Намаляване и повдигане на естествен бюст

  • 18 770
  • 150
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 450
Алексана, честито! С кеф да си ги носите! Simple Smile

Моята операция беше преди месец, много съм доволна. Относно ареолите - към момента нямам чувствителност в лявата, не знам дали ще се върне, но хич не ми е проблем. Изобщо не може да ми помрачи щастието.

Бихте ли споделили дали сте с намаляване или само повдигане. При кой лекар? Аз засега съм се спряла на доц. Романски за повдигане, но дори само с повдигане има известно намаляване на обема. Нося 75Д, но изобщо не ги намирам гърдите за много големи, освен преди цикъл. Затова не знам с по-малък размер как ще се възприема.

Последна редакция: чт, 06 май 2021, 17:50 от Nabella

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Бихте ли споделили дали сте с намаляване или само повдигане. При кой лекар? Аз засега съм се спряла на доц. Романски за повдигане, но дори само с повдигане има известно намаляване на обема. Нося 75Д, но изобщо не ги намирам гърдите за много големи, освен преди цикъл. Затова не знам с по-малък размер как ще се възприема.
Отидох с желание за намаляване, но стана ясно, че няма накъде да се маха много и с повдигане ще се получат нещата. Бях 85Е, сега се надявам да съм С, едва онзи ден поръчвах сутиени. На мен гърдите винаги са ми се стрували доста големи. Сега има голяма разлика в начина, по който ми стоят дрехите, в същото време пак не ги намирам малки. При д-р Комитски бях.

# 62
  • Мнения: 450
Искам да попитам има ли сред оперираните момичета такива, ползвали болничен. И какво точно записват като диагноза.

# 63
  • Мнения: 5 128
Скрит текст:
Здравейте момичета. Тъй като и аз преди ОП търсих информация за намаляване на бюста ,но е твърде оскъдна, реших да споделя моя случай и дано бъде от полза на някого. Винаги съм имала огромен естествен бюст, който по-скоро ми е пречил, отколкото помагал. Всяка такава притежателка знае какво означава да си взимаш дрехи поне размер по-голям, болките в гърба, за сутиени да не говорим. Операцията ми мина преди броени дни и няма да споменавам имена за да няма реклама или нападки колко е добър или лош хирурга. Отидах във въпросния ден в клиниката, като носих предварително направените изследвания, сумата за Оп и малка чанта с багаж- нощница, чехли, вода, тоалетни принадлежности. Платих сумата на касата, дадах изследванията и ме настаниха в стаята. Дойде сестра, даде ми чехли и нощница. Оказа се, че от всичко което бях взела ми трябваше само връзката за косата и протмонето. Направиха ми тест за алергии, сложиха ми абокат, попълвах документи.. Лекаря дойде, измери ме, очерта ме, обсъдихме кое, как, какво и ме вкараха в операционната. Събудих се в леглото си толкова свежа и отпочинала, както не съм ставала от сън от години 😀Поглеждам се и осъзнавам, че съм с катетър и разбира се,, медицински стягащи чорапи,, Питаха как съм, боли ли ме, гладна ли съм, жадна ли съм... Махнаха катетъра исках сама да стана. Е, очаквах наистина много по голяма болка. Последваха системи, венозни антибиотици, обезболяващи. Престоят в клиниката само вечерта, като през цялото време сестра следеше за всичко. Наистина не очаквах такова добро отношение, за което съм благодарна. Изписаха ме на следващия ден по обед, с рецепта за необходимите лекарства. Почти шести ден ми е от операцията, днес ми махнаха дренажите, през ден ходя на превръзки, пия си лекарствата, антибиотика задължително 10 дена. От момента на изписването се оправям съвсем сама. Единствено има нужда някой да пазари на 2-3 дена примерно. За болката - не ме е боляло чак непоносимо, просто си има леко придърпване или парене, най-вече при ставане. Снимки няма как да прикача, още съм,, опакована,, и аз не съм ги видяла. Просто сякаш ми изглеждат мноооого малки 😀но пък ми олекна. А, да относно сутиена-по поръчка, никакъв триумф или липоеластик, защото бюста е естествен, без импланти. Доста дълго стана, ако има въпроси няма проблем, ще се постарая да отговарям. Успех на всички момичета.
Алексана, би ли споделила къде си си правила операцията и колко излезе като крайна сума?

# 64
  • Мнения: 123
Karina, правих операцията в Бургас, защото ми е най-близо и най-удобно. След ОП ми дадаха шишенце с част от премахнатото от фиброаденома, да си го занеса за изследване, така че и него съм включила в цената.

85 лв. Изследвания
40 лв. Ехограф
40 лв. ЕКГ
80 лв. Лекарства
50 лв. Хистологично изследване
175 лв. Сутиени - 2 броя
4000 лв. Намаляване и повдигане на бюст без импланти
.......
Всичко 4470 лв.
Това е. Момичета как се справяте със сърбежа,не смея да се почеша през превръзките дори. Днес е десети ден, скоро ще махат част от конците, болки нямам, просто някои движения са ограничени, стават малко по-бавно. Като обуването на чорапи например или измиване на ръцете 😜

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Почесвам леко с мекото на пръстите, все едно погалвам по-скоро. Simple Smile

# 66
  • Мнения: 10
Karina, правих операцията в Бургас, защото ми е най-близо и най-удобно. След ОП ми дадаха шишенце с част от премахнатото от фиброаденома, да си го занеса за изследване, така че и него съм включила в цената.

85 лв. Изследвания
40 лв. Ехограф
40 лв. ЕКГ
80 лв. Лекарства
50 лв. Хистологично изследване
175 лв. Сутиени - 2 броя
4000 лв. Намаляване и повдигане на бюст без импланти
.......
Всичко 4470 лв.
Това е. Момичета как се справяте със сърбежа,не смея да се почеша през превръзките дори. Днес е десети ден, скоро ще махат част от конците, болки нямам, просто някои движения са ограничени, стават малко по-бавно. Като обуването на чорапи например или измиване на ръцете 😜

Здравейте при кой доктор се оперирахте

# 67
  • Мнения: 4
Здравейте, аз също с интерес ще следя темата. На 24 съм и съм 80F чашка. Чувала съм че при отслабване размера също намаля, но аз съм доста слаба и няма много на къде. Най-големия проблем за мен са ужасните болки в гърба и това колко естетически зле изглеждат 90% от дрехите. Принудена съм да нося широки торбести дрехи заради които изглеждам огромна. Не искам дори и да си представям как ще изглеждам след като родя ако не направя нещо по въпроса. Ще ми е интересно да чуя при кой доктор сте били и какви са впечатленията ви от него? Какво беше отношението? Доволни ли сте от резултатите?

# 68
  • Мнения: 1 355
Ели, подобни операции е по-добре да се правят след като човек е приключил с ражданията и кърменето, защото след тях почти сигурно ще се наложи повторна операция

# 69
  • Мнения: 123
gabka91 операцията ми беше при д-р. Молов. Забравила съм да включа в крайната цена консултацията, която беше 50 лв. Също и сутиена си го носих с мен.Сложиха ми го на другия ден при изписването.

# 70
  • Мнения: 4
Ели, подобни операции е по-добре да се правят след като човек е приключил с ражданията и кърменето, защото след тях почти сигурно ще се наложи повторна операция
Благодаря ти за включването. 😊 Наясно съм, но при положение, че имам гръбначно изкривяване не смятам, че ще е много адекватно от моя страна да чакам още 5-6 години.

# 71
  • Мнения: 450
Според мен при този тип корекция има по-малка опасност от разваляне на резултата след раждане, в сравнение с поставяне на импланти. Това, което съм чела и мен би ме спряло /ако не бях раждала/, е че когато има намаляване се изрязва и част от жлезата и самите канали на млечните жлези може да се прекъснат и да не е възможно кърменето. Все пак най-добре е да си направите 1-2 консултации и тогава да решите.

# 72
  • Мнения: 726
Здравейте, аз също с интерес ще следя темата. На 24 съм и съм 80F чашка. Чувала съм че при отслабване размера също намаля, но аз съм доста слаба и няма много на къде. Най-големия проблем за мен са ужасните болки в гърба и това колко естетически зле изглеждат 90% от дрехите. Принудена съм да нося широки торбести дрехи заради които изглеждам огромна. Не искам дори и да си представям как ще изглеждам след като родя ако не направя нещо по въпроса. Ще ми е интересно да чуя при кой доктор сте били и какви са впечатленията ви от него? Какво беше отношението? Доволни ли сте от резултатите?
Макар, че моята чашка е малко по-малка от вашата, знам какво имате предвид.
Винаги съм се чувствала неудобно и некомфортно, не само заради дрехите.
В момента съм на 31, кърмих почти 10месеца, което беше до скоро.
Не усетих някакво голяма голяма разлика след това. Имам предвид, че те от 16-17годишна не са стегнати, гравитацията и тежестта си каза думата.
Сега искаме второ детенце и аз още поне 2 години ще живея с този дискомфорт.
Ако можех да избирам бих си избрала да направя операция още преди години и да живея спокойно, а не да чакам някакви събития.

# 73
  • Мнения: 123
Разбирам ви напълно момичета.Без да обиждам или да засягам някого, но според мен е по-добре такава операция да се прави след раждане,кърмене,защото се изрязват тъкани, млечни жлези.Нищо не пречи да си направите консултация с хирург, но отговорът ще е почти същия. Гърдите се променят.Лично за мен не беше опция преди раждане, защото по време на бременност се увеличиха още повече, увиснаха и се получи асиметрия. Със сигурност нямаше да ми хареса резултата след раждане и операцията се обезсмисля. А не искам да слагам силикон след това.

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Разбирам ви напълно момичета.Без да обиждам или да засягам някого, но според мен е по-добре такава операция да се прави след раждане,кърмене,защото се изрязват тъкани, млечни жлези.Нищо не пречи да си направите консултация с хирург, но отговорът ще е почти същия. Гърдите се променят.Лично за мен не беше опция преди раждане, защото по време на бременност се увеличиха още повече, увиснаха и се получи асиметрия. Със сигурност нямаше да ми хареса резултата след раждане и операцията се обезсмисля. А не искам да слагам силикон след това.
Когато има болки в гърба, не се обезсмисля. Не се живее в непрекъснат дискомфорт от болките, които от тежестта по време на бременност се увеличават още повече. Моята операция е след три раждания, но не съм знаела преди това, че болките в гърба и размерът на гърдите може да са свързани, отделно ужасът, който имах от операции. Ако имах тази информация тогава, сигурно не бих се мъчила с години. Някакви поувиснали гърди (като са по-малки сигурно по-малко увисват) не са толкова голям минус, колкото почти постоянни болки и невъзможност да си носиш детето на ръце.

Общи условия

Активация на акаунт