Любители на Котки - Тема 143

  • 24 101
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 10 772
Момичета, сега като започна да става топло и слънчево и Джинги все повече гледа навън. Имаме голяма (дълга) тераса. На 7 (Sunglasses етаж сме. Според вас, ако я пусна на терасата, дали би се ментала долу? Все пак е височко, все пак акъла би следвало да надделее над инстинктите. Какво мислите?

При мен има една паднала от 6 етаж. Оживяла по чудо. Освен инстинкти, има и интересни гълъби там горе. Въобще да не ти идва на акъла подобна "разходка из терасата". Достатъчно умни са, за да не се мятат нарочно, обаче някой път "нямат късмет".

# 691
  • Мнения: 291
Аз бих я пуснала, но първите поне 10 пъти, под мое наблюдение. Но ако се качва по парапета не бих. Така направих с Маги, понеже като пекне слънце винаги гледа към терасата и мяука. Но тя досега веднъж не се е качила на парапета и ми е спокойно. Дори сега се излежава вън, а аз й хвърлям по едно око от хола Simple Smile
П.П.: За по-безопасно може да сложиш някаква мрежа по цялата тераса. (Виждала съм такава на съседен апартамент - зелена, на големи дупки, не стоеше грозно, закачена на корниз)

Последна редакция: пн, 30 мар 2020, 18:04 от Neni •

# 692
  • София
  • Мнения: 9 767
Аз не бих я пуснала без обезопасяване на балкона. Има едни мрежи за целта. Някои съфорумци са си сложили такива. Показвали са снимки тук, но в стари теми.
На последния етаж (6ти) в отсрещния блок има една котка, която по цял ден е на балкона и дори когато стопаните са на работа, пак я оставят. Не е падала досега и дано не падне.Но историята (включително на тази тема) познава случаи на паднали котета, някои с фатални последици. Имаме един прекрасен и юначен кот в темата с късмета да живее под грижите на не по-малко прекрасна и храбра стопанка, грижеща се за него след падането му. Той е обездвижен в задната част на тялото. Sob
Нашата семейна история има случай с котка, паднала от 8 етаж. Оживя за наше щастие и си поживя добре още годинки, но можеше и да не оживее. Беше издебнала отворен прозорец. Валеше дъжд. Мацката решила да прескача от перваза на прозореца директно към балкона на съседната стая, като между перваза  и балкона имаше 50 см "дупка". Подхлъзнала се на мокрия перваз и паднала пред очите на брат ми . Беше чисто черна, а действието се развива вечерта. Как я е открил баща ми долу не знам.

# 693
  • София
  • Мнения: 2 092
Въпросният юначен кот, дето е с парализирана задница, е получил травмата на второто падане. Метнал се веднъж, и, ако не се лъжа, вечерта на същия ден втория път, този път фатално. Така че, да се разчита на котешко благоразумие, е меко казано безразсъдно. Къде познават котките височини в природата? По високите дървета, разбира се. Но там има кора, в която котешките нокти се впиват, и се удържат безпроблемно. А могат ли да се впият в бетона или металния парапет? Сами си отговорете. А котките разчитат на ноктите си по безусловен рефлекс. Който си обича наистина котката, си поставя мрежа на балкона и не разчита, че ще я наблюдава. Дори да си непосредствено до нея, няма никаква гаранция, че ще я уловиш. Белите стават за части от секундата. После е непоправимо, в много от случаите.

# 694
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 535
Не бих го оставила и под мой надзор, опасно е, да си гледа през прозореца, отколкото да остане инвалид или най-лошото, всичко е обезопасено при нас, въпреки това на терасите ходи само с някой от нас, нищо че е остъклено, като го гледам как се бие в прозорците за да хване птичките за норматив се е метнал.
И нещо смешно. Joy

# 695
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 002
Благодаря ви, момичета! Ще потърся мрежа.
Имама приятел с мъжко коте, което е на 6-7 и никога не е скачало, въпреки че живеят в мансарда на 6 етаж и постоянно обикаля целия покрив, че и в комшиите влиза. Затова питах, нали не съм спец, пък на единични случаи не вярвам.

# 696
  • София
  • Мнения: 2 092
Ноеми, има огромна разлика между "никога не е скачало" и "никога няма да скочи". Само веднъж да кацне врабче или гълъб на перваза, и се е метнало. А няма на света котка, която да може да скочи по птица, и да пропусне. А, освен това, аналогии между котките са невъзможни.

# 697
  • Мнения: 1 640
Нашата първа котка също скачаше на балкона на съседите и им ходеше на гости😜. А техният балкон беше на по- долно ниво от нашия. После си се връщаше обратно. Но това беше преди 30-тина години и никой не беше чувал за мрежи. Нито веднъж не падна. Но сега съм си сложила мрежа на балкона и Ая много обича да се препича на слънце в един фотьойл.

А така наблюдава  птичките

# 698
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 002
Благодаря, дами! Ще измисля вариант за мрежа, или просто ще си седи вътре мацето.

# 699
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 535
Най-доброто решение.
Аз искрено се възхищавам на Гликоза, че се грижи за Васко в неговото положение, друг да беше, котето щеше да е обречено, лъч надежда е това.
Лудото да покажа.

То все едно и също, но все така го хващам.

Последна редакция: пн, 30 мар 2020, 20:25 от Ивекс

# 700
# 701
  • София
  • Мнения: 2 092
Аз мисля, че няма съфорумка, която не се възхищава на Гликоза.

# 702
  • София
  • Мнения: 6 212
To вече стана ясно, но и аз да кажа - необезопасено - не. Нашата хубостница, понеже сме на първи етаж, горе-долу спокойно я оставях да се излежава на балкона. Миналото лято с часове седеше вън, по тъмно даже - кротка, лежи си, зяпа си. Но! Един ден скочи, подплашена от напорист котарак. Стрес, гоненица, преглед при вет. След няколко седмици, хем и мъжът ми бил на балкона - чу вой на биещи се котаци и какво ѝ стана, не знам, но пак тупна долу.
Та искам да кажа, не очаквайте разум и натрупване на опит при тези диваненца.

# 703
  • Мнения: 291
Аз досега спокойно оставях Маги на терасата, точно защото когато бях малка живеехме на 6ти етаж и имахме котарак, който редовно се излежаваше на терасата и по отворените прозорци, и инциденти не е имало. А и Маги няма интерес да се катери по перваза, а само се излежава. Но след коментарите ви и аз мисля в най-скоро време да взема мрежа. Simple Smile Инцидентите веднъж стават, напълно сте прави.
Ето ни и нас


И една по-стара снимка, която ми е много смешна... (на малко демонче ми прилича 🤭 ) Вие имате ли подобни 😄

Последна редакция: пн, 30 мар 2020, 21:14 от Neni •

# 704
  • София
  • Мнения: 1 715
Ноеми, наш Глупан падна от 5ти етаж. Беше се вмъкнал в стая, която има комарник по принцип  и не го пускаме там. Но... Отворил си вратата (скоро се беше научил). Иначе балконът ни е обезопасен с мрежа, хваната горе и отстрани на корнизи. Ето как:
Скрит текст:



Влизам да търся спешен съвет.
Майкун преди час глътна перо от котешка въдица. Може би е около 5см. Беше паднало и не допусках, че ще го налапа. Играеше 2 дни с него. Тая вечер забелязах малко повръщано, а той се облизваше по-особено. Надникнах му в устата, видях го, но при опит да го вадя го преглътна. Докторът ни каза да чакаме. Беше вечерял, така че до утре по обяд - глад. После ще яде и ако повръща, ще се припомни кабинета.
Брат ми се бъзика, че глупито търси атрактивен начин да се самоубие (след полета от прозореца). В стрес съм. И се пустосвам, че не махнах перцето. Не е от меките, но ми изглежда съвсем истинско.
Случвало ли се е на някого?

Общи условия

Активация на акаунт