Гримиране - идеи и техники. Тема №77

  • 41 805
  • 762
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 380
Огромно благодаря за отделеното време и подробната информация!
Сега ще разгледам всички предложения и ще следя темата за още... Simple Smile

# 721
  • Мнения: 411
Гримът от днес (понеже беше ден за пазаруване). Пак е duo chrome, но не си личи много. Но пък явно гримът ми е на късмет, тъй като успях да намеря нещо, което по принцип не зареждат в този магазин.

Последна редакция: нд, 03 май 2020, 07:55 от illlzy

# 722
  • Бостън
  • Мнения: 13 682
От дрогерийните ФДТ горещо препоръчвам и Loreal Fresh Wear - прекрасен е и си го ползвам по-често от някои 3-5 пъти по-скъпи ФДТ, които имам!


Относително евтин, супер естествен и прекрасен бронзър - Physicians Formula Bronzer


Има и 2 нови Мейбълина, Ревлон и Wet'n'Wild Photofocus foundation на пазара, които много ги хвалят. Не се изхвърляйте на скъпи продукти, докато не придобиете известен опит! Не са ЧАК толкова по-добри, вече не!
******************
Илзи... ммм, хубав е и ти отива, обаче навява мисли за късна есен/дълбока зима! Не му е сега времето в моите очи!

Последна редакция: сб, 02 май 2020, 15:55 от Agent Provocateur

# 723
  • Мнения: 1 206
Момичета, привет! Не пиша, само гледам и се вдъхновявам. Наскоро си поднових Chanel Le Volume в цвят наситено черно. Прииска ми се спирала в тъмносиво или просто сиво. Прерових нета /бг сайтове/ и не успях да открия. Може ли насоки? Благодаря на всички!

# 724
  • Мнения: 1 380
Много благодаря за насоките!
Информацията ми е много полезна!

# 725
  • София
  • Мнения: 438
Ехаа, спирала в тъмносиво. Имах такава преди години, лимитка на Сефора. Стоеше ми прекрасно и правеше лешниковите ми очи да изглеждат с цвят на бира. За съжаление, вече няма такава на никой бранд. Проверявам и питам редовно. Ако видиш, моля да споделиш.

# 726
  • Бостън
  • Мнения: 13 682
Сега ще ви потърся любимото ми "основно" видео на Боби Браун за "грим". ББ под грим не разбира "намажи се с най-новото/модерното/ шареното/трендовото" - има и такива стилисти и в това няма нищо лошо, а по-скоро класическото - гримът е за незабележимо прикриване на несъвършенствата и за почти забележимо подчертаване на чертите, които си харесвате. Както и да го въртим и сучем докато не овладеем Боби Браун и нейното "101" или на добър български "А и Б" на грима не е препоръчително да се прогресира към "най-якият грим на Инстаграм" ИМХО.



И някои базови трикове, ако се абстрахираме от продуктовото позициониране:





И нещо, което за тази гримьорка (много добра, между другото) е дневен грим, за доста хора може да бъде и вечерен, въпрос на личен стил.



И един "вечерен", който може да е дневен преспокойно...



Но ако душата ви се прозява от скука при вида на горните може да се стрeмите и към това, защо пък не!

Последна редакция: сб, 02 май 2020, 22:23 от Agent Provocateur

# 727
  • Мнения: 7 613
Всичките визии са много красиви. За мен гримът е изкуство и игра с цветове, оттенъци - за някои подчертаване на естествените черти на лицето, за други ярки блестящи визии. И двете ми харесват и подкрепям всякакви стилове и експерименти с грима, защото лесно се маха на края на деня.

# 728
  • Мнения: 1 380
И дали съм разбрала правилно... Продуктът за подчертаване на скули трябва да е 1 тон по-тъмен от фдт? А коректорът колко по-светъл трябва да бъде от фдт, пак ли 1 тон или там правилото е друго? Simple Smile

# 729
  • Мнения: X
Според мен и подтонът е от значение. Аз се харесвам най-много с моят подтон бронзър зимата, 1 нюанс по-тъмен от мен. Лятото искам нещо силно кафяво.
Вчера получих една палитра на colourpop, първата ми е и не съм впечатлена от качеството честно казано.
Мацнах набързо с пръсти за вкъщи, но утре ще се развихря и ще я пробвам сериозно и на читаво осветление. Пробвах и ФДТ стика на Ланком- освен, че не е точно моят цвят ми липсва покривността и сочността на МУФЕ И hourglass. Не е зле за ежедневен.

Последна редакция: нд, 03 май 2020, 09:00 от Анонимен

# 730
  • Мнения: 1 759
NiaV, много добре изглеждаш. Красавица си и имаш добър усет за цветовете.

# 731
  • Бостън
  • Мнения: 13 682
Още нещо от мен, личи ли си, че Есмералдиното "направете нещо, с което не бихте излезли навън" определено ми допадна, провокира и си търся вдъхновение!



PS Ния, палитрата дойде, но я дадох на ММ да ми я подари за РД щот съм пич!

PS И прекрасно показано как се прави очна линия на паднал клепач! Още веднъж!

Последна редакция: сб, 02 май 2020, 22:54 от Agent Provocateur

# 732
  • Мнения: 7 613
Nia, много красиво. Коя е палитрата на Colourpop?

# 733
  • Мнения: X
Mar, но не ме отвя за сега. Не е от нашата прословута поръчка, уви.

# 734
  • Мнения: 7 613
Точно това щях да те питам, да не би случайно да е дошла нашата поръчка.

И аз имах Мар преди време, малко след като излезе. Не ми хареса и на мен особено, затова я продадох, не е сред най-добрите им палитри.

Общи условия

Активация на акаунт