Любители на Котки - Тема 143

  • 24 098
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 535
Като му се карам ме гледа в очите и смейте се, но ми отговаря, по интонацията явно разбира, че е сгафил.

Няма да позирам пък! Ще си спя.

# 721
  • Light of Zartha
  • Мнения: 1 763
Значи повечето котки са калпазани. Grinning Нашето зверче вече нищо не го спира освен ключ. Отваря вратите(увисва на бравата), ако са по-тежки, се засилва и с ритник блъска и влиза, ако съм заключила - реве пред вратата. Заключвам се вече, защото това коте изпитва неописуемо желание да влиза докато се къпя и да седи мокро. No Mouth Отделно отваря ципове, преди време буквално изскочи от чантата си, а аз я бях плътно затворила... Отваря чекмеджета и влиза в тях, както и рови в моето с гримове и ми гризе гъбката за фдт(после го затворя все едно нищо не е станало), катери се по мивката, раздърпа гъбата за чиниите.... Голяма беладжийка е.

# 722
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 535
Simantro, как е Майки?

# 723
  • Мнения: 1 640
Ая също си отваря вратите и само да види отворено чекмедже и веднага се навира вътре - независимо дали е голямо или малко. Също обича да стой в банята и да ни гледа как се къпем ( и не само като се къпем:money:). Аз не я гоня, а дъщеря ми направо си я взима с нея в банята.

# 724
  • Мнения: 15 436
Мдаа, и Мая много я влече към банята. Бута вратата и зяпа. Или се намъква, цели се в канала и там може да кеси цял ден. Joy

# 725
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 535
Топче не влизаше в банята, Ушатото се вре с всички, да не изпусне нещо случайно.

# 726
  • Light of Zartha
  • Мнения: 1 763
О да, сифонът в банята е нещо супер интересно и уникално. Според моя приятел, чува нещо и затова седи там. Лично според мен просто обича да гледа как се стича водичка или пяна при къпане и затова. Grinning Grinning

# 727
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 002
Олелеее, вчера Тервел ми каза, че Джинги си е отворила сама вратата на хола. Не му повярвах, защото е още хлапенце и си измисля понякога. Но сега май започвам да вярвам...

А Джинга се променя с всеки ден, показва характер, а е и схватлива. Тази нощ спахме... тя на половината спалня, аз и Тервел на другата половина (сиреч аз на 1/4...) А Мацата - цар! Simple Smile

Сутринта ставам и й викам: "Ела с мен, мамо!" (аз ги мамосвам всички вкъщи). Тя въобще не ме отразява. Излизам от спалнята, викам я е по име - нъцки. Но като казах: "Хайде, мамо, манджа!" и като скокна това ми ти маче! И се вре в краката ми, и мърка, и се гали. Стигнахме в кухнята, аз първо се засилих да пускам кафе машината, а тя ходи и бута с муцунката в шкафа, където е храната й. След това Пресиян я храни с поуч от ръката си. Много й се радва!
И като резултат Джинга изкара в скута му половината следобед. Много ми е смешна! Той я гали по гушката и тя се размазва и мърка. Той премества галенето по корема, тя спира да мърка, поглежда го втренчено и го подбутва с лапа или муцка. И той отново се премества да я гали по гушката, а тя започва да преде отново. Комуникация, кой както може, важното е, че е ефективна!

Днес, чета си, тя си лежи в леглото, на полареното пухкаво одеялце, което съм й сложила. И се беше понаспала вече, стана, протегна се и започна са тъпче с лапички и да закача с нокти одеялцето. И аз й говоря колко ми е нежна и миличка. Тя реши да се премести, започна да раздърпва чаршафа и й казах, без да викам: "Недей така!". И тя, без да се стресне, просто се върна на одеялцето и продължи да си тъпче там. Мамина умница!

При нас банята не е интересна. Има постоянен достъп, там е тоалетната й. Но пък малката баня!!! Тя е тъмна и е мнооого загадъчна! И понеже вратата се затваря от само себе си, всеки път се налага да й отваряме. Самата баня е срещу стаята на Пресиян и Джинги, като види зор, отива при него, застава до бюрото му и мяува. Веднъж. А той зарязва уроци, домашни и всичко и отива да й отвори вратата Grin

Ей, голяма веселба са тия маци!

# 728
  • Light of Zartha
  • Мнения: 1 763
Нещо подобно е и при нас - голяма комуникация пада. Има си различно мяу за всяко нещо. Хората не ми вярват, но дойдат ли на гости сами се убеждават. Мисето обожава луканка(както всяка котка) и ние имаме една изостанала домашна но много твърда и режем на нея. Миналата вечер приятелят ми режеше въпросната луканка, а Миска застанала на един стол и очите ѝ насълзени от щастие. Провеждат следният разговор:
П - Да, това е луканка
М - Мяуу
П - За теб е, спокойно
М- Мяууу(направо въпросително)
П- Ама как така не ти се вярва, сега ще видиш!
М- Мя, Мяяя
Който има по-лакома котка ще ме разбере. Много смях пада с тях двамата. Joy Heart

# 729
  • Мнения: 21 321
Хаха,Скарлет Joy

# 730
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
Ооо, Демон се строява в банята всяка седмица, знае си графика. Само нокти не обича да режем, а като го мажа след баня с кокосово масло умира от кеф.

# 731
  • Мнения: 1 640
Абе, голями дяволи са това котките.
Ноеми и аз спя на 1/3 спалня, защото другите 2/3 са собственост на Ая. Даже като отида да си лягам, а тя се е настанила вече на възглавницата ми, започва да се сърди, да ръмжи и да ме похапва. Изобщо леглото ми си е нейно, а аз съм напрапникът, който й нарушава спокойствието и трябва да бъде наказан🙄

# 732
  • София
  • Мнения: 2 092
Начеее, не разбирам причината за оплакванията ви - една трета легло, две трети легло. Моето легло е цялото за мен, обаче полза нула, щото котя ми спи на корема цялата нощ, и аз не смея да мръдна от страх да не я съборя, както си спи. Бих могла със същия успех да спя на талпа. Не помня от кога не съм спала на ребро. А имаше едно време един романтичен период, когато аз си лягах, обърната настрани, а мяца чакаше да си сложа ръката до възглавницата и тогава си лягаше на нея, като на възглавничка. Ако се обърнех, и тя се преместваше, и тогава другата ми ръка ставаше възглавничка.

# 733
  • Мнения: 1 640
И при нас има такива моменти, от време на време, обаче има и борба за територия и надмощие 😂. А най- обича да ми ляга между краката 😜, което е супер неудобно, защото не смея да мръдна, да не събудя нейно Котейшество.

# 734
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 002
Ооо, Демон се строява в банята всяка седмица, знае си графика. Само нокти не обича да режем, а като го мажа след баня с кокосово масло умира от кеф.
Ох, как режете ноктите? И на мен ми предстои, ама е страх. Не за мен, тя Джинги не дере и не хапе, ама ми е кофти да не я шашкам. Макар че преди 3 седмици при вет не беше особено шашната. Тоест беше шашната, но не от самото рязане, а от всичко.
Имам хубава резачка.

Общи условия

Активация на акаунт