ВАКСИНИ - ТЕМА САМО ЗА вредата от тях - тема 37

  • 204 715
  • 2 845
  •   2
Отговори
# 2 790
  • Deutschland
  • Мнения: 5 444
Определени хора ги е страх, да. Особено потребителите на една ФБ група, в която се ваксинират даже и срещу слънцето и вятъра.
Имам две неваксинирани деца и едно с всички ваксини. Виждам разликата.
Всеки има право на избор, аз съм направила моя.

# 2 791
  • Мнения: 1 138
По въпроса за Коклюш- баба ми е разказвала, че като дете-10 г. не помня точно на каква възраст е карала Коклюш  ( Тя казваше магарешка кашлица). Едвам е оцеляла. Пила  е магарешко мляко. Давела се е от слуз в гърлото( секрети) ,
Доживя до 92 години, почина преди година.
Проблема е , че съм с две големи неваксинирани деца тийн.  Чудя се дали да слагам ваксините. Нещо се притеснявам. И аз карам тежко кашлиците.
п.с.  По- скоро се питам дали и доколко е опасен Коклюша за големи деца и възрастни?  За сега сме без ваксини.

Последна редакция: сб, 27 апр 2024, 10:21 от Elea Lea

# 2 792
  • Мнения: 11 382
Elea Lea, когато баба ти е карала коклюш е нямало тези антибиотици, които ги има в момента. Нямало е вентолини, нямало е инхалации. Имало е билки и добавки и изплашени близки, които още повече са плашили детето което кашля.

Моята майка също е боледувала като дете и думите и са "кашлица, като кашлица".

Грешно разбрахте, че съм изплашена от епидемия от коклюш. Дъщеря ми не е малко дете вече и обикаля света, прекарвайки време в държави, в които ваксинирането не е задължително, а пожелателно. И те са доказателството, че масовото овче ваксиниране не е никаква превенция и контрол на болестите. Посещава и така наречените "държави от третия свят", където въобще пък не са чували за ваксиниране. Само в Индия не я пускам, ако въобще мога да пускам или не...! Не разчитам на стадния имунитет! Боря се с овчето мислене!
Не искам да обидя никого, но все пак е редно да се погледне и какво има зад красивата завеса и задължителните неща!

Смятате, че лекарите са големи привърженици и убедени ваксинатори. Ами не! Дори председателя на комисията, за освобождаване от ваксини тогава ми каза, че единствената ваксина, която за него трябва да е задължителна е за полиомиолит. С другите заболявания съвременната медицина може да се справи.
Имунолозите, с които работим също довериха колко ваксини са спестили на децата си и близките си. Лекари, сестри ... много медицински работници намериха начин да ни покажат, че също не са фенове на задължителното,  под строй ваксиниране. Ние трябва да имаме избор! Избор, какво да става с телата ни и тези на децата ни!
Няма логика да си плащам, за да бъда лекувана, но задължително да бъда подлагана на медицинска интервенция!

Фрау С, разкажи каква е разликата между ваксинираните и неваксинираните деца на база твоя опит, моля.

# 2 793
  • Deutschland
  • Мнения: 5 444
Дорис, съжалявам, че не уточних. Голямата е на 20, с всички ваксини, подозирам и с тази с К, въпреки протестите ми. Постоянно боледува, пие много лекарства. Сърцето не й е наред, бъбреците не са й наред, астматик е, паник атаки и какво ли още не.
Малките две нямат нито една ваксина и не знаят какъв вкус имат лекарствата. Има настинки, вируси от време на време, но минават бързо. Капки за нос, чай с боров мед, шуслерови соли и така. Едната е ученичка и няма как, носи вируси от училище. Рубеола изкара за два дена само с червенина по бузите.

# 2 794
  • Мнения: 41 145
И аз познавам двама братя. Единият е ваксиниран и едва свързва двата края. Другият няма ваксини и спечели джакпота от ТОТО-то...

Как да кажа, че и аз, и половинката, и сестра ми, и всичките ми познати имаме всички ваксини по календара и никой няма от тези модерни болести. Как пък става така? Хем някога ни слагаха ваксини с повече странични ефекти, всички под строй и нямаше скатали се.

# 2 795
  • Мнения: 971
Не разбирам медийната истерия - къде беше Коклюша по време на Ковида? И тогава и сега се редят на опашка пред ваксинационни центрове, лаборатории и частни кабинети, така че бизнеса си върви, без значение какво си говорят няколко човека тук и там. Който иска да се ваксинира ще го направи - това е право на личен избор.

Но знаете ли дали и от кой се проверяват и контролират субстанциите, които се поставят на нашите деца, дали те отговарят на написаното в листовката, дали се проследява честотата на възможните нежелани реакции и какво се прави при всеки отделен случай, ако има разминавания, липса на отчетност или се стигне до тежки усложнения?

Плашат, че смъртността от Коклюш достига 2-4%, но дали това е така в 21 век с напредъка на медицината и фармацията? Как този процент се отнася към процентата на трайни инвалидизации или смъртност след реакции от ваксини? Проследява ли се / обявява ли се: разликата в ефектите/дефектите от ваксина между клинични изпитвания и прилагането им?

Намерих произволна листовка от интернет и съм потресен от възможните нежелани реакции.

Скрит текст:
ВЪЗМОЖНИ НЕЖЕЛАНИ РЕАКЦИИ
Както всички лекарства, **** може да предизвика нежелани реакции, въпреки че не
всеки ги получава.

Нежеланите реакции, наблюдавани по време на клиничните изпитвания с ****, са
както следва:

♦ Много чести (нежелани реакции, които могат да се наблюдават при повече от 1 на 10
дози ваксина)
• болка или дискомфорт на инжекционното място
• зачервяване или подуване на инжекционното място
• повишена температура (повече от 38°С)
• сънливост, раздразнителност, необичаен плач
• проблеми с храненето

♦ Чести (нежелани реакции, които могат да се наблюдават при по-малко от 1 на 10 дози, но
при повече от 1 на 100 дози ваксина)
• инфекция на средното ухо
• бронхит
• възпалено гърло и дискомфорт при преглъщане
• стомашно-чревни симптоми като повръщане, диария

♦ Нечести (нежелани реакции, които могат да се наблюдават при по-малко от 1 на 100 дози,
но при повече от 1 на 1 000 дози ваксина)
• пневмония (тежка инфекция на белите дробове)
• дихателни нарушения

♦ Много редки (нежелани реакции, които могат да се наблюдават при по-малко от 10 000
дози ваксина)
• алергични реакции, включително анафилактични и анафилактоидни реакции. Това
може да са локални или широко разпространени кожни обриви, които могат да сърбят
или да образуват мехурчета, подуване на лицето или езика, затруднения в дишането
или преглъщането, внезапно спадане на кръвното налягане и загуба на съзнание. Тези
реакции могат да се наблюдават преди да напуснете лекарския кабинет. Въпреки това,
при всеки случай трябва да потърсите незабавна медицинска помощ.
• Заболяване подобно на серумната болест (реакция на свръхчувствителност към
прилагане на чужд серум със симптоми като повишена температура, подуване, кожен
обрив, увеличаване на лимфните възли).
Колапс, периоди на безсъзнание или липса на чувствителност са съобщавани 2 до
3 дни след ваксинация с ****.

**** съдържа хепатит B съставка за защита срещу заболяване, причинявано от вируса
на хепатит B. Много рядко е съобщавано за следните нежелани реакции след приложение на
ваксини, съдържащи такава съставка:
♦ гърчове
♦ по-лесно от обикновено получаване на кръвонасядане или кървене.
Ако някоя от нежеланите лекарствени реакции стане сериозна или забележите други, неописани
в тази листовка нежелани реакции, моля уведомете Вашия лекар или фармацевт.

# 2 796
  • Мнения: 41 145
Вземи кое да е лекарство и ще прочетеш същите нежелани реакции, чак да ти се изправи косата. Това е така за да не ги съди някой, не че има реален статистически риск.
А иначе епидемиите избухват понякога и после затихват. Дали защото се появява нов по-агресивен щам, дали защото поколението с имунитет се заменя от ново, дали по друга причина... И тази епидемия ще отмине, след години пак ще дойде и все така. Но е хубаво да мине по-леко и това става с ваксини.
Голямата дилема обаче е между двете къси клечки и по-точно кои са повече - късите клечки с усложнения от ваксината или късите клечки с усложнения от болестта. Според мен дифтерит и коклюш са си лоши болести и е добре да има ваксина. За варицелата например не мисля.
И още нещо - на нас някога ни биеха ваксини с повече странични ефекти, но бяха по-ефективни. Днешните май са по-афиф.

Последна редакция: сб, 27 апр 2024, 16:16 от Черна станция

# 2 797
  • Мнения: 971
Незнам, струва ми се, че ползите са силно преувеличени, а реакциите не се репортват и няма последствия, освен за родителите на увредените деца. Също, че не са много лекарите дръзнали да говорят открито за вредите от ваксините и в частност за лекарствата. Едни са принудени да преосмислят позицията си и да се пребоядисат, на други им се отнема лиценза или дори биват преследвани до крайност. Трябва да се показва и другата гледна точка, да се признае от всички, че има рискове и да се създаде гаранционен фонд. Аз също мога да направя разлика между ваксинираното и "неваксинираното" си дете. Слагам в кавички "неваксинирано", заради субстанцията "вит. К", която поставиха, въпреки подписаната от мен и жена ми декларация в родилното. Повече от век ваксини и все още имаме повече въпроси, отколкото отговори.

Скрит текст:
"Били ли сте вие ​​или вашите деца повредени от
Ваксини?
Предполагам, че всеки е чувал звука на плачещо бебе. Обикновено е просто
обаждане за помощ, „Имам нужда от смяна на памперса... гладен съм... трябва да бъда оригнат... искам да бъда
гушкани и люлеещи се известно време.”
Има друг вид плач, който сега идва от бебетата, който е доста различен. Можете да
не сте чували такъв вик или може би, ако сте чували, не сте го разпознали. Този вид плач е
изключително висок писък. Този вик е пронизващ ушите пронизителен писък, който звучи като
вътрешностите на бебето се режат с ножове или кожата му се къса от тялото.
Това не е нормален вик за обичайните форми на родителско внимание --- това е молба за защита
и избавление от зловеща заплаха. Този писък е звукът на неконтролиран ужас и
болка.
Причината обикновено е нежелана реакция към ваксина. След като сте чували този вид
крещи, сърцето ти никога няма да бъде същото, защото осъзнаваш, че нещо е ужасно
грешно и не можете да го поправите със смяна на памперс или даване на мляко.
Тази книга е за увреждането на ваксината и възстановяването от заболявания, свързани с ваксината. Това първо
глава ще ви помогне да разпознаете симптомите на увреждане от ваксината при вашите деца, в
себе си, както и в приятели и членове на семейството. Следващите глави ще обсъдят различни
опции, които могат да се използват за лечение на щетите, причинени от ваксини и други токсини.
Децата са изложени на най-висок риск от увреждане на ваксината, тъй като обикновено им се дава 69
дози ваксини до навършване на 18 години."

„За тези, които се интересуват да научат истинската история на ваксините и епидемиите, предлагам като начало да прочетат „Разтварянето на илюзии“ от д-р Сюзан Хъмфрис, „Всяка ваксина причинява вреда“ от д-р Андрю Моулдън и „ Медицинската мафия“ от д-р Гилейн Ланкто.“

Dissolving Illusions by Dr. Suzanne Humphries
Every Vaccine Produces Harm by Dr. Andrew Moulden
The Medical Mafia by Dr. Guylaine Lanctot


Последна редакция: сб, 27 апр 2024, 13:00 от Нърд

# 2 798
  • Мнения: 11 382
Статии за разболели се от коклюш неваксинирани има. Къде са статиите за пострадали от ваксини деца?

Когато детето ти пострада НИКЪДЕ не се вписва това.
Вероятно ако почине или изпадне в живото застрашаващо състояние до 24 часа няма как да отрекат, че е от ваксината. НО ваксините и коктейлите в тях могат да причинят увреждания дълго след тяхното поставяне. Като майка, следейки какво давате на детето си и какво се случва с него правите връзката, но никой никъде не отбелязва това.
Хора, които срещнах по пътя. Реални случаи! :
- Например седмица след ваксина - подута много ръка. Детето вече не казва "мамо", но никой не обръща внимание.  Майката обикаля от кабинет на кабинет и накрая я пращат на психиатър НЕЯ - било нормална реакция, която тя преекспонира.... В същото време детето е имало енцефалопатия в следствие на ваксинирането. След като това бе установено няколко години по-късно мозъкът е напълно увреден. Същото това дете вече е пълнолетен мъж. никога не проговори, не може да се обслужва сам или да прави каквото и да е - способностите и интелекта му са като на 2 годишно.

- Моята дъщеря заспа и не се събуди 24 часа от първата ваксина. Бърза помощ отказа да дойде и след като ревах като магаре на телефона за национално ваксиниране жената ми каза хладнокръвно и пискливо "Ама госпожо, то си има 5% смъртност от ваксиниране!". С това явно трябваше да се успокоя, че детето ми е в статистиката и всичко си е нормално .... Да се радва тази женица, че живея далеко ...

- Момченце след ваксиниране спря да пее - пееше след майка си. Това бе първото, което майката забеляза. Вдигна висока Т и получи гърч. В последствие проговори на 12 години. Интелекта му е забавен.

- Дете на лекар - решава да го ваксинира и с допълнителни ваксини /цитирам лекарката "Бях твърде млада ...."/ Детето спира да може да ходи на 6 години. За 2 години ползват инвалиден стол и обикалят в търсене на спасение. Лекарката е много известна и тъй като ми разказа тази история лично няма да спомена име!

Никой, никъде, никога не вписа тези реакции. Никой никъде не отбеляза, че това са последствия от ваксини.

# 2 799
  • Мнения: 1 164
Благодаря на всички участници, които са против ваксините и споделят информация в точната тема, която за някои хора е много важна.
Надявам се и моля другите участници просто да не пишат тук и да разводняват темата. Наистина няма смисъл от тези спорове тук, не е подходящото място, а и всеки има право на избор и трябва да се съобразяваме с това, тук и в живота.
На всички пожелавам да са здрави и да не стигат до тази тема.
По стечение на обстоятелствата от няколко години съм в тази тема и ми е много неприятно, когато чета тези безсмислени спорове.

# 2 800
  • Бургас
  • Мнения: 529
Дъщеря ми няма ваксинации и я мерят и теглят, преслушват и издават талон 5 и 6. Коя институция трябва да каже дали личната е длъжна да издаде талоните т.е. да пишете на нея с въпрос и официално становище?

Детето е имало поведенчески проблеми след поставяне на ваксини! Не четет ли? Може да пробвате с комисия за отлагане и освобождаване. Но ви трябват някакви документи - например становища от алерголози, имунолог, пулмолог, невролог.

Искам да се спрат инсинуациите в тази тема и плашенето - ЧАКАМ ДОКАЗАТЕЛСТВО КОЛКО Е ОПАСНО ДА СЕ КАРА КОКЛЮШ БЕЗ ВАКСИНА?!!  Искам статистика за починал от коклюш над бебешка възраст. Искам статистика как са мрели без ваксини от коклюш възрастни. Искам доказателство за силни думи като "Много по-опасно е да се кара коклюш без защита".
Реално гледайки посъвместното боледуване и то без разлика ваксинирани, неваксинирани, загубили имунитет - резултата е = никаква файда от ваксината!

Аз и дете на наши близки, ваксинирани горе долу по едно и също време се разболяваме от коклюш. Били сме на две, демек не може да се каже, че е било отслабено действието и.

# 2 801
  • Мнения: 1 428
Все по-неприятни резултати за последствията от К-ваксините. Това както и да е, който се е ваксинирал - преценил си е. Но се оказва, че има последствия и за околните, което е адски гадно.
https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2024/04/29/p … 60657&rid=7933925

# 2 802
  • Мнения: 195
Здравейте, ако има някой, който може да помага, моля.
Декември месец 2022г подписах отказ от по-нататъшно поставяне на ваксини на дъщеря ми при ЛЛ на един амбулаторен лист.
Има няколко поставени и получи неутропения.
В началото на тази година се активизира РЗИ, и писах цяло обяснение, като личната пак ме накара да се подпиша на амбулаторен лист, че отказвам ваксини, с дата месец март 2024.
Днес ми връчиха акта, в който е цитиран амбулатория лист от 2024г.
Излиза, че сега ги отказвам, а не е така.
Може ли да напиша възражение и да приложа отказът ми от декември 2022 и понеже е минала една година, може ли да падне акта?
Ако направя така, моят ЛЛ ще бъде ли глобен за нещо? Например, че не ме е докладва до РЗИ веднага след моя отказ.
Има ли такава вероятност.
Не бих желала да глобят ЛЛ, защото е много разбран.
Как да постъпя?
Ако има запозна

# 2 803
  • Мнения: 971
В Конституцията не е посочено, че държавата закриля насилственото ваксиниране и глобяване на несъгласните с имунизационния календар или пострадалите от ваксини. Ваксинирането е право на личен избор. В случай на странични реакции би следвало да се отложи или дори откаже по преценка на родителя и лекаря. Без да имам компетенции или да съм имал същия казус, бих препоръчал консултация с адвокат, жалба и добре аргументиран отговор. Обсъдете и ситуацията с ЛЛ за всеки случай.

https://www.parliament.bg/bg/const

Чл. 30. (1) Всеки има право на лична свобода и неприкосновеност.

Чл. 38. Никой не може да бъде преследван или ограничаван в правата си поради своите убеждения, нито да бъде задължаван или принуждаван да дава сведения за свои или чужди убеждения.

Чл. 45. Гражданите имат право на жалби, предложения и петиции до държавните органи.

Чл. 47. (1) Отглеждането и възпитанието на децата до пълнолетието им е право и задължение на техните родители и се подпомага от държавата.

Чл. 52. (3) Държавата закриля здравето на гражданите и насърчава развитието на спорта и туризма.

Чл. 56. Всеки гражданин има право на защита, когато са нарушени или застрашени негови права или законни интереси. В държавните учреждения той може да се явява и със защитник.

Относно "неутропения"-та, как е репортната тази реакция към производителя на ваксината? Как държавата би компенсирала вашето страдание и бъдещи рискове? И защо е всичкия този тормоз, граничещ с фашизъм в една съвременна европейска държава?!?

Последна редакция: пн, 29 апр 2024, 23:15 от Нърд

# 2 804
  • София
  • Мнения: 3 490
И аз познавам двама братя. Единият е ваксиниран и едва свързва двата края. Другият няма ваксини и спечели джакпота от ТОТО-то...
Аз лично смятам да послушам ЧС и да използвам тотопунктовете, а не лекарския кабинет, за хазарт. Лекинко тъпо ми стана като разбрах, че трябва точно неваксинираното дете да пуска фишове. При нас неваксинираното не вярва в чудеса. Изчислява си вероятностите и… ще трябва да разчитам единствено на това, че е научено като му се дадат пари за фиш, да купи фиш.
Стискайте ми палци, аз ще чукам на дърво и да видим кои ще са “печалившите” от следващия тираж.
Аз знам за едно училище с коклюш в София. Ама защо в темата му се обсъжда предстоящата смяна на директора, а не кашлицата? Не зная дали в училището, където учи синът ми, има коклюш. Но не съм чула за треперещи родители на неваксинирани деца.

Общи условия

Активация на акаунт