Хайде, ЮЛИ, идвай вече- да гушкам малко буболече! Тема № 8

  • 31 415
  • 716
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 788
Танче, какъв антибиотик пи?

# 691
  • Мнения: 89
Танче,  съжалявам за проблемите със зърната,  но понякога се случва.  Важното е,  че си намерила начин с цеденето и не си се отказала от кърмата като цяло.

За разранени зърна,  кремче Лансинох може да пробваш.  Иначе,  ако усетиш запушване и болки в гърдите, вземи си капсули Лецитин и налагай гърдата (без ареолата) с надупчено зелево листо - аз  го слагах в сутиена и сменях на 2 часа,  ако е от хладилник,  още по-добре,  отокът спада веднага и каналчетата се отпушват.

Моят бебок от вчера спи доста неспокойно,  върти се,  мрънка,  но не отваря очите.  Май почва да го мъчи коремчето.  По препоръка на педиатъра давам синбиотик Био Баланс Бейби,  но тези дни май ще се чуем да видим дали няма да препоръча и нещо друго за коликите. А пъпчето виси буквално на косъм от вчера и не пада,  14-ти ден вече.
Вие на какви пелени сте?  Аз слагам Памперс сензитив 1, но от 2 дни пропускат отстрани.  Не знам дали не е хлабав,  заради пъпчето не го стягам,  или е малък вече.  А той е само 3 кг... На 2-ка ли да ми минавам?

Иначе с кърменето нямаме проблеми за сега,  но аз съм обиграна де,  баткото откара до почти 2 години на кърма Grinning

# 692
  • Мнения: 35 163
И на мен ми изписаха Лансинох за гърдите. Още не съм го купила.
Ползвам пелените не Лидл- Лупилу. До сега има само един пропуск. преди, когато ползвах Памперс се бях видяла в чудо , постоянно преобуване беше. Мисля, че е рано за 2ка още. Поне като гледам моето дете, около краченцата му е много хлабаво 1цата

# 693
  • Мнения: 2 536
Аз също ползвам памперс премиум кеър, със сигурност не е за двойка още, пък беше 3300 преди 10 дни...

# 694
  • Мнения: 272
Здравейте, мами! Честито на всички, които са родили и се радват на бебетата си вече! Бъдете здрави!
Аз бях поела ангажимент за новата тема, но за съжаление ми се развали лаптопа. От телефона не знам дали ще се справя. Има ли някоя, която да може да се заеме? Извинявам се, че така се получава. Успешен ден на всички Ви! 😊

# 695
  • Мнения: 35 163
Кога трябва да се срещнем пак с педиатъра?
Божкей, все едно ми е първо дете, всичко съм забравила. А преди като ми казваха, че се забравя, не вярвах Simple Smile

# 696
  • София
  • Мнения: 382
И ние сме с Pampers premium care, единичката още (3620 грама е).
За зърната Ланолина на Лансинох наистина е страхотен. И мен ми се бяха разранили зърната в болницата, мажех се, ходих гола и ползвах протектори (и моите зърна са плоски) и за 2-3 дена се оправих. Хубави са и компресите на Multi mam.

Ние днес бях ме при педиатърката. Качил е 350 грама за една седмица, а следващият преглед ще е началото на август Simple Smile

# 697
  • Мнения: 1 165
Ох да се оплача малко ,имам хемороид който ме боли от вчера ,не съм имала запек тези дни и защо излезе това чудо не разбирам ,че ме боли и постоянно.
Дали има общо с предстоящото раждане?
И дали ще боли още повече при наличие на хемороид ?

# 698
  • Мнения: 2 026
Ох да се оплача малко ,имам хемороид който ме боли от вчера ,не съм имала запек тези дни и защо излезе това чудо не разбирам ,че ме боли и постоянно.
Дали има общо с предстоящото раждане?
И дали ще боли още повече при наличие на хемороид ?
Няма нищо общо с предстоящо раждане. И аз имах много болезнен, който третирах с Долопрокт, Доксипрокт, Лиотон 1000 гел, компреси със смрадлика, миене при ходене по голяма нужда и без никакво напъване, а когато имаш силни позиви за изхождане-тогава. Даже аз си слагах стъпалото на голямата дъщеря, за да подпомогна с позата ходенето по нужда.
Ако раждаш нормално, сигурно ще боли още повече, а нищо чудно да излезнат и още от напъните.

# 699
  • Paradisе City
  • Мнения: 40
Да се похваля ли, да се оплача ли, не знам.
На 10.07. отидох на ЖК за едни бързи тонове. На акушерката нещо не и` харесаха. Прати ме да се разходя и да хапна нещо. Вторите тонове бяха още по- ужасни. АГ-то ми го нямаше, а трябваше да бъде на работа. Тя му праща тоновете по вайбър, супер много се паникьоса и ме набута в спешния кабинет.
Оказа се, че почти нямам води. Бебето не е слязло надолу, матката перфектна, разкритие няма, 39 г.с. Много ми докривя, че моя доктор го нямаше в града, но пък случих на абсолютен професионалист. Анестезиолога не беше очарован, че съм яла току- що. 😂
През цялата бременност се подготвях за естествено раждане- упражнения, топки, дишане. Знаех във всеки момент какво ме очаква. Нямах никаква информация как протича едно секцио. Всичко ми мина като в просъница, докато ме приемат, багаж, упойка, бебе, още упойка.
Сега си имам малко лакомо щастие- Ева!

# 700
  • Мнения: 1 165
Да е жива и здрава малката  Ева !!!
Важното е ,че си имате щастлив и лаком финал Gift Heart ,въпреки паниката и стреса.
А на мама бързо възстановяване.

# 701
  • Мнения: 4 943
Да е жива и здрава, Ева! Heart

Бях си махнала гел лака, но се указа, че ноктите ми се чупят, белят и така ги бях изпилила, че някои ми се впиха и имах проблем. Та пак си ги направих. Тези дни ще ходя да си ги отрежа до дъно, но се чудя дали да слагам цвят или да ги лакирам с безцветен лак? Вие как раждахте със или без лак? Доколкото чета при секцио искат да си без лак. Аз искам да родя нормално, ама знае ли човек... И сега не мога да преценя, кое е по-удачно.
Извинете, че ви занимавам с такива глупости, ама не мога да заспя и ей такива неща ми идват на акъла. Joy

# 702
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 301
Честита да е Ева! Това се казва неочаквано раждане😊

Аз родих с гел лак. Стигна се за малко и до секцио, нямаше никакъв проблем. Комплименти за ноктите получих, мислеха че за раждането съм ги направила. 😆 Сега съм ги скъсила до дъно.

# 703
  • Мнения: 35 163
По- добре заздравител сложи. Хем прозрачен, хем ще подсили ноктите

# 704
  • Мнения: 2 536
С геллак раждах, после пак си направих. Ако си го махна ноктите ми стават на вестник, чупят се, нищо не мога да свърша с тях. Сега са супер, не са до дъно също така.

Общи условия

Активация на акаунт