Страх ли ви е от старостта?

  • 42 351
  • 1 108
  •   1
Отговори
# 1 050
  • Мнения: 54 740
И аз съм на същото мнение.
Никой не примира от радост да обгрижва старци. Затова - всичко да е с мярка.

# 1 051
  • Мнения: 1 856
То хубаво да е с мярка,ама не се умира насила.

# 1 052
  • Мнения: 4 027
Разбира се, че е най-приятното нещо обгрижването, както и човек да ангажира хора да го обгрижват, но за съжаление такъв е животът - сложен. Всеки би искал, когато му дойде времето да си отиде бързо, без да мъчи себе си и околните, но въпреки това и аз съм на същото мнение, че насила не се умира. На кой, колкото му е определено, толкова.

Последна редакция: ср, 22 фев 2023, 08:43 от Sun_Shine016

# 1 053
  • Пловдив
  • Мнения: 14 730
Да няма излишни претенции, е идеята. Пак не можеш да кажеш кога колко е с мярка, всеки случай е различен.

# 1 054
  • Мнения: 54 740
Да, не се умира по поръчка.
Но, ако осъзнаваш, че някои не са в състояние, да се примириш, и да не подлудяваш хората около теб.
Мамасита имаше една много приемлива за мен теория за болни възрастни.
След 70 години да се осигури само комфорт - хигиена и храна. Без лекарства, които да удължават живота.

# 1 055
  • Мнения: 18 829
Eeee, това ще е садизъм. Баща ми става тази година на 80, ако не пие необходимите лекарства, да, можеше и да му "съкратим" живота... в тъмните времена ли ще се връщаме или...?
И аз не съм съгласна, ако някога навърша 70 да ми сипват само чорба в копанката и да нямам достъп до лекарства. Simple Smile

# 1 056
  • Мнения: 1 856
Старостта обикновено е придружена от деменция и изостряне на най лошите черти от характера.

# 1 057
  • Мнения: 54 740
Има много хора, които правят осъзнат избор да не се лекуват. Дори на по-млада възраст. За сериозни заболявания говоря, не за високо кръвно налягане.

# 1 058
  • Мнения: 18 829
О, когато е собствен избор, е различно.

# 1 059
  • София
  • Мнения: 19 351
Мамасита имаше една много приемлива за мен теория за болни възрастни.
След 70 години да се осигури само комфорт - хигиена и храна. Без лекарства, които да удължават живота.
Ще ми се да видя дали тя на 70 доброволно ще се откаже от грижи за здравето си. От малкото, което знам за нея, силно се съмнявам. А и дори едно лекарство за кръвно или противосъсирващо всъщност удължава живота. И от него ли да се откажем?

# 1 060
  • Мнения: 54 740
За кръвно не, защото рискуваме да получи инсулт и да ни отвори много работа такъв близък. Но моята майка иска нищичко да не я боли, за най-дребното търси лекар, чак ми става неудобно като обяснява какви ѝ са оплакванията. Нормални за годините, но тя не ги приема и все търси някакво чудодейно лекарство. Е, ми, няма.

# 1 061
  • Мнения: 7 432
От 70 нататък може да водиш съвсем нормален живот. Не само садистично, но и супер цинично ми се струва горното предложение.

# 1 062
  • София
  • Мнения: 16 138

Мамасита имаше една много приемлива за мен теория за болни възрастни.
След 70 години да се осигури само комфорт - хигиена и храна. Без лекарства, които да удължават живота.
   
Щом за тебе е приемливо - ще го приложиш ли на практика като станеш на 70 г.?
Съмнява ме...

# 1 063
  • Мнения: 54 740
Мога и по-рано да го приложа. Нямам желание да се лекувам от тежки болести. Не ми е цел старостта.

# 1 064
  • София
  • Мнения: 16 138
Всеки си знае, но дано не се случва реално.

Общи условия

Активация на акаунт