Мартенчета 2020

  • 21 263
  • 786
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 295
А как забавлявате бебетата, когато не спят? Освен да се носите на ръце?
MayaBo, как изглежда вашия обрив и по кои части на тялото е?

Боян е все още мъничък и няма амисъл да му размятам играчки, защото няма да ги види.. Успокоява го близкият контакт и гласът ми. Може би след някоя др седмица ще променя тактиката.
Пъпчиците са ситни и червени като най-много са по гърдичките и коремчето, а иначе са по цялото тяло.

# 61
  • Мнения: 85
Ние вече си изградихме режим. Слагам го да заспива към 20ч. и се събужда чак в 6 ,като му давам биберон и той заспива пак за около час. В 7 го храня и действаме през целия ден - храна ,бодърстване и сън .Използвах метода на Трейси Хог - препоръчвам книгата . Уникална е .Благодарение на нея ми остава много време за почивка и бебчето е много по спокойно .

# 62
  • Мнения: 272
Ние вече си изградихме режим. Слагам го да заспива към 20ч. и се събужда чак в 6 ,като му давам биберон и той заспива пак за около час. В 7 го храня и действаме през целия ден - храна ,бодърстване и сън .Използвах метода на Трейси Хог - препоръчвам книгата . Уникална е .Благодарение на нея ми остава много време за почивка и бебчето е много по спокойно .
За съжаление няма наличност на книгата, може ли да споделите повече за метода

# 63
  • Мнения: 480
А как издържат бебечетата толкова време без храна? Направо ми звучи като фантастика.
А на какво хранене си? Ако е от гърда ми се струва невъзможно бебечето да изсуче толкова, че да се засити. Чувала съм за режим от 00до 06, но за 20-06 🙄😳. През този интервал моето бебе има поне 2 хранения...

# 64
  • Мнения: 595
Водих бебо на консултация онзи ден и взе първа доза на ротавирусната, другата ще видим накуп с боцканията ли ще стане, горкия.. Падна се 50тия точно ден, резултатите от теглилките са отлични + 1,8кг и 6см от изписването.
В заниманията ни няма кой знае какво разнообразие засега, педиатърката казва показвай му големи играчки да следи с поглед, слагай по корем,гимнастика,масажи и туй то.
Местя го на различни места да си лежи - на люлката,на повивалника, на дивана, нося го и гушкам много.Ама той много спинка още.Будува спокойно около 4-5 часа дневно сигурно
Смаяхте ме с паузата gabrinii , голямото ми момче /сега на 1г10м/ спеше от 20 до 6 като мина 8-9м Grinning
Та така при нас, с породени е  интересно, но и трудно ежедневието.Разходките ни като съм сама с децата са само до магазина или до кофата да си хвърлим боклука Grin  Nature Sunny

# 65
  • Мнения: 85
Малко ще ми е трудно да го обясня ,понеже информацията е доста дълга ,но ще опитам. Като цяло съня през деня е много важен за да спи детето дълго през ноща. Важно е да се следва последователно храна ,бодърстване и сън през целия ден. Като аз последно го храня около 19ч. изчаквам малко и тогава го къпя. След къпането веднага в леглото. Около 23ч. го храня в просъница ,без да сменям памперса ( освен ако не е много пълен или ако не е акал). Когато прочетох че трябва да го нахраня в просъница ,бях малко скептично настроена. Помислих си ,че ще го разсъня и после пак трябва да го приспивам. И когато започнах режима първите две вечери не го храних в просъница и той се будеше към 2-3 за да яде. Реших да пробвам това което пишеше в книгата и се получи. Той буквално яде в 23 докато спи Grinning и го връщам веднага в кошарата. Може би заради това се събужда чак към 6-7ч. Пращам снимка на примерен режим от книгата ,който разбира се няма как да се спазва точно с часове. Не е важно да се следят часовете ,а последователността на храна ,бодърстване и сън. За съжаление книгата я няма никъде. Но ако някой иска ,мога да му снимам най - важната информация

# 66
  • Мнения: 83
Моя режим е като часовете за хранене написан за 4ч.Обаче не ми се получава това със съня. Малкия заспива веднага след хранете, докато госпожицата реве, може и со следващото хранене. Няколко вечери пък и двамата не искат да спят. Различно е все още в дните положението, ама гледам часовете да се спазват.
Не ми е ясно така написано това бодърстване ако спят да ги будя ли значи? Как да ги държа активни, че да спят примерно , както е посочено 11.30 бодърстване и чак в 13ч сън или в 15.30 бодърстване и чак в 17-18 кратка дрямка? Как го постигате това?
При мен ядат в 11ч до 12ч и ако заспят веднага, чак в 15ч се събуждат. Съответно от 15ч до 16ч хапване и ако заспят събуждане чак в 19ч.Но пак казвам, ако заспят. Иначе е чудо и дундуркане.
Нз стана ли ясно какво питам

# 67
  • Мнения: 85
Моя режим е като часовете за хранене написан за 4ч.Обаче не ми се получава това със съня. Малкия заспива веднага след хранете, докато госпожицата реве, може и со следващото хранене. Няколко вечери пък и двамата не искат да спят. Различно е все още в дните положението, ама гледам часовете да се спазват.
Не ми е ясно така написано това бодърстване ако спят да ги будя ли значи? Как да ги държа активни, че да спят примерно , както е посочено 11.30 бодърстване и чак в 13ч сън или в 15.30 бодърстване и чак в 17-18 кратка дрямка? Как го постигате това?
При мен ядат в 11ч до 12ч и ако заспят веднага, чак в 15ч се събуждат. Съответно от 15ч до 16ч хапване и ако заспят събуждане чак в 19ч.Но пак казвам, ако заспят. Иначе е чудо и дундуркане.
Нз стана ли ясно какво питам
Ами не знам . Ние сме на 3 часов режим. 4 часовия го дават за след 4ти месец. Тогава може би детето издържа по дълго време будно

# 68
  • Мнения: 7 721
след бодърстване вчера през деня, бебчо заспа в 21 и спа до 3, а последно беше ял в 19 часа ... мислех, че няма да заспи след това, но яде и заспа бързо

# 69
  • София
  • Мнения: 3 887
А как се оригва бебе, хранено в просъница?
Моето като не се оригне, следва задължително повръщане. И за мен са немислими такива големи паузи. През 3 часа огладнява, макс 4.

# 70
  • Мнения: 186
Здравейте, днес забелязах малко слуз в акото на бебчо. Дали е нещо обезпокоително според вас? На смесено хранене е.

# 71
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
С голямата кака имаше слуз и кръв в акото.  Диагноза алергия към краве мляко.  Успях да мине само на кърма, но беше много много трудно.  А аз бях на строга диета.  Но децата съм различни. Не бързай да се шашкаш и притесняваш.

# 72
  • Мнения: 7 721
и при моя бебок имаше слуз веднъж и то не малко, казаха, ако се повтори тогава да се притеснявам ... предложиха да се дава хипоалергенно АМ ...
на някоя от вас дойде ли й цикълът?

# 73
  • Мнения: 85
и при моя бебок имаше слуз веднъж и то не малко, казаха, ако се повтори тогава да се притеснявам ... предложиха да се дава хипоалергенно АМ ...
на някоя от вас дойде ли й цикълът?
Да ,на мен ми свърши вчера. Беше доста силно и продължи 7 дни

# 74
  • Мнения: 295
и при моя бебок имаше слуз веднъж и то не малко, казаха, ако се повтори тогава да се притеснявам ... предложиха да се дава хипоалергенно АМ ...
на някоя от вас дойде ли й цикълът?
Да ,на мен ми свърши вчера. Беше доста силно и продължи 7 дни

Леле аз такива филми си набих в главата... До преди 3 дена почти нямах лохии. Направо нищо нямах вече! И изведнъж се появи много кръв и обилно, и си викам - край, разкъса са нещо отвътре или някаква инфекция.. Тръгнах да чета в нета и съвсем се побърках :/
Не са минали още 40 дена и да ми е дошло?! Възможно ли е?

Общи условия

Активация на акаунт