Хайде, ЮЛИ, идвай вече- да гушкам малко буболече! Тема № 8

  • 31 435
  • 716
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 193
MariqDoncheva,  а ти имаше ли някакви по-различни усещания в дните преди раждането - как бяха тоновете,  контракции,  изтичане на води?  Или без индикации,  3 дни след прегледа си е решило малкото човече Simple Smile
Не бях си на ЖК в Сряда и АГ каза че вече е в малкия таз и аз си го усещах ,че мърда ниско.Слушахме тонове всичко беше ок.В Петък ставам от леглото и усетих нещо че се изля от мен отидох до тоалетна и имаше доста розова кръв.Веднага отидохме при АГ той пигледна и каза ,че имам 6 см разкритие и веднага в болницата.Пукнаха ми водите на първата напъваща контракция.

# 61
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 301
Нито ехограф, нито тонове се слушат в Англия Satisfied
Плащате ли за тези неща?

Другата седмица в 36с ще имам последен скан и това е, предния беше в 32с. По принцип са само 2 в 13та и 20 седм, на мен ми сложиха повече заради диабета.

# 62
  • Мнения: 1 165
И аз днес минах да ме прегледат.
Всичко е наред с бебка ,20-30мин ми записаха тоновете.
Погледна и положението отдолу ,чисто и абсолютно нормално.
Каза че такива зацапвания са нормални в края.И аз казах само кръв да няма ...и тя каза дори и това не винаги е притеснително.

П.п тази Англия .....винаги са така ограничени към прегледи.
Аз съм в Германия и тук са по отгоре отгоре на нещата ,но все пак ома достатъчно прегледи.
Аз даже се опасявах ,че може да ме върнат днес без час ,но ме вместиха в програмата .

# 63
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 301
Ако имаш някакво оплакване винаги можеш да идеш до болницата и ще те прегледат, но ако всичко е нормално изобщо не те гледат. Чакаш си раждането.
На мен предния път ми казаха "ще се видим като започнеш да раждаш" Laughing

# 64
  • Мнения: 51
И аз днес бях на тонове, бяха си нормални според лекарката, въпреки че в началото човечето доста шаваше и машинката писукаше доста. (Скочиха до 180 дори, но воето бебче сутрин е активно и тези тонове го дразнят още повече).
Някой беше писал за хемороидите назад- и аз си имам един такъв “приятел”, никога преди не съм знаела какво е хемороид дори, а и аз се глася за естествено раждане. Питах АГ предния път какво да правя, тя ми каза засега нищо, защото заради песара и без това достатъчно неща пия, но мен не ме боли и не ми създава дискомфорт. На този етап само го напипвам. Надявам се да се посмали и да не ми направи проблеми при раждането.
Аз съм със скъсена шийка от 27г.с. и моето бебче е нисичко, и понякога й усещам главичката малко над срамната кост, дано песарът да удържи тежестта и да избутаме още малко време (в 35г.с. съм), та поне до края на юни да си стои на топличко.

# 65
  • Мнения: 110
Аз утре влизам в 37г.с. Чесно да си кажа доста започнах да го мисля, защото предния път родих в 36 пълни седмици и 5 дни. Тежи ми вече адски много и доста ме боли целия гръб и краката. Вечер нито на ляво, нито надясно мога. Ама май май нищо ми няма особено, освен стандартните признаци на края на бременността, но ми е доста нервно и никой не искам да виждам и нищо не искам да правя. С една дума...мрън, мрън...

# 66
  • Мнения: 235
Хоп, записвам се и аз в новата тема. Да я напълним само с хубави неща.Simple Smile

Другата седмица съм на преглед и вече трябва да започнем с тоновете. Нямам търпение да разбера бебка колко е пораснала.
При мен настроението започна доста да се повлиява от времето и когато е лошо много ми се доспива. Иначе и при мен ги има обичайните симтоми, които много точно е описала Hris2016. Това до някъде ме успокоява, че не съм единствената. Smiley

# 67
  • Мнения: 35 164
Все се чудя и мая.. как така носим грубо около 7-8 кг отгоре, а реално ни тежи толкова много Sad И кръст, крака, всичко страда от тежеста.
Аз вече мога да спя само надясно. Ако спя по гръб, все едно гюле е върху мен, сковавам се жестоко. А на ляво не мога, заради болката в ръката.

# 68
  • Мнения: 110
Все се чудя и мая.. как така носим грубо около 7-8 кг отгоре, а реално ни тежи толкова много Sad И кръст, крака, всичко страда от тежеста.
Аз вече мога да спя само надясно. Ако спя по гръб, все едно гюле е върху мен, сковавам се жестоко. А на ляво не мога, заради болката в ръката.
Предполагам, че е защото килограмите са концентрирани на едно място, т.е. в корема и от там дърпа много напред и се отразява на гръбните мускули. Отделно нашето тяло в резултат на бременността и изморено, хормони, нисъл хемоглобин, задържане на вода и т.н. и в съвкупност всичко води до този дискомфорт.

# 69
  • Мнения: 278
Ами просто притиска органите това тегло в корема ни...може би и това доста допринася да ни е тегаво...аз утре започвам 33-Та седмица и съм с цели 20 кг отгоре Sad....но като се сетя че с първата бременост бях качила над 40 кг...и докато ме изписаха от болницата около 27 кг бяха изчезнали Simple Smile...сега се надявам поне 10 да изчезнат...да ви кажа поне времето е с нас- прохладно е...не е над 30 градуса

# 70
  • Мнения: 110
Ами просто притиска органите това тегло в корема ни...може би и това доста допринася да ни е тегаво...аз утре започвам 33-Та седмица и съм с цели 20 кг отгоре Sad....но като се сетя че с първата бременост бях качила над 40 кг...и докато ме изписаха от болницата около 27 кг бяха изчезнали Simple Smile...сега се надявам поне 10 да изчезнат...да ви кажа поне времето е с нас- прохладно е...не е над 30 градуса
Вода ли задържаш за да има такива драстични промени в килограмите?

# 71
  • Мнения: 278
Миналия път беше вода и бях с прееклампсия. Точиха ме с инжекции в болницата и за 24 часа събраха към 10 литра излишно...иначе и бебето се роди в 35+ 4 дни цели 3.6 кг и 50 см. За капак плацентата беше двойно по дебела-7-8 мм...явно всичко си влияе...сега направо се радвам че всичко е наред за сега и съм качила по-малко

# 72
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 301
Днес ме изненадаха с писмо, че имам уринарна инфекция и трябва да пия лекарства. Пратиха ми резултата, но изобщо нищо не ми говори. Няма референтни стойности. Утре на Джпи ще звънна да видя какво ще ми каже.
Може ли да ми има нещо без да имам някакви оплаквания:confused:

Бели кръвни телца 50 10*6L
Червени кръвни телца 0 10*6L
Епителни клетки 500 10*6/L
Култури 10*8 enterococcus species

Предписали са ми амоксоциклин и nitrofuratoin.

# 73
  • Мнения: 2 536
Явно имаш някакви ентерококи в урината и са ти изписали антибиотик

# 74
  • Мнения: 4 943
Аз съм вече 16 кг отгоре и до края сигурно ще "чукна" 20 кг. После как ще се свалят не знам... Притеснявам се да не си останат така, защото познавам много момичета, които останаха по-пълнички след раждането, а аз по принцип съм си достатъчно пълна. Confused

Общи условия

Активация на акаунт