите 10-14 дни ми бяха тегави, но после лека-полека започнах да правя повече неща, особено след като махнаха конците на 20-ден. 5 седмици след операцията започнах да ходя на фитнес със съвсем леки тренировки, без напрягане на гърди, а след още 2 включих и гърдите, като почнах с по-малки тежести. След десетина дни ще станат три месеца и вече нямам и помен от болки и придърпвания. От време на време излиза по някой конец.
От втори-трети ден започнах да спя леко настрани по съвет на доктора, за да не се схвана, като бавното увеличавах завъртането, колкото ми е комфортно. От известно време вече спя и по корем.

YanaSt1, аз не разбирам защо искаш намаляване и импланти, а и не мисля, че някой го прави. Да махнеш собствена тъкан, за да сложиш силикон?

# 87
  • Мнения: 122
Ехааа браво на теб. За фитнес и спане настрани даже не мога и да си помисля. Като се наведа да си вържа примерно маратонките си придърпва и стяга силно. Гърдите си седят твърди като цяло, на места са си омекнали. Ако не ти е проблем може ли снимка на лично, ако искаш да пратя и аз.

# 88
  • Мнения: 6
Алексана, много е странно, че толкова време се възстановяваш, може би наистина е от мрежите.
На мен първите 10-14 дни ми бяха тегави, но после лека-полека започнах да правя повече неща, особено след като махнаха конците на 20-ден. 5 седмици след операцията започнах да ходя на фитнес със съвсем леки тренировки, без напрягане на гърди, а след още 2 включих и гърдите, като почнах с по-малки тежести. След десетина дни ще станат три месеца и вече нямам и помен от болки и придърпвания. От време на време излиза по някой конец.
От втори-трети ден започнах да спя леко настрани по съвет на доктора, за да не се схвана, като бавното увеличавах завъртането, колкото ми е комфортно. От известно време вече спя и по корем.

YanaSt1, аз не разбирам защо искаш намаляване и импланти, а и не мисля, че някой го прави. Да махнеш собствена тъкан, за да сложиш силикон?

Ами малко е объркано...искам намаляване, защото са много големи, а имланти, защото ще стоят доста по-красиво и по-добре оформени /поне това е плана/. Освен това не би трябвало да увиснат пак след 5 години примерно. Докторът каза, че с импланти си решавам въпроса с евентуално ново увисване и поне 10 години няма да ги мисля. Всъщност в моя случай докторът ще изчисти 80% от мастния пълнеж, като ще остави материал, от който да дооформи гърдата. Ще сложи импланти, които ще са по-малки от сегашния ми размер, които обаче ще бъдат заобиколени от оставащия ми материал.
Честно казано доста си мислех дали да си слагам /все още мисля/, защото има достатъчно материал. Но не мога да си изкривя душата, че намалени гърди с подходящ имплант са в пъти по-красиви от просто намалени и повдигнати. Поне до този извод стигнах след гледането на снимки.
Отбелязвам, че той /докторът/, по никакъв начин не е настоявал за импланти. Ние с мъжа ми сами го питахме, за да сме наясно с опциите и кое е с по-дългосрочен ефект. Примерно, майка ми преди около 15 години си прави  повдигане само. Резултата беше доста добър, но след около 7-8 години кожата пак почна да си увисва малко по малко и на този етап има нужда от пълнеж и ново повдигане...
Аз изказах опасение да не ми станат твърди и като портокали, той пък ми каза, че на пипане ще бъдат 100 пъти по-добре от сега, когато са като желе.
Добавям и че ми откриха някакво тъканно образувание на едната гърда, което към момента е безобидно, но се активира преди всеки цикъл.
С това на ум и че с годините няма да става по-добре, а напротив- тези мастни жлези съвсвм ще се прецакат - наистина искам да изчистя цялата тази лой и да  приключа с въпроса!

# 89
  • Sofia
  • Мнения: 4 728
Аз може и да съм предубедена, но тези доводи не ми се струват много добри, още повече че става дума за една операция, а не две последователни. Имплантът все пак е чуждо тяло и може да докара усложнения, а и той със сигурност налага реоперация след известен период. Разбирам човек да няма собствени гърди, но да има дори в излишък и все пак да си сложи имплант...
Аз бих потърсила мнения и от други доктори.

# 90
  • в очите на дъщеря си
  • Мнения: 201
Здравейте, момичета!
Прочетох ви и се чудя има ли някой, който да си е правил операция в Естетика Истанбул при д-р Бурак? Аз имам голяма асиметрия и реших, да се оперирам при него. Консултацията ми е насрочена за 23.07.21г. Ако всичко е Ок и ми хареса доктора на 24.07 трябва са ме оперират. Спрях се на Естетика, защото е комплексна процедурата и няма разкарваме напред назад за изследвания и т.н.
Наистина ще се раздавам да споделите мнения ако сте били в тази клиника и при този доктор.

# 91
  • Мнения: 2
Здравейте! Мисля за тази операция от 5-6 години. Имам хубави и големи гърди. След раждането преди 12 години относително се запазиха. На 42 години съм и вече са леко поотпуснати. Не съм избрала лекар, но съм разледала галериите в сайтовете на всички.  Имам нужда да видя и поговоря с някой реален човек. Притеснява ме белега и как реално изглежда след операцията. Знам, че индивидуално, но все пак. Интересувам се и от въпросните мрежи които вграждат. При кой лекар е това? Ако някой покаже на лични и снимка ще съм много благодарна.

# 92
  • Мнения: 122
Здравей Мария. Не знам дали други лекари слагат мрежи, но в моя случай държат добре, без тях може би щяха да си увиснат още на този етап.При д-р. Молов бях .Ако имаш въпроси питай, ще се радвам ,ако мога да бъда полезна. Изпращам ти снимка на лични.И моите ако бяха поне малко по- запазени въобще нямаше да ги пипам. Каквото и да решиш ти желая успех!

# 93
  • Мнения: 450
Алексана, може ли и на мен снимки. Аз имам дата за повдигане края на ноември при доц. Романски. Била съм на 4 консултации и смятам, че той е човекът, особено за такъв тип операции.

# 94
  • Мнения: 2 050
И аз, и аз моля за снимки. А има ли поддръжка някаква след това, да кажем нужда от смяна на мрежите след 10-20 години?

# 95
  • Мнения: 122
Няма нужда от смяна,мрежите са саморазграждащи се,до 6 месеца трябва да се разградят.То не остана вече какво да се повдига или изрязва.Виждам,че започват да поомекват гърдите,но не и да висват,а не като в началото твърди като топки 😀При някои движения се вижда къде са поомекнали,например като вдигна ръце,ще видиш от снимките иначе в нормално положение не е така.

# 96
  • Мнения: 20
Здравей Мария. Не знам дали други лекари слагат мрежи, но в моя случай държат добре, без тях може би щяха да си увиснат още на този етап.При д-р. Молов бях .Ако имаш въпроси питай, ще се радвам ,ако мога да бъда полезна. Изпращам ти снимка на лични.И моите ако бяха поне малко по- запазени въобще нямаше да ги пипам. Каквото и да решиш ти желая успех!

Здравейте, аз съм с размер 75H и след едно раждане определено имам нужда от намаляване и повдигане ☹ Бихте ли споделили впечатленията си от д-р Молов? Ще се радвам да ми изпратите и снимки, ако е удобно.

# 97
  • Мнения: X
Здравейте тези дни бях на консултация при д-р Моллов. Предложи ми нов метод за повдигане ,при който излишната тъкан се вкарва в гърдата като се изгражда ефект на естествен сутиен т.нар. Brest lift.Има ли някоя дама тук с такава операция ?

# 98
  • Мнения: 251
Здравейте, радвам се, че има тема, която да е насочена към повдигането на бюста БЕЗ импланти. Малко е информацията по форумите.
Вече и аз съм решена на тази стъпка, която е дълго мечтана. Имала съм винаги хубав бюст стегнат и идеален за тялото ми, нооо след бременност, кърмене и едни доволни +20 кг. нещата се промениха. От 70В, в момента съм 80D, е имам бюст не е малък, но с толкова излишна кожа, че без сутиен все едно не са моите гърди. Да не говорим, че за да си намеря подходящ е мисля невъзможна. Всичко се "излива" при навеждане. Жените с изтъняла и нацепена кожа, ще ме разберат. И понеже съм на 32 г. и няма за кога да чакам и е належащо да предприема действия. Не мисля да раждам повече. Полагам опити да отслабна и догодина да се подложа на процедурата. В момента събирам мнения за доктори и темата ми е полезна - мисля да се запша на консултация при д-р Романски, д-р Молов, д-р И. Стоянов и д-р Георгиев. Тъй като няма много снимки на преди и след операцията за повдигане без импланти, дали момичетата, които вече са се подложили и възстановили биха ми изпратили снимки на лично съобщение и при кой доктор са се оперирали Simple Smile Ще съм Благодарна.

# 99
  • Мнения: 726
Здравейте, радвам се, че има тема, която да е насочена към повдигането на бюста БЕЗ импланти. Малко е информацията по форумите.
Вече и аз съм решена на тази стъпка, която е дълго мечтана. Имала съм винаги хубав бюст стегнат и идеален за тялото ми, нооо след бременност, кърмене и едни доволни +20 кг. нещата се промениха. От 70В, в момента съм 80D, е имам бюст не е малък, но с толкова излишна кожа, че без сутиен все едно не са моите гърди. Да не говорим, че за да си намеря подходящ е мисля невъзможна. Всичко се "излива" при навеждане. Жените с изтъняла и нацепена кожа, ще ме разберат. И понеже съм на 32 г. и няма за кога да чакам и е належащо да предприема действия. Не мисля да раждам повече. Полагам опити да отслабна и догодина да се подложа на процедурата. В момента събирам мнения за доктори и темата ми е полезна - мисля да се запша на консултация при д-р Романски, д-р Молов, д-р И. Стоянов и д-р Георгиев. Тъй като няма много снимки на преди и след операцията за повдигане без импланти, дали момичетата, които вече са се подложили и възстановили биха ми изпратили снимки на лично съобщение и при кой доктор са се оперирали Simple Smile Ще съм Благодарна.
Бра студио в София са спасение за бельо. Особено за проблемни форми като нашите. Скъпички са, но нищо не се разлива и няма нужда да се наместват

# 100
  • Мнения: 26
Здравейте, радвам се, че има тема, която да е насочена към повдигането на бюста БЕЗ импланти. Малко е информацията по форумите.
Вече и аз съм решена на тази стъпка, която е дълго мечтана. Имала съм винаги хубав бюст стегнат и идеален за тялото ми, нооо след бременност, кърмене и едни доволни +20 кг. нещата се промениха. От 70В, в момента съм 80D, е имам бюст не е малък, но с толкова излишна кожа, че без сутиен все едно не са моите гърди. Да не говорим, че за да си намеря подходящ е мисля невъзможна. Всичко се "излива" при навеждане. Жените с изтъняла и нацепена кожа, ще ме разберат. И понеже съм на 32 г. и няма за кога да чакам и е належащо да предприема действия. Не мисля да раждам повече. Полагам опити да отслабна и догодина да се подложа на процедурата. В момента събирам мнения за доктори и темата ми е полезна - мисля да се запша на консултация при д-р Романски, д-р Молов, д-р И. Стоянов и д-р Георгиев. Тъй като няма много снимки на преди и след операцията за повдигане без импланти, дали момичетата, които вече са се подложили и възстановили биха ми изпратили снимки на лично съобщение и при кой доктор са се оперирали Simple Smile Ще съм Благодарна.
Аз съм в същата ситуация, само че съм 85C. Запазих си час за Д-р Моллов и Д-р Стоянов, но снимки няма почто никъде на операции за повдигане, без импланти.

# 101
  • Мнения: 450
Била съм при д-р Стоянов на консултация. Писала съм си и с други жени с подобен на моя проблем. Лично мое мнение е, че е много добър, когато става въпрос за импланти и особено при жени с добър изходен старт, без увисване. Обикновено избягва да прави повдигане,  ако изобщо предложи нещо, винаги включва и импланти. Като начало, опитва да разубеди жените да се оперират. След това предлага 2 операции. Едната с импланти.
Ще ми бъде интересно да споделите как са минали вашите консултации при него. Иначе аз се спрях на доц. Романски, след 10 годишно чудене и 4 консултации. Във fb групата без опасна красота, има много оперирани жени от него. Някои след експлант. Всички са доволни от формата на бюста си, дори и такива с по-малък размер. Също така съм виждала добри резултати в инстаграма на Регина Хатър. И също така се хвалеше един хирург от Пловдив, но не помня кой беше точно.

Последна редакция: чт, 02 сеп 2021, 12:51 от Nabella

# 102
  • Мнения: 1
Здравейте на всички във форума!
Пиша Ви и бих се радвала да ми дадете съвет и препоръки,но първо малко предистория по темата.Оперирах се преди малко повече от 5 месеца т.е в края на април.Операцията ми беше намаляне,повдигане и намаляне на зърната.До тук добре но..не съм доволна от операцията въобще и до някаква степен съжалявам че се подложих на нея.Защо ли?Защото резултатът е меко казано ужасяващ.Все още едната ми гърда е по голяма от другата,когата си вдигна ръцете отстрани на гърдите се получават торбички все едно това е излишна кожа,зърната ми са накриво изрязани а шевовете асиметрични 🤦🏼♀.Да не говорим че след толкова време все още чуствам болка а зърната ми нямат никаква чувствителност.Смятам да се подложа пак на операция,но нещо ме спира да съм пак при същият доктор той така ме окепази но проблемът е дали ще намеря доктор който би се наел да поправи грешката на друг.Ще се радвам на всеки от Вас да ми дадете мнение ако не лично от себе си може и на познат или близък.Благодаря Ви предварително

# 103
  • Мнения: 726
Здравейте на всички във форума!
Пиша Ви и бих се радвала да ми дадете съвет и препоръки,но първо малко предистория по темата.Оперирах се преди малко повече от 5 месеца т.е в края на април.Операцията ми беше намаляне,повдигане и намаляне на зърната.До тук добре но..не съм доволна от операцията въобще и до някаква степен съжалявам че се подложих на нея.Защо ли?Защото резултатът е меко казано ужасяващ.Все още едната ми гърда е по голяма от другата,когата си вдигна ръцете отстрани на гърдите се получават торбички все едно това е излишна кожа,зърната ми са накриво изрязани а шевовете асиметрични 🤦🏼♀.Да не говорим че след толкова време все още чуствам болка а зърната ми нямат никаква чувствителност.Смятам да се подложа пак на операция,но нещо ме спира да съм пак при същият доктор той така ме окепази но проблемът е дали ще намеря доктор който би се наел да поправи грешката на друг.Ще се радвам на всеки от Вас да ми дадете мнение ако не лично от себе си може и на познат или близък.Благодаря Ви предварително
Здравейте, не съм се подлагала на операция все още, но като препоръка мога да ви дам да идете на консултация в клиника в Турция.
От 6 години посещавам страната за медицинско лечение и консултации. Никак не е сложно, в клиниките има преводачи. Има фирми, които ви помагат с уреждането на транспорта и тн. Не пречи да чуете едно по-различно мнение.
Желая ви да стигнете до резултатите, които искате.

# 104
  • Мнения: 450
Здравейте. Бихте ли споделили името на хирурга, от който не сте доволна, за да предпазите други. Аз имам насрочена операция в края на ноември при доц. Романски, тогава ще мога да дам отзиви.

# 105
  • Мнения: 6
Здравейте момичета!
Време е да се включа и аз два месеца след операцията ми при др.Хатър в Уни Хоспитал, Панагюрище. Поста ще бъде дълъг! Операцията мина успешно, беше около 5 часа /толкова бях под упойка/. Имах намаляне, повдигане и поставяне на импланти 335 cc, Motiva Round, high profile. От всяка гърда беше премахнат около 1 кг материал. Гърдите ми бяха Огромни и до пъпа буквално, на 58 килограма. Нямах проблеми след събуждането /гадене, болки в гърлото от тръбата/. Болката беше неприятна и ми слагаха обезболяващи на 6 часа -  горе-долу помагаха. Всъщност по-неприятното беше зверското опъване и притискане на гръдния кош, все едно ми бяха сложли 2 слона отгоре - не можех дъх да си поема!!
Два дни по-късно ми махнаха дреновете и се оказа, че е основната тежест е идвала от тях /все пак бяха набутани в гръдния кош/. МНОГО МНОГО ми олекна!
Четох, че много боляло махането на дреновете, като отивах се тресях от притеснение - Не боли! Неприятно е за секунда, после така ти олеква и успяваш да се изправиш. Преди това буквално ходех като робокоп, нито можех да се изправя, нито да се обърна нормално! Останах в болницата 4 дни, на 5-тия ме изписаха. Имах малко усложнения с ареолите, понеже са повдигнати на 14 см, което е супер рисково и има риск от некроза. По краищата почнаха да некротират, допреди 3 седмици ги мажех всяка вечер с йодасепт маз, защото имаха ужасни кори по краищата, където явно не бяха успяли да се захранят добре. За щастие оцеляха, корите паднаха, има дълбоки белези на някой места, но не е проблем. Имах и все още имам крампи в гърдите, особено преди и по време на цикъл. Първия цикъл след операцията бяха брутални. Сега на този цикъл е малко по-добре. Първите 3 седмици абсолютно бях в невъзможност да се оправям сама с децата и с никаква домашна работа освен миене на чинии /малкия е на 1.9 месеца/. Не можех да изтискам стирката!!! Нито да си вдигна ръцете до горните шкафове на  кухнята! Даже тенджера с 2 литра вода едва вдигах. Почнах да заприличвам на човек на края на първия месец и малко по-малко да си връщам мускулните движения. На 2.11 стават точно два месеца вече съм Ок! Правя абсолютно всичко от домашните си задължения - мускулите ми са ок вече. Изпитвам лек дискомфорт понякога, но общо взето това е. Белезите стават по-добре, мажа ги с Celokot. Вече спя и настрани. Първия месец само по гръб и на две възглавници- беше ужас. Като мина месеца просто усетих как тялото ми е готово да се обърне настрани и да не ми е дискомфортно. Преди това просто не можех да направя движението. Да кажа няколко думи за др.Хатър. На 200% бих й се доверила пак и за други процедури. Страхотен професионалист - 1 час консултация, разпита ме от-до какво и как искам. Показа ми много снимки на пациенти и обсъждахме дали и какво ми харесва, докато решим кое ще е най-подходящо за мен. Измери ме, обясни ми всички неща около имплантите, упойка, възстановяване и т.н. За всичко, което забравих да я питам ми отговори по телефона в обстоен разговор и в седмиците преди операцията беше на разположение за още въпроси ако имам, въпреки, че беше в отпуска. Отношението на целия екип в отделението беше уникално, условията бяха повече от перфектни. Въобще не се усещах като в болница. Докторката още на консултацията ми каза, че ще остана колкото е нужно, а няма да ме изпишат ако не е сигурна, че съм Ок. Георгиев ми каза точно обратното - престоя е 1 ден. Ако се налага ще те изпишем с дреновете!?!? и ще дойдеш да ти ги махнем после! Не ме измери, а на око ми определи около 410 cc?!?! като каза, не няма да са големи /новите ми 335 cc са чашка C/. Каза ми, че операцията ще е 3 часа, без интуибиране, защото "неговите анестезилози използвали най-добрите упойки", а др.Хатър и Енчев казаха, че задължително е. Още преди да съм си задала всички въпроси каза да записваме дата и бързаше да тръгва - около 20 минути консултация и приказки на око. Забелязах нещо на монитора му, който беше към мен,  за което после питах на регистратурата - имаше камери във всяка стая над всяко легло и се наблюдаваха на монитора, което мен леко ме озадачи. Обяснението беше, че е един вид за сигурност на пациентите, ако нещо почне да се се случва с тях да могат да видят на мониторите и да отидат в стаята. А също така, не ми показа никакви снимки /аз и забравих да го питам на място като бяхме/, но после пи телефона ми каза, че нямали практика много много да показват снимки, защото пациентите си правели нереалистични очаквания, но ако съм била държала асистентките му щяли да измислят нещо. Иначе в Инстаграм имало снимки да разгледам. Казах им, че там има само 3 такива случая, при които резултата беше доста смущаваш. Георгиев каза, че ако съм очаквала 100% еднаквост въобще да не съм се била оперилара, но щял да се постарае! Като цяло както не ми вдъхна пълно доверие от самото начало, така и след разговора по телефона още повече ме отказа. Не усетих интерес към моя проблем, а претупване по скоро. Добре, че не му се доверих и успях да открия др.Хатър, защото щях да бъда сериозно диспропорционална!!! Цената и при него и при др.Хатър беше 10 000 лв /плюс имплантите/, но при него всички изследвания са отделно, а при докторката са включени. Мога да пиша още много. Ако някой има въпроси , нека ми пише. Мога обясня за процедурите преди самата операция и т.н Simple Smile
Снимка, ще се опитам да кача!

# 106
  • Мнения: 726
Здравейте момичета!
Време е да се включа и аз два месеца след операцията ми при др.Хатър в Уни Хоспитал, Панагюрище. Поста ще бъде дълъг! Операцията мина успешно, беше около 5 часа /толкова бях под упойка/. Имах намаляне, повдигане и поставяне на импланти 335 cc, Motiva Round, high profile. От всяка гърда беше премахнат около 1 кг материал. Гърдите ми бяха Огромни и до пъпа буквално, на 58 килограма. Нямах проблеми след събуждането /гадене, болки в гърлото от тръбата/. Болката беше неприятна и ми слагаха обезболяващи на 6 часа -  горе-долу помагаха. Всъщност по-неприятното беше зверското опъване и притискане на гръдния кош, все едно ми бяха сложли 2 слона отгоре - не можех дъх да си поема!!
Два дни по-късно ми махнаха дреновете и се оказа, че е основната тежест е идвала от тях /все пак бяха набутани в гръдния кош/. МНОГО МНОГО ми олекна!
Четох, че много боляло махането на дреновете, като отивах се тресях от притеснение - Не боли! Неприятно е за секунда, после така ти олеква и успяваш да се изправиш. Преди това буквално ходех като робокоп, нито можех да се изправя, нито да се обърна нормално! Останах в болницата 4 дни, на 5-тия ме изписаха. Имах малко усложнения с ареолите, понеже са повдигнати на 14 см, което е супер рисково и има риск от некроза. По краищата почнаха да некротират, допреди 3 седмици ги мажех всяка вечер с йодасепт маз, защото имаха ужасни кори по краищата, където явно не бяха успяли да се захранят добре. За щастие оцеляха, корите паднаха, има дълбоки белези на някой места, но не е проблем. Имах и все още имам крампи в гърдите, особено преди и по време на цикъл. Първия цикъл след операцията бяха брутални. Сега на този цикъл е малко по-добре. Първите 3 седмици абсолютно бях в невъзможност да се оправям сама с децата и с никаква домашна работа освен миене на чинии /малкия е на 1.9 месеца/. Не можех да изтискам стирката!!! Нито да си вдигна ръцете до горните шкафове на  кухнята! Даже тенджера с 2 литра вода едва вдигах. Почнах да заприличвам на човек на края на първия месец и малко по-малко да си връщам мускулните движения. На 2.11 стават точно два месеца вече съм Ок! Правя абсолютно всичко от домашните си задължения - мускулите ми са ок вече. Изпитвам лек дискомфорт понякога, но общо взето това е. Белезите стават по-добре, мажа ги с Celokot. Вече спя и настрани. Първия месец само по гръб и на две възглавници- беше ужас. Като мина месеца просто усетих как тялото ми е готово да се обърне настрани и да не ми е дискомфортно. Преди това просто не можех да направя движението. Да кажа няколко думи за др.Хатър. На 200% бих й се доверила пак и за други процедури. Страхотен професионалист - 1 час консултация, разпита ме от-до какво и как искам. Показа ми много снимки на пациенти и обсъждахме дали и какво ми харесва, докато решим кое ще е най-подходящо за мен. Измери ме, обясни ми всички неща около имплантите, упойка, възстановяване и т.н. За всичко, което забравих да я питам ми отговори по телефона в обстоен разговор и в седмиците преди операцията беше на разположение за още въпроси ако имам, въпреки, че беше в отпуска. Отношението на целия екип в отделението беше уникално, условията бяха повече от перфектни. Въобще не се усещах като в болница. Докторката още на консултацията ми каза, че ще остана колкото е нужно, а няма да ме изпишат ако не е сигурна, че съм Ок. Георгиев ми каза точно обратното - престоя е 1 ден. Ако се налага ще те изпишем с дреновете!?!? и ще дойдеш да ти ги махнем после! Не ме измери, а на око ми определи около 410 cc?!?! като каза, не няма да са големи /новите ми 335 cc са чашка C/. Каза ми, че операцията ще е 3 часа, без интуибиране, защото "неговите анестезилози използвали най-добрите упойки", а др.Хатър и Енчев казаха, че задължително е. Още преди да съм си задала всички въпроси каза да записваме дата и бързаше да тръгва - около 20 минути консултация и приказки на око. Забелязах нещо на монитора му, който беше към мен,  за което после питах на регистратурата - имаше камери във всяка стая над всяко легло и се наблюдаваха на монитора, което мен леко ме озадачи. Обяснението беше, че е един вид за сигурност на пациентите, ако нещо почне да се се случва с тях да могат да видят на мониторите и да отидат в стаята. А също така, не ми показа никакви снимки /аз и забравих да го питам на място като бяхме/, но после пи телефона ми каза, че нямали практика много много да показват снимки, защото пациентите си правели нереалистични очаквания, но ако съм била държала асистентките му щяли да измислят нещо. Иначе в Инстаграм имало снимки да разгледам. Казах им, че там има само 3 такива случая, при които резултата беше доста смущаваш. Георгиев каза, че ако съм очаквала 100% еднаквост въобще да не съм се била оперилара, но щял да се постарае! Като цяло както не ми вдъхна пълно доверие от самото начало, така и след разговора по телефона още повече ме отказа. Не усетих интерес към моя проблем, а претупване по скоро. Добре, че не му се доверих и успях да открия др.Хатър, защото щях да бъда сериозно диспропорционална!!! Цената и при него и при др.Хатър беше 10 000 лв /плюс имплантите/, но при него всички изследвания са отделно, а при докторката са включени. Мога да пиша още много. Ако някой има въпроси , нека ми пише. Мога обясня за процедурите преди самата операция и т.н Simple Smile
Снимка, ще се опитам да кача!

Благодаря много за подробното обяснение!
Може ли да уточните, имплантите по ваше желание ли са или докторите ви насочиха?
Също след колко време трябва да се сменят?

# 107
  • Мнения: 6
Момичета,
Не ми дава да напиша нов пост в темата, затова редактирам този. Искам да кажа още малко информация за консултацията ми при др.Георгиев, понеже ми изскочиха някой факти, които може би ще са полезни за решението дали да отидете на консултация с него. Всеки сам може да си направи изводите.
1. На въпросът ми колко часа е операцията той каза 3, а Енчев /въпреки, че "консултацията" беше 7 минути, каза 5 часа, същото каза и др.Хатър/.
2. На въпросът ще бъда ли интубирана той каза "Не, нашите анестезиолози използват най-добрите упойки и няма нужда". Хатър и Енчев казаха, че интубация е задължителна на 100%"
3. Относно имплантите и вида им, не ми даде абсолютно никаква информация, а напарво ми каза, че ще ми сложи най-евтиния модел на Ментор, защото съм била нямала нужда от по-скъпи. Така или иначе щели да са ми само за пълнеж. Не ме устрои този отговор, защото исках да знам кои какви са като мекота и т.н. и аз да реша скъпи ли искам, евтини ли. Каза "Ами, ето там са, пипнете ги" без допълнителни разяснения.
4. Относно периода на възстановяване - каза ми 2 седмици?!? Аз едва се движех на 14тия ден, а до 6-тия не знаех къде се намирам. 2 седмици може да е ако само ми подпъхне силиконите.
5. След не повече от 15 минути го попитах, кога евентуално може да има свободна дата и той само това чакаше, за да приключи консултацията. Направо тръгна сам към регистратурата и ми каза "Те сега ще Ви кажат, за кога има час и всички детайли с тях ще уточните" и общо взето ми пожела приятен ден и замина. Ако съм имала въпроси, те щели да ми отговорят. Нямаше и как да му задавам още въпроси, защото вече бяхме на коридора и той очевадно бързаше.
Аз, разбира се, останах със супер много неясноти и голяма доза недоверие, защото просто нямах усещане за спокойствие при него. Говореше много "изискано", но не ми допадна като ми каза, че понеже съм щяла са си правя и Импланти при него, щял да ми ги намали от цената. Точната дума беше "промоция"
6. Три дни по-късно реших да се свържа с него, за да ми доизясни някой неща и да ми разсее притесненията. Писах на месинджъра на клиниката, като им обясних, че съм била на консултация миналия ден и не съм получила ясен отговор на всичките си въпроси. Те не се сетиха, коя съм /ок, не съм единствената на консултация/, но така или иначе ми написаха да си насроча нов час за консултация, за са се доуточним. Малко се ядосах, но въпреки това им казах, че бих си записала час ако бях от София /въпреки, че според мен не е редно що се касае за такава операция, за която ще платиш хиляди левове, да не можеш да говориш повторно/. Не знам защо се очаква за 15 мин да си довериш живота и здравето, без да имаш възможност пак да се допиташ/. В крайна сметка като им казах, че съм дошла от Варна специално за него и няма как да дойда пак само за са се доразберем, се съгласиха и ми върнаха обаждане, в което се чухме за 15тина минути, отговори ми на въпросите, които имах. Общо взето за имплантите ми каза, че нямало проблем, че са от най-евтините, защото пак били добри. Били достатъчно меки / на жена му били такива - едва ли й е сложил от най-ниския клас Simple Smile Simple Smile/
Каза да не съм била очаквала 100% симетрия, не можело да се гарантира. ОК, разбирам го това, но снимките му от Инстаграма бяха притеснително асиметрични. Направо едната си беше зашита накриво. Питах го защо изглежда така, каза - да не се оперирам ако не съм била готова за асиметрия.
Общо взето това е. След като останах неубедена почнах да търся за други възможности и разбрах за др.Хатър от форума. Бях се насочила първо към него, защото само за него и Енчев знаех, а не бях чела предварително и не бях търсила доктори. Реших, че ще видя първо какво ще ми кажат "светилата".
Нямам коментар за другите му възможности. Всъщност нямам коментар за никакви възможности, защото може обикновените силикони добре да ги прави. Но аз знаех, от мамоложката ми, която също е хирург и има 10 такива операции навремето,  че това не е проста операция и изисква много прецизност и т.н. Той се опита да я представи като нещо рутинно и дори каза, че ще ме изпише с дреновете! Твърдо Не!  Отмених часа за операцията.
Това е момичета. Всеки сам да си прецени. Ако имате въпроси, пишете!




Semana15, аз се чудех през последната година дали искам импланти или не. Клонях към "Не" , защото имах достатъчно мой материал. Последните месеци обаче, след доста снимки в нета на такива операции видях, че доста по-добре изглеждат гърдите след такава масивна операция, ако са с импланти. И Георгиев и др.Хатър казаха, че съвсем спокойно може и без, но и двамата бяха категорични, че ще стоят доста по-добре с импланти и че резултата, ще бъде по-дълготраен във времето. Наистина не бях решила до последния момент, но след като др.Хатър ми показа резултати на пациенти, които имаха и нямаха се убедих, че имплантите ще стоят по-красиво. Исках санитарния минимум кубици. При мен са основно за повдигане и оформяне. Наистина са много малко кубици. Разположени са централно в гърдите, тоест всичко отстрани си е изцяло мое. Те само оформят. Първо се бяхме разбрали за 350 cc, но й се обадих седмица преди операцията и питах дали може да намалим още малко, понеже ме беше страх да не станат пак супер големи! Каза, че можем да паднем до 335 cc, но ако ще бъде под това нямало смисъл от импланти, защото щяли да се получат чашка B. А аз още отначало си исках да са ми чашка C, независимо дали съм с импланти или само мой материал. Между другото, едно момиче от персонала в болницата точно месец преди мен си е била направила същата операция, но без импланти, пак при докотрката. Показа ми ги, изглеждаха прекрасно, много симетрични и добре оформени, но без плънка. Личеше си, че няма какво да ги държи и бяха по-пищни от сегашните мои Simple Smile Аз много си харесвам резултата, винаги съм била чашка C - преди двете деца. От 6 години ходя като швейцарска краварка или направо крава и тези компактни гърди изключително ме радват. Ако няма проблем  10 годни при всички положения мога да си ги нося спокойно. Така казаха и двамата доктори. После ако реша да ги махам, мога да си сложа пълнеж от собствена мазнина, което е добре. В момента от чашка G  съм на C. Изписаха ме със сутиен Lipoelastic, a аз си купих и един спортен на Triumph. Съвсем скоро ще си купя вече не спортни, а нормални Simple Smile Първите 3 седмици се чудех, защо си го причиних Simple Smile))) Сега вече забравих за дискомфорта и болката и си изхвърлих всички блузи размер L, защото само L ми ставаше в бюста! Изхвърлих и тъмните дрехи, с които гледах да го скрия! Купих си нормални блузи и Поло! Simple Smile Simple Smile

Последна редакция: пн, 01 ное 2021, 22:50 от YanaSt1

# 108
  • Мнения: 1
Здравейте момичета!


Време е да се включа и аз два месеца след операцията ми при др.Хатър в Уни Хоспитал, Панагюрище. Поста ще бъде дълъг! Операцията мина успешно, беше около 5 часа /толкова бях под упойка/. Имах намаляне, повдигане и поставяне на импланти 335 cc, Motiva Round, high profile. От всяка гърда беше премахнат около 1 кг материал. Гърдите ми бяха Огромни и до пъпа буквално, на 58 килограма. Нямах проблеми след събуждането /гадене, болки в гърлото от тръбата/. Болката беше неприятна и ми слагаха обезболяващи на 6 часа -  горе-долу помагаха. Всъщност по-неприятното беше зверското опъване и притискане на гръдния кош, все едно ми бяха сложли 2 слона отгоре - не можех дъх да си поема!!
Два дни по-късно ми махнаха дреновете и се оказа, че е основната тежест е идвала от тях /все пак бяха набутани в гръдния кош/. МНОГО МНОГО ми олекна!
Четох, че много боляло махането на дреновете, като отивах се тресях от притеснение - Не боли! Неприятно е за секунда, после така ти олеква и успяваш да се изправиш. Преди това буквално ходех като робокоп, нито можех да се изправя, нито да се обърна нормално! Останах в болницата 4 дни, на 5-тия ме изписаха. Имах малко усложнения с ареолите, понеже са повдигнати на 14 см, което е супер рисково и има риск от некроза. По краищата почнаха да некротират, допреди 3 седмици ги мажех всяка вечер с йодасепт маз, защото имаха ужасни кори по краищата, където явно не бяха успяли да се захранят добре. За щастие оцеляха, корите паднаха, има дълбоки белези на някой места, но не е проблем. Имах и все още имам крампи в гърдите, особено преди и по време на цикъл. Първия цикъл след операцията бяха брутални. Сега на този цикъл е малко по-добре. Първите 3 седмици абсолютно бях в невъзможност да се оправям сама с децата и с никаква домашна работа освен миене на чинии /малкия е на 1.9 месеца/. Не можех да изтискам стирката!!! Нито да си вдигна ръцете до горните шкафове на  кухнята! Даже тенджера с 2 литра вода едва вдигах. Почнах да заприличвам на човек на края на първия месец и малко по-малко да си връщам мускулните движения. На 2.11 стават точно два месеца вече съм Ок! Правя абсолютно всичко от домашните си задължения - мускулите ми са ок вече. Изпитвам лек дискомфорт понякога, но общо взето това е. Белезите стават по-добре, мажа ги с Celokot. Вече спя и настрани. Първия месец само по гръб и на две възглавници- беше ужас. Като мина месеца просто усетих как тялото ми е готово да се обърне настрани и да не ми е дискомфортно. Преди това просто не можех да направя движението. Да кажа няколко думи за др.Хатър. На 200% бих й се доверила пак и за други процедури. Страхотен професионалист - 1 час консултация, разпита ме от-до какво и как искам. Показа ми много снимки на пациенти и обсъждахме дали и какво ми харесва, докато решим кое ще е най-подходящо за мен. Измери ме, обясни ми всички неща около имплантите, упойка, възстановяване и т.н. За всичко, което забравих да я питам ми отговори по телефона в обстоен разговор и в седмиците преди операцията беше на разположение за още въпроси ако имам, въпреки, че беше в отпуска. Отношението на целия екип в отделението беше уникално, условията бяха повече от перфектни. Въобще не се усещах като в болница. Докторката още на консултацията ми каза, че ще остана колкото е нужно, а няма да ме изпишат ако не е сигурна, че съм Ок. Георгиев ми каза точно обратното - престоя е 1 ден. Ако се налага ще те изпишем с дреновете!?!? и ще дойдеш да ти ги махнем после! Не ме измери, а на око ми определи около 410 cc?!?! като каза, не няма да са големи /новите ми 335 cc са чашка C/. Каза ми, че операцията ще е 3 часа, без интуибиране, защото "неговите анестезилози използвали най-добрите упойки", а др.Хатър и Енчев казаха, че задължително е. Още преди да съм си задала всички въпроси каза да записваме дата и бързаше да тръгва - около 20 минути консултация и приказки на око. Забелязах нещо на монитора му, който беше към мен,  за което после питах на регистратурата - имаше камери във всяка стая над всяко легло и се наблюдаваха на монитора, което мен леко ме озадачи. Обяснението беше, че е един вид за сигурност на пациентите, ако нещо почне да се се случва с тях да могат да видят на мониторите и да отидат в стаята. А също така, не ми показа никакви снимки /аз и забравих да го питам на място като бяхме/, но после пи телефона ми каза, че нямали практика много много да показват снимки, защото пациентите си правели нереалистични очаквания, но ако съм била държала асистентките му щяли да измислят нещо. Иначе в Инстаграм имало снимки да разгледам. Казах им, че там има само 3 такива случая, при които резултата беше доста смущаваш. Георгиев каза, че ако съм очаквала 100% еднаквост въобще да не съм се била оперилара, но щял да се постарае! Като цяло както не ми вдъхна пълно доверие от самото начало, така и след разговора по телефона още повече ме отказа. Не усетих интерес към моя проблем, а претупване по скоро. Добре, че не му се доверих и успях да открия др.Хатър, защото щях да бъда сериозно диспропорционална!!! Цената и при него и при др.Хатър беше 10 000 лв /плюс имплантите/, но при него всички изследвания са отделно, а при докторката са включени. Мога да пиша още много. Ако някой има въпроси , нека ми пише. Мога обясня за процедурите преди самата операция и т.н Simple Smile
Снимка, ще се опитам да кача!

Аз съм страшно впечатлена от резултата, който се е получил при вас. Уникално е, предвид форма, естетика и начина, по който стои. Определено си е струвало "мъките" и търпението от ваша страна и крайният резултат е налице.Браво!

# 109
  • Мнения: 726
Момичета, ще споделите ли от къде си купувате/купувахте сутиени за голям бюст с малка подгръдна?
Дали някой си е вземал нещо от тук, нещо ми се струва некачествено.
Аз само от Бра Студио съм си вземала, но има много малък избор Sad

# 110
  • Мнения: 20
Semana15, аз съм с размер 75-80 I, обиколила съм всички магазини, включитено Бра клиник и подобни, където ми предлагат подплатени чашки, с които бюстът ми изглежда още по-огромен. Мястото, където намирам близък до моя размер качествени сутриени е едно магазинче на ул. “Пиротска” откъм “Стефан Стамболов”. Тръгвате по левия тротоар на “Пиротска” и мисля е третия магазин с червена тента на Triumph. Момичетата са изключително отзивчиви!

# 111
  • Мнения: 2
Здравейте! От известно време и аз мисля по въпроса за намаляване на бюста - 85F към момента. Основната причина е болките в кръста, но и от скоро диагностицирана с 3 дискови хернии, множество протрузии и изправени лордози на врата и в ломбалната област. Не мога да кажа, че съм много пълна, но разбира се има къде да се свалят килограми. Има ли дама във форума с подобен на моя случай, която да е водила разговор с лекар по въпроса, да си е намалила бюста и какъв беше брезултатът? Проучвали ли сте как стои въпроса с операция по здравната каса по медицинки причини и ако да бихте ли споделили опит? Благодаря предварително!

Последна редакция: нд, 29 май 2022, 02:10 от lisska

# 112
  • Мнения: 40
Здравей lisskaq
при подобни проблеми, определено ще ти е облекчение намаляването на бюста.
За съжаление в българия здравната каса не покрива този вид пластична операция, независимо от състоянието на пациента и причините му да я направи.Аз също я направих основно заради болки в гърба и врата и прижулването от презрамките, които ми правеха рани направо.

# 113
  • Мнения: 726
Имам позната, която си направи пластика на носа по ЗК. Писаха уж, че имала счупена носна преграда, а й направиха чипо носле.
Жалко, че и за нас няма подобни вратички, макар, че при нас, наистина дава отражение на стойка, болка в гръбнака и тн

# 114
  • Мнения: 2
Ще проверя чрез личната ми лекарка дали е възможно през ЗК да се направи операцията, но от някъде съм чува, че може. Разбира се, в България през ЗК всичко е много трудно да се направи, но знае ли човек ...

# 115
  • Мнения: 450
Дори да е възможно,  едва ли всеки лекар ще се съгласи да оперира за парите, отпускани по ЗК. А при този тип операция избора на хирург е от първостепенно значение за естетичния резултат. Не е като да се сложат едни импланти.

# 116
  • София
  • Мнения: 3 648
По този повод не сте ли мислили за това да се накарат властите да включат този проблем в здравните пътеки? Ясно ми е,че ще е дълъг и труден път, можеби трябва да се спечели някое обществено значимо лице за каузата. Но си струва, в много страни тази операция се поема от касата.

# 117
  • Мнения: 2
Здравейте,
Искам да попитам дали това е последната отворена тема за Повдигане на естествен бюст и дали някоя от дамите, която вече са се подложили на операцията, може да ми изпрати снимки преди/след? Интересувам се най-вече от д-р Романски.
@Nabella, дали мина Вашата операция при него?

# 118
  • Мнения: 450
Здравей. Моята операция беше преди малко повече от година. Ако искаш ми пиши на лично какво точно те интересува.

# 119
  • Мнения: 147
Нова съм във форума.
Вмъквам се ди кажа, че бих се подложила на операцията, стига да имах пари.
Готова съм на всичко, за да махна тази тежест!!!!

# 120
  • Мнения: 1 423
Здравейте, девойки, понеже тази тема върви по-бавно, поради факта, че повече момичета уголемяват, а не намаляват бюст, няма да отварям нова тема, а пиша тук.
Ето го и моето стори, от дооооста отдавна планирам и си мечтаех за тази интервенция, и вече от 1 месец е факт. Имах планирана дата а преди 2г., но поради бременност и кърмене се случи чак сега.
На консултация съм била само при един лекар, винаги вътрешно съм била убедена, че той е докторът с главно Д и не сгреших. От години чета коментари и следя темите, нагледала съм се на всякакви резултати, но доц. Романски най-много ми допадаше като стил на работа. При мен беше само и единствено повдигане на бюст и намаляване на ареола, тъй като не съм със забележителни размери 75D. Останах си 75D, но вече не приличат на патладжани през, които е минал валяк Joy разрезите трябваше да бъдат тип котва, но сега виждам, че от едната страна няма разрез под гърдата, а само по дължината. Предполагам е защото имах асиметрия.
Анестезиологът на операцията беше върха, никога до сега не са ми правили толкова добра упойка ( имам 12 пълни), никакви болки и дискомфорт не съм имала, е дренажите не бяха най-якото преживяване, но след секциото всичко ми е песен.
Сега съм със стегнати сутиени, но док каза само 6м., после може обикновени, но да не ходя без. Мажа белезите с kelo cote. Предполагам, че няма да изчезнат тотално, но те и сега са съвсем ОК.

# 121
  • София
  • Мнения: 66
Жоржи, браво и честито 🙂
Къде оперира д-р Романски? И колко време чака за консултация и после за операция?
Ако може, разкажи повече за операцията, възстановителния период и всичко...
Благодаря ти 🌺

# 122
  • Мнения: 251
Д-р Романски отново ли практикува? Това е чудесна новина!

# 123
  • Мнения: 1 423
За час за консултация се обадих директно в Надежда и ми казаха кога мога да ида, предполагам съм извадила страшен късмет.
Но пък момичето, с което бяхме в една стая каза, че му е писала на мейл какъв й е случая и той й е отговорил кога да иде за консултация. Самата операция беше в Хигия, доколкото разбрах операциите ще са там .
Операцията не е била от най сложните предполага, но това си е мое мнение.  3,5 часа са творили по мен.  Възстановяването ми беше чудено, болки и дискомфорт не съм имала. Даже обезболяващо не съм искала, но аз нямам импланти. На ден 7 си бях все едно не са ме оперирали, а на ден 15 когато ми махнаха конците нямаше и помен от операция.

# 124
  • Мнения: 5 143
Здравейте! Имам въпрос, но не съм сигурна дали е за тази тема. Ако не е, моля да ме насочите.
Имате ли впечатления от този укрепващ серум за бюст?
https://makeup.bg/product/410180/?gclid=EAIaIQobChMIqefTlpPkgwMV … EYASABEgK7a_D_BwE

# 125
  • Мнения: 571
Дами, с какво тегло бяхте при намаляване на гърдите и хирурзите споменаха ли липосукция?

# 126
  • Мнения: 1 423
За липосукция не са ми споменавали, но докторът каза след операцията да гледам +/- 2 кг. макс да варирам, защото се отразява на резултата. На самата операция бях 59кв., но аз винаги варирам в тези кг.

# 127
  • Мнения: 122
Абсолютно същото и при мен.А липосукция защо?Няма как да не се отрази ако се свалят примерно 10 кг.И без да свалям пак леко увиснаха след почти 3 години.

# 128
  • Мнения: 571
Липосукция върви ръка за ръка с повечето редукции особено при по-пълни пациенти заради обема отстрани на гърдите.
Аз лично нямах. Операцията ми беше преди 4 дена. Имам дренажи и на двете но в групата в която съм се нагледах на отворени шевове след втора, трета седмица. Някой да е имал такива усложнения и да има идея как да ги предотвратя?

# 129
  • Мнения: 122
Имах малки участъци от трудно зарастващи рани точно под ареолата,където се кръстосват шевовете.Една дупка беше колко грахово зърно и имах чувство,че няма да мине.Сама промивах с кислородна вода и пръсках със спей(който ставаше като пудра и ми бе даден от мед.сестрата)Оправих го за около 3 месеца,но на мястото остана лек белег,все едно ареолата не е кръгла а дръпнато надолу.Единствено мога да те посъветвам да се пазиш,да не вдигаш тежко  и ако имаш време да си почиваш.Не е шега работа това.Дано всичко е наред при теб .Бързо възстановяване!

# 130
  • Мнения: 571
Алексана, помниш ли кога се появи? Съвсем в началото или след първите седмици?
Уж се пазя много и съм отложила всякаква работа, но се хващам че посягам често в кухнята  към неща.

# 131
  • Мнения: 122
Някъде след 3 седмици.Ходих на превръзки и постепенно махаха конци ,че и не знам  как излизаха през кожата ,казваха,че са вътрешни конци.То там си имаше струпей и като падна се отвори дупка.

# 132
  • Мнения: 3
Здравейте момичета и аз много търсих информация за намаляне и повдигане на бюста и беше доста оскъдна. Затова   идвам да изкажа мнение и да препоръчам CEVREHOSPITAL и Д-р Али Джем Октай (Турция, Истанбул) Днес е 3ти ден от операцията има болки но честно казано очаквах много повече . Ако мога ще прикрепя снимка( за мен резултата е невероятен) . 

# 133
  • Мнения: 122
Бързо възстановяване ти желая.Резултата е чудесен наистина .Така ако се получи без имплант,значи са си свършили работата повече от добре.

# 134
  • Мнения: 3
Благодаря. Нямам имплант всичко си е мое 😁 От чашка Г сега съм Ц и съм много доволна не само от резултата а като цяло и от болницата и от лекаря .

# 135
  • Мнения: 251
rallss Страхотен реазултат. Може ли да споделите каква е цената и какво включва? Чрез български посредник или директно с болницата се свързахте?

# 136
  • Мнения: 3
Свързах се с Unimedturkey и те организираха всичко. Първоначално им изпратих снимки на бюста и информация за ръст,кг. И аз исках точно пре Али Джем Октай (защото вече бях видяла резултата на едно момиче) иначе те работят и с други хирурзи и ви изпращат оферта . Естествено при всеки цената е индивидуална  при мен беше 3300 евро с включен трансфер от и до летището,преводач и престой в болницата като аз им казах че съм с придружител и той спеше в същата стая и ни носеха храна и на двамата. Престоят беше 3 дни аз така реших
1ден ти правят мамография и взимат кръв за хематолога и ако решиш оставаш още същата вечер в болницата(за нас беше супер защото полетът ни беше същият ден и нямаше  нужда да плащаме за хотел)
2ден идва хирургът казваха до колко може да се намалят начертава и чакаш да те вземат в операционната
3 ден идва лекаря махат дренажите и може да те изпишат,но аз останах в болницата по собствено желание
4,5,6 ден се настаняваш  в хотел . Аз сама си намерих хотела който е точно до болницата мога и с това да помогна . И самолетните билети на мен ми беше по на оферта сама да си ги купя през Unimedturkey ми излизаше двойно,но ако не ви се занимава те могат и това да организират.
7ден и последният преглед при хирурга  и можеш да се прибереш в България .
Важно да отбележа след операцията трубва да минат 5,6 дни зада можеш да летиш със самолет.

Проводачът беше неотлъчно до мен през цялата време и също така Unimed си имат и човек в Турция,който също беше при мен през цялата време в болницата. Постоянно поддържаш контакт по телефона и с двете ако има нещо . Ако не знаеш турски с английски трудно ще се оправиш даже хич.

За отбележа че преди да се насоча към Турция имах консултация с Живко Кънев (не бях много впечатлена,мънкаше се под носа,не ми показа снимки и каза че е правил една така операция( Гигантомастия) и не ме даваше гаранция че зърното ще оцелее и може да нокронизира или да го присъди . Искаше 9000лв
Правих и онлайн консултация с Д-р Гигов той беше супер,доста подробен но за зърното каза същото,при него цената беше между 12 000 -13000 лв. Но той имаше часове чак догодина Октомври месец.
С Регина Хатър писах в инстаграм ,тя беше Ок  . Каза че може да се присъди зърното и няма да имам чувствителност. Цената беше 8000лв

Последна редакция: пн, 22 апр 2024, 21:33 от rallss

# 137
  • Варна
  • Мнения: 290
Здравейте и от мен,
Отдавна не съм чела и писала относно корекция на бюста. Имам една операция 2 в 1 - импланти с повдигане при доц. Романски през 2019г. Още тогава всички лекари с които се консултирах, казваха че няма гаранция че ще се получи в една операция но на 50% има надежда. Тогава се консултирах с Тепавичарова, Романски, Живко Кънев, и не се сещам още с кого беше.
Избрах Романски, т.като Тепавичарова замина в чужбина. Оперира ме в Надежда, резултата беше много добър. След година - две дали от генетика, или друга причина, но бюста започна да увисва. Тогава нямах разрез тип котва, а повдигане само през ареолата. Не много, но дразнещо. Увисването на кожа разтегна ареолите, станаха големи разтегнати и изглеждаха като залепени на гърдите. Направих още няколко консулта, всеки предлагаше смяна на импланта с по - голям, Романски каза че само ще обере кожа и не препоръчва смяна на импланта, защото е чуждо тяло, и организма ми вече така и така е приел този имплант не си струва риска да го сменяме.
Избрах него защото го чувствах като моя лекар. Имах насрочена дата за декември 2022г. Но влязох на операции на миоми малко инцидентно по спешност. И отложих гърдите. После Романски замина за чужбина и каза да го търся в началото на 2024г. И ето вече съм 6 дни след операцията. Засега се чувствам много добре. Гърдите изглеждат перфектни, зърната още не съм ги виждала, тъй като съм с лепенките, и разреза тип Котва и него не зная как е станал. Но ако много ме дразни ще ходя на лазер за премахване на белези.
Този път съм си обещала много да ги пазя, да нося спортния сутиен 24/7 поне до края на годината, да не се връщам в залата до края на лятото и да видим какво ще стане.
Аз се събудих лесно от упойката, болка нямах, вливаха ми някакви неща като са ме извели от операционата, но после съм изпила съм един Аулин на 2я ден и това беше. Операцията ми само по повдигане няма нищо общо с предния път, сега ме пусна на следващия ден а тогава ме държа 8 дни, но аз се чувствах добре сега, вечерта летях до Варна, и на втория ден си спах в нас. Естествено спах е силно казано 😂😂😂, защото спането по гръб много ме тормози. Но като изключим сърбежа, не спането, и тези дребни дискомфортни съм ОК. За мен доц. Романски първо е човек, после е светило в реконструкцията, и въпреки че не е от най - разговорливите, за мен е един от най добрите в тази сфера. Ходих при Ильо Стоянов, при Кънев, при Янков (във Вн) , при Хартър ( в Панагюрище) въобще ги обиколих отново всичките и всеки ми казваше долу горе , че за тази операция, която имам нужда ако бяха те биха се върнали при Романски, вкл. и Ильо Стоянов. Каза за мен той ще те направи най добре, и за него това е детска работа.
Ако нещо може да съм полезна съм на линия. За съжаление според мен той отново ще заминава, защото каза ако не те направя сега търси ме отново през Септември. И каза след 5г ако ще ги сменяш вече търсиш някой колега, защото аз няма да съм тук Sad Не че пак няма да пробвам да го намеря Simple Smile

Последна редакция: нд, 28 апр 2024, 08:33 от Galeto..

# 138
  • Мнения: 450
И аз се спрях на доц. Романски преди 3 години, повдигане без импланти. За съжаление явно изтеглих късаата клечка. Едната аерола е по-голяма от другата и крива. Белезите са много грозни при мен, въпреки че спазвах указанията. Иначе като възстановяване всичко мина на 6, не съм имала болки дори. Относно формата, искам да кажа на прясно оперираните, че това, което е на 5-10-20 дни, не е гаранция за крайния резултат. Реалната ситуация се вижда на 6 месец. Аз бях много еуфорична, гърдите изглеждаха така пълни отвсякъде, все едно има силикон. С времето се слягат доста. Не се харесвам изобщо без сутиен, а си мислех, че след операцията ще е друго, но уви.

# 139
  • Мнения: 157
Някой има ли координати на Романски къде практикува сега?

# 140
  • Мнения: 122
Питайте в темата ,, Естетична хирургия на гърди/ Мамопластика-21 ‘’ .Там има много информация,главно за уголемяване с импланти,но ще Ви дадат координати.

# 141
  • Мнения: 238
И аз се спрях на доц. Романски преди 3 години, повдигане без импланти. За съжаление явно изтеглих късаата клечка. Едната аерола е по-голяма от другата и крива. Белезите са много грозни при мен, въпреки че спазвах указанията. Иначе като възстановяване всичко мина на 6, не съм имала болки дори. Относно формата, искам да кажа на прясно оперираните, че това, което е на 5-10-20 дни, не е гаранция за крайния резултат. Реалната ситуация се вижда на 6 месец. Аз бях много еуфорична, гърдите изглеждаха така пълни отвсякъде, все едно има силикон. С времето се слягат доста. Не се харесвам изобщо без сутиен, а си мислех, че след операцията ще е друго, но уви.

+ 1
Още веднага след операцията при Романски, едната ареола беше видимо по-голяма от другата. По-малката пък има форма на неправилна елипса. Така си останаха години след операцията. Несиметрични ареоли е доста неприятна гледка. Също така, доста слегнаха, но да кажем, това не е по вина на доктора.

# 142
  • Мнения: 1 423
Съжалявам, че се е получило така при вас момичета. При мен минаха точно 6м. след операцията. Бюстът ми слегна и вече изглежда мега естествено, сега ме е яд, че преди години не съм я направила тази операция. Точно от това се нуждаех.

# 143
  • Мнения: 450
Освен кривата ареола, аз почвам да се замислям и дали е изрязано достатъчно кожа. Защото бюста ми беше с тази форма по-скоро генетично, отколкото да е увисвал във времето, т.е. не мисля, че проблемът идва само от моята кожа. Просто не са достатъчно повдигнати. Иначе доколкото прочетох в една фб група, Романски сега практикува във VDerm при д-р Шаркови.

# 144
  • Мнения: 157
Благодаря на всички за отговорите, след празниците отивам при д-р Людмил Пеев изчетох доста положителни мнения за него както и за Романски и ще се радвам да чуя още преди операцията.

А и от други хирурзи чух, че Романски е най-добрия пластик в БГ.

Знаее ли някой защо закриха клиниката по пластична на Александровска която се намираше във факултета по дентална?

Проф. Дарина Кръстинова в момента набира пациенти за Токуда ще идва в края на май.

Общи условия

Активация на акаунт