Отговори
# 75
  • Мнения: 29 761
За чужбина нищо не мога да кажа.
Обикновено за рецепция в клиника искат медицинско/ветеринарно образование. Все пак трябва да си наясно със същността на дейност, която е доста по-различна от хотел. Отделно езикът ще ти е пречка, ако не е говорим....

# 76
  • Мнения: 9 991
За чужбина нищо не мога да кажа.
Обикновено за рецепция в клиника искат медицинско/ветеринарно образование. Все пак трябва да си наясно със същността на дейност, която е доста по-различна от хотел. Отделно езикът ще ти е пречка, ако не е говорим....
Езика го говоря, не се справям зле. Ще има термини които са ми чужди, но се научават. Нито в бг. Нито тук се иска медицинско образование за рецепция, медиците си ги ползват по предназначение. Имат курсове за администрация, и рецепция във вет клиника, вероятно ще карам някой.

# 77
  • Мнения: 29 761
Явно там е по-добре от тук, където искат висше и за продавачки....

# 78
  • Мнения: 9 991
Явно там е по-добре от тук, където искат висше и за продавачки....
В България също не са с висше по-рецепциите в болници. Поне не висше медицинско. По-скоро комшийки, любовници, роднини на някой. Точно в чужбина без нужната квалификация няма да те вземат никъде. Висше имам, но в България взето.

# 79
  • Мнения: 3 997
Ами навсякъде искат стаж, да си млад и красив, да работиш много за малко пари. Как да го направя този стаж, като не ме вземат на работа? Искат готов обучен персонал, ако може да знае повече от шефа, ама да не се обажда много. В момента и аз искам да работя нещо за което нямам стаж, но смятам че мога да се справя, след известен период на адаптация и обучение и кандидатствам навсякъде. Предполагам, че с късмет ще ме вземат на място където или не е удобно за пътуване или условията не са добри. Подходящите няма да кандидатстват, или ще се отказват, те ще са отчаяни и току виж се спряли на мен. После с натрупан опит е лесно. Обикновено кофти работните места са такива, които те учат на много повече. Тези с познатите обикновено също не стават, но пък са познати, комшии, роднини на не знам си кой си. Много е неприятно да се работи с такива. Хем нищо не вършат, хем нищо не може да им се каже.


Болднах начина, по който аз си направих стажа. Не се иска навсякъде стаж, но на повечето места с по-високо заплащане го изискват и това е нормално. Да, кофти е в началото, скъсваш се от работа за нищо, но това е честният начин да вървиш нагоре.

# 80
  • Мнения: 9 991
Ами и аз си скъсвам Д*** ама повишават комшийки и подмазвачи..за стажа, че трябва да направя компромис за да го натрупам ми е ясно, ама за сега не ме викат дори и на интервю.

# 81
  • Мнения: 3 997
Не мога да кажа нищо, но не съм комшийка или подмазвач, а в първата си работа за година и половина смених три длъжности, започвайки от най-ниското стъпало. Ако не те оценяват, а даваш всичко от себе си - сменяш и отново от най-ниското, какво да се прави, не навсякъде мениджърите умеят да ценят качествените кадри.

# 82
  • Мнения: 9 991
Ами оценяват ме, шефа скандал ми вдигна че напускам. Сега бутилка вино ми дадоха, ама и стотинка повече няма. Явно не умея да си искам. Сменям и търся разбира се. Въпроса е че не искам и да нося отговорност, накрая отговорности ми се дават, но не и за повече пари. Явно проблема е в мене, но не е защото не си гледам работата, или смятат, че не работя.

# 83
  • Мнения: 3 997
Ако трябва да си искаш ти - това не е оценяване за мен. Останалото за скандалите и виното - това си е за тяхната изгода, явно им трябва човек, който си разбира от работата, но това не означава, че оценяват труда.

# 84
  • Мнения: 9 991
Ами назначават някой над мен и аз да го обучавам. Камериерките се смеят, че хабер си няма и аз знам повече. Не знам на кой комшийка беше, но още си е там. Връчиха ми отговорноссти, които за тези пари отказах да върша, напуснах и щото балъка си замина-скандал. Е имало е и жестове с малко пари бонус на  ръка и колело ми плати шефа, ама заплата като на камериерка. Сигурно си мислеха, че и съм доволна, ще ме товарят и ще седя. Явно нещо за балък минавам. Сега в кафе работя, по хубаво кафе са нямали, ама пари отгоре не. Аз съм благодарна, че в чужда държава имам работа, заплата всеки месец. Работя много ама и искам нещо повече от тенкю. И сега обучавам персонал, искат отговорност да нося, но ми плащат колкото на другите. Някъде в мен е проблема, но не знам къде.

# 85
  • Мнения: 39 473
Какво стана? Авторката намери ли работа на мъжа си?

# 86
  • Мнения: 541
По въпроса за оценяването. Първата ми (и за момента единствена работа по специалността) беше точно такава - работа и малко пари. Вярно, нямах никакъв опит, но бързо влязох в час. И така цели 6 години заплатата беше бетон - 530 лева чисти, а колежките от същата стая с повече. Опция да се развиваш и да мръднеш сантиметър напред - нулева. И така, при първата възможност замених тази работа за съвсем друга, но доста по-добре платена. И в крайна сметка, където и да кандидатствам сега, за въпросната си с специалност, никой не се и обажда. Само ме потърсиха от едно място, което се намираше буквално на майната си.

# 87
  • Мнения: 107
Не искам дда звуча песимистично, но се въръжете с търпение и всеки ден пускайте. Всички знаят 98.9999 % от автобиогафиите отиват в кофата за боклук. Другите 2 % е приятел на приятел на приятел на приятел или някой който на 101 % покрива изискванията. Имаше едина тема дали бихме работили в траурна агенция. Налага се. Живеем в държава, където не можеш да си избираш като в бутик какво да работиш.

Тия проценти за нищо ги нямаш обаче.

Образно. Процентите варират, в зависимост от фирмата и особено манталитета на шефчиту. Wink

Общи условия

Активация на акаунт