Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 149
Тук вече трябва да проведеш политика, която защитава твоя интерес. Нямаш задължението да чакаш обещания. Който свари, той товари. Лоялност на работодател дължиш чак след като той е роказал, че си кадър на който държи.
И това е така.Може би защото аз съм стриктен и точен човек и поради тази причина вярвам,че и отсреща е така.

# 61
  • Мнения: X
Смятам, че на интервю се вика достатъчно малък брой хора и на никого няма да му се счупят ръцете да напише мейл от 2 реда с обратна връзка.
При мен 2-3 пъти да съм получила отказ, на останалите места просто мълчат.
И само на едно място ми дадоха И обратна връзка защо не съм избрана и къде точно съм направила грешка.
Аз лично много повече усещам загубено времето не когато не се обадят, а ако обявата се появи отново. Много ми се иска да ги питам - защо изобщо ме разходихте?

# 62
  • Мнения: 9 991
Че от какъв зор ще отказваш за място, което харесваш, заради някакви при които не си започнала? Аз съм минавала месец почти обучение във фирма, вече бях подала молба за напускане на старата, но в процеса на обучение, още хора напускаха и видях, че мястото не е хубаво за персонала. 4 звезден хотел, клиентите са доволни, но персонала не. Продължих да си търся работа, обадиха ми се от друг хотел, че и само дневни смени, по-близо до нас. Яде ти се-ядеш, пуши ти се-пушиш. Ходех на обучение и на двете едновременно, в първото ме бяха сложили в график вече, но като видях, че и от второто място ще ме вземат, отказах на първите. Работех там 2.5 години.

Последна редакция: нд, 23 фев 2020, 20:59 от adelinda

# 63
  • София
  • Мнения: 149
Смятам, че на интервю се вика достатъчно малък брой хора и на никого няма да му се счупят ръцете да напише мейл от 2 реда с обратна връзка.
При мен 2-3 пъти да съм получила отказ, на останалите места просто мълчат.
И само на едно място ми дадоха И обратна връзка защо не съм избрана и къде точно съм направила грешка.
Аз лично много повече усещам загубено времето не когато не се обадят, а ако обявата се появи отново. Много ми се иска да ги питам - защо изобщо ме разходихте?
Именно,дори не е нужно да пишат имейл на всеки,а просто да изготвят подходяща чернова за всички,на които смятат да откажат и просто да я разпращат,като сменяват само обръщението към човека според пола и името.това е.

# 64
  • София
  • Мнения: 149
Че от какъв зор ще отказваш за място, което харесваш, заради някакви при които не си започнала? Аз съм минавала месец почти обучение във фирма, вече бях подала молба за напускане на старата, но в процеса на обучение, още хора напускаха и видях, че мястото не е хубаво за персонала. 4 звезден хотел, клиентите са доволни, но персонала не. Продължих да си търся работа, обадиха ми се от друг хотел, че и само дневни смени, по-близо до нас. Яде ти се-ядеш, пуши ти се-пушиш. Ходех на обучение и на двете едновременно, в първото ме бяха сложили в график вече, но като видях, че и от второто място ще ме вземат, отказах на първите. Работех там 2.5 години.
Защото освен,че ми се обадиха,че съм одобрена,на интервюто всичко мина отлично,дори ме разведоха да разгледам мястото и да видя кое къде е.Разделихме се с думите "Ще се чуем тези дни отново.До скоро"...

# 65
  • Мнения: 9 991
Че от какъв зор ще отказваш за място, което харесваш, заради някакви при които не си започнала? Аз съм минавала месец почти обучение във фирма, вече бях подала молба за напускане на старата, но в процеса на обучение, още хора напускаха и видях, че мястото не е хубаво за персонала. 4 звезден хотел, клиентите са доволни, но персонала не. Продължих да си търся работа, обадиха ми се от друг хотел, че и само дневни смени, по-близо до нас. Яде ти се-ядеш, пуши ти се-пушиш. Ходех на обучение и на двете едновременно, в първото ме бяха сложили в график вече, но като видях, че и от второто място ще ме вземат, отказах на първите. Работех там 2.5 години.
Защото освен,че ми се обадиха,че съм одобрена,на интервюто всичко мина отлично,дори ме разведоха да разгледам мястото и да видя кое къде е.Разделихме се с думите "Ще се чуем тези дни отново.До скоро"...
И това не пречи ако си одобрена на другото, което повече ти харесва да им откажеш.

# 66
  • София
  • Мнения: 149
Че от какъв зор ще отказваш за място, което харесваш, заради някакви при които не си започнала? Аз съм минавала месец почти обучение във фирма, вече бях подала молба за напускане на старата, но в процеса на обучение, още хора напускаха и видях, че мястото не е хубаво за персонала. 4 звезден хотел, клиентите са доволни, но персонала не. Продължих да си търся работа, обадиха ми се от друг хотел, че и само дневни смени, по-близо до нас. Яде ти се-ядеш, пуши ти се-пушиш. Ходех на обучение и на двете едновременно, в първото ме бяха сложили в график вече, но като видях, че и от второто място ще ме вземат, отказах на първите. Работех там 2.5 години.
Защото освен,че ми се обадиха,че съм одобрена,на интервюто всичко мина отлично,дори ме разведоха да разгледам мястото и да видя кое къде е.Разделихме се с думите "Ще се чуем тези дни отново.До скоро"...
И това не пречи ако си одобрена на другото, което повече ти харесва да им откажеш.

След като две седмици се подготвям с документи и тепърва започна да се местя...Съжалявам,но имаме различен поглед върху нещата.

# 67
  • Мнения: 9 991
Ти си е твоя работа. Аз споделих, че бих си гледала интереса. Особено с хора, които не са ми никакви. На място което ми харесва ще се задържа, ако не така или иначе ще се махна. Иначе удължаваме взаимната агония.

# 68
  • Мнения: 29 970
Антония, щом сте стигнали до развеждане из фирмата и подготвяне на документи,  значи не чакате просто обаждане,  а имате уговорка за започване. Бих се обадила на първата фирма, за да питам какво става... Хич няма да чакам две седмици в размисъл и да изпусна по-желано място ....

# 69
  • Мнения: 107
Не искам дда звуча песимистично, но се въръжете с търпение и всеки ден пускайте. Всички знаят 98.9999 % от автобиогафиите отиват в кофата за боклук. Другите 2 % е приятел на приятел на приятел на приятел или някой който на 101 % покрива изискванията. Имаше едина тема дали бихме работили в траурна агенция. Налага се. Живеем в държава, където не можеш да си избираш като в бутик какво да работиш.

# 70
  • Мнения: 4 117
Това не навсякъде е вярно. При нас се преглежда всяка една автобиография, но по-голямата част изобщо не отговарят на критериите, посочени в обявата. За тези автобиографии би могло да се каже, че отиват в кофата за боклук, но не за 98.9999% от всички. Масово се кандидатства ей така - чули, че някъде е добре и хайде, ама дали качествата на кандидатстващия отговарят на това, което се търси е друг въпрос. Виждам го с очите си.

# 71
  • Мнения: 9 991
Ами навсякъде искат стаж, да си млад и красив, да работиш много за малко пари. Как да го направя този стаж, като не ме вземат на работа? Искат готов обучен персонал, ако може да знае повече от шефа, ама да не се обажда много. В момента и аз искам да работя нещо за което нямам стаж, но смятам че мога да се справя, след известен период на адаптация и обучение и кандидатствам навсякъде. Предполагам, че с късмет ще ме вземат на място където или не е удобно за пътуване или условията не са добри. Подходящите няма да кандидатстват, или ще се отказват, те ще са отчаяни и току виж се спряли на мен. После с натрупан опит е лесно. Обикновено кофти работните места са такива, които те учат на много повече. Тези с познатите обикновено също не стават, но пък са познати, комшии, роднини на не знам си кой си. Много е неприятно да се работи с такива. Хем нищо не вършат, хем нищо не може да им се каже.

# 72
  • Мнения: 29 970
Аделинда, каква работа си търсиш и в кой град? За всеки град и сфера е различно.....

# 73
  • Мнения: 9 991
Рецепция в офис или ветеринарна клиника., но живея в чужбина. Езика един път не го владея перфектно, второ не знам дали искат специфично образование. След дълги години стаж в хотели на рецепция, кое ще е по-сложно на рецепция в клиника? Сега се оглеждам за курсове някакви и да ударя кьоравото. Искат поне година стаж, точно това да си работил. Сигурно ще им е по-лесно с работил служител, ама... Само от хотели са ми се обаждали, ама ниска заплата и до посред нощите. Също че и сега работя и не мога да отида на интервю в удобно за тях време.

# 74
  • Мнения: 19 251
Не искам дда звуча песимистично, но се въръжете с търпение и всеки ден пускайте. Всички знаят 98.9999 % от автобиогафиите отиват в кофата за боклук. Другите 2 % е приятел на приятел на приятел на приятел или някой който на 101 % покрива изискванията. Имаше едина тема дали бихме работили в траурна агенция. Налага се. Живеем в държава, където не можеш да си избираш като в бутик какво да работиш.

Тия проценти за нищо ги нямаш обаче.

Общи условия

Активация на акаунт